Warszawa - Piątek, 28 sierpnia 2009, godz. 20:00
Herb Polonia Bytom Polonia Bytom
    0 (0)

Sędzia: Kenji Ogiya
    Widzów: 3000

Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej, gdzie za 25 minut rozpocznie się mecz Legii z Polonią Bytom
    Na murawie trwa rozgrzewka oraz wspomnienia o ś.p. Kazimierzu Deynie. Przed stadionem kibice prowadzą doping w towarzystwie flag, transparentów "Nasze flagi są jak długi ITI - nigdy nie znikną!" oraz rac
    Do składu powraca Dickson Choto. Z ławki będzie kolegów oklądał Takesure Chinyama
    Wspominanie "Kaki" już zakończone. Wojciech Hadaj przedstawił publiczności Wicemistrzów Polski z rocznika 1992, czyli warszawską Legię!
    Zarówno gracze gości, jak i gospodarzy już zeszli do szatni. Zaraz zaczynamy!
    Na stadionie póki co bez flag. Kibice próbowali wnieść m.in. Wielkie Księstwo Warszawskiego, ale zostało ono uznane za... "płótno bandyckie"
    Wychodzą! "Mistrzem Polski jest Legia..." i barwy w górę
    Przed nami minuta ciszy dla Kazimierza Deyny
    Pełna minuta w pełnej ciszy... "Deyna Kazimierz, nie rusz Kazika, bo zginiesz!" poniosło się po Łazienkowskiej

2' - Gwizdek sędziego, rozpoczęli piłkarze Polonii
    2' - "Gdzie flaga Deyny, hej Miklas, gdzie flaga Deyny?!" pytają retorycznie kibice, którzy nie mogli wnieść płótna z wizerunkiem legendarnego piłkarza
    4' - Podanie na lewą stronę do Rybusa, ten zagrywa w pole karne i mamy pierwszy rzut rożny
    5' - Wykonawcą Maciej Iwański
    5' - Wybijają głową rywale, ale jeszcze Rybus do "Ajwena". Kolejna próba dośrodkowania - na posterunku defensywa gości
    7' - Złośliwi obserwatorzy z ironią mówią, że piłkarze Legii podejdą z szacunkiem do rywali, bo jakby nie patrzeć są oni wyżej w tabeli. Kto wie, może gospodarze pokuszą się o niespodziankę?
    10' - Żarty na bok.. Dziś muszą być po prostu 3 punkty dla Legii, a postarają się w tym pomóc fani, którzy prowadzą głośny, kulturalny, bezustanny doping
    10' - Kiełbowicz z lewej flanki w pole karne, ale Mięciel nieco minął się z piłką. Szkoda
    11' - Grzyb na lewo, wycofanie przed pole karne, próba strzału, ale uderzenie rywali wylądowało na okalających murawę bandach
    11' - Walka w środkowej strefie boiska. Próbują szukać akcji gospodarze
    12' - Iwański prostopadle do Mięciela, ale napastnik nie dochodzi do zagrywanej piłki
    12' - Kiełbowicz podciąga kilka dobrych metrów, dopatrzył się Rybusa, który tradycyjnie szuka kolegów w polu karnym.. Mamy korner
    13' - Iwański ze stałego fragmentu zagrywał na Astiza. Bez efektu w postaci gola
    14' - Iwański, jest Kiełbowicz, który chciał zagrać w szesnastkę, ale na przeszkodzie stanął mu Hricko i mamy już trzeci rzut rożny
    15' - Mocno bita piłka. Przepycha się w polu karnym Rzeźniczak, ale lepszy w grze głową okazał się gracz ze Śląska
    16' - Giza, Rzeźniczak, Radović, piłka krąży po legionistach
    17' - Bazik wystartował do piłki, z prawego skrzydła chciał zagrać do partnerów, ale... nie miał do kogo. Legia w ataku
    17' - Bazi, tym razem na lewej stronie. Astiz przeciął podanie do Podstawka
    18' - Mięciel sprytnie chciał uruchomić Iwańskiego, ale pomocnik Legii nie opanował dobrze piłki
    18' - Grzyb daleko do Podstawka, ale napastnika bytomian uprzedza swoim wyjściem Jan Mucha
    19' - GOL! Sebastian Szałachowski! (Legia)
    20' - GOOOOOOOOOL !!! Mięciel zagrał techniczną piłkę w kierunku wbiegającego w pole karne Sebastiana Szałachowskiego, a ten z dość bliskiej odległości i ostrego konta umieścił futbolówkę w siatce! Legia 1. Polonia B. 0!
