Warszawa - Sobota, 22 kwietnia 2006, godz. 20:30
Herb Zagłębie Lubin Zagłębie Lubin
    0 (0)

Sędzia: Piotr Siedlecki (Szczecin)
    Widzów: 12000

Na Łazienkowskiej po raz kolejny spodziewany jest komplet publiczności. Po piątkowej porażce Wisły w Kielcach... dzisiejsze zwycięstwo "Wojskowych" może ich znacznie przybliżyć do upragnionego mistrzostwa Polski. Zapraszamy do czytania naszej relacji od godziny 20:30
    Witamy wszystkich kibiców Legii ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej. Już za 40 minut rozpocznie się mecz Legia - Zagłębie Lubin
    Ostatnio drużyna Dariusza Wdowczyka ma małe problemy kadrowe. Ze składu wypadli m.in. Dawid Janczyk oraz Michal Gottwald. Zabraknie także Edsona.
    Za to od pierwszych minut wystąpi Moussa Ouattara
    Kibice Legii powoli zapełniają już Estadio WP. Natomiast obie drużyny wybiegły już na rozgrzewkę
    Znane są już składy obu drużyn. Jak widać Zagłębie przystąpi do meczu niemal w najsilniejszym składzie.
    Paweł Janas witany gorąco przez kibiców. Obecny selekcjoner reprezentacji Polski za chwilę otrzyma pamiątkową koszulkę i tym samym wstąpi do Galerii Sław naszego klubu
    Już tylko kwadrans dzieli nas do pierwszego gwizdka sędziego. Żyleta wypełniona jest już niemal po brzegi. Również na Krytej ciężko znaleźć wolne miejsce. Tylko pod zegarem jest pusto...
    No... prawie pusto. W sektorze dla gości stoi jedynie czeterech policjantów
    Obie ekipy zeszły już do szatni
    "Sen o Warszawie..." Tym razem oryginalna wersja + kilkanaście tysięcy legionistów
    A jednak... pojawiają się fani gości. Oczywiście odpowiednio witani
    Atmosfera już gorąca. Już tylko sekundy dzielą nas do wyjścia obu jedenastek na murawę...
    "Mistrzem Polski jest Legia..." i obie jedenastki wychodzą na boisko
    Dzisiaj bez specjalnej oprawy na wejście. Są za to głośne śpiewy i oto chodzi!
    Wybór stron, piłki, wymiana proporczykami. Ostatnie okrzyki bojowe
    Rozpocznie Zagłębie Lubin

1' - I już rozpoczęli goście, a cała Łazienkowska ryknęła "Tylko Legiaaaaa, ukochana Legiaaaa...."
    2' - Pierwsza akcja i od bramki Liberda
    2' - Walka w środku pola
    3' - Zagłębie... Długie podanie do napastników i od autu legioniści
    3' - Błąd legionistów, ale szybko naprawiony. Prawidłowo, bo groźną akcję mogli stworzyć rywale
    4' - Burkhardt lewą stroną, ale był przy nim rywal. Jeszcze Legia...
    4' - Surma, Szala...
    5' - Szala do Włodarczyka, ale ten wypchnięty aż do narożnika boiska i od autu Legia
    6' - Teraz prawym skrzydłem próbują przedrzeć się gospodarze, ale póki co bez efektów
    6' - Na murawie z bólu zwija się jeden z zawodników gości, a na trybunach kibice zatańczyli walczyka labada
    7' - Chałbiński opuści plac gry na noszach
    7' - Bury do Rogera... Roger na prawo
    8' - Szala po ziemi w pole karne, ale Włodarczyka uprzedzili defensorzy z Lubina
    8' - Niedokładnie Burkhardt do Kiełbowicza i piłka dla gości
    10' - Burkhardt dłuuuugie podanie do Piotrka Włodarczyka. Ten się urywa obrońcy, ale nie potrafi dobrze przyjąć piłki. Efekt - od bramki Liberda
    10' - Szala na prawej flance... Bronowicki
    10' - Futbolówka dla rywali
    12' - Chałbiński, ale przy nim Ouattara. Choto wyjaśnia sytuację mocnym wybiciem w stronę naszej ławki rezerwowych
    13' - Kiełbowicz z lewego skrzydła mocno w pole karne, ale głową wybijają rywale. Piłka spada pod nogi Szali, ale jego uderzenie z dystansu przechodzi nad bramką Liberdy
    14' - Włodarczyk próbuje wyjść z piłką, ale na środku już jest powstrzymywany przez przeciwników. Sędzia nie dopatrzył się faulu
    14' - Roger, Bury do Szałachowskiego, ale póki co bez efektów
    14' - Legioniści nie schodzą z połowy rywala
    15' - Burkhardt w pole karne, ale prosto pod nogi obrońców Zagłebia
    15' - Teraz Kiełbowicz chciał jeszcze zagrać w szesnastkę, ale poślizgnął się na murawie
    16' - Szałachowski do Burkhardta, ale ten nie opanował w pełni piłki i nadal mamy 0-0. Liberda od bramki wznowił grę
    17' - Kwadrans gry za nami. Legia dłużej jest przy piłce, częściej jest na połowie przeciwnika, ale póki co nic z tego nie wynika
    18' - Lubinianie w natarciu, ale Dickson Choto wyjaśnia sytuację
    19' - Łobodziński na prawym skrzydle, ale był przy nim Roger Guerreiro
    20' - Zagłębie... Dośrodkowanie z lewej strony. Wybija Choto, jeszcze strzał, ale Fabiański pewnie złapał piłkę
    21' - Szałachowski zapędził się lewym skrzydłem. Podał po ziemi. Przepuszczenie piłki przez rywali, Włodarczyk i... nie ma bramki.
