Warszawa - Sobota, 3 listopada 2018, godz. 20:30
Ekstraklasa - 14. kolejka
  • 13' Carlitos
  • 29' Kucharczyk (k)
  • 37' Nagy
  • 81' Carlitos
4 (3)
Herb Górnik Zabrze Górnik Zabrze
    0 (0)

Sędzia: Wojciech Myć
    Widzów: 17862

19:36 - Dobry wieczór! Sobota, 3 listopada. Za nami dni pełne melancholii, wspomnień i zadumy. Dziś przy Łazienkowskiej unosi się atmosfera patriotyczna. Powód? Zbliżająca się setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Zarówno klub, jak i kibice, odpowiednio przygotowali się na tę okoliczność.
    19:38 - Zagra Radek Majecki czy Arek Malarz? Da młodemu szansę czy postawi na doświadczenie. Takie pytania nurtowały kibiców Legii po pucharowym spotkaniu z Piastem Gliwice. Wówczas między słupkami zadebiutował Majecki. Dzisiaj niespełna 19-latek przedstawi się warszawskiej publiczności!
    19:44 - "Bramkarze warszawskiej Legii..." rozległ się głos spikera, a po chwili brawa i skandowania "Radek Majecki!" poniosły się z Żylety w stronę zawodników, którzy pojawili się na murawie. Kilka minut wcześniej na placu gry zameldowali się także Tomasz Loska i Daniel Bielica.
    19:55 - Obie drużyny już rozpoczęły przygotowania do meczu na dobre.
    19:55 - Sektor gości zwykle już bywa zapełniony w znacznej części. Kibice Górnika właśnie zapełniają dedykowaną im trybunę.
    20:03 - Gotowi? Spikerzy już złapali za mikrofony i nakręcają kibiców na dzisiejsze zawody. Trybuny sukcesywnie się zapełniają. Czekamy!
    20:06 - Przed meczem czekają na nas dodatkowe atrakcje. W związku z tym, już teraz spikerzy prezentują składy obu drużyn.
    20:07 - Górnik Zabrze był rewelacją minionego sezonu, ale dziś pozostało po tym jedynie wspomnienie. Podopieczni Marcina Brosza znajdują się w strefie spadkowej. Jak sobie radzą na wyjazdach? Słabo. Tylko jedno zwycięstwo na sześć gier.
    20:09 - Na żywo na Ł3, Hemp Gru i ich utwór "63 dni chwały"
    20:17 - Obraz olejny, który namalował Ludwik Misky, przedstawiający drużynę piłkarską I Brygady Legionów z 1916 roku trafia z rąk wiceprezydent Warszawy do Dariusza Mioduskiego.
    20:23 - Piłkarze zeszli już do szatni. Na murawie mają miejsca wydarzenia wzniosłe i wzruszające. Czas na "Sen o Warszawie", a wkrótce odśpiewamy hymn Polski.
    20:25 - Na Żylecie sektorówka na całą trybunę. "WIELU POLAKÓW BŁĘDNIE ŚPIEWA HYMN NARODOWY"
    20:25 - A teraz kolejna sektorówka pojawia się na Żylecie... "UŻYWAJĄC SŁOWA "PÓKI" ZAMIAST "KIEDY" / POSTANOWILIŚMY TO ZMIENIĆ"
    20:27 - Tymczasem piłkarze ruszyli na boisko. "Mistrzem Polski jest Legia!"
    20:31 - Hymn Polski odśpiewany. Pełne 4 zwrotki. Na Żylecie godna, słuszna oprawa. Zawodnicy Legii w bordowych, okolicznościowych koszulkach z okazji Niepodległości Polski. Zaczynamy!

1' - Gramy! Legia rozpoczęła!
    4' - Piłkarze zaczęli grać, chwilę pokopali, ale z okazji odzyskania Niepodległości... Panowie, musicie wybaczyć. Biało-czerwone świece dymne odpalone na Żylecie spowiły niebo nad Łazienkowską.
