Warszawa - Piątek, 27 marca 2009, godz. 18:00
  • 90+1' Nowak
2 (0)

Sędzia: Adam Kajzer
Widzów: 1000

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Ekstrakasy legioniści zremisowali w Bełchatowie 1-1. Aby awansować musimy wygrać lub zremisować bezbramkowo. Zapraszamy na naszą relację LIVE!
-----------------------------------------
17:31 - Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej. Obie drużyny rozpoczęły już rozgrzewką, z lewej strony prezentujemy składy obu drużyn
17:35 - Na razie na trybunach mniej niż garstka kibiców, ale trudno się dziwić - godzina rozpoczęcia spotkania nie jest zbyt szczęśliwa

Rozpocznie Legia

2' - Faul na Jarzębowskim
3' - Piękne uderzenie Mihalewskiego broni na raty Skaba
3' - Pierwszy rzut rożny dla Legii. Wykonuje go Kiełbowicz
4' - Sapela wypiąstkował dośrodkowanie legionisty
5' - Radović uderza z 35 metrów po ziemi i za lekko by zaskoczyć Sapelę
6' - Próba strzału w wykonaniu Ujka... piłka przeleciała nad poprzeczką
8' - Ostrowski świetnie odczytał podanie jednego z graczy GKS i mógł wyprowadzić kontrę, ale fatalnie wypuścił sobie piłkę
11' - Kiełbowicz świednie dośrodkował prostopadle w pole karne GKS, tam piłkę przejął CHinyama, ale nie za bardzo wiedział co z nią zrobić. Próbował przewrotki, potem sięzawahał a ostatecznie przewrócił się wykopując piłkę do tyłu poza pole karne
11' - Dobrze wypuszczoany Wróbel lewą stroną, ale nie miał wsparcia od kolegów i akcja GKS-u nie przynoisła rezultatu
14' - Iwański ładnie przejął piłkę, wbiegł w pole karne i chciał podać po ziemi na 5 metr do Chinyamy, ale obrońcy zdołali wybić piłkę
16' - Choto bardzo ładnie podał na lewe skrzydło do Kiełbowicza, ten dośrodkowałna 7 metr gdzie do strzału skłądało się dwóch legionistów - Iwański i Radović. Ostatecznie uderzył ten pierwszy, ale piłka skozłowała i bramkarz ją złapał
17' - Faul Kiełbowicza
19' - Radović w polu karnym... złe podanie i straciliśmy piłkę
20' - Zmiana Bełchatów: Bartłomiej Chwalibogowski - Dawid Nowak
20' - Legioniści wybili piłkę na aut widząc, że w GKS-ie szykuje się zmiana i Chwalibogowski nie może kontynuować gry
21' - GOL! Tomasz Jarzębowski! (Legia)
21' - GOOOOOLLL!!!! Piękna główka i bramka Jarzębowskiego, który wykorzystał dośrodkowanie Radovicia
22' - Zagranie ręką Marciniaka
23' - Iwański dośrodkowuje z ruztu wolnego... ostro mocno ale za nisko i obrońcy wybijają piłkę
23' - Korner dla Legii
24' - Dośrodkowanie Iwańskiego, legioniści wypchnięci z pola karnego, ale utrzymali się przy piłce...
24' - Uderzenie Iwańskiego zza pola karnego... broni Sapela
26' - Ofiarnie walczy Kiełbowicz... Ostrowski przy końcowej linii boiska - stracił piłkę. Od bramki rozpocznie Sapela
28' - Zbyt mocne podanie Astiza do Descargi
29' - Przewinienie Iwańskiego
30' - A teraz faulował na środku boiska Jarzębowski
31' - Jeden z nielicznych ataków gości... nie mogą za bardzo poradzić sobie z obroną Legii
32' - Janusz Gol udrza z 30 metrów - pewnie broni Skaba
32' - Dośrodkowanie Wróbla, i niecelne uderzenie Ujka z główki
33' - Dośrodkowanie Gizy łapie Sapela
34' - Faulowany Chinyama
36' - Ładny zwód Gizy tuż przed polem karnym i uderzenie z 20 metrów - niestety trafiło w nogi obrońcy
37' - Na spalonym Janusz Gol
38' - Astiz wycofuje do Skaby, a ten daleko wykopuje piłkę
40' - Faul Descargi na Golu
40' - Żółta kartka: Inaki Descarga (Legia)
41' - Dośrodkowanie w pole karne Legii z lewej strony pola karnego... Choto wybija głową
42' - Aut dla GKS na wysokości pola karnego... Choto wybija głową na rzut rożny
42' - Skaba piąstkuje piłkę w siatkarskim stylu
43' - Faul Iwańskiego - ok 30 metrów do bramki Legii
44' - Fatalne rozegranie stałego fragmentu gry przez gości
45' - Wymiana piłki Chinyamy z Ostrowskim.. ten pierwszy chyba zapomniał jak prosto kopnąć piłkę i dośrodkował za linię końcową
46' - Nieporozumienie Skaby z obrońcą... na szczęście Ujek nie wykorzystał tej okazji
46' - Sędzia dolicza jedną minutę
46' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
48' - Koniec pierwszej połowy

