Cork - Wtorek, 10 lipca 2018, godz. 20:45
    • 79' Kucharczyk
    1 (0)

Sędzia: Radu Petrescu (Rumunia)
    Widzów: 5795

O godzinie 20:45 legioniści w Cork rozpoczną nowy sezon. Mistrzowie Polski zmierzą się z mistrzem Irlandii w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Żadna telewizja nie będzie transmitowała tego meczu, ale zapowiadany jest stream online.
    Relację video z meczu w Irlandii przeprowadzi Legia Warszawa na Facebooku. Link podamy bezpośrednio przed meczem!
    Spotkanie na Turner`s Cross Stadium obejrzy komplet 6 tys. kibiców, w tym ok 300-osobowa grupa legionistów.

Legioniści już się rozgrzewają.

Transmisja na Facebooku Legii
    Piłkarze wychodzą na murawę. Legioniści zagrają dziś na biało a gospodarze na zielono.
    Rozpoczną legioniści.

2' - Pierwsza akcja "Wojskowych" i już mamy rzut rożny.
    3' - Nisko dośrodkowaną piłkę wybili obrońcy, jeszcze drugi raz legioniści skierowali ją w pole karne, ale nikt jej nie przejął.
    5' - Szybka akcja prawą stroną gospodarzy, którzy wywalczyli rzut rożny.
    7' - Długa piłka ze środka pola na skrzydło do Kucharczyka, ten opanował ją na wysokości pola karnego i dośrodkował, ale bez problemów złapał ją bramkarz.
    14' - Faul Kucharczyka w ataku.
    18' - Groźnie pod bramką Legii... piłka posłana po ziemi w pole karne, ale na szczęście napastnik Cork City jej nie sięgnął!
    22' - Rzut wolny dla Legii z narożnika pola karnego... bezpośrednie uderznie Szymańskiego - tuż nad poprzeczką!
    23' - Nieudana kontra Cork. Piłka szybko została zagrana na lewe skrzydło, ale za mocno i od bramki rozpocznie Arkadiusz Malarz.
    26' - Świetna okazja dla Legii na zdobycie gola. Szymański przyjął piłkę w polu karnym i posłał ją nad poprzeczką!
    27' - I znów legioniści w ataku, ale tym razem Kante nie znalazł czystej pozycji do celnego strzału. Od bramki gospodarze.
    28' - Kibice Legii głośno dopingują z trybuny za bramką na którą atakuje stołeczna drużyna.
    29' - Daleki wrzut z autu Kucharczyka i strzał głową Kante broni Cherrie
    32' - Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Legii, Malarz wychodzi daleko i wybija na rzut rożny.
    33' - Legioniści wybili daleko piłkę po stałym fragmencie gry.
    34' - Cork ponownie będzie wbijał piłkę w boisko z narożnika.
    34' - Krótkie rozegranie na przedpole, dośrodkowanie wybija Remy i zaczyna kontrę Legii.
    35' - "Wojskowi" szybko przesunęli się na połowę rywali... Szymański uderzył z 16 metrów i wywalczył rzut rożny.
    37' - Rzut wolny dla Legii z ok 26 metrów. Szymański ustawia piłkę.
    37' - Żółta kartka: Conor McCormack (Cork)
    39' - Szymański trafił prosto w mur.
    42' - Żółta kartka: Barry McNamee (Cork)
    43' - McNamee ukarany za przerwanie kontry Legii.
    46' - Strata legionistów na własnej połowie. Irlandczycy twardo atakują i mają aut na wysokości pola karnego.
    47' - Dośrodkowanie Kucharczyka z lewej strony w pole karne... nikt nie sięgnął tej piłki.
    47' - Sędzia doliczył 2. minuty.
    49' - Koniec pierwszej połowy

Niestety w pierwszych 45 minutach nie doczekaliśmy się na żadną bramkę.