    21' - Spiker w stylu Wojciecha Hadaja zapytał publiczność kto strzelił gola i ile ich mają legioniści..
    22' - Teraz to "Szałach" próbował swoim podaniem otworzyć Radoviciowi drogę do bramki, ale szybciej zareagował Balaz i przytulił futbolówkę do piersi
    23' - Ile sił popędził do długiego podania Maciej Rybus. Zatrzymał piłkę tuż przy linii autowej, ale ta mimo wszystko przeturlała się poza plac gry. Szkoda...
    24' - Gracze Jana Urbana w środkowej części boiska próbują konstruować atak
    24' - Polonia na połowie Legii, ale umiejętnie w obronie Astiz i spółka
    25' - Zatrzymany atak gości na 20. metrze od bramki Muchy. Już Rybus na lewym skrzydle i mamy rzut rożny
    26' - Rybus się rozkręca, Klepczyński stanął na jego drodze. Faul? Sędzia z Japonii stwierdził, że nic nie było i gramy dalej
    28' - Choto, Astiz, od tylnych formacji konstruują atak gospodarze
    28' - Źle teraz Rzeźniczak do Gizy. Przejął to Bazik i muszą się wracać legioniści
    28' - Tomasik na skrzydle, ale skutecznie zatrzymany przez "Rzeźnika"
    30' - Szałachowski próbował zaskoczyć Balaza z dystansu, ale nie trafił czysto w piłkę
    30' - Teraz Bazik szukał strzału, ale trafił prosto w nogi legionisty
    31' - Podstawek, Bazik, jest Barcik... Rzut rożny dla bytomian
    33' - Radović! W polu karnym, minął bramkarza gości, z ostrego kąta próbował skierować piłkę do siatki, ale Klepczyński uratował w ostatniej chwili swoją drużynę od utraty drugiego gola
    33' - Pół godziny gry za nami. Teoretycznie przeważają gracze Legii, ale generalnie spotkanie nie zachwyca
    35' - Iwański jakby nie w tę stronę.. do Muchy
    35' - Rybus, Iwański, i znowu Rybus. Próba przejścia prawą stroną. Strzał z dystansu... Balaz od bramki
    37' - Akcja polonistów przerwana przez liniowego, który dopatrzył się spalonego
    38' - Giza za mocno w kierunku Radovicia. Źle teraz Iwański i goście powoli tworzą akcję ofensywną
    41' - Korner dla Legii. Wybijają rywale i już starają się zagrozić warszawskiej bramce
    42' - Hricko, Grzyb, Bazik, próba przedarcia się prawym skrzydłem
    42' - Rozciągnięcie gry na lewą stronę, ale wypychają rywali legioniści. W końcu arbiter gwizdnął spalonego i tyle z tej akcji wyszło
    43' - Iwański mija się z piłką, co szybko wykorzystał Barcik. Kilka metrów z piłką, strzał, ale mocno niecelny i Mucha mógł wybić futbolówkę od własnej bramki
    43' - Teraz równie niecelnym strzałem popisał się Maciej Rybus
    44' - Hricko urywa się Rybusowi, próba wypuszczenia napastnika w pole karne, ale ten nie zdołał dopaść do piłki
    44' - Wysoko uniesiona noga przez Barcika, ale japoński sędzia nie wziął gwizdka do ust
    46' - Iwański, Radović na prawej stronie, upada, wstał, jeszcze zwód, do Iwańskiego, który płasko po ziemi zagrywa w stronę bramki. Wydawało się, że Rybus bez problemu wpakuje piłkę między słupki, ale... niestety nie zorientował się w porę i mamy wciąż 1-0
    46' - Barcik przy nim Choto. Górą defensor Legii i mamy rzut z autu
    47' - Sędzia dolicza jeszcze minutę do pierwszej połowy
    47' - Będzie okazja na akcję dla gości, którzy wykonają rzut wolny na połowie legionistów
    47' - Wysoka piłka w pole karne, do której najwyżej doskoczył Mucha
    48' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Mecz nie zachwyca, ale legioniści prowadzą 1-0
