Legnica - Sobota, 22 września 2018, godz. 20:30
Herb Miedź Legnica Miedź Legnica
  • 40' Forsell
1 (1)
  • 22' Cafu
  • 56' Kucharczyk (k)
  • 79' Carlitos
  • 89' Cafu
4 (1)

Sędzia: Tomasz Musiał
Widzów: 5875

19:13 - Witamy ze stadionu w Legnicy! Od naszej ostatniej wizycie na nim zmieniło się niewiele - dostawione zostały wiaty nad trzema trybunami.
19:35 - Pierwsi kibice Legii pojawili się w sektorze gości.
20:02 - Trwa rozgrzewka obu drużyn, a trybuny powoli się wypełniają. Dzisiejszy mecz ma obejrzeć komplet publiczności.
20:20 - 10 minut rozpoczęcia spotkania. Sektor gości jeszcze się nie wypełnił. Na miejscach gospodarzy też widać wolne krzesełka. Piłkarze już po rozgrzewce.
"Jesteśmy zawsze tam gdzie nasza Legia gra!" - krzyknęli legioniści.
Piłkarze wychodzą na boisko

2' - Carlitos podaje piłkę do tyłu, zaczynamy mecz!
2' - Walka w środku pola, dużo wślizgów i przepychanek. Grę uspokoił Antolić
4' - Pierwsza dobra okazja legniczan. Z ostrego kąta uderzał Forsell, jednak z tym strzałem poradził sobie Cierzniak
5' - Nagy faulowany przed polem karnym przez Osyre. Piłkarz zamiast w futbolówką kopnął w Węgra
7' - Carlitos uderza z 22 metra. Świetną interwencją popisał się bramkarz "Miedzianki", było blisko...
9' - Stolarski przegrał pojedynek na skrzydle z Ojamą. Były piłkarz Legii oddał futbolówkę Piaseckiemu, jednak Fabiana uprzedził Antolić
10' - Daleka piłka do Piaseckiego, piłkarz złapany na spalonym
12' - Cafu fauluje w środku pola rozpędzonego Augustyniaka
15' - W szeregach Legii i Miedzi zawodzi dokładność podań, wiele strat z obu stron
18' - Strata Stolarskiego w środku pola. Wykorzystał to Ojamaa, który ruszył z piłką. Estończyk podaje do Forsella, który przypadkowym uderzeniem "lobuje" Cierzniaka. Na nasze szczęście sędzia boczny unosi chorągiewkę, spalony
19' - Niegroźny strzał z dystansu Zielińskiego, Radek zacznie od bramki
20' - Ostry faul w wykonaniu Bozicia na Carlitosie. Legia zacznie ze stojącej piłki
21' - Szymański znalazł się z futbolówką przy linii końcowej. Szukał dograniem Carlitosa, jednak dośrodkowanie wyłapał golkiper
23' - Od początku widać brak koncentracji u Stolarskiego. Bez przerwy Paweł jest ogrywany przez Forella i Ojamę
23' - Legioniści głośno od pierwszej minuty dopingują swoją drużynę.
23' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
24' - Strzelec gola: Cafu (Legia)!
25' - Wrzutka w pole karne Carlitosa, tam zza pleców Augustyniaka wyłonił się Cafu, który wpakował piłkę do pustej bramki
27' - Szymański przegrał pojedynek przy linii końcowej z Augustyniakiem. Od bramki golkiper Miedzi
28' - "Jędza" szybszy od Piaseckiego, Artur wybija futbolówkę z pola karnego
30' - Nagy przedarł się miedzy zawodnikami Miedzi. Węgier przewrócił się przed polem karnym, sędzia jednak nie odgwizdał faulu
32' - Kucharczyk z Carlitosem mocno zaatakowali kapitana "Miedzianki". Ten nabił "Kuchego" i od bramki zacznie bramkarz
34' - Nagy mocno pracuje w defensywie, po chwili dalekim podaniem szukał Carlitosa. Dogranie niecelne
34' - Ojamaa bardzo aktywny, dużo problemów mają z nim nasi defensorzy
36' - Kucharczyk rusza z kontrą. Był już blisko pola karnego, jednak został sprowadzony do parteru przez Ojamę. Antolić rozpocznie z wolnego
37' - Domagoj dośrodkowuje piłkę, na Wieteskę, który podbija futbolówkę do "Kuchego". Michał został złapany na pozycji spalonej
38' - Świetny pomysł miał Augustyniak. Zauważył w polu karnym Piaseckiego. Podanie ostatecznie przerwał Szymański
39' - Forsell szuka dośrodkowania na pole karne, nabija jednak Wieteskę. Rzut rożny dla "Miedzianki"
40' - Legia opanowuje futbolówkę i nie spiesząc się rozgrywamy piłkę
41' - GOL! Miedź Legnica
42' - Strzelec gola: Petteri Forsell (Miedź)!
44' - Forsell dostaje piłkę od Marquitosa. Do Fina nie zdążył dojść Szymański, przez co Forsell miał zdecydowanie za dużo miejsca. Fin uderzył zza pola karnego, zasłonięty Cierzniak nawet nie zareagował
45' - Ależ sytuację miała "Miedzianka". Z okolicy piątego metra genialną sytuacje zmarnował Marquitos
46' - Carlitos nabija rywala. z rzutu rożnego zaczyna Antolić
47' - Po raz kolejny Antolić z rożnego, jednak bez większego zagrożenia pod bramką beniaminka
47' - Koniec pierwszej połowy

