Warszawa - Piątek, 20 stycznia 2023, godz. 19:00
  • 28' Ito
2 (2)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Witamy z Łazienkowskiej 3! Zostało 20 minut do rozpoczęcia spotkania z 1.
18:45 - Na boisku trwa aktualnie rozgrzewka piłkarzy, a na telebimie prezentowane są nominacje do plebiscytu NajLepsi 2022.
18:52 - Z trybun wybrzmiewa "Sen o Warszawie"!
18:59 - Piłkarze opuszczają tunel. Czekamy na pierwszy gwizdek sędziego.
19:01 - Przed rozpoczęciem spotkania zostaną jeszcze wręczone nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii w plebiscycie NajLepsi 2022.
19:04 - Najlepszym piłkarzem roku został oczywiście Josue, dwie statuetki zgarnął Kacper Tobiasz, a najładniejszą bramkę w zeszłym roku zdobył Filip Mladenović.
19:06 - Od środka boiska zaczną goście.

2' - Mocno zaczęli gracze z Niemiec. Wyprowadzili szybki atak, jednak oddali bardzo niecelny strzał.
3' - Mocny strzał rywala z prawej strony pola karnego dobrze wybroniony przez Kacpra Tobiasza.
6' - 1. FC Magdeburg jak na razie zdecydowanie częściej przy piłce. Legioniści starają się podejść wyższym pressingiem.
7' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
7' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
8' - Mamy pierwszego gola dla "Wojskowych"! Dobre dośrodkowanie z lewej strony Filipa Mladenovicia, doszło na głowę Carlitosa i Hiszpan pewnie głową do siatki.
8' - Josue świetnie podaje na pole karne do Carlitosa, ale ten gubi piłkę.
10' - Piłkarze mają duży problem z utrzymaniem równowagi, co jest spowodowane kiepskim stanem murawy.
10' - Żółta kartka: Josue (Legia)
11' - Josue fauluje w środku pola i wchodzi w lekkie przepychanki z Castaignosem, za co zostaje ukarany kartonikiem.
11' - GOL! 1.FC Magdeburg
11' - Strzelec gola: Luc Castaignos (Magdeburg)!
12' - Dośrodkowanie z rzutu wolnego dociera do wcześniej faulowanego Luci Castaignosa, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Tobiasza.
13' - Zawodnicy Legii całkowicie zapomnieli żeby go pokryć.
15' - Kolejna akcja prawą stroną gości, ale dośrodkowanie blokuje Mladenović.
15' - Świetne podanie Bartosza Slisza między obrońców do Pawła Wszołka. "Wszołi" wbiega w pole karne, jednak oddaje bardzo niecelny strzał.
17' - Carlitos miał dobrą szansę na oddanie strzału zza pola karnego, jednak zawahał się i traci piłkę.
18' - Mocny strzał Kwartenga zablokowany przez Nawrockiego.
19' - Gracze z Magdeburga mocno napierają na bramkę Legii, ale obrona dobrze sobie radzi.
21' - Bardzo składna drużynowa akcja Legii zakończona wybiciem obrońcy. Będziemy mieli rzut rożny.
21' - Było blisko bramki samobójczej po tym dośrodkowaniu z corneru.
22' - Filip Mladenović faulowany blisko pola karnego, rzut wolny dla Legii.
22' - Wrzutka doszła na głowę Nawrockiego, ale był to mocno niecelny strzał.
24' - Najpierw strata, a potem faul Maćka Rosołka w środku pola.
26' - Było blisko drugiej bramki dla gości. Podanie w pole karne dostał Castaignos, wyłożył piłkę do napastnika, ale ten w świetnej sytuacji skiksował.
26' - Żółta kartka: Julian Rieckmann (Magdeburg)
28' - Akcja gości lewą stroną zakończona zablokowanym strzałem zza pola karnego.
28' - GOL! 1.FC Magdeburg
28' - Strzelec gola: Tatsuya Ito (Magdeburg)!
29' - Gracze 1. FC Magdeburg pograli sobie w polu karnym jeden na jeden, a akcje mocnym strzałem przy słupku wykończył Tatsuya Ito. Gości na prowadzeniu.
29' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
29' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
30' - Legioniści szybko odrabiają straty. Kolejna dobra akcja lewą stroną wyprowadzona przez Mladenovicia i mocny strzał Carlitosa, który nie dał najmniejszych szans golkiperowi. Mamy remis!
31' - Ależ szczęście Legii. Z szybką kontrą wyszli goście, zagrali w pole karne i jeden z nich nie trafił w piłkę w sytuacji sam na sam.
33' - Strata w środku pola Josue. Baris Atik przedryblował około czterech zawodników Legii, ale w ostatnim momencie jeden z nich zdołał interweniować.
34' - Dobra interwencja Tobiasza, ale przeciwnik i tak na pozycji spalonej.
36' - Legioniści grają bardzo chaotycznie i niepewnie w defensywie, często bez pomysłu na wyjście z pod własnej bramki.
40' - Dobre dośrodkowanie Pawła Wszołka szło w stronę Carlitosa, ale w ostatnim momencie interweniuje defensor.
41' - Kolejna akcja prawą stroną Wszołka zablokowana, będzie rzut rożny.
42' - Dośrodkowanie doszło na głowę Augustyniaka, ale strzał minimalnie nie celny.
42' - Kwarteng wchodzi z prawej strony w pole karne, mocno strzela, ale po nodze jednego z legionistów.
43' - Fenomenalna akcja Legii prawą stroną. Mladenović prostopadle na wolne pole do Bartosza Kapustki, ten wygrał walkę z obrońcą, wyszedł sam na sam z bramkarzem i mocno uderzył w słupek.
46' - Pierwsza połowa spotkania przedłużona o minutę.
47' - Rzut rożny dla gości w ostatniej akcji, łatwo wyłapany przez Tobiasza.
47' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy remis przy Łazienkowskiej. Gra jest mocno otwarta, toczy się od bramki do bramki. Legioniści mają lekkie problemy w defensywie, ale mamy nadzieję, że zmieni się to w drugiej części.

