Puławy - Piątek, 8 września 2023, godz. 18:30
  • 1' Strzałek
  • 32' Gil Dias
  • 38' Gual
3 (3)

17:35 - Witamy z Puław! Do towarzyskiego spotkania Legii z Wisłą, z okazji 100-lecia miejscowego klubu, pozostała niecała godzina.
17:40 - Na trybunach podczas dzisiejszego meczu i obchodach 100-lecia ma się pojawić około 3 tysiące fanów. Przed stadionem zorganizowano wiele atrakcji pod szyldem LegiaPark, w szczególności dla najmłodszych kibiców.
Autografy rozdają Artur Jędrzejczyk, Tomas Pekhart i Patryk Kun.
17:50 - Na rozgrzewce pojawili się bramkarze Legii - Dominik Hładun oraz Gabriel Kobylak wraz z trenerami.
W Puławach nieobecny jest Kosta Runjaić, drużynę poprowadzą Przemysław Małecki i Inaki Astiz.
17:55 - Dzisiejszy rywal Legii, Wisła Puławy, w poprzednim sezonie zajęła 5. miejsce w II lidze, co dało jej miejsce w barażach o wejście do wyższej klasy rozgrywkowej, które zakończyła niepowodzeniem, na pierwszym meczu (1:3 ze Stomilem w Olsztynie). W obecnym sezonie Wisła po 7 kolejkach zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 13 punktów (4 wygrane, 1 remis, 2 porażki).
18:00 - Gracze obu drużyn od kilku minut intensywnie się rozgrzewają.
18:02 - Legia z Wisłą mierzyła się w historii tylko raz. 8 sierpnia 2017 roku w ramach 1/8 finału Pucharu Polski "Wojskowi" zawitali do Puław i wygrali pewnie 4-1. Bramki dla Legii zdobyli: Krzysztof Mączyński, Dominik Nagy, Armando Sadiku oraz jeden z graczy gospodarzy, który skierował piłkę do własnej bramki. Z obecnej kadry Legii tamto spotkanie pamięta tylko Artur Jędrzejczyk
18:10 - Pierwszy skład warszawskiej Legii raczej bez większych zaskoczeń. Wychodzi pierwsza "jedenastka" bez kilku ogniw i reprezentantów, a szansę dostali ci, co występują mniej w początkach sezonu jak Patryk Sokołowski czy Igor Strzałek. Nieoficjalny debiut odnotuje niedawno przybyły do klubu Gil Dias. Na ławce "Wojskowych" natomiast wiele nowych twarzy. Oprócz nowego zawodnika, Marco Burcha, pojawiło się kilka postaci na co dzień grających w rezerwach stołecznego zespołu.
Legia będzie chciała cyklicznie jeździć w Polskę i przygotowywać podobne imprezy jak ta w Puławach.
18:15 - Piłkarze wykonują ostatnie szlify na rozgrzewce, a spiker głośno wyczytuje składy obu drużyna.
18:19 - Na stadionie w Puławach głośno wybrzmiewa... "Sen o Warszawie".
18:23 - Aktualnie Miś Kazek wybiera zawodników z trybun, którzy w przerwie meczu będą mieli okazje zmierzyć się z jednym z golkiperów w serii "jedenastek".
18:26 - Na pytanie "Kto wygra mecz?" zdania są podzielone, choć chyba więcej głosów było za Wisłą.
18:28 - Ruszyli! Piłkarze obu drużyn wychodzą w akompaniamencie klimatycznej muzyki i oklasków.
18:29 - Jeszcze losowanie, wymiana proporczyków, wspólne zdjęcie kapitanów i zaczynamy święto w Puławach.

2' - Zaczynamy! Od środka legioniści.
2' - Gracze Legii grają dziś w wyjazdowych, zielonych strojach, a gospodarze w klasycznych białych trykotach.
2' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
3' - Strzelec gola: Igor Strzałek (Legia)!
3' - Szybkie otwarcie wyniku w wykonaniu warszawiaków. Nie minęły sekundy, fatalną stratą popisał się jeden z defensorów gospodarzy, którą z zimną krwią, w sytuacji sam na sam wykorzystał Strzałek.
4' - Gospodarze w akcji pozycyjnej, ale kolejny raz niedokładnie podają i tracą.
5' - Odbiór Josue w środku pola, zgranie do Guala, ten do Strzałka na pole karne. Młody pomocnik próbuje zgrywać w głąb, ale niedokładnie.
5' - Baku mknie prawym skrzydłem, zbiega do środka, dobrze interweniuje Seweryś.
