Białystok - Sobota, 3 października 2009, godz. 16:15
2 (1)
    0 (0)

Sędzia: Adam Kajzer
    Widzów: 5000

O godzinie 16:15 w Białymstoku legioniści rozpoczną zmagania z Jagiellonią. Zapraszamy na naszą relację LIVE!
    15:34 - Witamy ze stadionu Jagiellonii w Białymstoku.
    15:35 - Na Podlasiu zimno, ale słonecznie i nie zapowiada się aby miało padać. Stadion powoli wypełnia się kibicami
    16:04 - Legioniści zakończyli rozgrzewkę
    16:16 - Obie drużyny wychodzą na murawę

1' - Rozpoczęła Legia
    2' - Kibice rozpoczęli od bluzgania na Grzegorza Lato, a teraz usiedli i prostestują
    2' - Pierwsza akcja legionistów, Grzelak uderzał z główki ale bardzo niecelnie
    3' - Niecelne dośrodkowanie Rzeźniczaka
    3' - Na spalonym Miroslav Radović
    4' - Takesure Chinyama zdecydował się na uderzenie z 30 metrów... wysoko nad bramką
    4' - Kiełbowicz ograł w narożniku boiska Lewczuka
    5' - Za mocne podanie do Grosickiego. Piłka w rękach Muchy
    6' - Thiago stracił piłkę. Z autu Legia
    7' - Faul na Iwańskim na wprost bramki Sandomierskiego. Około 28 metrów do bramki Jagiellonii
    8' - Chinyama uderzył mocno po wyłożeniu Iwańskiego, piłka odbiła się od muru... jeszcze dopadł do niej Kiełbowicz i huknął zza pola karnego, ale tylko obok słupka
    8' - Na spalonym Grosicki
    9' - Indywidualnie Frankowski... stracił piłkę
    13' - Bardzo groźna akcja gospodarzy. Lewą stroną przedarł się Frankowski, ograł Astiza i wyłożył idealnie Jareckiemu jednak jego strzał obronił świetnie Jan Mucha!
    15' - Rybus dośrodkowywał z rzutu wolnego ale prosto w ręce Sandomierskiego
    15' - Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu wykona Jagiellonia
    16' - Grosicki krótko rozegrał do Bruno, ten ostro dośrodkował pod linię końcową do Lewczuka, ale Rzeźniczak zdjął mu piłkę z głowy
    16' - Niepewne piąstkowanie Muchy... Bruno uderza z główki ale Astiz wybija piłkę lecącą do bramki!
    18' - Rybus pobiegł indywidualnie lewym skrzydłem - ale nic z tego nie wyszło
    21' - Błąd Astiza, na szczęście bez konsekwencji. Hiszpan źle trafił w piłkę po podaniu Grosickiego do Frankowskiego, ale zdołał ją jednak opanować
    21' - Faul na Rzeźniczaku
    23' - Moment chaotycznej gry z jednej i drugiej strony
    23' - Na pozycji spalonej Kamil Grosicki
    25' - Bardzo ładna akcja Iwańskiego który zakończył ją mocnym uderzeniem z ostrego kąta i Sandomierski zdołał wypiąstkować ją na rzut rożny
    25' - Rybus dośrodkował, obrońcy dobrze nie trafili w piłkę, ale nikt nie potrafił skierować jej do siatki
    26' - Na spalonym Takesure Chinyama
    27' - Faul na Rzeźniczaku - dobra pozycja dla Maćka Rybusa. Około 25 metrów do bramki gospodarzy
    28' - Aj... legionista chciał podobnie jak z Arką Gdynia, ale dużo gorsze wykonanie i piłka w rękach Sandomierskiego
    29' - Drybling Radovicia w środku pola, podanie do Rybusa, który zdecydował się na uderzenie - tylko w boczną siatkę
    34' - GOL! Kamil Grosicki! (Jagiellonia)
    34' - Kamil Grosicki wykiwał obronę Legii, zrobił zwód z Astizem i strzelił pod ręką Jana Muchy
    35' - Marcin Smoliński zablokowany na 11 metrze... zbyt długo zbierał się do strzału
    35' - Rzut rożny dla Legii. Iwański w narożniku
    36' - Grosicki szaleje na lewym skrzydle. OgrałRadovicia, ograł Smolińskiego, ale zatrzymałsię na Astizie
    36' - Żółta kartka: Dariusz Jarecki (Jagiellonia)
    37' - Faul Rzeźniczaka
    39' - Żółta kartka: Bruno (Jagiellonia)
    40' - Grosicki znowu przepięknie minął Choto wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Frankowskiemu który fatalnie spudłował!!
    42' - Smoliński fauluje w środku pola
    43' - Grzelak wraca na boisko po interwencji lekarza
    44' - I znowu Grosicki jest nie do zatrzymania! Był już w polu karnym, ale Astiz zdołał wybić piłkę na rzut rożny
    44' - Gospodarze szybkimi podaniami uruchamiają "Grosika" raz lewym raz prawym skrzydłem
    44' - Faul na Radoviciu z prawej strony pola karnego
    45' - Rybus z rzutu wolnego wystawił piłkę na 14 metr do Grzelaka, ten odegrał za pole karne do Iwańskiego, który uderzył mocno, ale prosto w obrońców
    46' - Sędzia dolicza 1 minutę
    47' - Sprytna próba lobu w wykonaniu Chinyamy - piłka jednak przeleciała nad poprzeczką
    47' - Koniec pierwszej połowy