    6' - Żyleta jak w transie... "Legio, Legio, Legiooo!". Przerwa w grze trwa.
    10' - Powoli zaczyna widać Żyletę, ale do pełnej widoczności murawy jeszcze daleka droga. Poczekamy kilka minut.
    14' - Zapełniając nieco czas antenowy, dobre wieści płyną z Trójmiasta. Na 80 sekund przed końcem, koszykarze Legii prowadzą 87-81 z Treflem Sopot.
    16' - Na dobrą sprawę, to piłkarze już mogliby powoli wracać na murawę. Mgiełka jeszcze się unosi, ale widać boisko.
    18' - Mamy potwierdzenie. Koszykarska Legia wygrała 92-86 z Treflem w Sopocie!
    18' - Schodzimy z parkietów i wracamy na zieloną murawę. Stołeczny zespół oraz zabrzanie zameldowali się już na placu gry.
    19' - Sędzia Wojciech Myć dał znak do wznowienia zawodów
    20' - Ofensywna akcja legionistów, zejście do środka, ale w głowę trafiony bodajże Suarez
    20' - Rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne, skaczą zawodnicy obu drużyn, ale wypiąstkował Loska.
    21' - Martins zalicza przechwyt w środku boiska. Wycofanie do Wieteski. Jędrzejczyk przez Cafu do przodu, ale legioniści zatrzymują się na 30 metrze.
    21' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
    22' - Nagy wpada w pole karne, chciał zgrywać do wbiegającego Carlitosa, ale Hiszpan był odcięty od podania. Mamy kolejny korner.
    22' - Ajajaj, zgarnął piłkę Nagy, ale nie zdołał oddać strzał. Był za to Carlitos, który obił rywala i mamy trzeci rzut rożny w meczu.
    23' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
    23' - W końcu Tomasz Loska od bramki.
    25' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
    25' - Faul w środkowej strefie boiska. Zawodnik Górnika zwija się z bólu. Potrzebne jest wsparcie lekarzy.
    26' - Łukasz Wolsztyński nieco jeszcze utyka, ale rozbiega, rozgrzeje mięsień i będzie mógł grać dalej. Na to wygląda.
    27' - Wieteska pod naciskiem właśnie Wolsztyńskiego, ale defensor Legii skutecznie oddala zagrożenie
    27' - fot. Legionisci.com
    28' - Majecki do Jędrzejczyka, już jest Cafu. Zagranie do Hlouska, włączył się Szymański i mamy róg, którego wykonawcą będzie sam "Szymi".
    29' - Vesović z prawego skrzydła w pole karne, już czekał Nagy, żeby zamknąć tę akcję strzałem, ale uprzedził go defensor Górnika.
    29' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    29' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
    30' - GOL !!! Carlitos dostał podanie, wpadł w pole karne i uderzył lewą nogą. Wydawało się, że Loska to obroni, ale piłka przeszła mu pod ramieniem i zatrzepotała w siatce!
    32' - Tymczasem przy linii na pomoc czeka Vesović. Trzyma się za nogę, już są przy nim goście ze sztabu medycznego.
    32' - Na szczęście Vesović wrócił na plac gry. Gramy dalej
    33' - Jędrzeczyk z Hlouskiem do jednej piłki, ale skutecznie.
    34' - Rzut wolny dla Górnika. Będzie okazja dla Liszki, żeby zagrać partnerom w pole karne..
    35' - Liszka, przed nim Nagy i Martins... Zawinięta piłka, strzał Matuszka, ale obok celu. Od bramki Majecki.
    36' - Carlitos! Faulowany w polu karnym? Sędzia Myć uznał, że nie było mowy o przekroczeniu uprawnień ze strony rywala. Gramy.
    37' - Szymański, przy nim Bochniewicz... Legioniści schodzą do prawej flanki, poszła piłka w pole karne, ale tam już czekał zawodnik w białej koszulce.
    38' - Jimenez w kierunku Angulo, ale styl napastnika gości doskonale zna Wieteska. Hiszpan odcięty od podania.
