Warszawa - Sobota, 2 października 2010, godz. 19:15
    • 90+4' Nowak
    3 (0)

Sędzia: Paweł Gil
    Widzów: 17000

Witamy ze stadionu Legii, gdzie za 45 minut gospodarze zmierzą się z Lechią Gdańsk
    Tym razem Maciej Skorża będzie oglądał swych podopiecznych z wysokości trybun. Na ławce zastąpi go Rafał Janas do spółki z Jackiem Magierą
    Na murawie pojawiają się już bramkarze - Marijan Antolović i Kostia Machnowskij. Bronił będzie ten pierwszy
    W sektorze gości siedzą już fani Lechii Gdańsk, którzy dość szczelnie oflagowali sektor
    Na rozgrzewkę wychodzą bramkarze Lechii, którzy są witani przez własnych kibiców
    Ożywiły się trybuny. Małe starcie na poziom decybeli fanów obu ekip
    Przygotowania do meczu rozpoczęli już oba zespoły. Do pierwszego gwizdka już nieco ponad pół godziny
    "Do końca moich dni..." ćwiczą kibice Legii
    "Sen o Warszawie..." śpiewany przez legionistów. Z sektora gości niosą się gwizdy
    Już tylko chwila nas dzieli od momentu, kiedy na murawę wybiegną obie jedenastki
    Są już na swoich miejscach piłkarze rezerwowi...
    Wychodzą.... "Mistrzem Polski jest Legia..."

1' - Rozpoczęli legioniści
    1' - Wraz z pierwszym gwizdkiem, żadna z ekip nie zaprezentowała oprawy
    2' - W ataku legioniści, którzy naciskają na rywali na ich połowie
    2' - Traore na lewym skrzydle, ale zatrzymuje go Manu
    2' - Antolović od bramki do Komorowskiego, ale nie ma za bardzo komu podać
    3' - Astiz, Jędzrzejczyk do Manu...
    3' - Rzeźniczak w kierunku Kucharczyka, ale na posterunku był Bąk, który przeciął zagranie
    4' - Rzeźniczak w pole karne, ale piłka przechodzi na drugie skrzydło do Radovicia. Strata
    5' - Astiz szukał Manu, ale ten był szczelnie kryty przez dwójkę lechistów
    5' - Bajić przerzucił do Lukjanovsa. Dobrze ustawieni w obronie legioniści przerywają atak gdańszczan
    6' - Zwija się na murawie Komorowski. Gracze Lechii wykonują rzut z autu w najlepsze... Gramy fair, nie?
    6' - Zaplątał się teraz Lukjanovs na prawej stronie. Wychodzą z kontrą legioniści
    7' - Manu z prawej strony, ale prosto w Wołąkiewicza... i już szansa gości
    7' - Jednak Traore źle zagrywa do Buvala i spokojnie przejął to Antolović
    8' - Odpowiedź Legii! Cabral dostaje piłkę w pole karne, sam na sam z Kapsą.. Próba strzału na długi słupek i... futbolówka turla się obok celu!
