Urszulin, LTC - Sobota, 24 czerwca 2023, godz. 13:00
3 (2)
Herb Lechia Gdańsk Lechia Gdańsk
  • 84' Sezonienko
1 (0)

12:51 - Witamy z Legia Training Center, gdzie za kilka minut legioniści zmierzą się z lechistami.
Legia wystąpi w czarnych strojach, a Lechia w czerwonych.
13:02 - Piłkarze wychodzą na boisko.
Rozpoczną goście

2' - Pierwsza akcja Lechii, próba prostopadłego podania po ziemi w pole karne, ale dobra interwencja Celhaki.
3' - Drybling przy prawym narożniku Makany Baku - legionista wywalczył rzut rożny.
4' - Dośrodkowanie Josue na dalszy słupek gdzie czaił się Ihor Charatin, ale stoper został uprzedzony i mamy kolejny korner.
4' - Tym razem z drugiego narożnika Josue posłał piłkę na 16 metr do Kuna,który uderzył głową, ale zdecydowanie za lekko, by zaskoczyć bramkarza gości.
6' - Rosołek wpadł w pole karne z prawej strony, dograł po ziemi do środka, ale obrońca zdołał wybić piłkę na rzut rożny.
7' - Faul na Josue przy linii bocznej.
8' - Tym razem dośrodkowanie na krótki słupek piłkę głową przedłużył Carlitos, ale ponownie bez większego problem wyłapał ją Mikułko.
9' - Diabate wpadł w pole karne Legii, dograł w kierunku kolegi, ale bramkarz Legii był szybszy, a na dodatek został sfaulowany przez lechistę.
10' - Dobry przechwyt Baku przed polem karnym Legii.
10' - Lechia nadal w ataku. Z 10 metrów w zamieszaniu uderzył Diabate, ale trafił w nogi obrońcy Legii.
11' - Dośrodkowanie w pole karne Legii, ale Zjawiński był na spalonym.
11' - Rosołek wślizgiem uprzedził rywala, a ten następnie w niego wpadł. Sędzia uznał, że legionista faulował.
12' - W Legii szykuje się już pierwsza zmiana.
13' - Zmiana Legia: Jurgen Celhaka Filip Rejczyk
16' - Długa piłka do Josue do linii końcowej, ale Portugalczyk nie zdołał jej dobrze przyjąć.
17' - Legia buduje atak pozycyjny, ale nie zdołała przedrzeć się w pole karne.
17' - Kontrę Lechii dobrym powrotem i wślizgiem zatrzymał Blaz Kramer.
19' - Przechwyt Yuriego Ribeiro. Baku rozpoczął kontrę, dobiegł do 16 metra i został zablokowany, ale utrzymał przy piłce. Następnie jednak legioniści szybko ją stracili.
19' - Ofiarna interwencja Charatina zapobiegła utracie bramki - blisko trafienia był Zjawiński.
20' - Bark Ukraińca ucierpiał, ale po chwili już jest gotowy do dalszej gry.
22' - Josue faulowany 28 metrów przed bramką. Będzie uderzał
22' - Strzał Portugalczyka prosto w mur. Legia nadal w ataku, dośrodkowanie na piąty metr, gdzie do główki wyskoczył Kramer i wydawało się, że był faulowany przez bramkarza, ale sędzia nakazał grać dalej.
23' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
23' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
24' - Podczas ataku Legii piłka została wycofana za pole karne metr, a tam dopadł do niej Carlitos, który huknął nie do obrony!
26' - Rzut wolny dla Legii w lewym narożniku pola karnego. Josue ustawił piłkę, ale rozegrał krótko na 17 metr do Kuna i nie za bardzo cokolwiek z tego wyszło. Legia jednak utrzymała się pryz piłce, strzelać próbował Charatin, ale został zablokowany.
27' - Karny dla Legii, przy linii bocznej faulowany był Makana Baku.
28' - Josue ustawia piłkę na 11 metrze.
29' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
29' - Strzelec gola: Josue (Legia) z karnego!
29' - Pewnie wykonana jedenastka przez kapitana Legii. Strzał tuż nad ziemią przy prawym słupku.
30' - Zjawiński znalazł się w polu karnym Legii... i oddał strzał nad poprzeczką.
32' - Zmiana Legia: Filip Rejczyk Jakub Kisiel
35' - Kolejny faul na Josue przed polem karnym. Tym razem nieco z prawej strony. Gracze Lechii protestują do sędziego, że w ogóle nie mogą dotykać Josue, bo od razu gwiżdże faule.
35' - Wrzutka Portugalczyka, do piłki próbował dojść Riberiro, ale był na spalonym.
38' - Świetne podanie Baku do Rosołka, który następnie wywalczył rzut rożny.
38' - Podkręcone dośrodkowanie Josue z rożnego i piłka wyszła za linię końcową przy dalszym słupku, choć próbował ją jeszcze wyłuskać Kramer.
39' - Rzut rożny dla Lechii
40' - Poczynania kolegów z trybun ogląda Kacper Tobiasz i Joel Abu Hanna. Z tym drugim Jacek Zieliński przeprowadził przed meczem rozmowę.
43' - fot. Woytek / Legionisci.com
44' - Niecelne uderzenie Baku zza pola karnego.
46' - Josue na skrzydło do Baku, który idealnie dograł do Kramera, ale jego uderzenie z główki z 5 metrów było minimalnie niecelne.
46' - Trzeba przyznać, że Makana Baku na pozycji prawego wahadłowego prezentuje się dziś bardzo korzystnie.
48' - Teraz przed szansą stanął Carlitos, ale spudłował z 18 metrów.
48' - Koniec pierwszej połowy

