W sobotę o 18 legioniści zagrają ligowe spotkanie z Arką Gdynia. Ze spotkania przeprowadzimy bezpośrednią relację radiową i tekstową. Zapraszamy do słuchania i czytania!
    -------------------------------------------
    Witamy wszystkich kibiców warszawskiej Legii nie tylko. Za nieco ponad trzy kwadranse podopieczni Jacka Zielińskiego zagrają o ligowe punkty z Arką Gdynia
    Na trybunach garstka fanów. Łuki świecą pustkami. Zarówno od Łazienkowskiej, jak i od kanałku nie licząc jednostek
    Na Żylecie nieco ponad 1500 osób siedzi cicho w oczekiwaniu na mecz. Natomiast na Krytej może zebrało by się z 200 osób
    Nieśmiałe brawa przywitały Łukasza Fabiańskiego. Na rozgrzewkę wyszli również arkowcy, których przywitały gwizdy
    Sa również legioniści
    Znamy jedenastki obu drużyn. W Legii od pierwszych minut zagra Bartłomiej Grzelak
    Trybuny coraz bardziej się zapełnieją. Skromnie pod zegarem. Do meczu jeszcze 20 minut.
    W Arce od pierwszych minut zagra Radek Wróblewski, Tomek Sokołowski i Mazurkiewicz. Ponadto na ławce rezerwowych zasiądzie Bartek Karwan
    Oba zespoły zeszły już do szatni
    Przed pierwszym gwizdkiem sędziego będzie minuta ciszy ku pamięci zmarłego tragicznie w ostatnich dniach kibica Legii, Jedaya
    Informujemy, że przed chwilą zakończyły się mecze naszych przyjaciół. Olimpia Elbląg zremisowała 1-1 z Nadnarwianką Pułtusk, a Juventus wygrał na wyjeździe 3-1 z Lecce
    7000 kibiców zasiadło na Łazienkowskiej, którzy odśpiewali głośne "Mistrzem Polski jest Legia..."
    Minuta ciszy...
    Legia na biało-czarno, Arka w żółto-niebieskich kostiumach

1' - Rozpoczęli gracze Arki
    2' - Faul w okolicach pola karnego Legii. Będzie okazja dla Arki
    3' - Piłka skozłowała przed Łukaszem Fabiańskim i opuściła plac gry
    3' - Akcja błyskawicznie przeniosła się pod pole karne rywali i mamy korner
    3' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
    4' - Radović, wybija... GOOOOOOOOOOL !!!
    4' - Wybita piłka z kornera poszła na prawe skrzydło. Zgranie w pole karne, tam był Radović, który z 3 metrów pokonał Norberta Witkowskiego. Legia 1. Arka 0.
    5' - Na prawym skrzydle Janczyk, przy nim Sokołowski. Gospodarze przy piłce
    6' - Przedzierają się prawym skrzydłem gospodarze...
    6' - Smoliński próbuje strzału z dystansu, ale prosto w przeciwnika. Surma do Rogera...
    9' - Pierwsze minuty należą zdecydowanie do Legii, która nie schodzi niemal z połowy rywala
    10' - Arka w obronie, próba konstruowania ataku..
    11' - Radović prawym skrzydłem, za mocno podawał do kolegów i Witkowski przejął to zagranie
    12' - Grzelak naciskany przez przeciwnika, ale zdoałał jeszcze odegrać do Janczyka. Teraz pędzi Ława, ale przy nim był Choto
    13' - Próbują lewą flanką legioniści, ale Arka ratuje się wybiciami na aut
    13' - Surma daleko do Rogera, ale zbyt mocna piłka i przechwycił to Witkowski
    14' - Janczyk, Janczyk, podbiega sobie kilka metrów pod pole karne rywala. Strzał z dystansu, ale nie mógł zaskoczyć przeciwnika
    15' - Grzelak piętką do Smolińskiego, piłka do napastników, ale nieco niedokładnie
    15' - Moskalewicz przejmuje piłkę, zagrywa na prawo do Nawrocika, który próbuje zaskoczyć Fabiańskiego strzałem w długi róg. Jednak to uderzenie przeszło obok bramki
    17' - Walka w środkowej strefie boiska
    20' - Arka Gdynia w okolicach pola karnego Legii
    20' - Moskalewicz, Ława na prawo do Kowalskiego, który nie opanował piłki
    21' - Kowalski, Kowalski, chciał zagrać do partnerów, ale piłka wyszła poza linię końcową
    22' - Gra się nieco wyrównała, Arka powoli zaczyna dochodzić do głosu
    23' - Smoliński prawym skrzydłem, Roger, Radović faulowany w polu karnym, ale sędzia obojętny na tę sytuację
    23' - Roger ładnie podawał do partnerów czyhających na piłkę w polu karnym, ale Witkowski ich uprzedził
    26' - Wachowicz, Ława, daleko do Kowalskiego, ale gracz Arki nie miał szans dojść do tego zagrania
    27' - Grzelak, Grzelak wpadł w pole karne z lewej strony, strzelił, ale tylko w boczną siatkę
    28' - Sokołowski mija byłych kolegów jak chce, podaje do Moskaliewicza, który był na spalonym
    29' - Faulowany Grzelak przez Jakosza
    29' - Smoliński ustawił sobie piłkę... zagranie w pole karne, ale głową wybijają obrońcy Arki
    30' - Walczył na prawej stronie Nawrocik z Kiełbowiczem, ale górą legionista
    31' - Sokołowski, Mazurkiewicz rozciąga grę na prawe skrzydłoi przejmują inicjatywę gospodarze
    33' - Smoliński ładnie do Janczyka, który w polu karnym zamiast decydować się na strzał, to zatrzymał piłkę, podał do Grzelaka, który był na spalonym
    33' - Janczyk strzela z dość ostrego kąta i z trudem broni Witkowski!