    21' - Był korner, ale Liberda wyłapał dośrodkowanie
    22' - Kiełbowicz z autu... Według sędziego źle, bo nie z tego miejsca. Piłka dla Zagłębia
    23' - Goście próbują zaatakować, ale bardzo dobrze czyści przed polem karnym Ouattara
    24' - Chałbiński na lewo do Plizgi. Ten pędzi kilkanaście metrów. Oddaje strzał, ale za lekki żeby zaskoczyć naszego bramkarza
    26' - Legia od defensywy, tworzy spokojnie atak...
    26' - Szałachowski do Kiełbowicza, Burkhardt wrzuca w pole karne, ale Liberda bez trudu przechwytuje to zagranie
    27' - Kontra Załębia... Łobodziński nieprzepisowo powstrzymywany przez legionistów i będzie rzut wolny dla gości
    28' - 25 metr... Szczypkowski.....
    28' - Ostatecznie Iwański, ale prosto w mur... Jeszcze poprawia i wywalczył jedynie aut dla swej ekipy
    29' - Ręka u Iwańskiego, sędzia gwiżdże przywilej korzyści
    30' - Akcja Legii.. Dośrodkowanie w pole karne. Wyskakuje do piłki Włodarczyk, ale przegrywa pojedynek z Arboledą, który lekko ucierpiał w tym starciu
    31' - Chałbiński szybko powstrzymany i już z akcją legioniści
    31' - Rzut wolny z prawego skrzydała. Roger będzie dośrodkowywał....
    31' - Żółta kartka: Moussa Ouattara (Legia)
    32' - Wrzutka... piłka przechodzi przez legionistów i Ouattara jeszcze zagrywa ręką. Żółta kartka dla naszego obrońcy
    34' - Chałbiński przy nim Choto... Faul? Nie ma i dobrze, bo sędzia mógł odgwizdać rzut karny. Wszystko działo się w obrębie naszej szesnastki
    34' - Bronowicki prawym skrzydłem. Nieskutecznie... Jeszcze legioniści przy piłce
    35' - Brak dokładności w zagraniach legionistów
    35' - Legioniści nie sforsowali obrony rywali... Teraz próbują goście
    36' - Łobodziński w pole karne... Do piłki wystartował Fabiański i w porę uprzedził Jackiewicza
    36' - Żółta kartka: Andrzej Szczypkowski (Zagłębie)
    36' - Zapasy na środku murawy. Ostatecznie za faul na Burkhardtcie żółty kartonik ujrzał Szczypkowski
    38' - Iwański z wolnego... Jego zagranie wyszło poza boisko i grę wznowił Fabiański
    39' - Składna akcja legionistów. Ostatnie podanie Włodarczyka, który fatalnie zagrywa do partnera
    39' - Ostatecznie od bramki Liberda
    41' - Legioniści krążą w okolicach pola karnego Zagłębia, ale za nic nie potrafią przebić się w jego głąb
    41' - Roger do Włodarczyka, który nie radzi sobie z Arboledą. Frustracja kibiców!
    42' - Kiełbowicz walczy do końca z Kłosem, ale ostatecznie piłka opuszcza plac gry. Ponownie Liberda
    43' - Szala na prawym skrzydle. Do końca... Będzie korner dla nas.
    43' - Roger w pole karne...
    43' - Najwyżej skacze Ouattara, ale nie trafia czysto w futbolówkę i pewnie chwyta ją bramkarz rywali
    45' - Roger przy narożniku... Futbolówka trafia do Choto, Ouattara...
