Bełchatów - Niedziela, 18 marca 2007, godz. 17:00
Ekstraklasa - 18. kolejka
Herb GKS Bełchatów GKS Bełchatów
  • 31' Vuković (sam.)
  • 32' Jarzębowski
  • 61' Boguski
3 (2)
  • 54' Hugo
1 (0)

Sędzia: Robert Małek
Widzów: 7000

O godzinie 17 w Bełchatowie legioniści rozpoczną mecz z GKS-em. Będzie to spotkanie 18. kolejki ekstraklasy. Spotkanie będziecie mogli posłuchać bezpośrednio ze stadionu w naszym radiu na Legia.FM lub czytać na Legia.TV. Zapraszamy!
-------------------------------------------
16:15 Witamy wszystkich kibiców ze stadionu w Bełchatowie. Za 45 minut rozpocznie się spotkanie Legii z liderem ekstraklasy.
Znamy już składy obu drużyn. Dariusz Wdowczyk zaskoczył chyba wszystkich. W ataku wystąpi jedynie... Piotr Włodarczyk!
Na stadionie ponad 1500 kibiców Legii, którzy świetnie dopingują stołeczną drużynę!
Obie drużyny już wyszły na boisko
Legioniści na czerwono-czarno, Bełchatów na biało

1' - Zaczęli legioniści
1' - Aut dla Legii na środku boiska
2' - Długie podanie do Włodarczyka, ale napastnik Legii nie mógł dojść do tej piłki
2' - Rzut wolny dla gospodarzy po faulu Balde
3' - Dośrodkowanie w pole karne... groźnie, ale wracający na pole karne Piotr Włodarczyk wybija głową na rzut rożny
3' - Nieudany korner w wykonaniu GKS-u. Od bramki Fabiański
4' - Włodarczyk czy Lech... Lech łapie piłkę w ręce
5' - W pierwszej części gry legioniści grają pod wiatr, który dziś wieje bardzo mocno
5' - Włodarczyk próbuje przejąc piłkę, ale atakowany przez dwóch obrońców nie daje rady
7' - Dobra interwencja Fabiańskiego
8' - Legioniści zagęszczają środek boiska, teraz aut dla GKS
9' - Fonfara świetnym zwodem oszukałdwóch Brazylijczyków, ale pdał niedokładnie do Wróbla
9' - Faulowany Włodarczyk
9' - Edson dośrodkowuje w pole karne... bez efektu
11' - Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego. Surma daleko wybija fubolówkę
12' - Hugo bezpiecznie wybija na aut. Fonfara już rozpoczął grę
13' - Świetnie Edson z Rogerem... faulowany Roger!
13' - Żółta kartka: Dariusz Pietrasiak (Bełchatów)
13' - Około 35 metrów do bramki Lecha
14' - Edson decyduje się na strzał... lepiej nie mówić jak mu to wyszło... piłka poszybowała wysoko wysoko nad poprzeczką
15' - Fonfara fauluje Vukovicia
16' - Legia jużw akcji.. Roger przy polu karnym... świetne podanie do Włodarczyka... ten wślizgiem uderza prosto w bramkarza! Ale gol i tak nie byłby uznany bo arbiter podyktował wątpliwego spalonego