Zakończyła się emocjonująca pierwsza połowa w Legnicy. Najpierw Cafu wykorzystał błąd w kryciu Augustyniaka. Później legioniści zostali zamknięci pod własną bramką i przypieczętował to golem Forsell. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie na korzyść warszawiaków.
Zawodnicy obu drużyn zameldowali się już na murawie. Zaraz zaczynamy!

46' - "Miedzianka" zaczęła od środka
47' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
51' - Pikk wrzuca piłkę na pole karne. Żaden zawodnika Miedzi nie dochodzi do futbolówki
52' - Oblężenie bramki "Miedzianki". Carlitos faulowany przy linii bocznej, blisko pola karnego przez Osyrę
54' - Szymański z wolnego na piąty metr bramki. Golkiper piąstkuje pod nogi Antolicia, który nabija piłką piłkarza Miedzi. Po chwili Cafu z bliskiej odległości trafił w rękę Augustyniaka
55' - Sędzia idzie sprawdzić całą sytuację na Varze...
56' - KARNY DLA LEGII!
56' - Żółta kartka: Rafał Augustyniak (Miedź)
56' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
57' - Strzelec gola: Michał Kucharczyk (Legia) z karnego!
58' - Michał Kucharczyk podszedł do rzutu karnego. Michał miał sporo szczęścia. Futbolówka przeleciała pod nogą golkipera. Legia prowadzi w Legnicy!
58' - Błąd w przyjęciu Hlouska. Miedź pod naszym polem karnym
59' - Groźnie pod bramką Legii. Marqiutos zderzył się w powietrzu z Adamem. Czech zwija się z bólu
60' - Adam podniósł się z murawy, gra dalej
62' - Kucharczyk kopnięty w achillesa przez Ojamę. Sędzia nie odgwizduje faulu
63' - Antolić traci piłkę, po czym fauluje Zielińskiego na połowie legniczan
64' - Futbolówkę traci Stolarski, w narożniku przy chorągiewce Forsell. Wrzutkę Fina bez problemu łapie Cierzniak
66' - Carlitos chciał wyłożyć piłkę na tacy Nagyowi, niestety akcje przerwała defensywa Miedzi
67' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
67' - Nieporozumienie w defensywie legniczan, co chciał wykorzystać Carlitos. Hiszpan przejął piłkę i zszedł na lewą nogę. Uderzenie było za lekkie by zaskoczyć golkipera
69' - Legioniści wyszli z kontrą trzech na dwóch. Beznadziejnie zachował się Szymański, który stracił futbolówkę przed polem karnym rywali. W tej akcji ucierpiał Sebastian, któremu na nogę nadepnął Bozić
69' - Po chwili Pikk ruszył lewą flanką, po chwili Estończyk dośrodkował futbolówkę na pole karne legionistów. Piłkę wybił Cafu
70' - Sebastian wraca na murawę
71' - Zmiana Miedź: Fabian Piasecki Mateusz Piątkowski
72' - Marquitos nieźle minął Hlouska. Po chwili piłkarza uprzedził "Jędza", który wydelegował piłkę za linię końcową
73' - Legioniści nie spieszą się z rozgrywaniem piłki
73' - Szymański nabija rywala, Legia będzie miała rzut rożny
74' - Antolić dogrywa piłkę do Carlitosa, który wychodzi z piłka poza linię końcową. Błąd Hiszpana
