Bełchatów - Niedziela, 6 kwietnia 2008, godz. 17:00
  • 90+4' Rybus
2 (1)

Sędzia: Zdzisław Bakaluk
Widzów: 4600

Witamy wszystkich ze stadionu GKS-u Bełchatów. Za 40 minut rozpocznie się spotkanie Legii z miejscową drużyną.
Bramkarze Legii już się rozgrzewają, a na trybunach już ponad 200 kibiców z Warszawy
Legioniści wybiegają na rozgrzewkę witani gromkim "Legia Warszawa"
Znamy już składy obu drużyn. W Legii w miejsce Wojtka Szali gra Jakub Wawrzyniak, a Edsona zastępuje Marcin Smoliński
Na stadionie ok 4. tysięcy kibiców. W tym mocno ściśnięta półtysięczna grupa kibiców Legii
Sędziowie wyprowadzają obie jedenastki na boisko
Legioniści dziś na czerwono-czarno. Gospodarze w jednolitych białych strojach
Rozpoczną legioniści

1' - Podanie Wawrzyniaka w pole karne GKS - prosto do Sapeli
2' - Nonsalanckie wybicie piłki przez Astiza na aut
2' - W ataku gospodarze, Rachwał stracił piłkę w narożniku boiska
3' - Faulowany Chinyama
3' - Rzut wolny dla Legii z narożnika pola karnego wkonuje Smoliński
4' - Uderzenie prosto w mur - rzut rożny dla wojskowych
4' - Krótkie rozegranie... i kolejny korner
5' - Świetne wystawienie piłki do Smolińskiego.. ten wbiega w pole karne uderza ale bramkarz zdołał odbić piłkę!
8' - Roger świetnie podaje prostopadle do CHinyamy, ale ten źle dostawił nogę i piłka została mu z tyłu, a mogła być bardzo dobra okazja do objęcia prowadzenia
8' - Niecelne uderzenie Chinyamy z 25 metrów
10' - Bardzo niecelny strzał Tomka Jarzębowskiego - piłka poszybowała wysoko nad bramką Muchy
10' - Wróbel rozpoczyna rajd... i ładnie przerywa akcję Kiełbowicz
11' - Legioniści w ataku, ale trochę jakby bez pomysłu pod polem karnym bełchatowian
14' - Legioniści mocno pressingiem atakują już na połowie gospodarzy
14' - Trwa bezustanny doping kibiców Legii
16' - GOL! Guerreiro Roger! (Legia)
16' - GOOOOOOOOLLLL!!!!!!!! Fenomanalna bramka Rogera!
16' - Brazylijczyk mógł podać do lepiej ustawionego Smolińskiego, ale zdecydował się na strzał z woleja z 15 metrów piłka wylądowała w samym okienku!!
18' - Faul dla Legii przy linii bocznej
18' - Dośrodkowywał będzie Marcin Smoliński
18' - Piłkę zmierzającą a 7 metr wyłapał Sapela
19' - Chinyama stracił piłkę w starciu z dwoma obrońcami GKS
22' - Ładne uderzenie Smolińskiego z 28 metrów musi piąstkować Sapela
28' - Zamieszanie w polu karnym Legii. Vuković wybija piłkę
28' - Już w ataku drużyna Jana Urbana. Radović i Rzeźniczak... Roger... dośrodkowanie i piłka w rękach Sapeli
29' - Smoła założył siatkę obrońcy i wbiegł w pole karne, ale jego podanie do Rogera nie sięgnęło celu
31' - Faulowany Astiz
32' - Ujek w polu karnym uprzedzony przez Astiza
32' - Teraz faul na Gizie
33' - Żółta kartka: Mariusz Ujek (Bełchatów)
35' - Giza fauluje Gargułę
35' - Żółta kartka: Piotr Giza (Legia)
36' - Żółta kartka: Aleksandar Vuković (Legia)
37' - Niepotrzebna strada kapitana wojskowych
37' - Wawrzyniak faulowany w polu karnym Legii
37' - Żółta kartka: Dariusz Pietrasiak (Bełchatów)
39' - Roger faulowany
40' - Z lewej strony krótkie rozegranie stałego framgnetu gry. Od nowa trzeba budować atak pozycyjny
40' - Sapela minimalnie szybszy od Chinyamy
43' - Chinyama zbyt samolubnie w ataku
44' - Do tej pory Jan Mucha musiał tylko raz interweniować, podczas gdy Łukasz Sapela aż 10-krotnie był zatrudniany przez legionistów
46' - Arbiter dolicza 1 minutę
47' - Koniec pierwszej połowy

Pierwsza część meczu za nami. Legia zasłużenie prowadzi z Bełchatowem 1-0. Choć drużyna Jana Urbana powinna prowadzić wyżej, bo od początku posiada zdecydowaną przewagę