    8' - Szkoda, że zabrakło nieco precyzji. A tak.. na Łazienkowskiej mamy nadal 0-0
    9' - Komorowski znowu zwalnia grę, nie wiedział komu podać, to zagrał do Astiza
    9' - Cabral do Kucharczyka, ten do Manu, który niemal z narożnika ratuje piłkę i jeszcze daje radę dośrodkować
    10' - Rzeźniczak do Radovicia. Próbuje minąć Deleu, podanie do Borysiuka, który z pierwszej uderza wysoko i daleko od celu
    11' - Kibice Legii domagają się gola
    11' - Trzeba przyznać, iż dość głęboko wraca się Kucharczyk
    11' - Napastnik Legii w walce z Kozansem.. Góą rywal
    11' - Kiełbowicz z lewej strony, ale nikt nie zamyka tego dośrodkowania i od wyjściem na aut, ratuje piłkę Manu
    12' - Jeszcze Rzeźniczak, ale piłka pada łupem Bąka
    12' - Uspokajają teraz grę legioniści
    12' - Jędrzejczyk w kierunku Manu. Na krok nie odstępuje go Wołąkiewicz
    13' - Pędzi Kiełbowicz do Lukjanovsa. Dośrodkowanie, jeszcze jest Traore. Wyjaśnia Cabral wybijając daleko poza pole karne
    14' - Borysiuk.. jest Manu, ale strata. Pada na murawę Wołąkiewicz... Nie przychodzą mu z pomocą lekarze
    15' - I gramy dalej.. Legia
    15' - Borysiuk naciskany przez Nowaka oddaje do Antolovicia
    16' - Trochę usypiające tempo obu zepołów
    16' - Legioniści spokojnie się czają
    16' - Manu ładnie zgrywa do Jędrzejczyka, ale ten nie potrafi dobrze odegrać kolegom
    17' - Manu naciska Bąka, ale ostatecznie od bramki Kapsa
    18' - Radović wypatrzył Kiełbowicza, który oczami wyobraźni widział swoich kolegów w polu karnym.. Niestety, po wrzutce w szesnastce czekali tylko defensorzy Lechii
    19' - Kiełbowicz nie przechwycił przerzutu na skrzydło. Wpada w pole karne Lukjanovs, jest przy nim Komorowski. Strzał gracza gości, ale przechodzi po ziemi obok bramki
    20' - I już Komorowski w żółwim tempie szuka komu by tu podać
    20' - Deleu do Buvala, ale przyblokowany przez Komorowskiego. Jeszcze gdańszczanie na połowie legionistów
    21' - Surma w kierunku Deleu, ale był tam Kiełbowicz
    21' - I już Radović ściga się z Bajiciem.. Podanie na wybieg do partnerów, ale zbyt mocno. Szkoda...
    22' - Manu do końca, walczy, zabrał piłkę Bąkowi. Dośrodkowanie.. skacze do piłki Radović, który wspierając się na plecach rywala, próbował skierować głową piłkę do siatki
    22' - Borysiuk z dystansu.. Futbolówka ląduje tuż za bramką na siatce ochronnej
    23' - I znowu Manu.. tym razem zagrywa do Kucharczyka, którego kryje Bąk
    23' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
    24' - Manu do Kucharczyka, ale tym razem spalony
    25' - Rozpędził się Komorowski lewą stroną, ale naciskany, zmuszony był podać do kolegów
    25' - Rzut wolny dla gospodarzy. Kiełbowicz będzie próbował zagrać na głowę kolegom czekającym w obrębie szesnastki
    26' - Mocno bita piłka. Wybijają gospodarze. Rozpędza się Lukjanovs, ale do faulu uciekał się Komorowski
    26' - Na murawę wbiegają lekarze, żeby pomóc utykającemu piłkarzowi w zielonej koszulce
    27' - Nowak dośrodkowuje z prawej strony. Jednak Traore odpycha Rzeźniczaka w oczekiwaniu na piłkę
    27' - Borysiuk ładnym podaniem znajduje Manu, ale ten traci piłkę na rzecz rywali
    28' - Goście.. Lukjanovs w pole karne... Antolović
    28' - Fani Lechii prezentują flagi na kijach. Odpalają też jedną racę
    29' - Odpowiedź kibiców Legii... "Deszcze niespokojne..."
    29' - Na murawie obraz gry nie uległ w tym czasie znaczącej zmianie
    31' - Rzeźniczak sunie prawym skrzydłem, pokazał mu się Cabral. Przerywają akcje goście
    31' - Uruchomiony Kucharczyk, wpada po piłkę między dwóch obrońców Lechii, ale szybszy jest Kapsa
    32' - Borysiuk fauluje Deleu. Będzie okazja dla Lechii, żeby dograć w pole karne i poszukać sposobu na Antolovicia
    32' - Szykuje się Traore z Bajiciem...
    32' - Bajić decyduje się na strzał, ale futbolówka ląduje na siatce ochronnej
    33' - Cabral, Cabral, ale naciskany przez trzech rywali skapitulował
    34' - Kucharczyk na własnej połowie, Kiełbowicz, Borysiuk, Manu...
