Warszawa - Sobota, 1 marca 2008, godz. 16:00
  • 12' Adamski
1 (1)

Sędzia: Jarosław Żyro
Widzów: 7000

Witamy ze stadionu Legii, gdzie za chwilę gospodarze podejmą ŁKS Łódź w pierwszym ligowym meczu na Łazienkowskiej
Tłoczno pod zegarem, gdzie zebrali się fani ŁKS-u Łódź.
Obie ekipy wychodzą już na murawę. Legia dziś na biało-czarno, goście na niebiesko-biało

1' - Rozpoczęli legioniści. Pierwszy mecz ligowy w tym roku na Łazienkowskiej
1' - Już pierwsze podanie Chinyamy do Gizy, ale przecięli to podanie goście
2' - Gospodarze na połowie łodzian
3' - Kibice wymieniają pozdrowienia
5' - Łodzianie wymieniają podania, ale przechwyt legionistów i powolny atak
6' - Roger na prawej stronie, szczelnie kryty przez przeciwnika
6' - Wycofanie do Muchy, Kiełbowicz, Edson.. Ekipa Jana Urbana nadal przy piłce
6' - Decyduje się na uderzenie z dystansu Chinyama. Po ziemi, obok bramki
7' - Szala, Radović schodzi na prawe skrzydło. Zagrał jeszcze w pole karne i Łakomy wybił na róg
8' - Giza już w narożniku boiska...
8' - Edson strzela z dystansu. Piłka zakręciła w powietrzu i przeszła nad celem Brazylijczyka
9' - Zagranie do Kleyra, ale był przy nim Kiełbowicz
9' - Edson kolejny raz uderza z dystansu, ale ten strzał był daleki od ideału
10' - W ofensywie Legia. Woźniczka ratuje się wybiciem na aut
10' - Walka w środkowej strefie boiska
11' - Podanie do Kiełbowicza, ale ten nie miał szans dobiec do zagrania
11' - Astiz teraz niedokładnie do Kiełbowicza i od autu ŁKS
12' - Fani gości prowadzą regularny, głośny doping. Żyleta i Kryta milczy nieustannie
12' - Rzut wolny dla gości. Od bramki Muchy ok. 18 metrów. Vayer przy piłce..
13' - Jednak Halti w pole karne i gol!
13' - GOL! Marcin Adamski! (ŁKS)
14' - Haliti zagrał w pole karne, gdzie uderzeniem głową Marcin Adamski skierował futbolówkę w dolny róg bramki legionistów. Zatem Legia 0. ŁKS 1.
14' - No to czas zabrać się za granie Panowie!
14' - Edson wyłuskał piłkę i Szczot musiał ratować się faulem
14' - Żółta kartka: Robert Szczot (ŁKS)
15' - Edson szykuje się do wykonania stałego fragmentu gry...
15' - Jednak Giza decyduje sie na strzał, a Wyparło końcami palców wybija na rzut rożny! Było blisko!
16' - Szybko rozegrany korner, ale Vuković głową trafia w boczną siatkę
17' - Wygląda na to, że legioniści wciąż myślą, że jest 0-0, bo za cholerę nie wzięli się za odrabianie strat
17' - Zamiast przyspieszyć, narzucić swój styl, gra toczy się w jednostajnym tempie
19' - Roger do Kiełbowicza na lewym skrzydle.. Kłos go oszukał
20' - Gospodarze nie potrafią dobrze wymienić kilku podań. Pewnie to wina kibiców, którzy nie prowadzą dopingu
21' - Chinyama chciał dobrze, a wyszło jak zwykle. Podanie niecelne, strata piłki
22' - Obecny wynik nie napawa optymizmem. Legia za każdym razem jak traciła pierwsza bramkę, nie potrafiła odrobić strat i przechylić szali na swoją korzyść. Czy będzie tak i tym razem?
