Lubin - Sobota, 18 września 2010, godz. 18:15
  • 89' Vrdoljak (k)
1 (0)

Sędzia: Włodzimierz Bartos
Widzów: 10217

17:11 - Witamy ze stadionu w Lubinie. Piłkarze Legii już przybyli na obiekt. Kibice ze stolicy wspierani przez "Portowców" również są już pod stadionem
17:31 Wygląda na to, że w bramce zagra... Machnowski!
Zagłębie na rozgrzewce, z legionistów tylko bramkarze
18:06 - Już teraz zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć z Lubina! Fotoreportaż z Lubina
18:08 - W sektorze legionistów flagi Warriors, Visitors, Wielki CWKS, A melanż trwa, Chełmża, Szydercy i dwie flagi Pogoni
"Legia Pogoń, eja eja Legia Pogoń" - słychać donośnie na nowym obiekcie Zagłębia
Gospodarze protestują, opuścili środek młyna i przygotowali transparent
"Jakie podejście do kibiców, taki doping" - transparent gospodarzy
18:17 - Piłkarze wychodzą na murawę
Piłkarze wyszli na murawę, sędzia Bartos za chwilę gwizdnie po raz pierwszy

1' - Rozpoczęła Legia
3' - Poprzeczka! Prawie Ekwueme strzelił samobójczego gola!
4' - Traore uderza z ponad 25 metrów, ale zbyt lekko i spokojnie łapie Machnowskij
5' - Borysiuk na prawą stronę do Jędrzejczyka, ale za mocno i piłkę przejmują gospodarze
6' - Strata Astiza i Zagłębie wyprowadza kontrę. Jędrzejczyk decyduje się na faul, będzie rzut wolny dla gospodarzy
6' - Na strzał decyduje się Plizga, piłka mija prawy słupek bramki strzeżonej przez Kostię
7' - Kibiców Legii bardzo dobrze słychać, bo Zagłębie protestuje
7' - Jedynie na chwilę kibice ZL wstali i śpiewają "To my - Zagłębie to my"
8' - Strzela po ziemi z daleka Borysiuk, strzał niegroźny i Isailović bez problemu łapie piłkę
8' - Strata Borysiuka, Zagłębie wyprowadza kontrę, ale dobry powrót Manu, który zabiera piłkę Ekwueme
9' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
10' - Po podaniu Vrdloljaka na bramkę Zagłębia pędzi Jędrzejczyk. Ładnym zwodem mija dwóch rywali, ale wbiegając w pole karne, zamiast strzelać - przewraca się. Kartka.
11' - Cabral podaje do Kucharczyka, ten widzi biegnącego prawym skrzydłem Manu, podaje, ale za mocno i piłka wychodzi na aut
12' - Radović w 16-stce. Strzela, ale strzał blokują rywale
14' - Radović drybluje w polu karnym, ale piłkę spod nóg wybijają mu obrońcy
15' - Wymiana podań w linii defensywnej i słaby strzał - Legia nie ma pomysłu na akcję
17' - Woźniak rozciąga grę, podaje do Plizgi, ten strzela, ale jest blokowany. Rożny dla Zagłębia
17' - Pierwsze udane wyjście Kostii do piłki - odważny wyskok i piłka w rękach naszego bramkarza
18' - Seria transparentów. Legia wywiesiła "Jaruga trzymaj się!", Zagłębie "Pucek pozdrawiamy"
19' - Kiełbowicz z wolnego, dośrodkowuje w pole karne Manu, ale Kucharczyk nie zdołał sięgnąć piłki głową
19' - Chwilę wcześniej nieudana kontra Legii - Manu nie dobiegł do piłki
20' - Radović strzela sprzed pola karnego, uderzenie zablokowane, jeszcze aut dla Legii
20' - Upada w polu karnym Vrdoljak, ale nic nie było
22' - Plizga w bardzo dobrej sytuacji przestraszył się Choto, wycofał piłkę przed pole karne i Zagłębie traci piłkę
23' - Cabral minął rywala, a wcześniej był szarpany i sędzia odgwizdał przewinienie
24' - Zupełnie bezsensowne rozegranie Choto - tracimy piłkę w idiotyczny sposób, niezrozumienie w drużynie
24' - Traore mija Jędrzejczyka, ten ratuje się faulem
24' - Wolny wykonuje Plizga
25' - Dośrodkowanie i udana interwencja Astiza, jeszcze aut dla ZL
25' - Silny strzał Plizgi, ale wprost w ręce Machnowskiego
27' - Jędrzejczyk naciskany przez Woźniaka musi podawać do bramkarza. Na boisku w tej chwili niewiele się dzieje
29' - Vrdoljak walczy w polu karnym
30' - Dośrodkowanie Manu, piłkę wybija głową jeden z piłkarzy ZL
30' - Aut dla Legii wywalczył Radović
30' - Manu wywalczył rożny, zmierza do narożnika Kiełbowicz
31' - Piłkę wybijają obrońcy ZL
31' - Na murawie leży Kiełbowicz, ale interwencja lekarzy jest zbędna
31' - Zagłębie oddaje Legii piłkę w myśl zasady fair-play
33' - Faulowany Grzegorz Bartczak
34' - Vrdoljak fauluje Plizgę, arbiter go ostrzega
35' - Dobre dośrodkowanie Plizgi, ale piłkarze ZL mijają się z piłką a ta opuszcza boisko. Od bramki Kostia
36' - A kibice śpiewają "Pogoń - Legia" :)
39' - Przepraszamy za brak wpisów, ale ... ciężko coś napisać, bo nic się nie dzieje
40' - Z naszych spostrzeżeń - Inaki Astiz stara się sporo podpowiadać kolegom, głośno na nich pokrzykuje
42' - Kucharczyk z prawej strony próbuje dośrodkować, blokować z kolei próbuje Sergio Reina, ale tak niefortunnie, że dostaje w głowę i potrzebna jest interwencja lekarza
42' - A tymczasem Pogoń dopinguje bez koszulek!
42' - Do młyna Zagłębia wracają kibice
43' - Tak więc zacznie się rywalizacja na trybunach
44' - Kontra Zagłębia, Plizga wbiega w pole karne, uderza, piłkę odbija przed siebie Machnowski, dobija jeszcze Costa, ale niecelnie
45' - Żółta kartka: Mateusz Bartczak (Zagłębie)
45' - Mateusz Bartczak powala Vrdoljaka, dostaje żółtą kartkę
45' - Super znajduje się w polu karnym Kucharczyk, silnie uderza, bramkarz odbija piłkę - jeszcze róg
46' - Wrzutka Kiełbowicza, wybijają rywale
46' - Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy
47' - Kibice ZL na razie zasiedli w młynie, ale nie dopingują
47' - Koniec pierwszej połowy

Gwizdy żegnają piłkarzy obu drużyn, a kibice w sektorze gości nadal się bawią
Kibice Zagłębia wieszają flagi
Piłkarze wrócili na boisko

46' - Legia bez zmian
46' - Gospodarze rozpoczęli doping
49' - Obrońcy gospodarzy wycofują piłkę do bramkarza, a ten wykopuje ją na aut naciskany przez Cabrala
51' - Dośrodkowanie Jędrzejczyka w pole karne... Grzegorz Bartczak bez zawahania wybija na rzut rożny
51' - Cóż za potężne zamieszanie w polu karnym Zagłębia, Kucharczyk był blokowany i legioniści nie zdołali wpakować piłki do siatki z 5 metrów!
52' - Legia naciska od początku drugiej części gry
52' - Na spalonym Miro Radović
53' - Rzut rożny dla Zagłębia. W narożniku Plizga
54' - Dośrodkowanie na piąty metr, Choto wybija głową, jeszcze przy piłce gospodarze, ale tylko chwilowo - już złapał ją Machnowskij
54' - Ekwueme fauluje Manu
56' - Przepiękne uderzenie Mateusza Bartczaka z 20 metrów prosto w okienko, ale fenomenalnie wypiąstkowuje Machnowskij!
56' - GOL! Dawid Plizga! (Zagłębie)
56' - Niestety gol dla gospodarzy. Po wrzucie z autu obrońcy Legii nie zdołali wybić piłki i Mimo iż Kostia rzucił się tuż przy słupku nie zdołał wybić piłki
59' - Radović drybluje, ale w polu karnym nie było nikogo, kto doszedłby do jego dośrodkowania
60' - Faul na Cabralu.
61' - Arbiter upomina słownie Grzegorza Bartczaka
61' - Dośrodkowanie w pole karne Ariela Borysiuka... ale zbyt głęboko i bez problemów piłkę złapał Isailović
63' - Trwa doping obu ekip. Mecz ożywił się dzięki temu
64' - Cała drużyna Zagłębia na własnej połowie. Choto rozgrywa piłkę z Astizem. Podanie do Kiełbowicza... Cabral fatalnie traci piłkę i na dodatek fauluje
65' - Z autu Radović, Kiełbowicz, Borysiuk... Radović
65' - Drużyna Legii szuka sposobu by przedostać się pod bramkę rywala
66' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego. Krótkie rozegranie Jędrzejczyka
67' - Dickson Choto pozwala piłce opuścić boisko
68' - W Legii szykują się dwie zmiany. Na boisko wejdą Rybus i Mezenga
68' - Zmiana Legia:

Miroslav Radović -
Maciej Rybus
Alejandro Cabral -
Bruno Mezenga
70' - Rybus przy piłce, wycofanie do Choto na środek boiska
71' - Za mocno wypuszczona piłka do Kucharczyka
71' - Choto w ostatniej chwili blokuje Traore
72' - Kontra Legii. Rybus nie ma z lewej strony obrońcy, biegnie... i za mocno wypuszcza piłkę - już po akcji
73' - Woźniak próbuje indywidualnie wbiec w pole karne, ale jest skutecznie blokowany przez Astiza i Choto
74' - Kostia dobrym wślizgiem uprzedza Traore
77' - Rożny dla Legii będzie wykonywał Kiełbowicz
78' - Piłka dobrze spadła na siódmy metr, ale wybili ją obrońcy. Z daleka na strzał zdecydował się Radović i wywalczył kolejny korner
79' - Traode uderza z ostrego kąta w polu karnym... na szczęście niecelnie
79' - Zmiana Zagłębie:
Arkadiusz Woźniak -
Wojciech Kędziora
80' - GOL! Wojciech Kędziora! (Zagłębie)
81' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Michał Żyro
81' - No i chyba po meczu... pierwszy kontakt z piłką w polu karnym i Kostia był bez szans
84' - Trwa fiesta wśród kibiców gospodarzy, ale tysięczna grupa ze stolicy nie przestaje dopingować. Legioniści zdjęli koszulki i non stop śpiewają
86' - Manu dośrodkowuje... prosto w ręce bramkarza
87' - Legia niby atakuje, ale nic z tego nie wynika
87' - Dośrodkowanie Kiełbowicza... głową strzela Mezenga, ale zablokowana piłka przez obrońcę
89' - Żółta kartka: Manu (Legia)
89' - Daleki wrzut z autu Kiełbowicza w pole karne - prosto pod nogi Mezengi, który jednak nie bardzo wiedział co zrobić z piłką i ją stracił
89' - Karny dla Legii! Zagranie ręką przez obrońcę Zagłębia
90' - Vrdoljak ustawia piłkę
90' - GOL! Ivica Vrdoljak z karnego! (Legia)
90' - GOOOOOOOOOL!!!! Pewnie wykonany rzut karny przez kapitana Legii!
91' - Sędzia dolicza 3 minuty
92' - Zmiana Zagłębie:
Mouhamadou Traore -
Łukasz Hanzel
94' - Faul legionistów w ataku
95' - Żółta kartka: Michał Żyro (Legia)
95' - Brzydki faul legionisty - to już chyba koniec meczu za chwilę
95' - Koniec meczu!

Radość gospodarzy, spuszczone głowy legionistów. Rewolucja w składzie NIC NIE DAŁA - przynajmniej na razie.
Piłkarze Legii udają się pod sektor fanów ze stolicy... "Chodźcie do nas"