    39' - Martins wyrzucił na bok do Nagya. Węgier posłał piłkę w pole karne z lewej flanki. Zamykał to Szymański uderzeniem z woleja.. aj! Szkoda, że piłka nie zmierzała w światło bramki.
    40' - Nagy, Hlousek, zagranie do przodu, ale już jego koledzy nie mieli pożytku z posiadania. Goście odzyskują futbolówkę.
    42' - Carlitos do Cafu, piłka przechodzi przez blok obronny i trafia na prawą flankę. Nagy poszedł na kiwkę w polu karnym, ale sam przeciwko trzem nie dał rady. Najzwyczajniej.
    43' - Znowu groźnie pod bramką Loski. Tym razem na róg wybijają zabrzanie.
    44' - Szymański w narożniku... Dośrodkowanie w pole karne i.. zagranie ręką! Będzie VAR, żeby sędzia sprawdził czy piłkarze Legii mają rację dopinając się jedenastki.
    45' - A jednak karny! Tak wyrokował sędzia Myć.
    45' - Kucharczyk z piłką pod pachą. Ustawia ją na jedenastym metrze. Przed nim Loska i...
    45' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    45' - Strzelec gola: Michał Kucharczyk (Legia) z karnego!
    46' - Loska w swoje lewo, "Kuchy" w swoje lewo i mamy 2-0!
    47' - Jaka będzie odpowiedź Górnika? Zobaczymy. W każdym razie kibice Legii skandują "Jeszcze jeden!"
    47' - Michalski z atu w stronę Zapolnika. Uprzedzony! Znowu aut.
    49' - Szymański w polu karnym Górnika... Aj! Nieco odjechała mu piłka od nogi. Szkoda. Od bramki Loska.
    50' - Zabrzanie próbowali ruszyć lewą stroną, ale idealnie wmieszał się Vesović. Odzyskana piłka.
    52' - Bardzo ładnie wyszli z opresji Hlousek z Nagyem grając w mniejszości. Piłka cyk, na prawą stronę. Vesović do Cafu i... przerwana akcja. Faul w ataku.
    53' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    53' - Strzelec gola: Dominik Nagy (Legia)!
    54' - GOL !!! Poślizgnął się Michalski, co skwapliwie wykorzystali legioniści. Carlitos do Hlouska i Nagy z bliskiej odległości pakuje do siatki. 3-0!
    54' - Tym razem to Nagy w stronę Carlitosa. Hiszpan z lewej nogi, ale piłka rykoszetem i na róg
    55' - "Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!" domagają się kibice. A co!
    56' - Rzut wolny na połowie Legii. Piłka adresowana na prawą stronę, gdzie czekał Suarez. Na jego nieszczęście za plecami wyrósł Hlousek, który nie dopuścił do wykreowania groźnej akcji.
    57' - Hlousek, Nagy do Szymańskiego... jeszcze zakotłowało się w polu karnym Loski. Carlitos szuka sobie miejsca do oddania strzału i... uderza z trudnej pozycji obok celu!
    58' - Legia w ataku, ale poszły dwa podania i już Angulo na lewej stronie na wysokości pola karnego. Był przy nim Wieteska.
    60' - Nagy! Za długo zwlekał! Legia poszła z groźną akcją, Vesović prawą flanką, podał do Dominika, który uderzył na bramkę i... górą Loska! Szkoda.
    60' - Żółta kartka: Paweł Bochniewicz (Górnik Z.)
    60' - Kara dla Bochniewicza po faulu na Szymańskim. Oj, muszą uważać legioniści na nogi w dzisiejszym meczu.
    62' - Sędzia dolicza jeszcze 2 minuty.
    62' - Górnik chce poszukać swojej szansy. Jednak imponuje jest to, jak Legia szybko dopada do ofiary, odzyskuje piłkę i rusza z akcją ofensywną.
    63' - "Niepokonane miasto, niepokonany klub" niesie się z Żylety
    63' - Angulo dostaje piłkę, nie było spalonego i jeszcze będzie róg dla zabrzan.