7' - Gual fatalnie podaje w środku pola wprost pod nogi Kaczmarka, pomocnik oddaje mocny strzał z około 20 metra, ale bardzo niecelnie.
8' - Wysokie podanie na prawe skrzydło gospodarze, za mocno, od autu Legia.
9' - Josue prostopadle do Strzałka, pomocnik mija rywala i jest podcięty. Będzie rzut wolny dla Legii około 25 metrów od bramki.
9' - Josue centruje, ale dobrze interweniuje jeden z defensorów.
10' - Dias próbuje przerzucić piłkę z prawej na lewą stronę, fatalne wykonanie.
11' - Celhaka na lewo do Diasa, błąd techniczny w przyjęciu Portugalczyka i strata.
14' - Gospodarze w akcji przy polu karnym Legii, faul, rzut wolny na około 18. metrze od bramki.
14' - Uderza Puton... prosto w mur. Będzie jeszcze rzut rożny.
15' - Dośrodkowanie dokręcające się w stronę bramki wybija Gual. Kolejny korener.
16' - Centra na dalszy słupek wybita przez legionistów. Jeszcze Dias próbował rozkręcić kontratak, ale musiał wycofać.
16' - Centra z prawej strony na pole karne Legii, dobrze reaguje Celhaka. Jeszcze centorstrzał z około 25. metra w boczną siatkę.
17' - Odbiór Sokołowskiego w środku pola, Strzałek napędza akcję podaniem do Guala, ten na pole karne do Rosołka... zabrakło zdecydowania i strzału.
19' - Odbiór Josue w środku pola, podanie na lewą stronę do Diasa, ten składa się do strzału... uderzenie zablokowane.
19' - Baku w indywidualnej akcji na prawym skrzydle przy linii bocznej i jest faulowany. Będzie szansa na groźne dośrodkowanie.
20' - Josue centruje, piłka zmierza w światło bramki, wybija ją jeden z defensorów na róg.
21' - Dośrodkowanie Josue wybite, zgarnia piłkę Baku, podaje do Rosołka, a ten jest faulowany na 20. metrze od siatki rywali.
22' - Josue strzela kąśliwie w dolny, lewy róg bramki, ale dobrze radzi sobie z tą piłką Łakota.
22' - Celhaka napędza akcję na prawą stronę do Baku, Niemiec centruje, ale dośrodkowanie przecina defensor. Będzie rzut rożny/
23' - Josue na bliższy słupek, wprost na głowę Sokołowskiego, jednak Polak minimalnie przestrzelił. Było blisko.
24' - Legioniści wychodzą z kontrą, daleki podanie do Guala. Hiszpan faulowany w środku pola.
25' - Strzałek mocno na pole karne do Baku, wahadłowy walczy do końca i wślizgiem zagrywa w głąb pola karnego, ale dobrze interweniuje golkiper.
26' - Znów Strzałek na lewą stronę pola karnego w stronę Diasa, przytomnie wybija piłkę defensor.
27' - "Gdybym jeszcze raz..." niesie się głośno z puławskich trybun.
28' - Pankov wysoko w stronę Baku na pole karne, wahadłowy jest na pozycji spalonej.
29' - Indywidualna akcja Kaczorowskiego prawym skrzydłem. Boczny defensor z łatwością mija Sokołowskiego, oddaje mocny strzał sprzed pola karnego, ale tylko w boczną siatkę. Świetny popis indywidualnych umiejętności.
30' - Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry na pole karne Legii pewnie wybite przez Baku.
31' - Celhaka środkiem pola, podaje prosto do Rosołka, a napastnik jest faulowany około 25. metrów od bramki. To kolejna szansa dla Josue na groźny strzał.
31' - Josue próbował sprytnie, podaniem po ziemi zagrać do Guala, ale traci.
32' - Żółta kartka: Jurgen Celhaka (Legia)
33' - Faul Celhaki przy polu karnym Wisły i kartonik dla pomocnika.
33' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
33' - Strzelec gola: Gil Dias (Legia)!
34' - Mamy 2-0! Indywidualna akcja Guala lewym skrzydłem, napastnik schodzi z dryblingiem do środka pola, strzela, ale radzi sobie bramkarz. Piłka jednak trafia wprost pod nogi Diasa, który z dość dużego kąta pakuje ją pewnie do siatki.
34' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
35' - Retlewski faulowany w środku pola przez Josue.
37' - Świetny przerzut gospodarzy z defensywy na prawą stronę, ale łatwo przygrywa rywalizację z Sokołowksim Kaczmarek.