    Gracze Polonii Bytom już na murawie. Pojawia się też trójka sędziowska
    Brawa witają legionistów

47' - Rozpoczli gospodarze. Obie drużyny przystąpiły do drugiej połowy bez zmian w składach
    48' - Szałachowski, Mięciel z Killarem na plecach...
    48' - Napastnik Legii nieoczekiwanie na prawej stronie. Podopieczni Jana Urbana szukają sposobu na obronę gości
    49' - Mięciel.. strzał szczupakiem, ale jeszcze gracz gości wybił na róg, który nie przyniósł efektów w postaci bramki
    49' - Mięciel próbował skierować piłkę do siatki.. obok celu
    50' - Zagubili się teraz nieco gracze w białych strojach, ale rywale nie wykorzystali okazji do wyprowadzenia ataku
    51' - Może teraz.. Poloniści na połowie Legii. Jednak nie.. Sędzia dopatrzył się spalonego
    51' - Radović próbował minąć trzech rywali, ale właśnie na tym trzecim się zatrzymał
    51' - Jeszcze Radović, ponownie solo, minął rywali, przed nim tylko Balaz. Strzał.. i bramkarz wypiąstkował przed siebie
    52' - Iwański daleko posyła futbolówkę w kierunku Mięciela, ale niestety.. za mocno i łaciata pada łupem Balaza
    56' - Aktywny Radović, do końca.. odgrywa do kolegów, ale oni totalnie partolą akcję, a dokładnie Mięciel z Gizą
    57' - Giza.. pomyłka. Rusza Podstawek, zwodzi Astiza, strzał z dystansu, ale daleko od celu
    58' - Mięciel ładnie przyjął piłkę, przeholował ją.. Jeszcze strzał z nieprzygotowanej pozycji i Balaz z trudem broni. Jeszcze Szałachowski startuje, aby dobić, ale zablokował jego strzał gracz w bordowo-granatowym stroju
    58' - Szykuje się zmiana w Polonii. Do wejścia sposobi się Marcin Radzewicz
    59' - Jednak najpierw rzut rożny dla bytomian. Zamieszanie w szesnastce, Killar po nogach rywali. Jeszcze poprawka z dystansu, ale Mucha przygotowany, pewnie łapie piłkę
    59' - Zmiana Polonia:

Piotr Tomasik -
    Marcin Radzewicz
    60' - Legia na prawym skrzydle, rozciągnięcie przez Iwańskigo do Choto. W końcu strzela Szałachowski.. Zablokowany
    61' - Walka Killara z Szałachowskim. Ostatecznie od bramki Balaz
    62' - Wraca na gniazdo Staruch.. Wrócił i doping
    63' - Radzewicz z lewej strony w pole karne, ale niezbyt dokładnie i nikt z rywali nie zamknął akcji. Ratowali się gospodarze wybiciem na róg
    64' - Klepczyński na prawe skrzydło.. Strzał, ale mocno niecelny
    65' - Mięciel popisał się ładnym podaniem do Rybusa, ale na nic to. Zamiast otworzyć drogę do bramki - spalony
    66' - Kolejne dobre podanie "Miętowego", ale dobrze kryty "Szałach" nie zdołał opanować zagrania
    68' - Dobra akcja Polonii.. Próba strału, dośrodkowania i niespodziewanie piłka minęła o centymetry dalszy słupek bramki Muchy
    68' - Zmiana Polonia:
    Marek Bazik -
    Jacek Trzeciak
    68' - Na murawie pojawia się Trzeciak... Jacek Trzeciak, żeby była jasność
    70' - Szałachowski do Radovicia, który ładnie urywał się rywalowi. Dobiegł niemal do końca linii.. Strzał, ale Balaz broni. Natomiast Mięciel rozkłada bezradnie ręce, gdyż oczekiwał podania
    70' - Rzut rożny dla gości po wybiciu piłki przez Choto. Do wejścia szykuje się za to Marcin Smoliński
    71' - Trzeba przyznać, że druga połowa choć nadal prowadzona jest w nieco jednostajnym tempie, to stała się ona bardziej wyrównana
    72' - Faulowany Radović, który musi jednak zejść...