    34' - Rzeźniczak, Jędrzejczyk... frunie piłka do Radovicia
    34' - Jeszcze ofiarnie Kiełbowicz.. Manu i faul na Nowaku
    34' - Żółta kartka: Manu (Legia)
    34' - Do Nowaka podbiegają lekarze
    36' - Deleu, ale pilnuje lewej flanki Kiełbowicz
    36' - Nowak chciał zagrać na głowy kolegów.. ciut, za mocno
    37' - Złe wybicie Antolovicia i piłka trafia do Bajicia
    37' - Coraz śmielej poczynają sobie podopieczni Tomasza Kafarskiego
    39' - Podanie na koło do Kucharczyka, ale dopada do niego defensor Lechii i to rywale wyprowadzają teraz akcje ofensywną
    39' - Rozgrzewają się przy linii Rybus, Mezenga i Żyro
    40' - Kiełbowicz do Cabrala, schodzi do środka, podanie do Kucharczyka, który nie trafia czysto w piłkę. Jeszcze Legia, jeszcze uderzenie z dystansu.. niecelne
    41' - Cabral sprytnie próbował zagrać do Borysiuka, zabrakło dokładności
    42' - Cabral, Kucharczyk, musi zwolnić napastnik Legii.. Kończy się to wszystko stratą. Szkoda
    42' - Faul na Manu, który inicjował akcję ofensywną
    43' - Żółta kartka: Marko Bajić (Lechia)
    43' - Manu mija rywali, zatrzymuje się na Bajiciu
    44' - Zwijają się teraz z bólu Cabral z Borysiukiem
    44' - Liniowy wstrzymuje się z wpuszczeniem lekarzy
    44' - Ostatecznie sztab medyczny nie był potrzebny. Gramy
    45' - Borysiuk do Kiełbowicza, który próbując zgrać do środka w pole karne, wywalczył rzut rożny
    46' - Dośrodkowanie, ale był na posterunku dobrze spisujący się dzisiaj Krzysztof Bąk
    46' - Sędzia dolicza jeszcze dwie minuty
    46' - Zamieszanie w polu karnym. Jest tam Radović, który niemal z rękawic wygarnia piłkę Kapsie. Od bramki gracz gości
    47' - Teraz Manu w pole karne, gdzie czeka Kucharczyk... Łapie Kapsa
    47' - Jeszcze Bajić na wiwat
    48' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Trzeba przyznać, że obie ekipy nie zachwyciły. Poza jedną akcją Cabrala, legioniści nie stworzyli sobie dogodnych akcji. Natomiast goście za bardzo pilnują tyłów, żeby odważniej ruszyć na bramkę Antolović
    Wychodzą oba zespoły na murawę. Będzie zmiana w Legii. Na murawę wejdzie Bruno Mezenga

47' - Zmiana Legia:

Alejandro Cabral -
    Bruno Mezenga
    47' - Rozpoczęli goście i już wywalczyli rzut rożny
    47' - Wybijają legioniści i już pędzi Rzeźniczak, który przedłużył do Manu. Portugalczyk wpada w pole karne, ale górą Kapsa!
    49' - Komorowski do Kucharczyka, jest Rzeźniczak. Znowu akcja prawym skrzydłem.. zgranie do środka do Mezengi, który decyduje się na uderzenie z dystansu.. w siatki
    49' - Jędrzejczyk faulowany w środkowej strefie boiska przez Traore
    50' - Radović wypatrzył Manu.. Zgranie do środka, ale w polu karnym czujniejsi goście
    51' - Manu kolejny raz dogrywa ze skrzydła i kolejny raz wybijają gdańszczanie
    51' - Borysiuk do Mezengi, ale napastnik Legii naciskany przez Surmę
    52' - Radović zwleka, ale warto było.. Jest Borysiuk, który za lekko wykłada piłkę Rado i ten zamiast znaleźć się w dogodnej sytuacji, musiał uznać wyższość przeciwnika
    53' - Pogo na Żylecie.. drugie w tym meczu
    53' - Surma, do kolegów.. Traore głową zgrywa do Lukjanovsa, ale ten znalazł się na pozycji spalonej
    54' - Gubi piłkę Kucharczyk na rzecz Traore
    55' - Jak tak dalej pójdzie, to w pięciu rozegranych spotkaniach padnie czwarty remis, z czego trzeci bezbramkowy
    55' - Oby jednak legioniści wykazali się determinacją i zdołali zdobyć gola na wagę zwycięstwa, jak choćby Jagiellonia dziś z Górnikiem Zabrze, w doliczonym czasie gry
    56' - Wzmaga się doping dla warszawskiego zespołu, ale póki co, nie przekłada się to na jakość gry legionistów
    57' - Cicho w sektorze gości..