37' - Josue indywidualnie mknie w środku pola na pole karne, ale ostatecznie traci.
38' - Prostopadłe podanie Kaczmarka w stronę Retlewskiego na pole karne, napastnik jednak nie zdążył dojść w dogodnej sytuacji do piłki.
39' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
39' - Strzelec gola: Marc Gual (Legia)!
40' - Dobra drużynowa akcja legionistów i jest już 3-0. Sokołowski podaje w środku pola do Guala, ten do Josue, który odgrywa do Hiszpana na pole karne. Napastnik oddaje strzał, bliski obrony jest bramkarz, ale ta ostatecznie przebija mu ręce i mija linie bramkową.
42' - Dias indywidualnie na lewej stronie, pokonał jednego rywala, ale drugi zdołał już go zatrzymać i odebrać piłkę. Portugalczyk jednak powalczył i szybko odzyskał posiadanie.
42' - Dośrodkowanie Pawłasa z lewej strony trafia prosto w ręce Hładuna.
44' - Było blisko bramki dla gospodarzy. Dobrą akcją na prawej stornie i dośrodkowaniem popisał się Kaczorowski, do centry dopadł niepilnowany Retlewski i minimalnie przestrzelił ponad poprzeczką.
44' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
45' - Pankov w zaskakującym rajdzie prawą stroną, drybluje i wbiega w pole karne, ale zagranie w głąb przecina golkiper.
45' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
47' - Josue szybko zagrywa z rzutu wolnego w środku pola do Guala, Hiszpan mknie w stronę pola karnego, z łatwością położył na ziemię defensora, strzela... tylko poprzeczka. Świetna akcja Hiszpana.
47' - Rosołek mocno strzela sprzed pola karnego... niecelnie.
47' - Koniec pierwszej połowy

42' - Zmiana Legia: Dominik Hładun Gabriel Kobylak
43' - Zmiana Legia: Josue Mateusz Możdżeń
43' - Zmiana Legia: Radovan Pankov Marco Burch
45' - Zmiana Wisła: Paweł Łakota Oskar Mielcarz
46' - Zmiana Wisła: Łukasz Wiech Karol Noiszewski
46' - Zaczynamy drugą część. Legioniści wychodzą na drugą połowę z trzema zmianami w składzie, a gospodarze z całą zmienioną jedenastką.
47' - Dobra akcja gospodarzy, podanie na lewą stronę pola karnego, mocny strzał... tylko boczna siatka.
48' - Kołtański przy piłce na 20. metrze od bramki, mocno strzela... minimalnie nad poprzeczką.
48' - Gual przed polem karnym drybluje, zbiera się do strzału, ale zbyt długo i traci.
49' - GOL! Wisła Puławy
49' - Strzelec gola: Robert Janicki (Wisła)!
50' - Ależ akcja gospodarzy i mamy ich pierwszą bramkę. Podanie na pole karne do Janickiego, ten przyjmuje piłkę i lobuje bezradnego Kobylaka.
51' - Gospodarze idą za ciosem, kolejna akcja, wbicie piłki na pole karne, ale jeden z legionistów interweniuje wślizgiem. Jeszcze odbiór przed polem karnym i faul Strzałka. Będzie groźny rzut wolny.
51' - Centre przerywa Rosołek podając głową do golkipera.
53' - Wisła teraz zdecydowanie przycisnęła, najpierw dobrą akcję lewą stroną przerwał Możdżeń, a chwilę później jeden z napastników oddał mocny strzał w boczną siatkę.
54' - Gual na przebój przy linii środkowej i jest faulowany.
57' - Dias na lewej stronie zbiega do środka, odgrywa do Guala, Hiszpan oddaje mocny strzał minimalnie nad ziemią i radzi sobie z nim Mielcarz.
58' - Bardzo podobna akcja do poprzedniej, ale tym razem strzał Guala jest zablokowany i będzie rzut rożny.
58' - Możdżeń centruje wprost na głowę Kapuadiego, ale strzał jest zbyt lekki. Jeszcze z kontrą wychodzą gospodarze... świetna asekuracja Diasa.
61' - Baku na prawej stronie pola karnego, mija jednego z defensorów, oddaje mocny strzał z ostrego kąta i sprawia trudności golkiperowi.