17' - Legia nadal atakuje. Włodarczyk... podaje do Edsona, który jest na trzymetrowym spalonym
19' - Bronowicki fauluje Gargułę przy linii bocznej na wysokości pola karnego
19' - 33 metry dobbramki... dośrodkowanie i pewnie futbolówkę łapie Fabiański
20' - Włodarczyk otrzymuje piłkę na 20 metrze z prawej storny pola karnego, wykonuje dwa zwody i uderza z 18 metrów... metr obok słupka
22' - Roger podaje do Vuko... gospodarze wybijają na aut
24' - Roger w polu karnym, wypchnięty przez obrońcę. Aut dla Legii.. płaskie podanie Radovicia... i Włodar dostawia nogę tak, że piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką!
25' - Radović... źle podaje piłkę i aut dla GKS
26' - ALe szybko przejęta piłkę przez Legię. Długie podanie do Włodara - faulowany napastnik Legii
28' - Kapitalna szansa dla Legii. Świetnie Roger podałdo Radovicia, ten był w sytuacji sam na sam... przyjął piłkę i uderzył pół metra obok słupka!!
29' - Trenerzy Legii złapali się za głowy, to była najlepsza akcja w tym meczu
31' - GOL! Samobójcza bramka Aleksandar Vuković! (Legia)
31' - Dośrodkowanie w pole karne z lewej strony.... tam Balde nie upilnował Jarzębowskiego, były legionista chyba nie trafił w piłkę i ta chwilę później odbiła się od ręki Vukovicia i wpadła do siatki
32' - GOL! Tomasz Jarzębowski! (Bełchatów)
33' - Fantastyczna bramka! Dośrodkowanie z lewejs strony i przepiękna główka Jarzy nie daje szans Fabiańskiemu
35' - Kolejna kontra GKS. Boguski mógł podawać do Nowaka ale zdecydował się na strzał i Fabian obronił
36' - Świetnie wychodzi z bramki Piotr Lech i łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewej strny
36' - Balde nie ryzykował i wybił piłkę na rzut rożny
38' - Radović faulowany... legioniści chcą szybko rozegrać piłkę, ale arbiter cofa i będzie okazja dla Edsona
39' - Edson uderza... dwa metry obok słupka, ale bramkarz i tak nie miałby problemów z wyłapaniem piłki
39' - Dariusz Wdowczyk jakby zrezygnowany schował się po drugiej bramce na ławce rezerwowych
41' - I znowu było groźnie... Jarzębowski uderzał niedokładnie
41' - Roger strzela z 30 metrów - źle, słabo, niecelnie
44' - Rzut rożny dla Bełchatowa
45' - Powinno być już chyba 0-3... Jarzębowski miał szansę na hat-tricka, ale z jedenastu metrów strzelił nad poprzeczką!
45' - Arbiter dolicza minutę
46' - Koniec pierwszej połowy

