Częstochowa - Środa, 13 marca 2019, godz. 18:00
  • 30' Kucharczyk
1 (1)

Sędzia: Jarosław Przybył
Widzów: 3990

16:20 - Witamy ze stadionie w Częstochowie. Za nieco ponad półtorej godziny początek spotkania z Rakowem. Obiekt pierwszoligowca powoli się zapełnia. Widać, że miejscowi żyją zbliżającym się meczem.
16:43 - Poznaliśmy składy obydwu zespołów. W Legii największym zaskoczeniem jest obecność Kaspera Hamalainena, który będzie grał w roli napastnika. Carlitos i Sandro Kulenović na ławce.
16:43 - Ponadto po raz pierwszy od pierwszej minuty zobaczymy Iuriego Medeirosa
16:45 - Legioniści wyszli właśnie na murawę stadionu. Na razie tylko oglądają stadion. Za moment wrócą do szatni, przebiorą się i rozpoczną rozgrzewkę
16:57 - Zobaczymy, jakim dokładnie legioniści wyjdą ustawieniem na ten mecz. Hamalainen może ustąpić miejsca w ataku Kucharczykowi, a Medeiros zamiast na środku pomocy może pojawić się na skrzydle. Wszystko okaże się już niebawem
17:04 - Raków to dla mnie rywal z Ekstraklasy, a nie z pierwszej ligi - powiedział w przedmeczowym wywiadzie Ricardo Sa Pinto.
17:15 - Na rozgrzewkę wybiegają bramkarze Legii wraz ze swoim trenerem
17:19 - Są także po drugiej stronie bramkarze Rakowa. Wśród nich były zawodnik Legii Jakub Szumski, który zagra dzisiaj od pierwszej minuty
17:21 - Wybiegający piłkarze Legii "powitani" gwizdami
17:24 - Główna trybuna stadionu zapełniona niemal w całości. Młyn gospodarzy rozwiesza swoje flagi. Sektor gości na razie jeszcze pusty
17:43 Cały czas trwa rozgrzewka obydwu zespołów. Niebawem jednak wszyscy udadzą się do szatni
17:50 - Piłkarze już zeszli z murawy. Niebawem zaczynamy
17:55 - Jak poinformował spiker, dzisiaj na trybunach komplet widzów - 4200 osób
Ruszyli!
Trwa przywitanie obydwu drużyn
Zaczną gospodarze

