Grodzisk Wlkp. - Sobota, 23 lutego 2008, godz. 16:00
1 (0)
    0 (0)

Sędzia: Paweł Gil
    Widzów: 4000

Legia rozpoczyna wiosenne zmagania w Orange Ekstraklasie. Na początek drużyna Jana Urbana zagra w Grodzisku Wielpopolskim z miejscową Dyskoblią. Jest szansa na odrobienie dwóch punktów do Wisły Kraków, która w piątek zremisowała z Koroną Kielce
    -------------------------------------------
    Witamy ze stadionu w Grodzisku Wielkopolskim! Za niecałe półgodziny początek spotkania. Za chwilę podamy składy obu drużyn
    Do Wielkopolski dotarło już grubo ponad pół tysiąca kibiców
    Kibice Legii wyraźnie stęsknili się już za meczami, ponieważ od kilkunastu minut prowadzą głośny doping
    Sędziowie wyprowadzają obie jedenastki na boisko
    Legioniści dziś na czerwono-czarno. Gospodarze na biało-zielono

57' -
    1' - Rozpoczęli gospodarze.
    1' - Pierwszy aut dla Dyskobolii
    3' - Edson z Kiełbowiczem konstruują atak... podanie do Grzelaka, ale ten się przewraca
    3' - Daleki wykop Muchy.... od bramki rozpocznie Przyrowski
    4' - Majewski zdecydował się na strzał zza pola karnego - bardzo niecelny
    6' - Roger z bocznej linii starał się dośrodkować... ale piłkę złapał bez problemów Przyrowski
    7' - Rozegranie piłki pomiędzy Grzelakiem a Chinyamą, ten drugi zbyt mocno odegrał do kolegi
    8' - Grzelak faulował w ataku
    8' - Faul na Radoviciu
    10' - Astiz wybija piłkę, ta trafia prosto w Kaźmierowskiego i wylatuje na aut końcowy
    11' - Warszawiacy wykrzykują hasła nieprzychylne właścicielom klubu
    13' - Krótko rozegrany korner przez legionistów. Piłka trafiła w pole karne... taym był Szala, ale nie sięgnął piłki. Ostatecznie strzał oddał Roger, ale trafił tylko w boczną siatkę
    14' - Faul Rzeźniczaka na środku boiska
    15' - Zaskakujący strzał Adriana Sikory przelatuje tuż nad poprzeczką bramki Muchy!
    16' - Znowu groźnie pod bramką Legii. Dośrodkowanie w pole karne, Mucha minął się z piłką, a Radović wybił ją z główki na rzut rożny
    17' - Rzeźniczak łądnie przerwał akcję Sikory
    17' - Fantaastyczne uderzenie Majewskiego trafia w poprzeczkę!!
    18' - Gospodarze są groźniejsi w pierwszych minutach meczu
    18' - W sektorze za bramką Przyrowskiego zgromadziło się już ponad 800 kibiców Legii
    19' - Grzelak biegnie sam... ale zdecydował się na uderzenie zza pola karnego - obok bramki
    21' - Dośrodkowanie Gizy z rzutu rożnego... wybijają obrońcy
    21' - Giza uderza z powietrza z 22 metrów - niecelnie!
    22' - Znów było groźnie pod bramką Legii - na szczęście Astiz na spółkę z Kiełbowiczem poradzili sobie z napastnikiem
    23' - Rzeźniczak wybija piłkę na rzut rożny po tym jak mocno naciskał go Sikora
    25' - Najlepsza okazja dla Dyskobolii.. strzał Sikory z prawej strony odbił się od słupka i wyszedł w pole!
    26' - Radović wywalczył rzut rożny
    27' - Strzał Rzeźniczaka z 35 metrów, bardzo bardzo niecelny
    28' - Sikora rozegrał piłkę z Majewskim. Ten drugi uderzył z 11 metrów ale prosto w Muchę
    28' - Jak on tego nie trafił!!! Grzelak znalazł się sam na sam z z Przyrowskim i nie trafił w bramkę!
    30' - Faulowany Sikora - ponad 30 metrów do bramki Muchy
    33' - Rajd Radovicia prawą stroną nie przyniósł żadnych efektów
    34' - Próba prostopadłego podania Radovicia do Chinyamy przerwana przez obrońcę
    35' - Giza uderzał z daleka - wysoko nad poprzeczką
    35' - Edson faulowany na środku boiska
    36' - Zbyt mocne podanie Rogera do Edsona. Od bramki rozpocznie Przyrowski
    37' - Czwarty rzut rożny dla Legii
    37' - Na spalonym Chinyama
    38' - Brzydki faul Kiełbowicza na Rockim
    39' - Żółta kartka: Tomasz Kiełbowicz (Legia)
    39' - Słuszne upomnienie dla legionisty. Rzut wolny wykonuje Mynar
    39' - Mynar... prosto w ręce Muchy
    41' - Szala z Gizą grają w dziada z pomocnikiem Dyskobolii... ale w końcu stracili piłkę i rożny dla gospodarzy
    42' - Zbyt mocne podanie Sokołowskiego do Rockiego. Z autu Legia
    43' - Faul Chinyamy
    44' - Chinyama minął się z piłką w polu karnym Dyskobolii
    46' - Kiełbowicz podaje główką do Muchy. Ostatnie chwile pierwszej części gry
    46' - Arbiter dolicza 1 minutę
    48' - Indywidualna akcja Mynara który w dziecinny sposób minął i Gizę oddał celny strzał na bramkę ,ale tam byłMucha i wybił na rzut rożny!
    48' - Korner nie przyniósł efektu...
    48' - Koniec pierwszej połowy