    57' - Mezenga głową w kierunku Manu, ale pomocnika Legii uprzedza Kozans
    58' - Jeszcze Kiełbowicz w szesnastkę, głową Mezenga, ale te odbicie nie miało szans powodzenia
    58' - Domagają się karnego kibice Lechii po rzekomym faulu na Buvalu. Arbiter wskazuje - gramy dalej
    58' - Rzeźniczak w pole karne.. Znowu głową Mezenga, ale tym razem nad poprzeczką
    59' - Buval lewym skrzydłem.. zejście do środka, strzał, ale futbolówka obiła bandy okalające plac gry
    59' - W ten chłodny, sobotni wieczór, część kibiców pozbyła się koszulek
    60' - Buval naciskany prze Komorowskiego, urywa się, wpada w pole karne, strzał.. Broni Antolović odbijając do środka. Dobija Nowak... Antolović! I mamy nadal 0-0
    61' - Mezenga do Radovicia, ale zdecydowanie za mocno i Deleu nie miał problemów z interwencją
    61' - Wychodzą z akcją goście.. przerywa Borysiuk jeszcze na połowie rywala
    62' - Borysiuk do Radovicia, który posyłą piłkę w pole karne.. domyka Manu, ale trafił w rywala i mamy róg!
    62' - Dośrodkowanie, wybijają goście.. jeszcze Manu. Siedzą legioniści na połowie przeciwnika
    63' - Kibice podnieśli się z miejsc zasłaniając murawę...
    63' - Nowak, jakby trochę na oślep.. zamknięci teraz gracze Lechii
    64' - Astiz mocno w kierunku Radovicia, który natychmiast odgrywał do Mezengi. Był przy nim Kozans
    64' - W odpowiedzi gdańszczanie, którzy mają rzut rożny
    64' - Zmiana Lechia:
    Abdou Traore -
    Piotr Wiśniewski
    65' - Krótko wykonany stały fragment gry.. Jędrzejczyk na aut
    66' - Zwlekał nieco Kucharczyk i za późno dograł do Manu. Rywale zdążyli zorientować się co jest grane
    66' - Ciszę w sektorze gości dostrzegli kibice z Żylety
    67' - Ciągany za koszulkę Mezenga. Sędzia nie reaguje na zachowanie Bąka
    67' - Mamy natomiast rzut wolny dla gości. Będzie okazja z środkowej części boiska zagrać w okolice pola karnego Legii
    67' - Nowak, ale główka pracuje u Jędrzejczyka
    67' - Jeszcze Nowak z kilkunastu metrów, ale mocno i niecelnie obok dalszego słupka
    68' - Szykuje się w Legii kolejna zmiana
    69' - Wiśniewski na prawej stronie... Wołąkiewicz i wycofanie do Kapsy przez Bajicia
    69' - Dolna Żyleta z górną śpiewają wzajemnie "Ole, ole, ole, olaaa..."
    69' - Zmiana Legia:
    Miroslav Radović -
    Maciej Rybus
    70' - Borysiuk kolejny raz z dystansu... Tym razem na raty broni Kapsa, bo strzał był solidny
    70' - GOL! Bedi Buval! (Lechia)
    71' - Legia przeprowadza akcje ofensywne, a Lechia strzela bramki...
    71' - Lukjanovs pognał prawą stroną, zgrał do środka, gdzie niepilnowany Buval daje prowadzenie gościom
    72' - Legia pokazała już w tym sezonie, że umie zdobywać bramki w końcówkach spotkań. Czy podobnie będzie i tym razem?