1' - Aut dla Rakowa, ale szybko piłką przejęli legioniści
2' - Nieudana akcja i od bramki Jakub Szumski. Sektor gości na razie niestety cały czas pusty, z kolei kibice Rakowa dopingują z trybuny zza bramką
2' - Błąd Majeckiego i od autu rywale
3' - Stolarski wygrał pojedynek na lewej stronie z przeciwnikiem i od bramki Majecki
4' - Kun spokojnie do tyłu i gospodarze budują atak od obrońców
5' - GOL! Raków Częstochowa
6' - Strzelec gola: Piotr Malinowski (Raków)!
6' - Gol dla Rakowa! Malinowski dostał znakomite podanie na prawym skrzydle, uderzył po krótkim rogu i ewidentny błąd popełnił Majecki. Fatalny start..
7' - Kibice Legii w sporej liczbie dotarli pod stadion Rakowa ale nie zostali wpuszczeni na obiekt
8' - Kolejna szansa Rakowa, ale uderzenie głową jednego z zawodników przeleciało ponad poprzeczką
9' - na razie legioniści nie zbliżyli się nawet do pola karnego Rakowa
10' - Gospodarze spokojnie przerzucają piłkę z jednej strony na drugą. Chcą zmusić legionistów do biegania
10' - Jędrzejczyk przerwał atak rywali wybiciem piłki na aut
12' - Stolarski dośrodkowuje, ale wprost w ręce Szumskiego
14' - Brzydki faul Stolarskiego, lecz na razie bez żółtej kartki. Poszkodowany Zachara
15' - Ładna akcja Rakowa i rzut rożny
16' - Legia ma problemy z wyjściem z własnej połowy. Raków prowadzi grę
17' - Kucharczyk, do Medeirosa, ten do Hamalainena, ale niecelny strzał Fina nie wliczy się nawet do statystyk, bo był spalony
17' - Kolejny faul Legii ww środku pola. Tym razem Cafu ostro potraktował Listkowskiego
19' - Legia bez pomysłu. Od pomocy, do obrony, od obrony do bramkarza
21' - Szansa dla gospodarzy! Zachara przed bramką i w ostatniej chwili zablokowany przez Remyego
22' - Hamalainen odważna i daleka o ideału próba celnego uderzenia z dystansu. Szumski nie musiał nawet interweniować
23' - Faul na Stolarskim na prawej stronie
24' - Na spalonym Kucharczyk, którego nie upilnował Kaspierkiewicz. Obrońca zebrał ostrą burę od trenera Marka Papszuna
24' - Carlitos łatwo stracił piłkę i zaprzepaścił szansę na atak. Od autu Raków
26' - Na razie Raków nie problemów z rozbijaniem ataków Legii, który nie ma pomysłu na rozegranie akcji w ofensywie
28' - Medeiros pada w polu karnym, lecz nie mogło być mowy o rzucie karnym
30' - Minuty upływają, a na boisku nie zmienia się nic. nie da się odczuć tego, że to Raków prowadzi, Legia nie rzuciła się do szaleńczego odrabiania strat
30' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
31' - Wyrównanie! Kucharczyk sam na sam z Jakubem Szumskim i pewnym uderzeniem po ziemi pakuje piłkę w dolny róg bramki
31' - Strzelec gola: Michał Kucharczyk (Legia)!
33' - Kolejna okazja dla Legii, ale Medeiros nie zdołał skierować piłki głową do bramki. Za moment rzut wolny, lecz w porę niebezpieczeństwo zażegnali gracze Rakowa
35' - Jest to zarazem pierwszy gola stracony przez Raków w tej edycji Pucharu Polski. Trzeba jednak przyznać, że rywale w dużej mierze sprezentowali to trafienie. Popełnili błąd w rozegraniu, który wykorzystał Hamalainen wespół z "Kuchym"
37' - Kibice Rakowa nie ustają w dopingu, chociaż widać, że ich podopieczni oddali nieco pola gry Legii
38' - Dalekie podania do napastnika, lecz ten na spalonym. Od bramki Majecki
40' - Aut dla Rakowa w okolicach pola karnego, nic z niego jednak nie wyszło, ponieważ piłka została wycofana aż do obrońców. Za moment jednak groźna wrzutka z prawej strony i pewnie w powietrzu golkiper Legii
41' - Faul dla Rakowa w niezpiecznej odległości, pomimo dużych protestów piłkarzy Legii oraz Ricardo Sa Pinto. Będzie okazja do wrzutki
42' - Było bardzo groźnie, ale świetnie na linii zachował się Majecki. Miał jednak też dużo szczęścia, bo rywal strzelił wprost w niego. Świetna okazja dla Rakowa do wyjścia na prowadzenie
44' - Nierozsądny faul Hlouska na wysokości pola karnego rywali, czym zaprzepaścił okazję na atak lewą stroną swojej drużyny
46' - Po rzucie wolnym spore straty w polu karnym Legii. Leży na boisku trzech graczy Rakowa i dwóch legionistów
46' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy. Na boisku lepiej prezentują sę gracze Rakowa, którzy momentami zamykają legionistów na ich połowie. Gdyby nie ich fatalny błąd w obronie, to prawdopodobnie prowadziliby do przerwy. Na razie mamy remis
Wracamy za kwadrans
Piłkarze Rakowa już na boisku, wybiegają też legioniści
Jedna z miana w Legii. Carlitos zmienił Nagya