Zakończyła się pierwsza część gry. Legioniści grali mądrze, ale tylko do 30 minuty. Wówczas to w ciągu kilkudziesięciu sekdun były piłkarz naszej drużyny Tomasz Jarzębowski pokonał Fabiańskiego

46' - Zmiana Legia: Mamadou Balde - Dawid Janczyk
47' - Niebezpiecznie pod bramką Legii. Boguski... ale obrońcy Legii wybili piłkę
50' - Legia zdecydowanie jest słabsza na początku drugiej połowy, jedyny plus to doping fanów z Warszawy
52' - Bełchatów robi CO CHCE w polu karnym Legii. Jarzębowski miał kolejną dobrą okazję, ale strzelił metr obok słupka
53' - Radović z Vukoviciem z prawej strony... dośrodkowanie Vuko bez problemów łapie Lech
54' - Janczyk faulowany blisko narożnika pola karnego. Będzie okazja dla Edsona
54' - 30 metrów do bramki... Edson przy piłce...
54' - Bardzo ładnie uderzenie, ale Lech wypiąstkował piłkę nad poprzeczką
54' - GOL!!!!!!!!!!!!
54' - GOL! Alcantara Hugo! (Legia)
55' - Kontaktowa bramka dla Legii. Po rzucie rożnym głową piłkę do bramki skierował Hugo!
56' - Żółta kartka: Alcantara Hugo (Legia)
57' - Legia w ataku. Bronowicki dośrodkowuje... Lech łapie piłkę
59' - Dośrodkowanie Fonfary wyłapuje "Fabian"
59' - Vuko do Włodarczyka... ale ten źle przyjął piłkę
60' - Edson pięknie pięktą podał do Rogera, ten wbiegł w pole karne i uderzył z ostrego kąta - jednak bardzo niecelnie
61' - Bronowicki fauluje Gargułę
61' - Strąk uderza z rzutu wolnego prosto w Fabiańskiego
61' - GOL! Rafał Boguski! (Bełchatów)
62' - No i chyba po meczu... dośrodkowanie z prawej strony i Boguski z najbliższej odległości głową pokonuje Fabiana
63' - W tej sytuacji dwa razy zaspał Hugo. Najpierw nie wyszedł na pułapkę offsajdową, a następnie nie upilnował Boguskiego
64' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
64' - Serb próbował wymusić rzut karny i nie zagra w następnym meczu bo ta kartka była czwartą, jaką otrzymał w tym sezonie
67' - Co ta Legia wyprawia. Najpierw Nowak świetnie wyszedł i płasko podał na 8 metr, a Choto nie trafił w piłkę, na szczęście skończyło się bez konsekwencji...
68' - Cecot faulowany przez Janczyka
70' - Legioniści w ataku bez pomysłu, bez polotu...
71' - Janczyk walczy w polu karnym piłka odbija się Vuko i zaskoczony Lech odbija ją na rzut rożny
71' - Zmiana Bełchatów: Tomasz Jarzębowski - Bartosz Hinc
72' - Surma świetnie dograł do Vukovicia na 7 metr, a ten z główki strzelił... w niebo
73' - Zmiana Legia: Alcantara Hugo - Tomasz Kiełbowicz
74' - Bardzo ładna akcja Legii. Seria zwodó Janczyka w polu karnym... strzał i..... nie ma bramki!
75' - Na spalonym Radović... ale i tak nie wykorzystał fantastycznej okazji bo Lech obronił strzał Serba
75' - Żółta kartka: Dawid Janczyk (Legia)
76' - Graguła do Nowaka... spalony
77' - Kiełbowicz nie porafi opanować prostej piłki
77' - Zmiana Bełchatów: Tomasz Wróbel - Carlos Costly
78' - Koszmarny błąd Choto... piłkę przejmuje Garguła, uderza potężnie, ale świetnie broni Fabiański!
80' - Włodarczyk przebiegł kilkadziesiąt metrów i uderzył z 17 metrów dwa metry obok słupka
82' - Fonfara dośrodkowuje z prawej strony, Choto wybija pilkę głową na aut
82' - Zmiana Legia: Guerreiro Roger - Maciej Korzym
83' - Legia gra teraz trójką napastników, ale zdejmuje z boiska jednego z lepszych na boisku Rogera
85' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego
85' - Edson krótko wrzuca do Kiełowicza... i już piłkę mają gospodarze
86' - Janczyk faulowany - a mogło być groźnie. Teraz będzie mógł uderzać Edson.
86' - 26 metrów do bramki Lecha, czy Brazylijczyk przełamie się?
86' - Niestety nie, bardzo niecelny strzał Edsona
88' - Choto fauluje Gargułę tuż przy narożniku boiska
88' - Sam poszkodowany będzie dośrodkowywał... tam wyskakuje Costly, ale lepsi obrońcy Legii
89' - Od bramki "Fabian"
90' - Dwaj legioniści przewracają się w polu karnym, ale o jedenastce nie może być mowy
90' - Sdzia doliczył 3 minuty
90' - Radović w świetnej okazji... czemu nie strzela? bo woli się kiwać sam ze sobą i tylko rzut rożny
91' - Fatalnie wykonany korner przez Radovicia, piłka wyszła za linię końcową
92' - Zmiana Bełchatów: Rafał Boguski - Bartłomiej Chwalibogowski
94' - Ostatnie sekundy spotkania
94' - Koniec meczu!

Legia zasłużenie przegrała z GKS-em Bełchatów 1-3 i może już zapomnieć o obronie tytułu mistrzowskiego, o którym tak szumnie mówili przed starem rozgrywek piłkarze, trenerzy i zarząd klubu.