    46' - Gubi się nieco Moussa, ale obeszło się bez przykrych konsekwencji
    46' - Guerreiro, Burkhardt, Włodarczyk walczy o górną piłkę z bramkarzem gości i górą ten drugi
    46' - Sędzia dolicza 2 minuty do pierwszej połowy
    48' - Ostatnie akcje w tej części gry...
    48' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Póki co 0-0. Legia niby przeważa, niby częściej jest przy piłce, ale nic z tego nie wychodzi. Zagłębie gra bardzo dobrze w obronie, rzadko atakując.
    W przerwie odbędzie się konkurs zorganizowany przez jednego ze sponsorów. Wystąpią również dziewczyny z grupy Hasao.
    Drużyna Zagłębia już na murawie. Wychodzą i legioniści. Obie ekipy bez roszad w składach.

47' - Druga odsłona spotkania rozpoczęła się. Czy teraz doczekamy się bramek?
    48' - Kibice z Żylety jadą hitem "Ole, ole, ole, nie damy się, nie damy się!" ;-)
    48' - Na murawie Zagłębie próbuje zaatakować, ale gospodarze bronią się umiejętnie
    49' - Teraz sędzia dopatrzył się faulu Szałachowskiego na Arboledzie. Liberda już wznowił grę
    51' - Widać, że Zagłębie w drugiej części spotkania postawi wysokie wymagania
    52' - Będzie zmiana w szeregach gospodarzy
    53' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Moussa Ouattara (Legia)
    53' - Wcześniej sędzia Siedlecki odsyła do szatni Ouattarę rzekomo za ostre wejście "w rywala"
    54' - Legia w 10-tkę. Na boisko miał wejść Vuković i Klatt, ale ostatecznie trener Wdowczy desygnuje na plac gry pierwszego z nich
    54' - Zmiana Legia: Marcin Burkhardt - Aleksandar Vuković
    54' - Surma fauluje? Tak sądzi sędzia. Jest okazja do zapowiadanej roszady
    55' - Rozpędził się Jackiewicz, ale wślizgiem przerwał tę akcję Choto
    56' - Zagłębie. Dośrodkowanie w pole karne, ale tam Chałbiński znalazł się na spalonym
    56' - Wzmaga się doping dla Legii
    56' - Roger podchodzi do narożnika boiska...
    56' - Za mocne zagranie i od bramki Liberda.
    57' - Ostatecznie wejdzie i Klatt. Za Włodarczyka
    57' - Zmiana Legia: Piotr Włodarczyk - Marcin Klatt
    58' - Walka w środkowej strefie boiska...
    59' - Plizga leży po starciu z Bronowickim. Wybijają na aut legioniści, a arbiter kazał podnieść się zawodnikowi gości z murawy
    61' - Choć Legia gra w osłabieniu to nie stara się bronić wyniku. Wręcz przeciwnie - stara się stworzyć ofensywne akcje
    62' - Żółta kartka: Maciej Iwański (Zagłębie)
    62' - Rozpędzonego Surmę fauluje Iwański i będzie okazja z rzutu wolnego dla Legii
    62' - Szkoda, że nie ma Edsona...
    63' - ...ale jest Kiełbowicz. 25 metrów...
    63' - Kiełbik prosto w mur
    63' - GOL! Roger Guerreiro! (Legia)
    64' - Szałachowski przedarł się lewą stroną. Wzdłuż linii boiska. Zgranie do środka, a tam Roger wiedział co z taką piłką zrobić! Legia 1-0 Zagłębie!
    64' - Brawa dla legionistów, którzy pokazali charakter i grając w dziesiątkę wyszli na prowadzenie! Brawo!
    66' - Będzie trzecia zmiana w Legii. Na murawie pojawi się Rzeźniczak
    66' - Klatt. Będzie rzut rożny dla gospodarzy
    66' - Do narożnika biegnie Roger
    67' - Źle rozegrali to legioniści. Bronowicki fatalnie przedłużył do kolegów
    67' - Jednak mimo to legioniści nadal przy piłce
    67' - Zmiana Legia: Sebastian Szałachowski - Jakub Rzeźniczak
    67' - Dariusz Wdowczyk wzmacnia defensywę kosztem Szałachowskiego
    67' - Cała Łazienkowska dziękuje Sebastianowi za grę
    68' - Jackiewicz z dystansu... w aut! Fatalnie skiksował
    68' - Zmiana Zagłębie: Andrzej Szczypkowski - Sunday Ibrahim
    69' - Roszada w ekipie Zagłębia
    69' - Vuković pędzi lewym skrzydłem, ale futbolówka opuściła plac gry. Aut dla Lubina
    70' - Klatt odbiera piłkę Mierzejewskiemu. Jeszcze zwód. Uderzenie po ziemi, ale nie mogło ono zaskoczyć Liberdy
    71' - Zagłębie rusza do ataków. Mierzejewski do Kłosa...