45' - Zmiana Legia: Dominik Nagy Carlitos
46' - Czy losy awansu rozstrzygną się już w najbliższych 45 minutach? Czy może potrzebna będzie dogrywka?
48' - Raków stara się wysoko ustawiać swoją linię defensywy. Obrońcy pokrzykują do siebie, aby wyjść bliżej linii środkowej
48' - Na trybunach pojawił się były trener Legii Jacek Magiera, który obserwuje grę klubów, w których grał w przeszłości
50' - Starcia Hlouska z Malinowskim. Gwizdek arbitra milczy pomimo głośnych protestów kibiców
51' - Zaskakujące uderzenie Listkowskiego. Na posterunku jednak Majecki, który pewnie złapał piłkę
52' - Główka jednego z legionistów, która chyba trafiła w rękę jednego z obrońców. Arbiter jednak nie reaguje
53' - Legia zamknęła rywali na ich połowie, ale strata Carlitosa i w kontrze Raków
54' - Szansa Hamalainena, ale po dośrodkowaniu z lewej strony wyraźnie strzelł ponad poprzeczką. Bardzo dobra szansa dla mistrzów Polski. Szkoda!
55' - Żółta kartka: Petr Schwarz (Raków)
55' - Brzydki faul rywala, za co został ukarany żółtą kartką
56' - Carlitos pada w polu karnym, lecz sędzia nie wskazuje na rzut karny. Za moment piękne uderzenie Medeirosa i jeszcze lepsza obrona Szumskiego
58' - Na boisko wejdzie za moment były gracz Legii Miłosz Szczepański
58' - Warto dodać, że Ricardo Sa Pinto cały czas szaleje przy linii bocznej, a każda niekorzystna decyzja sędziego powoduje u niego olbrzymią frustrację
58' - Zmiana Raków: Mateusz Zachara Miłosz Szczepański
60' - Z półwoleja z około 25 metrów strzał Sapali. Majecki spokojnie mógł odprowadzić piłkę wzrokiem
62' - Żółta kartka: Cafu (Legia)
63' - Cafu zatrzymał groźny atak Rakowa za co został ukarany żółtą kartką
65' - Dwa groźne dośrodkowania piłkarzy Rakowa. Na szczęście bez konsekwencji
66' - Rozpadało się nad boiskiem w Cżstochowie
68' - Ależ szansa po wrzutce Kucharczyka, lecz bardzo dobra i instynktowna interwencja Szumskiego
69' - Do końca regulaminowego czasy gry niespełna 30 minut, na razie wiele wskazuje na to, że w Częstochowie będziemy grali dłużej
71' - Faul Carlitosa i będzie okazja z rzutu wolnego...
74' - Sa Pinto wychodzi z siebie, bo Legia raz po raz psuje dobrze zapowiadająec się akcje
74' - Zmiana Legia: Iuri Medeiros Salvador Agra
77' - Przerwa w grze. Dwóch graczy Rakowa opatrywanych
80' - Zalewanie przez deszcz trybuny dziennikarzy nie ułatwia nam dzisiaj pracy
80' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
81' - Ostry faul Antolicia i znów potrzebna pomoc medyczna
82' - Zmiana Legia: Kasper Hamalainen Sandro Kulenović
84' - Okazja dla Rakowa, ale Szczepański nie trafił w piłkę. Kontra Legii
85' - Zmiana Raków: Marcin Listkowski Daniel Bartl
86' - W ataku Legia, ale wszystko zespół fatalną stratą Agra
88' - Papszun upomniany przez sędziego
89' - Dośrodkowanie zablokowane przez obrońcę i gospodarze domagają się rzutu karnego. Będzie VAR!
90' - Nie ma karnego! Tylko rzut rożny dla Rakowa
92' - Pierwszy to oglądania powtórki VAR był.. Sa Pinto, który został szybko przywołany do porządku przez sędziego
93' - Faul Kulenovicia w ofensywie
95' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
96' - Koniec drugiej połowy i nadal brak rozstrzygnięcia. Przed nami dogrywka!

No cóż... Mamy remis, co oznacza dogrywkę, która rozpocznie się za pięć minut

91' - Początek pierwszej części dogrywki
92' - Kulenović zablokowany w ostatnim momencie ale jeszcze piłkę ma Legia
93' - Carlitos! Ależ to była okazja Hiszpana! Napastnik wpadł w pole karne, ale jego mocne uderzenie przeleciało obok słupka
95' - Kiks piłkarza Rakowa. Znalazł się on w świetnej sytuacji przed polem karnym, ale piłka podskoczyła mu na nierówności
95' - Zmiana Raków: Sebastian Musiolik Patrick Eze
96' - Żółta kartka: Patryk Kun (Raków)
97' - Kucharczyk.. Strzał czy podanie? Któż to wie. Od bramki Szumski
101' - Na razie najbardziej pocieszające jest chyba to, że przestało padać
101' - Agra po raz pierwszy po przyjściu do Legii wyróżnił się czymś pozytywnym. Jego strzał odbił przed siebie Szumski
102' - Faul na piłkarzu Rakowa. Rzut wolny na wysokości pola karnego
103' - Majecki! Młody bramkarz broni uderzenie głową Petraska
104' - Faulowany Eze i Raków w posiadaniu piłki
106' - Carlitos z powietrza po wrzutce Cafu, ale nie trafił nawet w bramkę
106' - Koniec pierwszej poł‚owy dogrywki. Za chwilę™ ostatnie 15 minut.

106' - Począ…tek drugiej części dogrywki
106' - Wznawiamy grę
107' - Faul Remyego i będzie okazja dla Rakowa na dośrodkowanie z rzutu rożnego
108' - Złe dośrodkowanie, ale ręka Carlitosa i mamy niemal kopię rzutu wolnego
109' - Bardzo ładne uderzenie z daleka Szczepańskiego! Szczęśliwie minęło bramkę
110' - Zmiana Legia: Michał Kucharczyk Mateusz Praszelik
110' - Ostatnia zmiana w drużynie Legii. Schodzi strzelec gola
111' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
112' - Ostry atak Jędrzejczyka i obrońca ukarany żółtą kartką
112' - GOL! Raków Częstochowa
113' - Gol dla Rakowa...
113' - Dośrodkowanie z prawej strony, uderzenie głową i bezradny Majecki musi wyjmować piłkę z siatki
113' - Kompromitacja
114' - Strzelec gola: Andrzej Niewulis (Raków)!
116' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Cafu (Legia)
116' - Cafu przedwcześnie kończy mecz z powodu drugiej żółtej kartki
117' - Pięć minut do końca meczu
124' - Koniec meczu!