Chorzów - Sobota, 24 listopada 2007, godz. 16:00
  • 73' Chinyama
2 (1)

Sędzia: Jacek Walczyński
Widzów: 2500

W sobotę po 20. latach przerwy legioniści zmierzą się z Polonią Bytom. Spotkanie odbedzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE!
-------------------------------------------
Witamy ze stadionu Śląskiego, gdzie za 20 minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy Polonią Bytom i Legią Warszawa
Piłkarze kończą rozgrzewkę, a na trybunach są już kibice. Prawie 500 osobowa fanów Legii!
"Jesteśmy zawsze tam gdzie nasza Legia gra" - zaśpiewali fani ze stolicy
Piłkarze wychodzą na murawę

2' - Strzał Gizy przeleciał minimalnie obok słupka
3' - Zamieszanie pod bramką Legii, Mucha wyłapuje piłkę
4' - Dośrodkowanie Rześniczaka, bramkarz mija się z piłką.. Edson dobija - mamy rzut rożny
7' - Chinyama przy piłce na 16 metrze... ale zamiast uderzać podawał do Smolińskiego - zbyt mocno
13' - Legioniści rozgrywają piłkę, Smoliński podaje do Gizy, ale zbyt mocno i piłka w rękach Suchańskiego
13' - Faul na Chinyamie
14' - Na spalonym Edson
17' - Bardzo mocne uderzenie Edsona zza pola karnego! Odbija bramkarz Polonii
18' - Szala i Choto dali się ograć Podstawkowi i ten znalazł się sam na sam z Muchą, ale bramkarz Legii wyszedł obronną ręką z tej sytuacji
18' - Chinyama do Gizy na 6 metr. Giza uderza nad poprzeczką!! (Nic nowego...)
20' - Smoliński z prawej strony, podaje prostopadle do Chinyamy, ale napastnik Legii faulował obrońcę Polonii
21' - Suchański uprzedził Edsona odważnym wyjściem z bramki
22' - Roger Roger... uderza z 16 metrów - tuż obok słupka!
24' - Smoliński zbyt mocno podaje do Chinyamy
25' - Kontra Polonii w zarodku przerwana przez Vuovicia
25' - Ładne uderzenie Smolińskiego z 20 metrów broni Suchański
27' - Faul na Kiełbowiczu
31' - Chinyama wystawia piłkę na 15 metr do Vukovicia, jego strzał jest zablokowany i mamy rzut rożny
32' - Choto faulowany pod polem karnym Legii.
34' - GOL! Guerreiro Roger! (Legia)
35' - Fenomenalne uderzenie z 25 metrów Rogera piłka chyba jeszcze po rykoszecie ląduje w bramce Polonii!!!
38' - Legia cały czas w ataku. Tym razem zbyt mocne dośrodkowanie Rzeźniczaka
42' - Uderzenie Gizy w środek bramki
42' - Faul na Gizie na środku boiska
43' - Dośrodkowanie Rzeźniczaka który ładnie ograł z prawej strony obrońcę prosto na głowę Chinyamy ale ten uderzył tylko w boczną siatkę
44' - Giza nie sięgnął piłki, która leciała na 5 metr po dośrodkowaniu Chinyamy
45' - Zablokowane uderzenie Smolińskiego
47' - Koniec pierwszej połowy

Zakończyła się pierwsza część gry meczu. Legia na razie prowadzi 1-0 po pięknym golu
Drużyny wróciły na boisko
Legia bez zmian

47' - Roger mija trzech rywali, teraz Chinyama w narożniku boiska... dośrodkowanie i faul Gizy
49' - Chinyama otrzymał podanie od Edsona, ale ręką przyjął piłkę i zauważył to arbiter
49' - Teraz akcję Polonii przerwał Roger
50' - Giza dośrodkowuje z rzutu rożnego...
55' - Żółta kartka: Ireneusz Marcinkowski (Polonia)
57' - Zieliński zbyt mocno wyłożył sobie piłkę i od bramki Mucha
58' - Edson do Chinyamy, ten na 16 metrze spędził chyba z 5 sekund przekładał sobie futbolówkę z nogi na nogę i ostatecznie strzelił tak słabo że bramkarz obronił bez najmniejszych problemów
59' - Korner dla Legii
61' - Giza Giza Giza.............
61' - Świetna akcja Kiełbowicza, który wymienił piłkę z Chinyama i płasko podał na 5 metr, a tam Giza wślizgiem posłał piłkę nad poprzeczką
64' - Zmiana Polonia: Marcin Radzewicz - Arkadiusz Sojka
65' - Smoliński wbiega przy linii końcowej w pole karne, ale przerwócił się i piłka wyszła na aut bramkowy
67' - Ładnie zapowiadające się dośrodkowanie Kiełbika wybił głową obrońca
70' - Zmiana Polonia: Jacek Trzeciak - Wojciech Mróz
71' - Mecz nie jest porywający, legioniści kontrolują sytuację i mamy nadzieję, że tak pozostanie do ostatniego gwizdka
72' - Brazylijczycy popisują się technicznymi sztuczkami. Było przez chwilę niebezpiecznie pod bramką Polonii, ale Smoliński nie zdołał dobrze uderzyć
73' - GOL! Takesure Chinyama! (Legia)
73' - Choto i Chinyama cieszą się w specyficzny sposób w narożniku boiska, po tym jak Takesure znalazł się w sytuacji sam na sam i nie dał szans Suchańskiemu
74' - Gol dla Polonii
75' - GOL! Janusz Wolański! (Polonia)
75' - Kontra gospodarzy i Mucha był bezradny gdy Wolański pakował piłkę do pustej bramki
76' - Do wejścia szykuje się Bartłomiej Grzelak
79' - Zmiana Legia: Takesure Chinyama - Bartłomiej Grzelak
80' - Ładna akcja Grzelaka i Rogera, zakończona strzałem Edsoa z 12 metrów tuż nad poprzeczką!
81' - Na spalonym Grzelak
82' - Faul na Grzelaku z lewej strony boiska
83' - Żółta kartka: Grzegorz Jurczyk (Polonia)
83' - Giza zbyt mocno dośrodkował i od bramki golkiper gospodarzy
85' - Do wejścia szykuje się Rybus
85' - Smoliński za lekko wyłożył piłkę Grzelakowi i nic z tej akcji nie wyszło
86' - Zmiana Polonia: Ireneusz Marcinkowski - Tomasz Owczarek
86' - Zmiana Legia: Marcin Smoliński - Maciej Rybus
88' - Uff... na spalonym Podstawek. Mogło być 2-2...
90' - "Zobacz Miklas tu jesteśmy" śpiewają kibice Legii
91' - Ależ debiut mógł mieć Maciek Rybus. Popędził prawą stroną i strzelił metr obok słupka!
91' - Zmiana Legia: Piotr Giza - Marcin Burkhardt
91' - Arbiter dolicza 3 minuty
91' - Na pozycji spalonej Grzelak
94' - Edson pięknie lewą stroną, podaje do Burego ten stoi przed szansą na gola... strzela prosto w bramkarza!
94' - Koniec meczu!

Zasłużone zwycięstwo legionistów nad Polonią Bytom. Mogło być bardziej okazale, ale najważniejsze są 3 punkty