24' - Edson, Giza, Vuković do Radovicia, który nie dał rady dojść do podania. Od bramki Wyparło
25' - Edson wykłada piłkę na środek pola karnego, ale tam czekał tylko gracz w niebiesko-białym stroju
25' - Takesure za długo zwlekał ze strzałem i skończyło to się stratą
26' - Na murawie leży Radović, który ucierpiał w jednym z zagrań
28' - Rozpędza się w końcu ŁKS.. Gabor zagrywa w pole karne, ale Mucha pewnie chwyta mokrą futbolówkę
29' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
30' - Rzeźniczak popełnia głupi błąd. Koledzy robią co mogą, żeby powstrzymać rywala i ratują się faulem. Za takie zagranie Astiz ujrzał żółty kartonik
31' - Uderzenie z rzutu wolnego. Kończy się od wznowienia przez Muchę
31' - "Nasza Legia jest sprzedana, jest w kiosku u Stefana" niesie się z Żylety
31' - Giza ustawia sobie piłkę. Rzut wolny...
32' - Mocno bita piłka, wybijają rywale, poprawia Radović, ale po nogach ełkaesiaków
33' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Robert Szczot (ŁKS)
33' - Druga żółta kartka dla Szczota. Zawodnik ŁKS kopnął piłkę po gwizdku do bramki
34' - Czy Legia wykorzysta ten atut?
34' - Canal-Sprite, ITI-Pragnienie. Pragnienie nie ma szans! - takiej treści pojawia się transparent na Żylecie
34' - Żółta kartka: Wojciech Szala (Legia)
35' - Szala fauluje rywala i teraz szansa dla gości. Adamski...?
35' - "Piłka nożna dla kibiców!" skandują gościw
35' - Strzela Adamski i Mucha z najwyższym trudem ratuje zespół od utraty drugiej bramki
36' - Edson ładnie do Kiełbowicza, ale centra w pole karne wylądowało pod nogą przeciwnika
40' - Legia podchodzi pod pole karne ŁKS-u
40' - Nic z tego. Bez zagrożenia. Trzeba przyznać, że mimo przewagi liczebnej spotkanie jest wyrównane
40' - W końcu Chinyama strzela z pola karnego, ale futbolówka przechodzi nad poprzeczką
41' - Brzydko faulowany Roger, Haliti przeprasza i gramy dalej
41' - Czarne chmury zbierają się nad Łazienkowską. Póki co pada rzęsisty deszcz...
42' - Chinyama zz 17 metrów, ale Wyparło spokojnie przytula futbolówkę do ciała
43' - Trzeba przyznać, że bardzo dobrze spisuje się defensywa gości
45' - Legia niby przy piłce, niby wymieniają piłkę między sobą piłkarze, ale póki co nie przynosi to korzyści choćby w postaci zagrożenia pod bramką przeciwników
46' - Sędzia dolicza 1 minutę do pierwszej połowy
46' - Jeszcze korner dla legionistów
46' - Roger biegnie do narożnika..
47' - Piłka spada na głowę Astiza, który nieco popychany od tyłu nie mógł celnie uderzyć
47' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy 1-0 dla ŁKS-u. Legia gra z przewagą jednego zawodnika i nic z tego nie wynika.
W przerwie wystąpiły dziewczyny z grupy Hasao.
Meldunek z innych stadionów. GKS B. 0-1 Dyskobolia, Jagiellonia 0-0 Cracovia, Odra 0-0 Korona. Wszystkie mecze rozpoczęły się o 16:00
Obie ekipy już na murawie. Będzie zmiana w ŁKS-ie. Za Vayera wchodzi Mysona