Po 45 minutach Legia zasłużenie prowadzi z bełchatowianami 1-0 po golu Jarzębowskiego
W przerwie w drużynie Legii nastąpiły zmiany. Na boisku pojawi się Paluchowski i Rzeźniczak w miejsce Chniyamy i Descargi
A Radovicia zastąpił Majkowski

47' - Zmiana Legia: Miroslav Radović - Kamil Majkowski
47' - Zmiana Legia: Takesure Chinyama - Adrian Paluchowski
47' - Zmiana Legia: Inaki Descarga - Jakub Rzeźniczak
48' - Faul Gizy
48' - Choto fauluje Gola ok 28 metrów przed bramką Legii
49' - Mocne uderzenie Rachwała po ziemi przeleciało metr obok bramki!
50' - Ujek uderza kilka metrów nad bramką
51' - Astiz wybija piłkę na aut
53' - Bezbłędnie Choto nie dał przejść napastnikowi GKSu
54' - Po raz pierwszy odezwali się kibice "piłka nożna dla kibiców", po tym jak ochroniarz zabrał kibicom piłkę, która wpadła na trybuny
54' - Faul na Rzeźniczaku
55' - Marciniak otrzymuje bardzo dobrą piłkę na 16 metr, ale uderza po ziemi i bardzo słabo, a na dodatek obok bramki
57' - Wślizg Choto i piłka wyszła na aut
57' - Nowak uderza głową z 7 metrów... Skaba broni!
58' - Dośrodkowanie Rzeźniczaka wyłapał Sapela
59' - I trzeci raz bezbłędny Choto w linii obrony przerywa atak gości
60' - Sapela uprzedził Majkowskiego, który próbował główkować po akcji Ostrowskiego
60' - Legioniści grają dzisiaj spokojnie i kontrolują przebieg gry
61' - Rzeźniczak wybija piłkę na trzecim metrze daleko poza pole karne
62' - Inaki Astiz fauluje 25 metrów przed bramką i chyba będzie czerowona kartka
63' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Inaki Astiz (Legia)
64' - GOL! Patryk Rachwał! (Bełchatów)
64' - GOL... piękne uderzenie Rachwała z rzutu wolnego. Skaba nawet się nie ruszył
65' - Skaba wychodzi poza pole karne i wybija piłkę daleko
66' - Nowak... broni Skaba
67' - Oj stanęli legioniści... kolejna akcja Bełchatowa i zagrożenie stworzył Nowak
69' - Kiełbowicz "przedłuża" dośrodkowanie w pole karne Legii na aut
71' - Mihalewski uderza z zaskoczenia ale obok słupka!
72' - Szarżował Rzeźniczak i został sfaulowany
73' - Wróbel mija Skabę... jest sam na sam ale piłka uciekła mu za blisko linii i musiał czekać na kolegów. Choto faulował na 20 metrze będzize groźnie...
74' - Rachwał znowu pięknie uderza, a Skaba piąstkuje, fantastyczną dobitkę ma Drzymont ale uderza obok słupka!
76' - Kiełbowicz źle wybija piłkę i przejmuje ją Wróbel w polu karnym i uderza obok słupka
77' - Siadła gra legionistów od utraty bramki...
78' - Rożny dla Legii
78' - Przewinienie Majkowskiego
81' - Zmiana Bełchatów: Artur Marciniak - Grzegorz Fonfara
81' - Bardzo niecelny strzał Ostrowskiego
83' - Pryzpominamy - jeżeli mecz zakończy się wynikiem 1-1, będziemy świadkami rzutów karnych
84' - Rzut rożny wykonuje Kiełbowicz
85' - Do piłki wyskakiwał Jarzębowski ale nie trafił w piłkę. Potem główkował Ostrowski - niecelnie
86' - Do wejścia gotowy Ariel Borysiuk
87' - Uderzenie Wróbla... tylko w boczną siatkę! Ale goście mają rzut rożny
88' - Janusz Gol uderza wysoko nad poprzeczką
88' - Zmiana Legia: Krzysztof Ostrowski - Ariel Borysiuk
88' - Zmiana Bełchatów: Ihor Mihalevsky - Janusz Dziedzic
89' - Drzymont przeciął podanie do Paluchowskiego
91' - Faul Borysiuka w okolicach środkowej linii boiska
92' - GOL! Dawid Nowak! (Bełchatów)
93' - No i kończy się fatalnie... Legia odpada z Puharu Esktraklasy bo sytuację sam na sam wykorzystał Nowak
93' - Arbiter dolicza 3 minuty
93' - Kibice opuszczają trybuny gwiżdżą i "dziękują" zawodnikom
94' -
94' - "Nasza wina" - niesie się z trybun
95' - Lacić uderza.. Skaba wybija na rzut rożny
95' - Koniec meczu!

Fatalna druga połowa w wykonaniu Legii. Dwie stracone bramki brak ambicji i zasłużone zwyciestwo gości. Legia odpadła z Pucharu Ekstraklasy