Kibice po cichej pierwszej połowie chyba rozpoczną doping w drugiej części gry
    Legioniści wracają na murawę, nie widzimy żadnych zmian

49' - Od bramki rozpoczyna Jan Mucha
    51' - Kamil Grosicki ogrywa (który to już raz?!) Astiza i wychodzi sam na sam z Muchą... jednak fatalnie przestrzelił nad poprzeczką!!
    51' - W odpowiedzi akcja Rybusa... wyłożenie do Chinyamy, który nie sięgnął piłki, ale akcję kończył Grzelak bardzo niecelnym uderzeniem z 16 metró
    53' - Faul na Kiełbowiczu
    56' - Chinyama w polu karnym... uderza z ostrego kąta ale wysoooko nad bramką
    57' - Rzut rożny dla Legii. Dośrodkowanie Iwańskiego... za niskie i obrońcy wybili piłkę
    58' - Legioniści nadal na połowie gospodarzy. Smoliński, Rybus, Smoliński... dogranie w pole karne ale tam ponownie wmieszali się obrońcy
    61' - GOL! Kamil Grosicki! (Jagiellonia)
    61' - GOL dla Jagi... Grosicki otrzymał prostopadłe podanie od Frankowskiego, pognał prawą stroną i posłał ją tuż przy słupku ...
    64' - Rzut wolny dla Jagiellonii z około 27 metrów. Bruno uderzył mocno Mucha piąstkue ale fatalnie i piłka wyszła na rzut rożny!
    65' - Kolejny rajd Grosika... tym razem bezbłędnie Dickson Choto
    65' - Zmiana Legia:

Miroslav Radović -
    Sebastian Szałachowski
    66' - Zmiana Legia:
    Marcin Smoliński -
    Tomasz Jarzębowski
    68' - Zmiana Jagiellonia:
    Dariusz Jarecki -
    Pavol Stano
    69' - Zupełnie nieskuteczne akcje legionistów
    73' - Za mocne podanie Grzelaka do Chinyamy
    78' - Żółta kartka: Maciej Iwański (Legia)
    81' - Zmiana Legia:
    Bartłomiej Grzelak -
    Adrian Paluchowski
    82' - Zmiana Jagiellonia:
    Kamil Grosicki -
    Remigiusz Jezierski
    83' - Jagiellonia w ataku - nieskutecznie. Od bramki rozpoczyna Jan Mucha
    85' - Zmiana Jagiellonia:
    Marco Reich -
    Łukasz Tumicz
    86' - Gospodarze już się nie spieszą i trudno im się dziwić. Legia gra dizś bardzo nieporadnie
    89' - Chinyama leży na murawie - gra przerwana
    90' - Żółta kartka: Pavol Stano (Jagiellonia)
    91' - Iwański uderza tuż pod poprzeczkę ale świetnie broni Sandomierski!
    92' - Sędzia dolicza 3 minuty
    93' - Rzeźniczak uderza na wiwat
    94' - Koniec meczu!

Zasłużone zwycięstwo Jagiellonii Białystok, która po dwóch bramkach Kamila Grosickiego pokonała Legię Warszawa 2-0.