47' - Zmiana ŁKS: Gabor Vayer - Arkadiusz Mysona
47' - Rozpoczęli rywali, ale to Chinyama oddał pierwszy strzał w drugiej połowie. Szkoda, że niecelny
48' - W pierwszej odsłonie gospodarze oddali aż 10 strzałów, ale cóż z tego, skoro zaledwie 2 zmierzały w światło bramki i nie przyniosło to żadnej bramki
49' - Sztuka wpakowania futbolówki do siatki nie powiodła się i tym razem. Wrzuty z kornerów były skutecznie wybijane przez zawodników Mirosława Jabłońskiego
50' - Radović, Rzeźniczak w pole karne, ale niestety... kolejny raz dobrze w obronie niebiesko-biali
51' - Radović przy nim Mysona i będzie rzut rożny. Edson już w narożniku...
51' - Mocno bita piłka, ale na wysokości stanął Wyparło, który wypiąstkował futbolówkę daleko przed siebie
52' - W polu karnym nurkował teraz Radović, ale piłka przeszła obok celu
52' - Edson wyłuskał piłkę, ale Vuković nie potrafił opanować podania z dwóch metrów
53' - Roger rozciąga grę do swego krajana. Edson w pole karne, gdzie Radović głową strzela prosto w obrońce
53' - Legia cały czas siedzi na połowie gości...
53' - Aj! Było blisko! Edson w pole karne, gdzie Chinyama strzela z trudnej pozycji i Wyparło dobrze ustawiony pewnie chwyta piłkę
54' - Edson... płasko do Gizy, strata
54' - Rozpędza się Kleyr, ale nie pozwolił mu się rozbujać Wojciech Szala
55' - Wrzutka w pole karne, piłka odbija się od Edsona i trafia rywala. Legioniści sygnalizują zagranie ręką. Gramy dalej nakazuje arbiter
56' - Radović podciąga z piłką do końcowej linii. Faul? Karny? Nie, gramy od rogu, który został w perfidny sposób zmarnowany
57' - Od dobrych kilku minut gospodarze mają przewagę, próbują wstrzeliwać futbolówkę w szesnastkę Wyparły, ale nie przynosi to spodziewanych efektów
57' - Vuko, Roger, Edson i strata..
58' - Zmiana ŁKS: Kleyr - Ensar Arifović
58' - Druga zmiana w ekipie przyjezdnych. Jan Urban jeszcze czeka
59' - Jak tak dalej pójdzie, to po meczu będziemy mogli usłyszeć od legionistów, że czerwona kartka paradoksalnie utrudniła im grę i osiągnięcie korzystnego rezultatu
60' - Radović idealnie na głowę Gizy, ale ten fatalnie uderza
61' - Radović w pole karne, Adamski na rzut rożny
61' - Wrzuta w pole karne, Wyparło piąstkuje zażegnując niebezpieczeństwo
62' - Rzut rożny.. Kolejny raz bez efektów
62' - Do wejścia na murawę sposobi się Marcin Burkhardt
64' - Na środku murawy leży gracz gości. Lekarze nie będą potrzebni
64' - Brawa witają Burego, który jest już gotowy przy linii
65' - Wymiana piłek wśród gospodarzy, która nic nie wnosi...
65' - Zmiana Legia: Piotr Giza - Marcin Burkhardt
66' - Pierwsza roszada w Legii. Może ożywi grę jak w Grodzisku?
66' - Póki co Edson przy linii końcowej. Rzut wolny...
66' - GOL! Takesure Chinyama! (Legia)
67' - Nareszcie! Jak na treningu. Najłatwiej jak można było. Edson płasko po ziemi w pole karne i Chinyama spokojnie pakuje futbolówkę do siatki obok rozpaczliwie interweniującego Wyparły. Legia 1. ŁKS 1.
67' - No to jeszcze jeden...
68' - Edson przed szansą... Dobrze nie opanował piłki i z 15 metrów przeniósł futbolówkę nad bramką
70' - ŁKS próbuje zagrozić legionistom. Mucha od bramki
71' - Przechwyt Roger, próba kontry zakończona stratą
71' - Teraz czas na atak pozycyjny gospodarzy. Piłka do Chinyamy, który strzelał (?) bardzo niecelnie
72' - Legia próbuje pójść za ciosem. Faulowany Radović na prawym skrzydle. Edson będzie wrzucał..
76' - Legia cały czas napiera na rywali
76' - Szala z dystansu. Mocno, mocno niecelnie
77' - Zmiana ŁKS: Jovino - Sebastian Mila
77' - A teraz wielki tzw. come-back na polskie stadiony. Na murawę wchodzi Sebastiaaaan Mila!
78' - Roger wozi się z piłką i wywalczył rzut rożny
78' - Burkhardt w pole karne, Astiz wysoko nad poprzeczką
79' - Czas na Rybusa. Może on dobije rywali?
79' - Zmiana Legia: Jakub Rzeźniczak - Maciej Rybus
80' - Rzut wolny dla ŁKS-u... Wykonawca Mila
80' - Burkhardt wybija głową, pomaga kolega i zagrożenie zażegnane
83' - Kiełbowicz w pole karne, Kłos wybija
84' - Edson niebezpiecznie uderza, Wyparło wypluwa przed siebie i broni na raty
84' - Wejdzie Grzelak
85' - GOL! Takesure Chinyama! (Legia)
85' - Oszołomieli kibice na trybunach!
86' - Burkhardt fantastycznie podał do Chinyamy w pole karne, który obrócił się z piłką i z 15 metrów huknął na bramkę ŁKS-u. GOL! GOL! GOL! Honor uratowany. Chinyama 2. ŁKS 1.
86' - Zmiana Legia: Takesure Chinyama - Bartłomiej Grzelak
91' - Sędzia dolicza 2 minuty
92' - Żółta kartka: Sebastian Mila (ŁKS)
92' - Za faulu na Rybusie Mila otrzymał żółtą kartkę
93' - Koniec meczu!

Dzięki dwóm celnym strzałom Takesura Chinyamy przewagą jednego trafienia Legia wygrała swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej rozgrywany przy Łazienkowskiej.