    35' - Sokołowski w polu karnym, zwodzi rywali, próba oszukania Fabiańskiego, ale ten lob całkowicie nie wyszedł byłemu legioniście
    36' - Ucierpiał Smoliński w jednym ze starć. Podniósł się jednak piłkarz rodemz Warszawy
    37' - Gospodarze umiejętnie w obronie i dalekie zagranie do Janczyka, który był na minimalnym spalonym
    38' - Rado prawym skrzydłem, wrzuta w pole karne, ale na raty bronią się rywale
    39' - Bronowicki kiwa się z Sokołowskim, ale po chwili stracił piłkę
    39' - Teraz Szala do Janczyka, ale ten był szczelnie kryty przez defensora Arki
    41' - Ława odpychał Choto w polu karnym Legii
    41' - Rozpędził się napastnik Arki, którego gonił Choto z Szalą. Mimo nacisków gracz z Gdyni oddaje strzał, ale mocno niecelny
    42' - Legia podeszła pod szesnastkę Arki
    43' - Zagrożenie zażegnane przez rywali, ale rusza teraz Surma
    43' - Surma wypatrzył Grzelaka, ten robi zwód w polu karnym podaje do kolegów, ale nikt nie zamykał tej akcji! Nie było nikogo, żeby wpakować futbolówkę do siatki gdynian
    46' - Zwija się teraz z bólu Sobieraj, wpada na murawę ekipa medyczna
    46' - Sędzia dolicza jedną minutę
    47' - Sobieraj schodzi na chwilę z murawy
    47' - Gubią piłkę legioniści i Arka rusza z Atakiem
    47' - Moskalewicz jest przy nim Choto...
    47' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy. Legia prowadzi 1-0 po golu Radovicia w 3 minucie. Później gospodarze zwolnili tempo gry i gra się wyrównała. Miejmy nadzieję, że druga odsłona będzie nieco lepsza
    Trochę pooglądaliśmy występ dziewczyn z grupy Hasao
    Obie ekipy wyszły już na murawę. Będą zmiany w ekipie gości

47' - Zmiana Arka: Marcin Wachowicz - Grzegorz Pilch
    47' - Rozpoczęte drugie 45 minut. Zagranie do Janczyka, a ten na spalonym
    49' - Janczyk, Janczyk strzela, ale będzie tylko korner
    49' - Smoliński w narożniku boiska...Dośrodkowanie, ale wybija zawodnik Arki
    50' - Wróblewski fauluje Radovicia, będzie okazja do wrzutki w pole karne
    50' - Wiele hałasu o nic, bo nic z tej akcji nie wyszło
    51' - Kibice z Żylety pytają skromną grupkę pod zegarem, gdzie są ich flagi. Arka nie wywiesiła żadnego płótna
    53' - Zagranie w kierunku Wróblewskiego, dośrodkowanie, ale Szala przecina głową to zagranie
    53' - Rozgrzewa się Maciek Korzym, Aco Vuković oraz Piotr Bronowicki
    54' - Wróblewski pędzi, ale przy nim Choto i będzie korner dla rywali
    54' - Mocne dośrodkowanie, za mocne wręcz, ale to rywale są nadal przy piłce
    55' - Rzut wolny dla Arki. Sobieraj, Pilch strzela, ale nad poprzeczką bramki Fabiańskiego
    56' - Radović... z rzutu rożnego, trąca Roger, ale bez zagrożenia
    58' - Wejdzie na boisko Vuković, najpewniej za Smolińskiego
    58' - Arka rozgrywa piłkę w obronie, spokojnie, bez zagrożenia
    59' - Zmiana Legia: Guerreiro Roger - Aleksandar Vuković
    59' - Ola Boga! Roger zagrał w pole karne, tam Grzelak.. się poślizgnął. Radović dopadł do piłki i mamy tylko korner
    60' - Roger zszedł od razu do szatni, a nie jak to tradycyjnie bywa, do trenera, do kolegów, na ławkę
    62' - Janczyk naciska na Sobieraja, Arka próbuje tworzyć atak pozycyjny
    62' - Grzelak, Grzelak z daleka, niekryty, piekielnie mocno strzela i... słupek! Bramka zadrżała
    64' - Radović do Surmy, puszcza do Bronowickiego, ale Grzesiek nie dobiegł do piłki