    72' - Łobodziński na prawym skrzydle i będzie rzut rożny dla gości
    72' - Iwański ustawia sobie piłkę. Wrzutka w pole karne, ale piłka szybko poza nie wychodzi
    73' - Faul rywali na Klatcie, ale sędzia nie reaguje! Kazał grać dalej. Korner dla Zagłębia
    73' - Ponownie z tego stałego fragmentu gry bez efektów
    73' - Futbolówka wraca do gospodarzy
    74' - Arboleda fauluje Klatta, ale Siedlecki znowu nic nie widzi
    75' - Błąd Rzeźniczaka. Zagranie Plizgi w pole karne, mija się z piłką Iwański i Fabiański z ulgą przytula piłkę do siebie
    76' - Szala... Surma, Szala ładnie do Klatta, ale ten z rywalem "na plecach" nie przyjął dobrze piłki w polu karnym
    76' - Zmiana Zagłębie: Dawid Plizga - Łukasz Piszczek
    76' - Kolejna zmiana w ekipie rywali. Pojawia się młodziutki Piszczek
    77' - Piłkarze Smudy szukają bramki Legii, ale nie potrafią przedrzeć się przez jej obronę
    77' - Próbował Chałbiński, ale nie dał rady Kiełbowiczowi
    78' - Mierzejewski... Jackiewicz, Iwański, rywale prawym skrzydłem... ale górą Legia
    78' - Choto do Klatta, ale dużo za mocno
    79' - Niespełna kwadrans dzieli Legię od wygranej. Czy uda się przetrzymać napór gości?
    80' - Roger wychodzi z kontrą... Podaje do Klatta, ale to zagranie przecina Stasiak
    81' - Szala w roli napastnika? Teraz Wojtek przedobrzył i przegrał pojedynek z Arboledą
    81' - Teraz Roger na prawej flance... Vuković na lewo... Faul. Koniec akcji
    82' - "Warszawa, Warszawa!!! - CWKS Legia!!! - Warszawa, Warszawa!!!" Trwa od kilku minut dialog Żylety z Krytą
    83' - Faul na Piszczku. Będzie okazja dla Zagłębia do wrzutki w pole karne
    83' - Iwanicki...
    83' - ...prosto na bramkę, ale pewnie łapie Fabiański
    84' - Dobrze Choto w obronie i już kontra Legii...
    84' - Za mało legionistów. Vuković...
    84' - ...przyparty w narożniku przez rywali traci piłkę
    85' - Iwański, Iwański strzela, ale obok słupka legionistów
    85' - Zmiana Zagłębie: Michał Chałbiński - Grzegorz Bartczak
    85' - Schodzi najlepszy strzelec rywali. Limit zmian wyczerpany
    86' - Przeszła fala po trybunach...
    86' - ...a na murawie walka trwa!
    87' - Sunday z lewego skrzydła zagrywa do środka, ale nikt nie dochodzi do tej piłki
    88' - Będzie rzut rożny. Na miejscu już Iwański
    88' - Iwański i Arboleda głową w kierunku autu
    89' - Piszczek dostał podanie w pole karne. Obrócił się z piłką i fatalnie przestrzelił nad bramką Fabiańskiego
    90' - Na niekonwencjonalne zagranie zdecydował się Dariusz Wdowczyk, który posłał do ataku... Wojtka Szalę. Natomiast Marcin Klatt zszedł na prawą flankę
    90' - Żółta kartka: Łukasz Surma (Legia)
    90' - Surma ukarany żółtą kartką. Rzut wolny dla Zagłębia
    91' - Iwański sprytnie do kolegów i będzie rzut rożny
    91' - Strąca piłkę Arboleda, ale nikt nie dochodzi do niej na czas
    91' - Jeszcze napiera Zagłębie
    92' - Sędzia dolicza do tej części spotkania aż 4 minuty!
    93' - Jeszcze ostatnie podrygi Zagłębia...
    93' - Gorąco robi się na murawie...
    94' - Akcja Zagłębia. Od bramki spokojnie bez pośpiechu Fabiański
    94' - Piszczek, przy nim Choto... Jeszcze Zagłębie
    95' - Na szczęście rywale pudłują
    95' - Ostatnia akcja Jackiewicz, Choto...