48' - Remy stracił piłkę na własnej połowie, ale następnie ją odzyskał do spółki z Vesoviciem.
    49' - Szymański posłał prostopadłą piłkę w pole karne gospodarzy - najszybszy był bramkarz.
    50' - Rzut rożny dla Cork City.
    51' - Dośrodkowanie.. piłka spadła pod nogi napastnika, ale na szczęście blisko był Malarz.
    51' - W odpowiedzi szybka akcja Legii i znów rożny. Szymański dośrodkuje w pole karne.
    52' - Mocne dośrodkowanie... i znowu korner dla Legii, ale tym razem z drugiej strony.
    52' - Chwila przerwy w grze bo pomocy potrzebuje gracz Cork.
    53' - Zmiana Cork: Gearoid Morrissey Graham Cummins
    55' - Rywale sam na sam... broni Malarz!
    56' - Faulowany Cafu.
    57' - Legia próbuje przyspieszać grę, ale jest w niej za dużo niedokładności.
    59' - "Wojskowi" w ataku. Kucharczyk próbował przedrzeć się lewą stroną ale zwolnił. Przerzut na drugą i kombinacyjna gra przed polem karnym - nieudana próba dośrodkowania, ale Legia znów przy piłce.
    59' - Zablokowany strzał z 16 metrów - rzut rożny dla Legii.
    60' - Hamalainen uderza nad poprzeczką zza pola karnego.
    63' - Zmiana Cork: Conor McCarthy Steven Beattie
    63' - Kolejny rzut rożny dla Legii i kolejny raz bez efektu.
    64' - Strata piłki na własnej połowie. Szybko gospodarze przesunęli się pod pole karne Legii, ale dobrze interweniował Remy.
    70' - Strzał zaa pola karnego po ziemi obok bramki strzeżonej przez Malarza.
    71' - Słabe rozegranie piłki blisko pola karnego. Szymański nie zrozumiał się z Hamalainenem i od bramki Cork City.
    74' - Gospodarze zamknięci na własnej połowie, ale Legia nie potrafi skruszyć szczelnego muru.
    75' - Rzut wolny dla Cork City.. krótkie rozegranie po ziemi w pole karne Legii - zablokowany strzał i rzut rożny dla gospodarzy.
    76' - Jęk zawodu na trybunach po dośrodkowaniu, które na raty wybili obrońcy Legii.
    77' - Zmiana Legia: Sebastian Szymański Dominik Nagy
    77' - Zmiana Legia: Jose Kante Adam Hlousek
    79' - Strzał z niemal zerowego kąta - celny ale łatwy do obrony przez golkipera Cork City.
    80' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    80' - Strzelec gola: Michał Kucharczyk (Legia)!
    80' - GOOOOOOOLLLLLLLL!!! GENIALNA BRAMKA KUCHARCZYKA!
    81' - Żółta kartka: Garry Buckley (Cork)
    83' - Zmiana Cork: Barry McNamee Kieran Sadlier
    84' - Zmiana Legia: Kasper Hamalainen Sandro Kulenović
    87' - Rzut rożny dla Legii.
    89' - Crok wbiega lewą stroną w pole karne... na szczęście zawodnik za długo zwlekał z oddaniem strzału i zablokował go Remy.
    90' - Teraz Malarz piąstkuje piłkę i pada na murawę. Krótka przerwa w grze, ale już wszystko z naszym bramkarzem w porządku.
    91' - Sędzia doliczył 3 minuty.
    93' - Za mocny przerzut Vesovicia do Kucharczyka.
    94' - Koniec meczu!

Legia Warszawa uzyskała dobry wynik przed rewanżem w stolicy Polski. Piękną bramkę z ok. 30 metrów zdobył Michał Kucharczyk.
    Piłkarze idą pod sektor podziękować kibicom Legii, którzy nie szczędzili gardeł przez 90 minut.
    Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na stronę główną - legionisci.com na pomeczowe materiały!