Sędzia: Adam Kajzer
    Widzów: 10000

W 14. kolejce ekstraklasy legioniści zmierzą się z wrocławskim Śląskiem. Kibice zapowiadają powrót dopingu na to spotkanie. Zapraszamy na naszą relację LIVE!
    ----------------------------------------------
    Witamy ze stadionu Legii, gdzie niespełna godzine gospodarze zmierzą się ze Śląskiem Wrocław. Dla piłkarzy ważne są dziś punkty, dla kibiców pożegnanie Żylety
    Na Żylecie już pojawiły się płótna. Gdyby nie reklamy, były świetnie widzialne. Na gniazdo wszedł już "Staruch". Rozgrzewkę czas zacząć!
    Żyleta ryknęła "Legia Warszawa!", na murawie pojawili się stołeczni bramkarze
    Na murawę wybiegli gracze z Wrocławia. Spod zegara poniosło się "WKS! WKS!". Z pozostałych trybun gwizdy
    Na rozgrzewkę wychodzą piłkarze. Z trybun niesie się głośne "Mistrzem Polski jest Legia...". Idę o zakład, że na wejście będzie jszcze głośniej!
    "Cała Legia, zawsze razem!"
    Wojtek Hadaj złapał za mikrofon. Oznacza to jedno, do meczu pozostało już tylko 15 minut
    Przed rozpoczęciem będzie jeszcze minuta ciszy dla kibica, który w ostatnich dniach nie jest już wśród nas
    Janusz Żmijewski otrzymuje pamiątkową koszulkę i tym samym zostaje włączony do Galerii Sław Legii
    Piłkarze już zeszli do szatni. Jeszcze chwila, jeszcze kilka minut i będzie można zaczynać
    "Sen o Warszawie..." jak dawniej
    "Mistrzem Polski jest Legia..." niesie się po Łazienkowskiej! Obie ekipy pojawiają się na murawie
    Sektorówki na Żylecie, minuta ciszy, można zaczynać

1' - Rozpoczęli goście, którzy dziś na biało. Legia w zielono-czarnych strojach
    2' - Mila w środku pola pomaga sobie ręką. Piłka dla stołecznej ekipy
    3' - Gospodarze na połowie rywali. Próbują naciskać, ale dobrze w obronie Śląsk
    4' - Szewczuk do Dudka, lewą stroną wrocławianie, Astiz przecina dogranie do środka i piłka opuszcza boisko. Korner
    4' - Strzelał głową Wołczek, ale obok celu
    5' - Rocki do Rzeźniczaka, przy nim Pawelec. Od bramki Banaszyński
    5' - Cały czas trwa kulturalny doping, cały czas kibice starają się jeszcze głośniej dopingować Legię. Poziom decybeli rośnie
    6' - Na boisku Vuković szukał Rybusa, ale zorientowali się goście
    6' - Wawrzyniak, pojawia się na lewej Rybus, ale nie poradził sobie z duetem ze Śląska
    8' - Vuković w kierunku Rybusa, ale młody pomocnik nie opanował tej futbolówki
    8' - Rybus lewą stroną, próba dośrodkowania, ale piłka odbija się od Celebana i mamy rzut rożny
    9' - Iwański.. głową Grzelak, ale piłka opuszcza plac gry. Wznowią grę rywale
    10' - Rzut wolny dla Śląska. Około 30 metrów do bramki Muchy. Mila ustawia sobie piłkę. Będzie okazjao wrzutki...
    10' - Wrzutka owszem była i nawet piłka dotarła do gracza w białym trykocie, ale grę wznowił Mucha
    11' - GOL! Maciej Iwański! (Legia)
    17' - Gorąco na boisku. Strzelał Grzelak, ale trafił tylko w słupek. W odpowiedzi goście minimalnie chybili. Ciągle więc 1-0 dla Legii, a na trybunach koncert
    22' - Chinyama w pojedynku biegowym. Szybszy od niego jednak obrońca Śląska
    24' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego Śląska. Blokują przyjezdni i jeszcze Rybus wychodzi z piłką za linię
    26' - Zapowiadała się dobra akcja Legii. Wawrzyniak stracił jednak piłkę i jeszcze faulował Szewczuka
    28' - Piłkarze Legii nie zwalniają tempa co chwila szukając okazji do podwyższenia rezultatu. Umiejętnie w obronie grają goście
    28' - Długie zagranie w kierunku "Tejkszura". Za mocne
    29' - Zwija się z bólu Mila po drobnym starciu z Kumbevem
    32' - Iwański próbował podać do Rzeźniczaka, ale piłka wylądowała u Grzelaka, a po chwili ponownie u "Ajewna", który nie zdołał opanować piłki, żeby oddać strzał
    35' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!! Wawrzyniak uruchomił Iwańskiego, który z lewej strony zgrał w pole karne. Tam był Chinyama, który pewnie podwyższył na 2-0!
    36' - GOL! Takesure Chinyama! (Legia)
    38' - Dobry wynik, jeszcze lepszy wynik. Oby tak częściej
    39' - Legioniści spokojnie tworzą akcję ofensywną. Iwański w środku pola
    39' - Wycofanie jeszcze do Muchy i teraz prawym skrzydłem
    40' - No, ale panowie grajmy do przodu, a nie od kolegi do kolegi w obronie
    40' - Ruszyło się. Rocki na prawej flance, ale był przy nim jeden z zawodników gości. W efekcie mamy korner
    40' - GOL! Pance Kumbev! (Legia)
    41' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!! Cóż za metamorfoza! Poszła piłka z dośrodkowania, a w polu karnym Pance Kumbev, który głową wpakował piłkę do siatki rywala! LEGIA 3! Śląsk 0!
    41' - Festiwal trwa!
    42' - Szaliki powiewają nad głowami kibiców, eksplozja radości i doping na Łazienkowskiej jakiego naprawdę dawno nie było
    43' - Legia nie ustępuje, siedzi na połowie wrocławian i szuka czwartego gola
    44' - Szukają swojej szansy przyjezdni. Wycofanie do Wołczka, jest Mila, do Szewczuka prostopadle, ale pod nogami ląduje Jan Mucha i przytula futbolówkę do piersi
    46' - Iwański byle do przodu. Walczą o piłkę legioniści z powodzeniem
    46' - Sędzia dolicza 1 minutę
    47' - Rocki przy nim Pawelec. Legionista mija rywala, wpada w pole karne, zagrywa mocną piłkę na drugą stronę, ale nikt nie zamykał tej akcji. Szkoda..
    47' - Chinyama piekielnie mocno z dystansu, ale futbolówka ląduje na bandach
    47' - Koniec pierwszej połowy