    73' - Zmiana Legia:
    Miroslav Radović -
    Marcin Smoliński
    73' - Brawa witają warszawiaka na murawie
    74' - Zaraz trzecią roszadę wykona rónież Jurij Szatałow, le to za moment. Póki co goście próbują wyjść ze swojej połowy
    75' - Rzut wolny dla bytomian. Mocno bita piłka. Skacze Killar, ale jest na posterunku Astiz
    76' - Barcik z kornera, ale legioniści już ruszają z atakiem. Smoliński...
    77' - Zmiana Polonia:
    Grzegorz Podstawek -
    Provilas Luksys
    77' - Pokazał się Iwański próbując zakoczyć Balaza strzałem z dystansu, ale piłka przeszła nieco obok bramki
    79' - Smoliński do Gizy, Kiełbowicz, ale za lekko dośrodkował
    80' - "Będzie doping, będą flagi!" i na tym zakończyło się wspieranie Legii w dzisiejszym meczu
    81' - "Smoła", "Miętowy", który chciał za plecy zagrać do Szałachowskiego. Nic z tego.. był tam rywal
    81' - Żółta kartka: Marcin Mięciel (Legia)
    83' - Grzyb spokojnie przyjął piłkę na klatę. Dośrodkował w pole karne i tylko interwencja Rzeźniczaka uratowała zespół od utraty gola
    84' - Sebastian Szałachowski.. szansa na 2-0, ale w akcji sam na sam z Balazem uznał wyższość bramkarza gości i mamy rzut rożny
    85' - Zmiana Legia:
    Sebastian Szałachowski -
    Adrian Paluchowski
    87' - Rzekomy faul Astiza.. Żółta kartka dla obrońcy Legii
    87' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
    88' - Kolejna akcja ofensywna Legii i znowu nikt nie zamknął akcji celnym strzałem. Kibice domagają się Piotrka Włodarczyka na murawie
    90' - Leży Coto na murawie. Skręca się z bólu, ale "Skała z Zimbabwe" jak to na skałę przystało, twardy jest!
    92' - Akcje na murawie bez ładu i składu. Na trybunach wieje nieco humorem
    92' - Sędzia dolicza 3 minuty, na które być może wejdzie jeszcze Chinyama
    93' - "Chini" czeka przy linii. Póki co aut dla Polonii
    94' - Zmiana Legia:
    Marcin Mięciel -
    Takesure Chinyama
    95' - Koniec meczu!

Po słabym meczu i bramce Sebastiana Szałachowskiego Legia wygrała z Polonią Bytom 1-0. KIbice są jednak zawiedzeni tym co pokazali piłkarze. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na www.legialive.pl, gdzie już wkrótce zdjęcia i wypowiedzi pomeczowe