Kossen - Sobota, 1 lipca 2023, godz. 18:00
    • 73' Rosołek
    • 78' Elitim
    2 (0)

Widzów: 80

W sobotę o godz. 18 w Kossen Legia rozegra drugi sparingowy mecz podczas zgrupowania w Austrii. Rywalem będzie mistrz Azerbejdżanu Qarabag FK, w którego barwach występuje Marko Vesović.
    Legia zagra dziś na zielono, Qarabag na biało

1' - Rozpoczęli legioniści
    4' - Na razie nic ciekawego się nie dzieje
    6' - Rzut wolny dla Legii, ok. 18 m od bramki
    6' - Josue uderzył tuż nad poprzeczką
    8' - Spotkanie obserwuje trener Rakowa. Jeśli awansują, oba zespoły zmierzą się ze sobą w 2. rundzie el. Ligi Mistrzów
    10' - Legioniści ćwiczą rozpoczynanie ataku od bramkarza z rozegraniem w defensywie i dalekim podaniem na skrzydła
    10' - Ilay Elmkies zakończył testy i opuścił już zgrupowanie Legii. Nie podpisze kontraktu ze stołecznym klubem
    12' - Rywale grają wysokim pressingiem, zmuszając legionistów do bardziej uważnej gry niż w meczu z FC Botosani
    13' - Romao fauluje Pekharta, ten zwija się z bólu, ale wszystko jest w porządku
    13' - Romeo ponownie fauluje Pekharta, ok. 30 m od bramki. Czech dostał łokciem w twarz
    15' - Augustyniak zrobił zamach, nie trafił w piłkę, ta trafiła do Josue. Strzał Josue z 18 m - niecelny
    17' - Rzut wolny dla Legii, tym razem z lewej strony
    17' - Dośrodkowanie... Vesović wybija na rzut rożny
    18' - Przy piłce Josue, dośrodkowanie na 16. metr, niekryty Slisz oddał celny strzał z pierwszej piłki, jednak bramkarz obronił
    19' - Spotkanie obserwuje ok. 30-40 kibiców Legii, którzy zaznaczyli swoją obecność głośnym "jesteśmy zawsze tam!"
    20' - Dobra sytuacja Legii, Wszołek rozpędził się, wpadł w pole karne, ale był na spalonym
    21' - Vesović w pole karne, ale dobrze zachowali się obrońcy i Legia buduje atak pozycyjny
    22' - Legioniści ćwiczą dziś rozgrywanie w defensywie, często w skrajnych sektorach, ale na razie nie wychodzi to zbyt dobrze, bo po raz kolejny tracą piłkę
    22' - Prostopadła piłka Josue do Slisza, ten pędził, ale nie zdołał jej przejąć
    24' - Akcja Qarabagu, ale nikt nie przeciął podania posłanego w poprzek pola karnego
    25' - Świetna akcja Azerów, wydawało się, że jeden z zawodników z bliskiej odległości skieruje piłkę do bramki, ale Ribeiro wybił ją na rzut rożny
    27' - Abdellah wpada w pole karne, Tobiasz wybija piłkę
    30' - Rzut wolny, przy piłce Janković, dośrodkowanie... Pekhart wybija na rzut rożny
    31' - Dośrodkowanie, z powietrze uderzał Cafarkulijew, jeszcze przy piłce Vesović
    31' - Augustyniak trochę się zabawił, to mogło się zakończyć stratą, jeszcze piłka do Wszołka, a ten faulował Medinę
    39' - Na spalonym Wszołek
    41' - Świetna sytuacja Legii, Muci zagrał do Josue, ten chciał sprytnie odegrać do Pekharta, jednak zupełnie się pomylił
    42' - Muci walczy na lewej stronie z Mustafazadą, przerzut na prawą stronę, długie rozegranie, Wszołek wrzuca do Pekharta, bardzo niecelnie
    43' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Wpytek / Legionisci.com
    43' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    44' - Na spalonym Cafarkulijew
    46' - Muci strzela z ok. 20 m, piłka przeleciała nad poprzeczk
    46' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy mamy 0-0. Zapraszamy na drugą połowę

159' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Blaz Kramer
    160' - Zmiana Legia: Yuri Ribeiro Artur Jędrzejczyk
    42' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Juergen Elitim
    43' - Początek drugiej połowy
    44' - Zmiana Legia: Kacper Tobiasz Dominik Hładun
    47' - Zmiana Legia: Ernest Muci Marc Gual
    47' - Zmiana Legia: Radovan Pankov Maik Nawrocki
    48' - Rzut rożny dla Legii, ale Nawrocki wyskakując, faulował bramkarza
    49' - Dośrodkowanie w pole karne Legii, piłkę łapie Hładun
    49' - Kibice Legii na początek drugiej połowy odpalili 3 race
    51' - Rzut rożny dla Qarabagu, wykonuje Benzia
    55' - Josue z prawej strony do Wszołka, ten wypatrzył Guala, który oddał strzał i będzie rzut rożny
    61' - Benzia minął Augustyniaka, ale dobrze zachował się Elitim i już szybka akcja
    62' - Zamiary Guala odczytał Mammadov i podanie nie doszło do Kramera
    63' - Świetna sytuacja! Po kilku podaniach Josue zagrał do Guala, ten oddał strzał, z linii wybili obrońcy. Nieudana kontra Qarabagu
    63' - Zmiana Legia: Rafał Augustyniak Lindsay Rose
    63' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Makana Baku
    64' - Zmiana Legia: Josue Maciej Rosołek
    64' - Zmiana Legia: Patryk Kun Ramil Mustafajew
    64' - Zmiana Legia: Patryk Sokołowski Filip Rejczyk
    64' - Podanie Rejczyka do Baku, a ten nie opanował piłki
    72' - Strzał Almeidy z dystansu, piąstkuje Hładun, jeszcze jeden strzał Benzii, niecelny
    74' - Daleki wykop Hładuna do Kramera, ten przyjął, ale po chwili zanotował stratę
    74' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    76' - Gual odzyskał piłkę, zagrał z lewej strony pola karnego Rosołka, ten ograł obrońcę i umieścił piłkę w siatce
    77' - fot. Wpytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    78' - Zmiana Legia: Ramil Mustafajew Jakub Jędrasik
    79' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    80' - Strzelec gola: Juergen Elitim (Legia)!
    81' - zza pola karnego po ziemi przy słupku daje Legii prowadzenie 2-0
    82' - Gual na linii końcowej, zrobił zwód, ale uderzył nad poprzeczką
    83' - Daleka piłka w pole karne Legii, Hładun dobrze wyszedł i uprzedził Axundzadę
    83' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    84' - Długa piłka do Guala, ten jednak uprzedzony przez obrońcę
    89' - Diakhaby pędzi na bramkę, zablokowany przez Jędrasika
    92' - Zagranie Guala piętką, obrońcy się zorientowali
    92' - Koniec meczu!

W sparingowym meczu Legia wygrała z Qarabagiem 2-0. Zapraszamy na relację z meczu z Red Bullem Salzburg.