    64' - Dośrodkowanie i.. Majecki
    64' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Legia zasłużenie prowadzi z Górnikiem 3-0. Gospodarze dominują, nie pozwalają za bardzo, żeby zagrozić Radkowi Majeckiemu. Oby tak dalej!

47' - Angulo do Suareza i ten do Kucharczyka. Gramy!
    47' - W przerwie obaj trenerzy wstrzymali się ze zmianami w składach.
    47' - Na Żylecie pojawiły się flagi na kijach.
    49' - Ajajajaj! Świetnie się mogła zacząć się druga połowa. Legia wyprowadziła kontrę poprzez dalekie zagranie w kierunku Carlitosa. Napastnik gospodarzy doszedł do piłki, uderzył w kierunku dalszego słupka i... minimalnie chybił!
    51' - Zanosi się na to, że obraz gry z pierwszej połowy nie ulegnie diametralnej zmianie.
    52' - Wolsztyński z prawej strony pakował się w pole karne. Jednak jego akcja została przerwana. Sędzia uznał, że zawodnik Legii dotknął ostatni piłki. Korner dla zabrzan.
    52' - Zawodnicy Sa Pinto oddalają zagrożenie od własnej bramki, ale tylko na chwilę. Futbolówka szybuje w pole karne, ale ostatecznie grę wznowi Majecki.
    54' - Zmiana Górnik Z.: Igor Angulo Rafał Wolsztyński
    54' - To na murawie mamy dwóch Wolsztyńskich. Do Łukasza dołączył Rafał.
    55' - Tymczasem Jimenez sprawdził umiejętności Majeckiego. Uderzenie po ziemi, na posterunku 18-latek.
    57' - Ricardo Sa Pinto zrywa się z miejsca, aby przekazać swe uwagi zawodnikom. Legia zostawiła nieco miejsca Górnikowi.
    58' - Szymański z faulem na Rafale Wolsztyńskim w środkowej części boiska. Jednak sędzia Myć nie wyjmuje kartki.
    60' - Na rozgrzewce Domagoj Antolić, Jose Kante i Cristian Pasquato.
    62' - Tempo gry ze strony legionistów jakby nieco siadło. Ekipa Marcina Brosza ma coraz więcej przestrzeni do kreowania groźniejszych akcji. Jednak to wciąż za mało, aby zaskoczyć Radosława Majeckiego.
    63' - Carlitos, ładnie zakręcił Bochniewiczem. Strzał! Aż szkoda, że piłka nie ugrzęzła w siatce!
    64' - Rzut wolny dla Górnika. Koledzy Żurkowskiego czekają na 16. metrze.
    64' - Wrzutka w pole karne, był tam Matuszek, włączał się Jimenez, ale defensywa Legii spisuje się solidnie.
    64' - "Legia! Warszawa!" skanduje Żyleta
    65' - Ajajajaj. Carlitos do Szymańskiego, który znalazł się w obrębie szesnastki. Ma obok siebie dwóch rywali, ale uderza zbyt lekko.
    66' - W odpowiedzi przyjezdni ze Śląska, ale sędzia liniowy wykazał się refleksem. Spalony!
    66' - Trochę szczęśliwie, ale mamy rzut rożny. Legia odbiła się od pachołka i Martins może powędrować do narożnika.
    67' - Bita piłka na krótszy słupek. Legia w posiadaniu. Szymański z prawej flanki w pole karne. Zdecydowanie za mocno.
    67' - Zmiana Górnik Z.: Kamil Zapolnik Adam Ryczkowski
    68' - Adam Ryczkowski grał, był zawodnikiem Legii w przeszłości. Teraz melduje się na murawie w barwach Górnika.
    69' - Zmiana Legia: Andre Martins Domagoj Antolić
    69' - Zasłużone brawa pod adresem Martinsa, który ustąpił miejsca Antoliciowi.