76' - Daleka piłka do Carlitos, ten przegrywa pojedynek biegowy z Zielińskim. Po chwili udało mu się wywalczyć aut dla "Wosjkowcyh"
77' - Carlitos z ostrego kąta próbował pokonać ukraińskiego golkipera. Jednak ten świetnie sparował piłkę poza linie końcową
77' - Zmiana Legia: Michał Kucharczyk Andre Martins
78' - Szymański z rożnego na głowę "Wietesa", którego strzał minimalnie minął bramkę
79' - Zmiana Miedź: Rafał Augustyniak Wojciech Łobodziński
79' - Zieliński źle zagrywa do brakarza. Szymański stanął oko w oko z golkiperem, niestety nie udało mu się go "przelobować"
79' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
80' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
81' - Fantastyczna akcja Legii! Nagy minął Marquitosa, po czym piętą zagrał do Carlitosa. Hiszpan z ostrego kąta zmieścił futbolówkę w bramce
82' - Martins zagrywa do Nagyego, który przewraca się w polu karnym. Sędzia nie sięga po gwizdek
83' - Zmiana Miedź: Henrik Ojamaa Mateusz Szczepaniak
83' - Nagy faulowany przez Piątkowskiego na połowie legionistów
84' - Żółta kartka: Marquitos (Miedź)
85' - Marquitos taktycznie przerywa kontrę Cafu
85' - Zmiana Legia: Carlitos Jose Kante
86' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
87' - Dalka piłka do rozpędzonego Szczepaniak. Wietesce przeszkodził Forsell, który stał na pozycji spalonej
87' - Kante szukał miejsca przed polem karnym, niestety nieco się zakręcił i stracił piłkę
88' - Żółta kartka: Kornel Osyra (Miedź)
89' - Zmiana Legia: Sebastian Szymański Cristian Pasquato
89' - Szymański świetnie radził sobie z piłkarzami Miedzi, ostatecznie został sfaulowany przez Osyrę. Po chwili Szymański opuścił boisko
89' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
89' - Strzelec gola: Cafu (Legia)!
91' - PIĘKNA BRAMKA! Kante podaje futbolówkę do Cafu. Portugalczyk nie czekał długo i fantastycznie uderzył z dalekiego dystansu. Źle zachował się golkiper Miedzi
91' - Żółta kartka: Cristian Pasquato (Legia)
92' - Taktyczny faul Włocha. Przerwał kontrę, którą rozpoczynał Łobodziński
93' - Stolarski fauluje Łobodzińskiego, niedaleko pola karnego "Wojskowych"
94' - Strzał Forsella bez żadnych trudności łapie Radek
95' - Legioniści bawią się przy linii końcowej z piłkarzami "Miedzianki". Legia będzie miała rzut rożny
95' - Fatalne dośrodkowanie Pasquato
96' - Fernandez szukał kolegów w polu karnym. Dobrze zachował się "Jędza", który przyblokował rywala
96' - Koniec meczu!

FOTOREPORTAŻ Z MECZU
Koniec meczu! Legioniści zwyciężają z beniaminkiem 4:1. Mimo wyrównanej pierwszej połowy, w drugiej części spotkania Legia zupełnie zdominowała swojego rywala. Największe brawa należą się Cafu, który wywalczył rzut karny oraz zdobył dwa gole.
Dziękujemy, za śledzenie naszej relacji!