Chorzów - Sobota, 1 maja 2010, godz. 18:15

Sędzia: Tomasz Mikulski
    Widzów: 9500

17:28 - Witamy ze stadionu w Chorzowie! Znamy już składy obu drużyn
    17:39 - Piłkarze Legii wychodzą na rozgrzewkę
    17:40 - "Legia Warszawa" rozlega się na stadionie Ruchu. Około 250 kibiców ze stolicy już na obiekcie
    18:15 - Piłkarze jeszcze w szatni
    18:16 - Tomasz Mikulski wyprowadza obie drużyny na murawę
    Legioniści w tradycyjnych białych koszulkach, czarnych spodenkach i białych getrach
    Chorzowianie w jednolitych niebieskich trykotach
    Kapitanem Legii w dzisiejszym meczu jest Wojciech Szala. Strony już wylosowane, jeszcze okrzyk mobilizacyjny w kółku
    Rozpocznie Legia

2' - Pierwsza interwencja Muchy, piłka wybita na aut
    2' - Od bramki legioniści
    3' - Radović minął zawodnika i dośrodkował w pole karne, ale Mięciela uprzedził obrońca
    4' - Kontra gospodarzy Janoszka podaje do Piecha, ale świetnie we wszystko wmieszał się Inaki Astiz i zażegnał niebezpieczeństwo
    6' - Choto bez problemów zatrzymuje Grzyba
    7' - Pilarz uprzedza Bartłomieja Grzelaka
    8' - Pierwszy rzut rożny w meczu wykonuje Tomasz Kiełbowicz
    8' - Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie wyszło na aut po drugiej stronie boiska
    10' - Astiz minął się z piłką, ale na szczęście asekurował go Choto
    11' - Choto bez zastanowienia wybija piłkę z siódmego metra pola karnego Legii
    12' - Kolejny korner dla Legii wywalczył Radović
    13' - Faul Grzelaka w ataku
    14' - Mięciel podaje na 11 metr do wbiegającego Radovicia, a ten z trudnej pozycji oddał strzał, jednak Pilarz nie miał problemów ze złapaniem futbolówki
    14' - Faul Jarzębowskiego na środku boiska
    15' - Próba dośrodkowania Grzyba, wybita przez Astiza
    17' - JAN MUCHA! Świetnie broni uderzenie Michała Pulkowskiego w sytuacji sam na sam
    18' - Na spalonym Gabor Straka
    18' - Faulowany Kiełbowicz
    19' - Trzeci rzut rożny dla Legii wykona Iwański
    19' - Dośrodkowanie... wyskakuje Mięciel i Pilarz... napastnik Legii fauluje bramkarza gospodarzy
    26' - Gra toczy się w środku pola. Na razie bez klarownych sytuacji
    26' - Wawrzyniak do Mięciela.. ten uprzedzony przez obrońcę i mamy rzut rożny
    27' - Kiks Tomka Jarzębowskiego
    29' - Choto wywalczył aut
    32' - Jarzębowski za mocno do Mięciela. Piłka w rękach Pilarza
    32' - Faul Choto ok 35 metrów przed bramką Muchy
    33' - Przewinienie Iwańskiego na Sadloku
    34' - Choto ofiarnie głową wybija piłkę na aut
    35' - Najlepsza okazja dla Ruchu. Piech uderzył z główki z 6 metrów, a Mucha świetnie obronił!
    36' - Na spalonym Krzysztof Nykiel
    38' - Na spalonym Łukasz Janoszka. "Złodzieje" wyrwało się jednemu z miejscowych kibiców
    41' - Na murawie leży Dickson Choto, potrzebna będzie pomoc lekarza
    43' - Niestety Choto nie wróci już na boisko, z grymasem udaje się na ławkę rezerwowych
    43' - Zmiana Legia:

Dickson Choto -
    Pance Kumbev
    44' - Pierwszy rzut rożny dla Ruchu
    45' - Od bramki Jan Mucha
    49' - Kolejny raz Jan Mucha ratuje Legię przed utratą gola! Świetnie uprzedził Wojciecha Grzyba
    49' - Koniec pierwszej połowy

W pierwszej połowie gra Legii nie zachwyca. Tylko jeden strzał na bramkę Pilarza to zdecydowanie za mało. Gospodarze uderzali cztery razy, ale też nie trafili do siatki. Skutecznie przeszkadzał im w tym Jan Mucha, który dwukrotnie uratował warszawian przed utratą bramki
    Legioniści już wrócili na murawę.
    Obie drużyny bez zmian

47' - GOL! Arkadiusz Piech! (Ruch)
    48' - Niestety... koszmarny początek drugiej częsci gry dla legionistów. Piękną bramkę z główki strzelił Arkadiusz Piech. Mucha nawet się nie ruszył
    53' - Akcja legionistów zakończyła się na bramkarzu Ruchu
    56' - Rzut wolny dla Legii z narożnika pola karnego. Iwański i Kiełbowicz ustawiają piłkę
    57' - Fantastyczne uderzenie Kiełbowicza czubkami palców wybija na rzut rożny Pilarz!
    58' - Iwański w pole karne z rożnego.. małe zamieszanie, ale żaden z legionistów nie sięgnął piłki
    59' - Astiz wybija w ostatniej chwili na rzut rożny. Mecz zdecydowanie się ożywił
    60' - Za mocne podanie do Iwańskiego. Z autu Ruch
    61' - Zmiana w Ruchu. Sobiech za Piecha
    62' - Zmiana Ruch:
    Arkadiusz Piech -
    Artur Sobiech
    62' - Kibice Legii zdjęli koszulki i cały czas dopingują
    63' - Podwójna zmiana w Legii. Wejdzie Rybus i Szałachowski
    63' - Zmiana Legia:
    Miroslav Radović -
    Sebastian Szałachowski
    66' - Faul na Kumbevie
    67' - Mucha i Astiz ratują Legię przed utratą drugiej bramki! Mucha zablokował uderzenie Sobiecha sam na sam z 16 metrów, a Astiz nie dopuścił do dobitki
    68' - Zmiana Legia:
    Tomasz Jarzębowski -
    Maciej Rybus
    71' - Jedna z niewielu okazji dla Legii. Mocno z 15 metrów uderzył Iwański, Pilarz odbił piłkę a dobitka Grzelaka była dość pokraczna i nadal przegrywamy :(
    72' - Żółta kartka: Pance Kumbev (Legia)
    75' - Zmiana Ruch:
    Wojciech Grzyb -
    Damian Świerblewski
    78' - Rybus z główki, a Szałach nożycami trafia prosto w bramkarza
    85' - Faul na Kumbevie
    86' - Fala na trybunach, na boisko wchodzi Niedzielan
    86' - Zmiana Ruch:
    Łukasz Janoszka -
    Andrzej Niedzielan
    93' - Mucha w polu karnym Ruchu, ale nic z tego nie wyszło!
    93' - Nerwy w końcówce meczu... ale chyba nic już z tego nie będzie
    95' - Astiz fauluje Niedzielana