    73' - Rzut wolny dla gości. Ponownie Nowak będzie szukał sposobu, aby celnie zagrać kolegom
    74' - Udało się, ale wcześniej rozległ się gwizdek sędziego. Spalony
    74' - I znowu Nowak na splonym
    74' - Komorowski, Rybus do Jędrzejczyka...
    75' - Wypychany Manu przez Wołąkiewicza
    75' - Rzeźniczak w pole karne... bez zagrożenia
    76' - Rzeźniczak chciał minąć Wiśniewskiego. Czujny przeciwnik, nie dał się ograć
    78' - Borysiuk traci piłkę na rzecz Surmy, który podaje do Lukjanovsa.. Strzał z kilku metrów.. nad bramką
    78' - Rzeźniczak miękko w pole karne.. Tak trochę na oślep, więc nie miał problemów z przechwytem Kapsa
    79' - Teraz to legioniści są zamknięci na własnej połowie...
    80' - Nowak, przy nim legionista i jest korner dla Lechii
    80' - Dośrodkowanie w pole karne i pewnie łapie Antolović
    81' - Zagranie w kierunku Mezengi, ale kolejny raz piłka trafia najpierw do przeciwnika
    81' - Zmiana Lechia:
    Bedi Buval -
    Paweł Buzała
    81' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
    81' - Druga roszada w zespole gości
    82' - Zmiana Legia:
    Jakub Rzeźniczak -
    Michał Żyro
    82' - Ostatnia roszada w barwach Legii
    83' - Żyro poszedł do przodu, dogadał się już z Kucharczykiem odnośnie założeń taktycznych
    84' - Gdyby Wiśniewski trochę szybciej reagował na otrzymywane piłki, to w tej akcji mógł sprawić sporo kłopotu legionistom. A tak.. defensywa gospodarzy zdołała wybić piłkę przed siebie
    84' - Astiz za słabo na dwa metry przed siebie i przejmuje Lukjanovs
    85' - Rybus! Stanął przed świetną okazją do doprowadzenia do remisu.. Dostał piłkę kilka metrów przed Kapsą i... huknął prosto w niego
    86' - Kucharczyk w pole karne, ale ofiarnie Bąk wybija
    86' - Rozpędzają się goście. Jest WIśniewski... mija Jędrzejczyka, ale był jeszcze Komorowski
    86' - Brak dokładności powodem tego, że Rybus nie ruszył lewą flanką
    87' - I Mezenga do Żyro, ale co... niedokładnie
    88' - Właśnie Wojtek Hadaj ogłosił, że fani z Gdańska będą musieli pomarznąć na sektorze przez co najmniej 45 minut po gwizdku sędziego
    88' - Manu przypadkowo nabija sobie rękę w kole
    89' - GOL! Hubert Wołąkiewicz! (Lechia)
    90' - I pozamiatane... Wołąkiewicz dostał piłkę na 15 metr.. Strzelił płasko, po ziemi.. Antolović po raz drugi musiał sięgnąć po piłkę do siatki
    90' - Część kibiców opuszcza trybuny...
    91' - Jeszcze gospodarze szukają dośrodkowań..
    91' - Rybus desperacko z dystansu.. Kapsa broni
    91' - Sędzia dolicza 4 minuty
    92' - Kąśliwy strazał z dystansu.. wypluwa Antolović, ale za daleko był rywal, żeby dobić gospodarzy
    92' - Jeszcze będzie jedna zmiana
    93' - Oznaka radości z prowadzenia? Bluzganie na Legię...
    93' - Zmiana Lechia:
    Ivans Lukjanovs -
    Marcin Kaczmarek
    93' - Jeszcze strzał niecelny ze strony gości
    94' - Manu do Rybusa na skrzydło
    95' - Jeszcze Jędrzrejczyk, jeszcze dośrodkowanie... zakończone jak wszystkie pozostałe w dzisiejszym meczu
    95' - GOL! Paweł Nowak! (Lechia)
    95' - Bezlitosny kontratak.. zakończony strzałem Nowaka. Z łatwością to zrobili...
    95' - Dziękujemy, dobranoc
    96' - Koniec meczu!

Koniec! Legia przegrywa 0-3, choć losy spotkania mogły się zupełnie inaczej potoczyć
    Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy na więcej na stronę główną