Zakończyła się pierwsza część meczu. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się gospodarze, którzy mieli lepsze sytuacje do objęcia prowadzenia.
    W przerwie rozegrzewa się Jakub Wawrzyniak - prawdopodobnie wejdzie do gry już na początku drugiej połowy
    Legioniści wracają na murawę
    Na razie bez zmian w składzie

48' - Rzut wolny dla Dyskobolii z 35 metrów
    48' - Bezpośrednie uderzenie Jarosława Lato przeleciało nad poprzeczką bramki Jana Muchy
    49' - Świetna interwencja Muchy na 7 metrze - mogło być groźnie
    50' - Od samego początku szturmują gospodarze. Właśnie sikora uderzył z 20 metrów Mucha odbił piłkę i wydawało się, że Kaźmierowski wpakuje ją do pustej bramki, ale potknął się i przerwrócił!!
    51' - Dośrodkowanie Radovicia zbyt niskie wybili obrońcy... a teraz brzydki faul Rzeźniczaka na Lacie
    51' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
    53' - GOL! Piotr Rocki! (Dyskobolia)
    54' - Koszmarny błąd Tomasza Kiełbowicza, który minął się z piłkę na 6 metrze, ta trafiła do Rockiego i nie dał szans bramkarzowi Legii
    54' - Rzut rożny wywalczył Chinyama
    55' - Dośrodkowanie Edsona bez problemu wybili obrońcy
    56' - Fani gospodarzy domagają się jeszcze jednej bramki
    56' - Teraz Rocki wywalczył rzut rożny dla Dyskobolii
    57' - Fatalne wyjście z piłką Chinyamy, który podał na aut zamiast do Gizy
    60' - Strzał Chinyamy z ostrego kąta bardzo niecelny
    62' - Dośrodkowanie z rzutu rożnego wpada na 4 metr prosto pod nogi Kaźmierowskiego, który uderza nad poprzeczką!
    64' - Na murawie leży kontuzjowany Igor Kozioł
    65' - Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć z Grodziska - kliknij tutaj
    65' - Rocki podaje na 13 metr do wbiegającego Sikory, ale Mucha był szybszy
    66' - Rocki z zaskoczenia uderza z 30 metrów, ale na posterunku był Mucha
    69' - Do wejścia szukują się Szałachowski i Burkhardt
    69' -
    69' - Zmiana Legia: Miroslav Radović - Sebastian Szałachowski
    69' - Zmiana Legia: Takesure Chinyama - Marcin Burkhardt
    71' - Zmiana Dyskobolia: Szymon Kaźmierowski - Piotr Świerczewski
    73' - Szansa dla Legii, Burkhardt uderza a Przyrowski wybija na rzut rożny
    75' - Mucha wychodzi z bramki a na 16 metrze dopiłki dopada szybciej Sikora... uderza... obok słupka! Jęk zawodu na trybunach
    78' - Gospodarze robią z Legią co chcą, są zdecydowanie lepsi
    81' - Teraz błąd popełnił Astiz, który stracił piłkę na rzecz Sikory... ten powinien podwyższyć na 2-0, ale Mucha końcami palców sięgnął piłkę
    81' - Ale to jeszcze nie koniec... zza pola karnego uderza Rocki... słupek!!!
    83' - W sektorze Legii odrobina pirotechniki i ciągły głośny doping dla Legii
    84' - Bury przyjął piłkę ręką
    84' - Do wejścia gotowy Ariel Borysiuk
    84' - Rzeźniczak główkuje na rzut rożny
    85' - Majewski króko do Świerczewskiego, ten do Laty... przerzut do Rockiego - cały czas Dyskobolia przy piłce...
    85' - Strzał Sikory z półobrotu broni Mucha
    86' - Żółta kartka: Piotr Rocki (Dyskobolia)
    86' - Zmiana Legia: Piotr Giza - Ariel Borysiuk
    87' - Zmiana Dyskobolia: Adrian Sikora - Piotr Piechniak
    88' - Legioniści w dzisiejszym meczu do tej pory oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę Przyrowskiego. Mucha musiał interweniować natomiast 7 razy
    89' - Złe przyjęcie piłki przez Rzeźniczaka - aut dla Dyskobolii
    91' - "Nie ma konfliktu, hej Mikas nie ma konfliktu" śpiewają przekornie kibice Legii.
    91' - Sędzia dolicza aż 4 minuty
    92' - W zespole gospodarzy będzie jeszcze jedna zmiana
    93' - Żółta kartka: Wojciech Szala (Legia)
    93' - Szala brzydko staulował Rockiego
    93' - Zmiana Dyskobolia: Piotr Rocki - Błażej Telichowski
    94' - Rzut rożny dla Dyskobolii
    95' - Mucha piątskuje piłkę za pole karne!
    96' - Koniec meczu!

Zasłużone zwycięstwo Dyskobolii. Gospodarze byli lepsi od Legii pod każdym względem i po golu Rockiego zainkasowali 3 punkty. Strata Legii do Wisły, zamiast zmaleć do 8 punktów, wzrosła do 11. Marzenia o mistrzostwie można już chyba włożyć między bajki.