Zabrze - Wtorek, 10 maja 2011, godz. 20:45
  • 59' Wawrzyniak
1 (0)

Sędzia: Hubert Siejewicz
Widzów: 9852

20:08 - Witamy ze stadionu Górnika w Zabrzu. Legioniści właśnie rozpoczęli rozgrzewkę
20:09 - Znamy już składy obu drużyn. Alejandro Cabral na ławce rezerwowych - w podstawowym składzie Gol i Żyro
20:32 - Wojskowi właśnie zakończyli rozgrzewkę, a górnicza orkiestra przygrywa na murawie
Kibice gospodarzy prezentują oprawę. Na razie widzimy napis "Po ruchu pędzla poznasz prawdziwego mistrza"
20:47 - Dzwonek zadzwonił, a to oznacza, że piłkarze wychodzą na murawę!
Legioniści w białych koszulkach i czarnych spodenkach. Górnik w jednolitych czerwonych trykotach
Losowanie stron, wymiana proporczyków... kapitanem Legii jest Ivica Vrdoljak
Rozpoczynają gospodarze

2' - Torcida prezentuje oprawę - sektorówka z napisem ULTRAS, a także pędzlem, sprayem i puszką farby :)
3' - Radović w polu karnym, uprzedzony i piłka na aucie
4' - Rzeźniczak wywalczył aut
5' - Faul Rzeźniczaka na 40 metrze
6' - Mocny strzał z wolnego w pole karne, piłka odbija się od broniących Radovicia i Rzeźniczaka
8' - Błąd Ivicy Vrdoljaka i piłkarz Górnika rozpoczyna rajd pod bramkę Legii. Akcję przerywa Borysiuk
8' - Wcześniej Żyro chciał uprzedzić interweniującego bramkarza Górnika, ale się mu to nie udało
8' - Aut dla gospodarzy, wyrzuca Bemben
9' - Czysto przejmuje piłkę Radović
9' - Hubnik próbuje podać piłkę na prawe skrzydło do wybiegającego Rzeźniczaka, ale wrzuca mu ją za plecy
10' - kibice Górnika opuszczają trybuny i krzyczą "Piłka nożna dla kibiców" - to protest przeciw działaniom rządu
11' - Dwie groźne sytuacje pod bramką Legii. Najpierw Legię uratowała poprzeczka po strzale Magiery, a potem uderzenie jednego z zabrzan przeleciało tuż nad poprzeczką!
13' - W młynie Górnika zostaje transparent: trybuna zamknięta na wniosek Donalda Tuska
13' - Jest też transparent: miała być druga Irlandia, a mamy drugą Białoruś
14' - Hubnik trafia w boczną siatkę po podaniu Żyry
15' - I jeszcze jeden transparent: Donald stadiony zamyka, więc atmosfera znika
15' - Górnik nie prowadzi teraz dopingu
16' - Indywidualna akcja Żyro - minął Bembna, podciągnął z piłką kilka metrów i uderzył mocno z 16 metra - nad poprzeczką
17' - Spiker grozi karami za wywieszanie transparentów niezwiązanych z meczem
17' - Kibice Górnika już wracają na trybunę
19' - Wawrzyniak zatrzymuje graczy ofensywnych Górnika pod szesnastką
19' - Szybki rajd Manu, ale piłka opuszcza boisko
21' - Danch faulowany, wolny dla gospodarzy
23' - Gol, mimo że przepychany, zdołał ładnie odegrać piłkę na prawe skrzydło do Manu. Ten podbiegł kilkanaście metrów i przerzucił futbolówkę na lewą stronę do Żyry. Młody legionista nie zdołał jej jednak przyjąć i opuściła boisko
25' - Na spalonym Daniel Sikorski
26' - Na akcję zdecydował się Vrdoljak, podanie do Rzeźniczaka, a ten wrzuca piłkę przed bramkę Stachowiaka. Z pola karnego na aut wybija ją Kwiek
26' - Manu uderzał, ale obok bramki
28' - Gol fauluje Kwieka
29' - Strata Górnika i od autu Legia
30' - Radović próbuje na kilka sposobów dośrodkować piłkę z boku pola karnego, ale obrońcy są za każdym razem na posterunku
31' - Wrzucona w pole karne piłka ni z tego ni z owego spada na głowę Przybylskiego, ale jest on na tyle oszołomiony, że nie umie skorzystać z prezentu
31' - Rożny dla gospodarzy
32' - Płaska wrzutka po ziemi Mariusza Magiery, po chwili ten sam zawodnik oddaje zupełnie nieudany strzał
32' - Ciężar gry przeniesiony na połowę Górnika...
32' - Gol czysto zatrzymuje jednego z piłkarzy, a następnie głupio traci piłkę niecelnie podając
33' - Piłkę odzyskali na spółkę Komorowski i Borysiuk, jednak dośrodkowanie nieudane - piłka mija wszystkich legionistów w pole karne
33' - Borysiuk znów fauluje, tym razem Siejewicz pokazuje, że następnym razem chyba sięgnie po kartonik
34' - Faulowany Żyro
35' - Żyro niedobrze podaje w pole karne
35' - Manu wywalczył róg
36' - Borysiuk z kornera...
37' - Bramkarz chciał piąstkować, minął się z piłką, ale sędzia i tak odgwizdał faul na golkiperze zabrzan
37' - Manu oddał teoretycznie niegroźny strzał, ale zaskoczył Stachowiaka, który miał problemy ze zbiciem tej piłki
38' - Skaba odważnie interweniuje poza polem karnym - wybiega i wybija piłkę w aut
38' - Powstrzymany Manu
39' - Komorowski z Vrdoljakiem spokojnie ogrywają Sikorskiego
39' - Faul na Rzeźniczaku
39' - Wolny dla Legii
40' - Ależ huknął Borysiuk! W ostatniej chwili zbił piłkę na poprzeczkę Stachowiak. Jeszcze róg
41' - Dośrodkowanie Borysiuka, w polu karnym nożycami strzelał Wawrzyniak, potem dobijał Hubnik, bramkarz znów wypuścił piłkę przed siebie i dobić chciał Radović. Znów bez efektu!
42' - Wrzutka z lewej strony, strzela natychmiast Przybylski, ale Skaba pewnie broni
42' - Na spalonym Sikorski
44' - Hubnik naciskany przez obrońcę podaje szybko do Manu, ale piłka opuszcza boisko, gdyż Portugalczyk nie zdążył do podania
45' - Aut dla Legii
45' - Dośrodkowanie Radovicia, ładnie wyciąga się Stachowiak i odbija piłkę
45' - Faulowany Hubnik
46' - Z wolnego wrzuca Borysiuk, ale prosto w ręce Stachowiaka
46' - Strata Vrdoljaka, bez zastanowienia uderza Gierczak, jednak nad bramką Skaby
46' - Koniec pierwszej połowy