Zasłużone prowadzenie legionistów do przerwy. Natomiast doping ciężko opisać słowami
    Obie ekipy już na murawie. Bez zmian w składach

47' - Drugie 45 minut rozpoczęte. Liczymy na kolejne bramki, o doping możemy być dziś spokojni
    47' - Faulowany Chinyama na 25 metrze. Będzie okazja, żeby huknąć na bramkę Banaszyńskiego
    48' - Chinyama z wolnego, z trudem broni Banaszyński, który wypluwa przed siebie piłkę. Natychmiast reagują jego koledzy i mamy róg
    49' - Wrzutka w pole karne, Dudek wybija poza szenastkę, ale jeszcze legioniści w akcji
    49' - Przerzut na prawą stronę, natychmiast pojawia się tam Wawrzyniak. Gospodarze odzyskują inicjatywę
    50' - Chinyama ładnym zwodem mija rywala, pokazał mu się Rybus, próba odegrania... Piłka odbija się od gracza Śląska
    52' - Wawrzyniak na prawo. Są Rocki, Rzeźniczak. Zagranie w kierunku Grzelaka, który był podwajany przez wrocławian
    53' - Szewczuk w polu karnym, ale był przy nim Rzeźniczak, który nie dopuścił do oddania strzału
    54' - Chinyama faulowany, ale arbiter nie reaguje. Jan Urban wpada w furie i musi być uspokajany przez sędziego technicznego
    55' - Prawą flanką Ostrowski, ale skuteczny w obronie Wawrzyniak
    56' - Strzał z dystansu gracza Śląska, ale Mucha nie musi tym razem wykazać się swymi umiejętnościami
    57' - Rocki, Rocki do Rybusa, który decyduje się na uderzenie.. Piłkę delikatnie musnął jeszcze Banaszyński i mamy rzut rożny
    57' - Strącenie głową przez Grzelaka, Wójcik i korner
    58' - Było blisko! Jednak piłka otarła się o gracza Śląska i przeszła obok słupka poza plac gry
    58' - Iwański w szesnastkę, ale Łukasiewicz wybija piłkę daleko poza obszar zagrożenia
    59' - Grzelak! Z 25 metrów piłka ładnie zmierzała w kierunku bramki Śląska, ale Banaszyński pewnie złapał ten strzał
    60' - Rozgrzewa się trio Edson - Roger - Radović, który z nich za moment pojawi się na placu gry?
    60' - Póki co wchodzi Grzelak, który był opatrywany poza murawą przez Ryszarda Szula
    60' - Zmiana Śląsk Wroc: Antoni Łukasiewicz - Krzysztof Ulatowski
    61' - Pierwsza roszada w ekipie ze Śląska
    62' - Żółta kartka: Aleksandar Vuković (Legia)
    63' - No to bitwa! Rocki został skoszony przez Pawelca, ale arbiter nie zareagował. W odwecie Vuković sprowadził do parteru Dudka za co został ukarany żółtą kartką
    63' - Iwański w narożniku pod krytą...
    65' - Astiz naciskany przez rywala, piłka się od nich odbija i przechodzi wysoko nad poprzeczką
    65' - Próbuje Śląsk zdobyć kontaktową bramkę, ofiarny strzał przechodzi obok dalszego słupka bramki strzeżonej przez Muchę
    66' - Będzie druga zmiana w ekipie z Wrocławia. Wejdzie za chwilę Sotirović. Jan Urban jeszcze chwilę czeka...
