Urszulin - Piątek, 16 grudnia 2022, godz. 12:00
2 (2)
Herb Ruch Chorzów Ruch Chorzów
  • 77' Michalski
1 (0)

11:12 - Witamy z LTC gdzie niebawem rozpocznie się sparingowy mecz Legii z Ruchem Chorzów.
11:13 - Spotkanie rozpocznie się z pewnym opóźnieniem, bo goście nie dojadą na czas do centrum treningowego Legii. Dziś pogoda wyjątkowo nie sprzyja podróżom.
12:09 - Autokar Ruchu Chorzów dotarł do LTC
Mecz ma rozpocząć się o godzinie 13
Legia zagra dzisiaj na zielono
Piłkarze wychodzą na murawę

4' - Wszołek znalazł się sam na sam, bramkarz wybija piłkę, jeszcze Pich dobijał, ale ponownie lepszy Osobiński
6' - Augustyniak faulowany na własnej połowie
7' - Na spalonym Muci
9' - Strzał Szywacza nad poprzeczką
13' - Legioniści spokojnie rozgrywają piłkę
13' - Dzisiejszy mecz z Ruchem rozgrywany jest pod balonem ze względu na warunki atmosferyczne
14' - Ze względu na brak Mladenovicia, na lewym wahadle gra dziś Johansson
15' - Slisz wychodzi sam, uderzył z ok. 30 m, jednak prosto w obrońcę
16' - Ribeiro podał wzdłuż pola karnego, na 5. metr, ale żaden z jego kolegów nie przejął piłki
16' - Faul Nawrockiego na Szczepanie, daleko od bramki
17' - Bardzo dobre uderzenie Josue z dystansu, ale bramkarz wypiąstkował piłkę na rzut rożny
19' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
19' - Strzelec gola: Robert Pich (Legia)!
20' - Akcja Legii prawą stroną, Muci dostrzegł Picha w polu karnym, a ten skutecznie uderzył po ziemi z ok. 11 m
23' - Prostopadła piłka od Josue do Wszołka, ten dośrodkował, ale Muci nie zdołał oddać strzału, jeszcze z półobrotu uderzał Johansson, jednak wysoko nad bramką
27' - Augustyniak odebrał piłkę rywalowi przy próbie wyprowadzenia kontry
27' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
30' - Teraz akcja Ruchu, ale bardzo niecelny strzał na bramkę Miszty
31' - Strzał głową Nawrockiego, piłka odbiła się jeszcze i przeleciała nad poprzeczką
32' - Wszołek na spalonym
33' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
33' - Strzelec gola: Paweł Wszołek (Legia)!
34' - Bramka Wszołka po indywidualnej akcji.
34' - Wszołek dostał podanie na wysokości bocznej linii pola karnego z prawej strony, zbiegł do środka i posłał piłkę między bramkarzem i słupkiem
37' - Podanie w pole karne Legii i świetna interwencja Nawrockiego
42' - Dobre uderzenie Josue, ale piłkę odbitą jeszcze jeszcze od pleców bramkarza końcem palców wybił bramkarz
43' - Na raty uderzał Agustyniak, z 15 huknął pod poprzeczkę, jednak i tym razem bramkarz obronił
45' - Miszta wybija piłkę na rzut rożny
45' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
46' - Koniec pierwszej połowy

46' - Zmiana Legia: Cezary Miszta Jakub Trojanowski
46' - Zmiana Legia: Rafał Augustyniak Ihor Charatin
46' - Zmiana Legia: Josue Igor Strzałek
47' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Kacper Skibicki
47' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Jurgen Celhaka
47' - Zmiana Legia: Ernest Muci Wiktor Kamiński
48' - Akcja Skibickiego, próbował uderzać Strzałek, ale w zamieszaniu piłkę wybili obrońcy
50' - Opaskę kapitańską od Josue przejął Sokołowski
50' - Rzut rożny dla Ruchu
52' - Faul Picha na Szurze w środkowej części boiska
52' - Kamiński podał w pole karne do Strzałka, ten jednak przegrał pojedynek z Szywaczem
53' - Charatin daleko do Skibickiego, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane
58' - Skład Ruchu na drugą połowę: Osobiński - Nawrocki, Szur, Szywacz - Michalski, Piątek, Witek, Moneta - Foszmańczyk - Szczepan, Pląskowski
59' - Strzał Sokołowskiego zza pola karnego, piłka przeleciała nad poprzeczką
60' - Foszmańczyk posłał piłkę nad poprzeczką
61' - Zmiana Legia: Mattias Johansson Jakub Jędrasik
62' - Zmiana Legia: Yuri Ribeiro Jan Ziółkowski
62' - Zmiana Legia: Maik Nawrocki Jakub Kisiel
63' - Na lewym wahadle gra teraz Skibicki, a na prawym Jędrasik
65' - Zmiana Ruch: Jakub Osobiński Tomasz Nowak
68' - Zablokowany strzał Skibickiego
69' - Jędrasik uderzał zza pola karnego, bramkarz złapał piłkę
76' - Po bardzo dobrej, szybkiej akcji fatalne zagranie Picha do Kamińskiego
77' - Bardzo lekki strzał z ponad 30 m Jędrasika broni bramkarz
77' - GOL! Ruch Chorzów
77' - Strzelec gola: Kacper Michalski (Ruch)!
78' - Moneta popędził lewą stroną, zagrał wzdłuż bramki, Michalski z bliskiej odległości uderzył pod poprzeczkę
81' - Zmiana Ruch: Maksymilian Roguła Bartłomiej Barański
82' - Pędzi Skibicki, ale musiał wycofać piłkę
85' - Celhaka faulowany ok. 25 m od bramki
86' - Strzał Sokołowskiego z rzutu wolnego nad poprzeczką
87' - Skibicki przyjmował piłkę w polu karnym, ale za wysoko uniósł nogę
88' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek/,Legionisci.com
90' - Ziółkowski wślizgiem uprzedził Monetę i wybił piłkę
91' - Rzut rożny dla Legii
92' - Dośrodkowanie Strzałka, ale nikt nie zamknął akcji
92' - Koniec meczu!

W trzecim sparingowym meczu przed świąteczną przerwą Legia wygrała z Ruchem Chorzów 2-1.