Legia wróciła na boisko
Są i piłkarze Górnika, zatem za moment startujemy z drugą połową

46' - Zaczęli legioniści
46' - Faulowany Żyro
48' - Radović decyduje się na uderzenie po ziemi, ale wydaje się, że powinien podawać do lepiej ustawionych, wbiegających skrzydłami partnerów
49' - Groźna akcja Legii! Dwa razy uderza Hubnik, raz Rzeźniczak, jeszcze róg dla Legii!
49' - Rzut rożny kończy się główką Komorowskiego, lecz nad bramką
49' - W poprzedniej akcji było dużo zamieszania w polu karnym, jednak zaczęło się od akcji Gola
51' - Radović pędzi z piłką, podaje do Rzeźniczaka, ten wbiega w pole karne, ale przekombinował i piłka opuściła boisko gdyż za bardzo ją sobie nasz obrońca wypuścił. Szkoda, mogło być dobre dośrodkowanie
52' - Teraz zupełnie nieudane dośrodkowanie Borysiuka - wrzucił na ślepo w pole karne, ale za głęboko i piłka opuściła boisko
52' - Żyro dobrze do Manu, ten podciąga kilka metrów i przewraca się na linii pola karnego. Sędzia decyduje, że grę rozpocznie Stachowiak
53' - Rzeźniczak dobrze zastawiał piłkę na naszej połowie, rywal musiał sfaulować
54' - Wawrzyniak przekombinował, jednak piłka trafia do Gola, a ten uderza po ziemi
54' - Żyro wywalczył rzut rożny
57' - Vrdoljak w okienko Stachowiak super broni
57' - Manu wywalczył róg
57' - Wrzutka Borysiuka, uderzenie Ivo, ale tym razem niecelne
59' - Tymczasem Górnik zrobił prześmiewczą oprawę o powołaniach do kadry. Na jednej trybunie transparenty "Do kadry powołani zostali: Adamiak Felicja, Adamiak Adam, Adam Małysz..." i podobizna Smudy, a na drugiej stylizowany na "biedronkowy" napis "nas też wypróbuj" i biedroneczka ;)
59' - Żyro huknął prosto w głowę jednemu z Górników (tzn. tak mocno strzelił). Rywal z trudem się podniósł
59' - Kolejna akcja Legii, która zamknęła rywali na ich połowie! Tym razem próbował Radović
59' - I znów rożny dla nas
60' - GOL! Jakub Wawrzyniak! (Legia)
60' - I goooool
60' - Dośrodkowanie z rożnego i fantastycznie wpakował w okno piłkę Kuba Wawrzyniak. Super!
61' - Właściwie to Górnik prosił się od kilku minut o tę bramkę, no to się doprosił :)
62' - Faul Górników, będzie wolny dla Legii
63' - Faulowany Radović
63' - Żółta kartka: Michael Bemben (Górnik Z.)
63' - Potrzebna interwencja lekarzy, ale Radko już wstał
64' - Wolny źle rozegrany - prosto w piłkarza Górnika
68' - Znów składna akcja Legii, która zostawia dużo miejsca naszym piłkarzom. Tym razem strzelał Radović a piłkę odgrywał mu Hubnik. Obaj mieli dużo miejsca. Rado przestrzelił
69' - Kibice Górnika bawią się w "jaka to melodia". Jednak za łatwy utwór jak dla nas - ciekawe czy piosenki o Górniku wszyscy kibice na stadionie też znają?
69' - Żółta kartka: Michael Bemben (Górnik Z.)
69' - Zmiana Legia:

Michał Żyro -
Alejandro Cabral
71' - Zmiana Górnik Z.:
Rafał Pietrzak -
Marcin Wodecki
Piotr Gierczak -
Robert Jeż
73' - Dośrodkowanie Manu, bramkę łapie Stachowiak
74' - Vrdoljak łatwo zatrzymał Jeża i odebrał mu piłkę przed naszym polem karnym
75' - Faulowany Rzeźniczak
75' - Zmiana Legia:
Michal Hubnik -
Michał Kucharczyk
77' - Nie doszedł do piłki Wawrzyniak i opuściła ona boisko
77' - Zmiana Górnik Z.:
Aleksander Kwiek -
Gabriel Nowak
78' - Faulowany Radović
79' - Strzał Górnika z połowy boiska. Piłka leciała milion lat świetlnych i Skaba bez problemu ją złapał
81' - Kucharczyk zmarnował setę. Manu dobrze podał w pole karne do Radovicia, ten strzelił, bramkarz odbił piłkę i trafiła ona wprost pod nogi Kucharczyka. Ten miał przed sobą pustą bramkę, ale huknął na wiwat
81' - A kibice Górnika znów śpiewają o Legii, strasznie to już nudne
82' - Jednak oczywiście cieszymy się, że nasza drużyna to najważniejszy punkt dnia dla wielu chłopaków z familoków :)
84' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
84' - Wodecki minął się z piłką w polu karnym, bo byłoby groźnie
85' - Wolny dla Górnika
85' - Trzyosobowy mur ustawiają legioniści
85' - Dośrodkowanie i głową wybija piłkę Wawrzyniak
86' - Rożny dla gospodarzy
87' - Nie lubimy, gdy Legia przestaje grać po bramce, kiedy ma naprawdę dużą przewagę i wszystkie atuty...
87' - Marne wykonanie rogu przez Górnik i od bramki zacznie Skaba
88' - Aut dla Górnika
88' - Spokojna interwencja Wojtka Skaby przy wrzutce z prawej strony boiska
89' - Wrzutka z daleka Rzeźniczaka do Cabrala, ten jednak uprzedzony przez obrońcę
90' - Zmiana Legia:
Miroslav Radović -
Maciej Rybus
91' - Żółta kartka: Adam Banaś (Górnik Z.)
91' - Sędzia przedłuża drugą połowę o trzy minuty
91' - Ivica wybija piłkę byle dalej od pola karnego
93' - Jeszcze aut dla nas
93' - GOL! Daniel Sikorski! (Górnik Z.)
94' - Po błędize Wojciecha Skaby Sikorski doprowadza do wyrównania...
94' - Koniec meczu!

Gra nawet nie została już wznowiona. Żenada! Legia która powinna srzelić dziś górnikowi z 10 bramek traci gola w doliczonym czasie gry i ostatecznie remisuje