    67' - Zmiana Śląsk Wroc: Sebastian Mila - Vuk Sotirović
    68' - GOL! Jakub Wawrzyniak! (Legia)
    69' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!! Czwarta bramka i kolejny raz do siatki trafia obrońca. Z lewej strony płaskim strzałem Banaszyńskieo pokonuje Wawrzyniak! W geście radości piłkarze Legii wykonują kołyskę. Legia 4. Śląsk 0!
    70' - Kołyska była dla Pance Kumbeva, któremu właśnie dziś urodził się syn. Gratulujemy celnych strzałów!
    70' - Wejdzie na początek Roger
    71' - Zmiana Legia: Takesure Chinyama - Guerreiro Roger
    72' - Brawa witają Rogera i żegnają strzelca drugiej bramki
    73' - Teraz próbuje dojść do głosu Śląsk, ale do końca i twardo legioniści w obronie
    73' - "Żyleta jest zawsze z wami!" poniosło się z odkrytej
    75' - Uspokoili nieco grę legioniści, co nie zmienia faktu, że na pewno będą chcieli dziś wygrać jeszcze wyżej
    77' - Kwadrans na pokazanie swych umiejętności będzie miał jeszcze Miroslav Radović
    77' - Zmiana Legia: Piotr Rocki - Miroslav Radović
    78' - Iwański na lewo, Rybus, próbuje przejść rywali, ale ci go wycięli. Będzie więc okazja do celnego przymierzenia z 20 metrów
    78' - Jest Vuković, jest Iwański. Który z nich zdecyduje się na strzał?
    79' - Jednak Vuković próbował technicznie pokonać Muchę, ale futbolówka przeszła nad celem
    80' - Nieco przekombinowali legioniści. Roger, Radović, Rybus. Akcja 3R zakończyła się zbyt lekkim uderzeniem
    81' - Rzut rożny dla Śląska. Jest w narożniku Dudek
    81' - Jeszcze wrocławska ekipa na połowie Legii
    81' - A na trybunach "Warszawa, Warszawa..." z podziałem na role
    82' - Będzie ostatnia zmiana w szeregach Legii. Będzie szansa dla Arru
    84' - Zmiana Legia: Bartłomiej Grzelak - Mikel Arruabarrena
    86' - Na murawie Arru, który przed chwilą przeniósł piłkę nad poprzeczką. Natomiast na Żylecie Panorama Warszawy
    87' - Panorama Warszawy w towarzystwie dwóch rac
    87' - Na pożegnanie z Żyletą jeszcze sektorówka z herbem Legii. Tym jedynym!
    89' - Roger próbował efektownie zagrywać, ale zabrakło dokładności
    90' - Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty
    91' - Zatem tylko 180 sekund dzieli legionistów od odniesienia najwyższego ligowego zwycięstwa od sierpnia 2007
    91' - Wówczas Legia wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 5-0
    92' - Jeszcze Roger, Iwański... Na trybunach fiesta
    93' - Astiz, Rzeźniczak, ostanie podania
    93' - Jeszcze Rybus, Wójcik wybija na róg
    93' - Koniec meczu!

Koniec! Legia przy głośnym i nieustannym dopingu odnosi pewne i co ważne, zasłużone zwycięstwo! Takich meczów z pewnością chcemy więcej.