47' - Początek drugiej połowy
47' - Zmiana Bełchatów: Jacek Popek - Paweł Magdoń
47' - Zmiana Legia: Miroslav Radović - Maciej Rybus
48' - Ładne uderzenie Jarzębowskiego z ostrego kąta broni Mucha
49' - Faul na Gargule
50' - Ładnie Smoliński wypuścił Chinyamę, ale ten niedokładnie podał w pole karne i nic z takcji nie wyszło
51' - Trzech legionistów przy Gargule nie dało mu szans na przebicie się z akcją
51' - Pietrasiak z główki do Sapeli
52' - Rybus uderza z 7 metrów, po ziemi ale 3 metry obok długiego słupka
52' - Na kilkumetrowym spalonym Chinyama
59' - Zmiana Bełchatów: Tomasz Wróbel - Janusz Dziedzic
59' - Faul na Rachwale
60' - Groźnie pod bramką Legii... na szczęście skoćzyło się na strachu
63' - Garguła wykonuje rzut wolny z 30 metrów
64' - Mucha wyłapuje piłkę i rozpoczyna szybką kontrę Legii
64' - Smoliński biegnie biegnie... i niedokładnie podaje do Rogera
64' - Aut dla wojskowych na wysokości pola karnego
66' - Dośrodkowanie Stolarczyka i strzał z główki Ujka broni bez problemów Mucha
70' - Vuković wdaje się w dyskusje z sędzią. Arbiter przywołuje Serba i ostrzega, że więcej nie będzie tolerował takiego zachowania
70' - Dośrodkowanie Garguły z rzutu wolnego i niecelny strzał Jarzębowskiego z główki
71' - Do wejścia szykuje się Ariel Borysiuk
72' - Faul Kiełbowicza tuż przed polem karnym Legii
72' - Żółta kartka: Tomasz Kiełbowicz (Legia)
72' - Będzie doskonała sytuacja dla Garguły... choć przy nim stoi trzech innych kolegów
73' - Bełchatowianie ustawili dodatkowy mur.... świetne mocne uderzenie Garguły przeleciało pół metra nad poprzeczką!
74' - W drugiej części gry spotkanie się ryrównało
75' - Bardzo ładna akcja Gizy. Odegrał do Rybusa na 16 metr a ten mu oddał piłkę z prawej strony po czym Giza zdecydował się na uderzenie - niestety metr obok słupka!
76' - Zmiana Legia: Piotr Giza - Ariel Borysiuk
78' - Po raz kolejny samolubnie zachował się Chinyama. Mógł podawać do Borysiuka, a wybrał indywidualny rajd który zakończył się stratą piłki
80' - Zmiana Bełchatów: Paweł Strąk - Krzysztof Janus
81' - Na spalonym Chinyama
83' - Jako ostatni do gry w drużynie Legii wejdzie Kamil Majkowski
83' - Zmiana Legia: Marcin Smoliński - Kamil Majkowski
85' - Indywidualna akcja Rybusa i ostatecznie pomocnik Legii nie trafił w piłkę i ta wyszła za końcową linię
87' - Rzut rożny dla GKS-u
87' - Dośrodkowanie... i kolejny korner
87' - GOL! Tomasz Jarzębowski! (Bełchatów)
88' - No i niestety po dośodkowaniu Tomek Jarzębowski poraz kolejny w barwach Bełchatowa strzela legionistom bramkę...
90' - Groźny atak bełchatowian... Dziedzic na spalonym
90' - GOL! Janusz Dziedzic! (Bełchatów)
92' - Fatalny błąd Rzeźniczaka i Legia przegrywa 1-2 po pięknym uderzeniu Dziedzica z ok. 16 metrów
92' - Dużo słabsza postawa wojskowych w drugiej części gry zemściła się w samej końcówce...
93' - Faul na Rybusie
93' - Żółta kartka: Edward Cecot (Bełchatów)
93' - Roger będzie dośrodkowywał w pole karne...
93' - Pewnie piłkę głową wybił Ujek
94' - Żółta kartka: Guerreiro Roger (Legia)
94' - Powrórka stałego fragmentu gry
94' - GOL! Maciej Rybus! (Legia)
94' - GOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!
95' - Nieprawdopodobne zamieszanie w polu karnym GKS. Najpierw CHinyama nie potrafił trafić z 5 metrów, a potem Rybus jednak posłał ją do siatki!!
95' - Jeszcze rzut rożny dla Legii
95' - Ależ emocje w końcówce!
96' - A w tle bezustanny doping kibiców z Warszawy
96' - Koniec meczu!

Koniec meczu. Wynik sprawiedliwy, bo legioniści odpuścili w drugiej połowie i tak naprawdę rzutem na taśmę zdołali wywalczyć punkt