39' - Zmiana Legia: Maik Nawrocki Radovan Pankov
39' - Zmiana Legia: Ihor Charatin Rafał Augustyniak
39' - Zmiana Legia: Yuri Ribeiro Artur Jędrzejczyk
44' - Zmiana Legia: Blaz Kramer Tomas Pekhart
44' - Zmiana Legia: Carlitos Marc Gual
45' - Zmiana Legia: Makana Baku Ramil Mustafajew
45' - Zmiana Legia: Jakub Kisiel Patryk Sokołowski
46' - Zmiana Legia: Dominik Hładun Gabriel Kobylak
47' - Zmiana Legia: Josue Filip Rejczyk
47' - Zmiana Legia: Maciej Rosołek Robert Pich
48' - Zmiana Legia: Patryk Kun Paweł Wszołek
48' - Rzut rożny dla Legii
51' - Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Mustafajewa.
54' - Pich dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale za nisko i obrońcy spokojnie wybili piłkę.
55' - Niedokładne podanie Pankova do Sokołowskiego i ten musiał walczyć o to, by rywale nie wyszli z kontrą
58' - Legioniści prowadzą grę na połowie rywala, ale nie stworzyli póki co większego zagrożenia.
58' - Dośrodkowanie Picha z rzutu wolnego, ale dość nisko. Piłkę przejął Gual i zagrał do Jędrzejczyka, ale ten był na spalonym.
61' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
63' - Akcja Wszołka prawą stroną. Wycofanie do Pankova, który od razu dośrodkował ładnie w pole karne, ale nikt nie wykończył tego podania.
63' - Rzut wolny dla Lechii przy narożniku pola karnego.
64' - Kobylak broni strzał zza pola karnego.
66' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
68' - Odbiór Guala przed polem karnym rywala, podanie na prawe skrzydło do Wszołka, który dośrodkował w pole karne do Pekharta, obrońca wybił, ale lekko i szansę na mocne uderzenie miał Pich, ale ponownie piłka zatrzymała się na nodze rywala.
69' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
69' - Strzelec gola: Ramil Mustafajew (Legia)!
69' - Mustafajew z kilku metrów po podaniu Picha wpakował piłkę do siatki.
70' - Zmiana Legia: Ramil Mustafajew Jakub Jędrasik
74' - Dobra akcja prawą stroną. Sokołowski zagrał do Wszołka, a ten wywalczył rzut rożni.
74' - Dośrodkowanie Picha wybili obrońcy
75' - Legia stosuje pressing blisko pola karnego Lechii.
76' - Legia cały czas w ataku. Raz dośrodkowywał Jędrasik, a potem z drugiej strony Pankov - mamy rzut rożny.
76' - Faul Pankova blisko pola karnego Lechii.
78' - Świetny przechwyt Sokołowskiego, dograł prostopadle w pole karne do Guala, który jednak nie próbował strzał, a dogrania do Pekharta i niestety mu to nie wyszło.
79' - Wszołek próbował uruchomić w polu karnym Pekharta, ale dograł minimalnie za lekko.
79' - Zmiana Legia: Robert Pich Ramil Mustafajew
81' - Legia stosuje sporą wymienność w ofensywie. Wahadłowi momentami schodzą bliżej środka, a wówczas przy liniach zastępują ich boczni napastnicy.
83' - Jędrzejczyk w pole karne do Guala, ale znów słaba próba zagrania przez Hiszpana. Mamy jednak rzut rożny.
84' - GOL! Lechia Gdańsk
85' - Strzelec gola: Sezonienko (Lechia)!
85' - Oj, niespodziewana bramka dla Lechii po błędzie Kobylaka wykorzystał Sezonienko
90' - Marc Gual przed świetną okazją na strzelenie gola... uderza ale bramkarz broni!
92' - Koniec meczu!

Legia wygrała pierwszy mecz sparingowy tego lata. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na stronę główną na materiały pomeczowe, a od poniedziałku ruszamy z codziennymi relacjami ze zgrupowania w Austrii.