Warszawa - Środa, 29 października 2008, godz. 17:00
    Herb Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok
      0 (0)

Sędzia: Jarosław Żyro
      Widzów: 1300

120 minut nudów, dreszczowiec w karnych dla Legii!

120 minut prawdziwej nudy zafundowali w środę piłkarze Legii i Jagiellonii nielicznie zgromadzonym na Łazienkowskiej kibicom. Wolne akcje, mało strzałów, brak zaangażowania. Nic dziwnego, że fani raz po raz pogwizdywali sobie pod nosem. Na prawdziwe emocje doczekaliśmy się w rzutach karnych, które Legia wygrała 8-7!

W porównaniu do niedzieli, w wyjściowym składzie legionistów zabrakło Grzelaka, Chinyamy, Wawrzyniaka, Radovicia, Iwańskiego, Rybusa i Muchy. Pierwsza część meczu była bardzo nudna. Legia przeważała od pierwszej minuty, ale z tej przewagi nie wynikało kompletnie nic. Dwie podobne okazje w 14 i 28 minucie zmarnował Marcin Smoliński - piłka po jego strzałach mijała słupek bramki strzeżonej przez Rafała Gikiewicza. Ponadto "Smoła" raz uderzył głową po dośrodkowaniu Arruabarreny, ale bramkarz gości nie miał problemu z tym strzałem.

W przerwie trenerzy obu drużyn nie dokonali żadnych zmian. Obraz gry również nie uległ zbytnio zmianie. Legia atakowała nieporadnie. Groźne uderzenie oddał jedynie Piotr Rocki z 18 metrów, jednak futbolówka przeleciała metr obok słupka. Kibice z nudów zaczęli sobie pogwizdywać, co wywołało sporo śmiechu. W końcowych minutach na boisku pojawili się Rybus, Grzelak i Iwański - w ten sposób Jan Urban chciał ożywić grę, ale średnio się to udało.

Arbiter musiał więc odgwizdać koniec regulaminowego czasu gry i zarządzić dogrywkę. Na początku drugiej części dogrywki znakomitą sytuację miał Roger, którego strzał został zablokowany, ale legionista jeszcze próbował uderzyć z przewrotki... futbolówka trafiła na 5 metrze do Rybusa. Wydawało się, że musi być gol, ale piłka po uderzeniu pomocnika Legii przeleciała tuż obok słupka.