    64' - Próbowali dwaj Serbowie przebić się prawym skrzydłem, ale bez efektów
    66' - Fatalnie teraz Arka. Głową trąca Nawrocik i Fabiański musi pobiec po futbolówkę kilka metrów
    67' - Janczyk, Legia w ataku... na lewej stronie akcja się toczy
    67' - Ostatecznie osaczony młody napadzior Legii traci futbolówkę
    68' - Ah, kiepawo teraz Vuković. Przy odrobinie dokładności mógł zdobyć gola z 20 metrów, ale zamiast wpakować piłkę do pustej bramki to uderzył mocno i wysoko nad bramką Witkowskiego
    69' - Arka nie składa broni, gdynianie szukają wyrównującej bramki, ale nie mogą przebić się przez ścianę twardych obrońców Legii
    69' - Strzela Arka, będzie korner dla żółto-niebieskich
    70' - Cienko rozegrali ten stały fragment gry. Bronowicki nie miał problemów z przejęciem
    71' - Grzelak, Smoliński, Vuković...
    71' - "Smoła" fatalnie do partnerów i Sokołowski nabiera prędkości
    71' - Wejdzie na murawę Korzym, ale jeszcze Legia..
    72' - Zmiana Legia: Dawid Janczyk - Maciej Korzym
    72' - Janczyk już sobie dzisiaj nie pogra
    73' - Pierwszy kontakt z piłką Korzym, ale był przy nim Sobieraj
    73' - Żółta kartka: Bartłomiej Grzelak (Legia)
    73' - Brzydki faul na Sobieraju i kara dla Grzelaka
    74' - "Walczyć, trenować, Warszawa musi panować!" niesie się nie pierwszy raz po stadionie
    74' - Tymczasem na murawie rzut rożny dla Legii
    74' - Rado do Smoły i GOOOOOOOOOOL !!!!
    74' - GOL! Maciej Korzym! (Legia)
    75' - Smoła zagrał w pole karne, piłka spadła u nóg Korzyma, który pokonał Witkowskiego z kilku metrów! Legia 2. Arka 0!
    76' - Teraz faul na Ławie i będzie okazja dla arkowców. Rzut wolny na 25 metrze
    77' - Uderzenie z wolnego, ale Fabiański bez trudu łapie to uderzenie
    77' - Na ostatnie 15 minut wejdzie jeszcze Piotr Bronowicki
    77' - Zmiana Legia: Marcin Smoliński - Piotr Bronowicki
    78' - Dwóch braci na murawie. Bronowicki Grzesiek z Piotrkiem
    79' - Rusza Grzelak, ale faulował go Jakosz
    79' - Żółta kartka: Grzegorz Jakosz (Arka)
    80' - Rusza Pilch, do skrzydła, ale był tam Kiełbowicz i rusza LEgia
    81' - Arka szuka sposobu na obronę Legii, ale bez skutecznie
    83' - Vuković na lewo do Radovicia, Radović i karny!
    84' - Żółta kartka: Krzysztof Sobieraj (Arka)
    85' - GOL! Bartłomiej Grzelak z karnego! (Legia)
    85' - Bartłomiej Grzelak pewnie zamienia rzut karny na gola i Legia prowadzi 3-0! Do końca jeszcze kilka minut
    87' - Fani Arki powoli opusczają sektor. Szczerze mówiąc, to nie zaprezentowali się tu korzystnie.
    88' - Sokołowski w pole karne, ale głową wybija Choto
    89' - Radović, Radović sam popędził i nieco się pogubił pod polem karnym Arki. Szkoda...
    90' - Leży w polu karnym zawodnik Arki, zwija się z bólu, ale ekipa nie wjeżdża na murawę
    90' - Sędzia dolicza jeszcze 2 minuty
    91' - Grzelak do Vukovicia, ale ten stoi jak słup soli i nie wie, że to do niego zagranie
    91' - Grzelak, ale faulowany na środku boiska przez Wróblewskiego
    93' - Jeszcze ostatnie podrygi Arki
    93' - Jednak Legia po profesorsku gra w obronie
    94' - Ława na prawe skrzydło, ponownie Ława... zagranie w uliczkę do kolegi, ale przejmuje Fabiański
    94' - Koniec meczu!

Koniec meczu! Legia wygrywa 3-0 po bramkach Radovicia, Korzyma i Grzelaka. Więcej o meczu oraz zdjęcia na www.legialive.pl