61' - Zmiana Legia: Jurgen Celhaka Juergen Elitim
62' - Zmiana Legia: Steve Kapuadi Lindsay Rose
62' - Zmiana Legia: Patryk Sokołowski Ihor Charatin
62' - Zmiana Legia: Gil Dias Michał Zięba
63' - Zięba wykonał dobry rajd prawą stroną, zgrał do środka do Guala, napastnik oddaje strzał, ale bardzo lekki i niecelny.
65' - Zięba zgrywa do Rosołka, ale wybija defensor, co wywołało ogromną wrzawę na trybunach... gdyż piłka wyleciała poza stadion.
67' - Świetna akcja gospodarzy, Kargulewicz mknie prawym skrzydłem, łatwo mija Rosea, oddaje mocny strzał, z którym radzi sobie Kobylak. Piłkę wślizgiem wybił jeszcze Charatin.
68' - Strzałek świetnie prostopadle napędza Baku, wahadłowy zagrywa do Guala przed pole karne, ale Hiszpan uderza bardzo niecelnie.
69' - Kargulewicz znów indywidualnie, zbiega do środka, mocno strzela i interweniuje Kobylak. Jeszcze piłkę w polu karnym zbiera Janicki, pokonuje golkipera Legii, ale jest na spalonym.
69' - GOL! Wisła Puławy
70' - Strzelec gola: Damian Kołtański (Wisła)!
71' - Dobra centra na pole karne Legii i mamy 3-2. Dośrodkowanie wykorzystał mocnym strzałem w prawy róg Kołtański.
72' - Dobry przerzut Rose na prawą stronę, ale nie radzi sobie Zięba.
73' - Zmiana Legia: Igor Strzałek Szymon Grączewski
73' - Zmiana Legia: Marc Gual Aleksander Waniek
75' - Legioniści teraz dłużej przy piłce, konstruują atak pozycyjny.
76' - Waniek zagrywa do Grączewskiego na prawą stronę pola karnego, skrzydłowy uderza, ale zbyt mocno.
76' - Dobra drużynowa akcja gospodarzy, ale zaszwankowało ostatnie podanie i od bramki zacznie Kobylak.
77' - Burch świetnie, na przebój w środku pola, zagrywa na prawą stronę do Wańka, ale pomocnik nie opanował futbolówki.
78' - Grączewski w walce z Noiszewskim, młodzieżowiec Legii faulowany 30. metrów od bramki rywali.
79' - Elitim centruje na pole karne, ale dobrze radzą sobie obrońcy. Jeszcze Charatin na dalszym słupku, zgrywa do niepilnowanego Rosołka, ale ten fatalnie przestrzelił.
81' - Prostopadłe podanie w stronę Przywary na pole karne, świetnie, wślizgiem interweniuje Charatin. Będzie korner
81' - Dośrodkowanie, zamieszanie, ale ostatecznie udało się wybić. Piłka jednak trafiła pod nogi jednego z gospodarzy, mocny strzał... zdecydowanie niecelnie.
82' - Centra na pole karne gospodarzy wybita. Teraz będzie korner dla Legii.
82' - Elitim celnie na głowę Burcha, Szwajcar mocno strzela, ale dobrze broni Mielcarz.
83' - Zmiana Wisła: Radosław Seweryś Adam Gałązka
84' - Kolejne prostopadłe podanie w stronę Przywary, tym razem dobrze, choć z problemami interweniuje Rose.
85' - Akcja Legii, wrzutka na pole karne wybita, będzie rzut rożny.
85' - Elitim zbyt płasko i wybijają obrońcy.
86' - Odbiór Elitima w środku pola, do kontry wychodził Baku, ale pomocnik zdecydował się wycofać futbolówkę.
88' - Żółta kartka: Szymon Grączewski (Legia)
88' - Strata Rose przy linii środkowej, błąd obrońcy próbuje naprawić Grączewski, ale ostro fauluje rywala.
89' - Ajj było blisko! Burch zapędził się pod pole karne, wyłożył piłkę na 16. metr do Rosołka, ten uderzył minimalnie obok lewego słupka.
91' - Akcja gospodarzy prawą stroną, zgranie do środka, ale dobrze interweniuje Charatin. Legioniści chcieli wyjśc z kontrą i faulowany jest Elitim.
91' - Koniec meczu!

Koniec spotkania! Legioniści w towarzyskim spotkaniu z okazji 100-lecia Wisły Puławy wygrywają z gospodarzami 3-2. Bramki dla Legii zdobywali Igor Strzałek, Gil Dias oraz Marc Gual. Wszystkie gole "Wojskowi" zdobyli jeszcze przed przerwą.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej, a po więcej materiałów ze spotkania w Puławach zapraszamy na legionisci.com!