    72' - Kucharczyk nabiera tempa, odgrywa do Nagya, ten do Carlitosa, który próbuje zrobić sobie miejsce, szuka dogodnej pozycji do oddania strzału i... stracił futbolówkę.
    73' - Kucharczyk dostaje podanie, uruchamia Vesovicia. Marko oddaje strzał, ale niestety tylko w boczną siatkę! To była niezła szansa legionistów.
    74' - Jimenez na lewej stronie, pokazuje mu się Liszka. Podanie, ale Kucharczyk wystawia nogę i jest korner dla zabrzan.
    74' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
    75' - Żurkowski z dystansu po błędzie legionistów przy wyjściu do ataku. Majecki spokojnie i pewnie broni.
    75' - Jose Kante za chwilę wejdzie na plac gry.
    76' - Kucharczyk wiezie się z piłką, choć mu Hlousek pokazywał, że jest niepilnowany. Do podania nie doszło.
    77' - Szymański faulowany na 30-33 metrze od bramki Loski.
    77' - Szymański będzie schodził z boiska, ale najpierw rzut wolny.
    78' - Antolić po ziemi do partnera, odegranie, ale pogubili się nieco legioniści. Nie wyszło to tak, jak powinno.
    78' - Zmiana Legia: Sebastian Szymański Jose Kante
    78' - "Seba Szymański!" niesie się wsparcie ze strony trybun.
    79' - Zmiana Górnik Z.: Łukasz Wolsztyński Daniel Smuga
    79' - Trener Brosz wykorzystał już komplet zmian. Ricardo Sa Pinto skrywa jeszcze jednego jokera.
    81' - Antolić do Kante, który o niemal połamał się o własne nogi tańcząc na piłce.
    82' - Cóż, wszystko na to wskazuje, że Legia wygra to spotkanie i wskoczy na fotel lidera. A co będzie dalej? Okaże się po wynikach pozostałych spotkań.
    83' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    83' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
    83' - GOL! I tym sposobem Legia dobija rywala. Wymiana podań, nie ma spalonego, Kucharczyk, Nagy, cyk, cyk i Carlitos z najbliższej odległości.
    84' - Zmiana Legia: Carlitos Cristian Pasquato
    86' - I jeszcze Kucharczyk z głębi pola, ale kompletnie do nikogo. Loksa do Bochniewicza, Żurkowski... Górnik w ataku pozycyjnym.
    87' - Kucharczyk kapitalnie w destrukcji! Odebrał piłkę, uruchomił Nagya, który wszedł w pole karne i uderzył na bramkę Loski. Róg!
    87' - Byłoby blisko, aby zbić piątkę.
    87' - Żółta kartka: Daniel Liszka (Górnik Z.)
    88' - Rzut wolny dla Legii. Prawa flanka. Pasquato daje sygnał kolegom.
    88' - Zbyt lekkie uderzenie, a raczej zagranie w pole karne. Od razu wybijają to goście.
    89' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
    90' - Akcja 3 na 3. Szedł Kante, ale padł w polu karnym jak długi. I nie było to spowodowane faulem rywala.
    91' - Najpierw skandowanie "Jedna Polska, niepodległa", a teraz hymn Polski w wykonaniu kibiców Legii.
    92' - Vesović świetnie wyłożył Kante i... to powinna być bramka. Proste uderzenie, po prostu strzał, ale Jose zrobił obrót i nim uderzył, to rywal już był przy nim. Szkoda.
    92' - Tymczasem sędzia doliczył 2 minuty.
    93' - Jeszcze faulowany Rafał Wolsztyński na lewej stronie.
    93' - Bezpośrednie uderzenie z dość ostrego kąta, ale przytomnie broni to Majecki! Brawo!
    94' - Koniec meczu!

Koniec! Legia zasłużenie wygrywa 4-0 i wskakuje na fotel lidera. Gospodarze ogrom pracy wykonali w pierwszej połowie, kiedy totalnie zdominowali rywala. Druga odsłona, to zostawienie przestrzeni przeciwnikowi, ale jednoczesne kontrolowanie wydarzeń.
    Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com