44' - Zmiana Magdeburg: Tatsuya Ito Alexander Bittroff
44' - Zmiana Magdeburg: Andreas Müller Eldin Dzogovic
45' - Zmiana Legia: Maciej Rosołek Ernest Muci
46' - Drugą część od środka rozpoczął Ernest Muci
47' - Mladenović próbował dryblować z lewej strony, ale łatwo stracił.
51' - Dobra interwencja Nawrockiego z prawej strony pola karnego.
53' - Na boisku wywiązała się mocna przepychanka między obiema drużynami po faulu Ribeiro.
53' - Żółta kartka: Moritz-Broni Kwarteng (Magdeburg)
53' - Żółta kartka: Yuri Ribeiro (Legia)
54' - Główni prowokatorzy tego zajścia ukarani żółtymi kartkami.
57' - Pomimo przestoju w grze obu drużyn, kibice ożywili się na trybunach i wybrzmiało głośne "Ceeee...".
61' - Dobre podanie gości w pole karne, ale świetnie interweniuje Augustyniak.
61' - Zmiana Legia: Rafał Augustyniak Artur Jędrzejczyk
61' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Igor Strzałek
63' - Dośrodkowanie z rzutu rożnego doszło do Carlitosa, Hiszpan wycofał do Mladenovicia, ale jego strzał został zablokowany.
63' - Zmiana Magdeburg: Moritz-Broni Kwarteng Jason Ceka
66' - Muci dobrze odbiera piłkę w polu karnym gości, lecz w ostatni momencie zdążył uprzedzić go bramkarz.
66' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
68' - Zmiana Magdeburg: Cristiano Piccini Jamie Lawrence
68' - Faul na Strzałku około 30 metrów od bramki.
69' - Wybite dośrodkowanie trafia pod nogi Strzałka, ale młodzieżowiec potknął się i spudłował.
70' - Bramkarz gości wybija prosto pod nogi Muciego, Albańczyk spróbował strzału z dystansu, ale zbyt lekko.
73' - Dobre podanie Josue na pole karne, Wszołek odgrywa do Muciego, ale on znów za lekko.
74' - Strzałek dobrze drybluje i podaje do Josue, jednak Portugalczyk próbuje wycofać i traci futbolówkę.
75' - Slisz niepewnie interweniuje w polu karnym, ale naprawił swój błąd i wybija piłkę.
75' - Zmiana Magdeburg: Luc Castaignos Tatsuya Ito
76' - Strzelec drugiej bramki dla Magdeburga, który wcześniej opuścił boisko, pojawia się na nim po raz kolejny...
76' - Zmiana Legia: Carlitos Robert Pich
77' - Strzał Muciego sprzed pola karnego zablokowany.
78' - Dobry drybling Wszołka i faul na skraju pola karnego, będzie tylko rzut wolny.
79' - Żółta kartka: Silas Gnaka (Magdeburg)
79' - Dobry centrostrzał Josue wybity i będzie korner.
81' - Pich uderza zza pola karnego minimalnie obok słupka. Było blisko.
81' - Zmiana Legia: Josue Patryk Sokołowski
82' - Mocna centra Mladenovicia na pole karne wyłapana przez bramkarza.
83' - Muci bliski przejęcia piłki w polu karnym, po złym podaniu do golkipera, ale Reimann naprawił błąd kolegi z zespołu.
84' - Dobra zespołowa akcja Legii, ale łatwo w polu karnym traci Muci.
85' - Fenomenalna interwencja Wszołka w polu karnym, która uratowała Tobiasza przed sytuacją sam na sam.
86' - Zmiana Magdeburg: Julian Rieckmann Tim Sechelmann
86' - Żółta kartka: Alexander Bittroff (Magdeburg)
88' - Dobre dośrodkowanie Mladenovicia z rzutu rożnego, ale słabo strzelił Sokołowski.
91' - Ajj... było bardzo blisko! Po świetnej akcji prawą stroną, sam na sam z bramkarzem wyszedł Pich, podbił piłkę obok golkipera, ale z linii bramkowej wybił piłkę obrońca.
91' - Koniec meczu!

Koniec spotkania! Legioniści remisują w ostatnim sparingu, przed powrotem do ligowych zmagań. A już w następną niedzielę przy ulicy Łazienkowskiej 3 spotkanie z Koroną Kielce. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji!