Ried im Innkreis - Czwartek, 2 sierpnia 2012, godz. 19:00
  • 85' Ljuboja
1 (0)

Sędzia: Ante Vucemilović-Simunović Jr
Widzów: 4200

18:43 - Witamy z Austrii! Za mniej więcej kwadrans rozpocznie się kolejne spotkanie Legii w Lidze Europy
18:44 - Wejście kibiców Legii na trybuny przebiegało w miarę sprawnie. Najpierw sprawdzano flagi, potem bilety sprawdzali... polscy policjanci(?!)
18:46 - Pogoda dopisuje, ok 25 stopni Celsjusza, atmosfera mocno piknikowa
18:46 - Kibice w sektorze gości mają biało-czerwone flagi na kijach
18:47 - Na płocie zawisną: A melanż trwa, UZL, Legia reprezentacyjna, Tradycja Pokoleń, Żyleta, Warriors i Turyści
18:49 - Znamy wyjściowy skład Legii. Jedna zmiana: zamiast Marka Saganowskiego gra Danijel Ljuboja
Gospodarze w zielono-czarnym zestawieniu. Legia na biało-czarno

1' - Rozpoczął Ried
3' - Wrzut z auto w pole karne Legii, ale bez efektu
6' - Prostopadłe podanie do Koseckiego, ale legionista na spalonym
6' - Faul na Golu
8' - Głośny doping legionistów "Ole ole, ole ola i tylko Legia, Legia Warszawa" niesie się po stadionie
10' - W ataku gra Jakub Kosecki, Ljuboja z Radoviciem mają rozgrywać piłkę w środku pola
11' - Ljuboja faulowany w środku pola
12' - Wawrzyniak dobrze zablokował piłkę w polu karnym i pewnie złapał ją Kuciak
14' - Łukasik prostopadle do Radovicia... ten na spalonym
15' - Brzydko faulowany Danijel Ljuboja przy linii autowej na wysokości pola karnego
16' - Dośrodkowanie Ljuboi zbyt niskie - wybili obrońcy
18' - Kosecki w narożniku boiska nie dał rady dwóm rywalom
18' - Na spalonym Michał Kucharczyk
19' - Od bramki rozpocznie Dusan Kuciak po nieudanym dośrodkowaniu Grosslingera
21' - Dośrodkowanie Ljuboi w pole karne... wybijają obrońcy.
22' - Bardzo ładny przechwyt Janusza Gola w środku pola, akcja Legii zakończona uderzeniem Radovicia, ale za słabym by pokonać bramkarza gospodarzy
24' - Tym razem na pozycji spalonej złapany Danijel Ljuboja. Serb w charakterystyczny dla siebie sposób podniósł ręce w geście pretensji :)
25' - Radović założył "siatkę" rywalowi
26' - I kolejny spalony Legii - już szósty
28' - Ładny zwód Ljuboi, który wpadł w pole karne i dośrodkował tak, że obrońca wybił na rzut rożny
28' - Zupełnie nieudane uderzenie Kucharczyk z pierwszej kozłującej piłki
30' - Kosecki dobrze przyjął piłkę na 16 metrze, ale chyba za szybko zdecydował się na strzał, bo w pole karne wbiegał Ljuboja. Bramkarz bez problemów złapał piłkę
31' - Faul Łukasika
32' - Przepiękne mocne uderzenie Grossingera z ponad 25 metrów przeleciało metr od słupka bramki Legii
34' - Groźna kontra Ried lewą stroną. Płaskie dośrodkowanie na piąty metr... i Wawrzyniak bezpiecznie wybija na rzut rożny
35' - Z rożnego SV Ried
35' - Z sektora gości dobiega okrzyk "Ja kocham Legię, pier... ITI".
36' - Przebojowo chciał zagrać Kosecki i został sfaulowany
36' - Żółta kartka: Jan Marc Riegler (SV Ried)
37' - Krótkie rozegranie Ljubi, Gol, Ljuboja.. wszystko na 30 metrze. Teraz Wawrzyniak wykłada na lewą stronę do Kucharczyka, ale ten na wyraźnym spalonym
39' - Małe zamieszanie pod polem karnym Legii zakończone... zagraniem ręką przez zawodnika Ried
40' - Z minuty na minutę gospodarze radzą sobie coraz śmielej
42' - Radović, jeden zwód, drgui trzeci... wszystko to w polu karnym i podanie na 8 metr do Kosy, którego strzał został zablokowany
43' - Nieudane podanie Koseckiego w pole karne - do nikogo
44' - Piłkarze gospodarzy domagają się reakcji sędziego po mocnym wejściu Jakuba Koseckiego, ten jednak nie reaguje
46' - Grossinger pod polem karnym Legii, podaje prostopadle na 12 metr, ale nie zrozumiał tego kolega z zespołu i piłkę złapał Kuciak
46' - Sędzia dolicza 1 minutę
47' - Faul na Łukasiku
47' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy bez bramek na stadionie w austriackim Ried

Piłkarze gospodarzy już wrócili na boisko. Wchodzą też legioniści
Do wejścia szykuje się Marek Saganowski

46' - Zmiana Legia:

Janusz Gol -
Marek Saganowski
46' - Kosecki przeszedł na lewe skrzydło, w ataku Saganowski
47' - Hymn Polski w wykonaniu kibiców Legii
49' - Biało-czerwona oprawa w sektorze Legii z angielskim napisem ""We wanted to be free and owe this freedom to nobady"
50' - Są także race
50' - Żółta kartka: Jakub Wawrzyniak (Legia)
51' - Niecelne uderzenie Meilingera z rzutu wolnego
52' - GOL! Rene Gartler! (SV Ried)
53' - No i niestety przegrywamy... Dośrodkowanie na piąty metr, piłka skozłowała przed Żewłakowem i Gartler głową nie daje szans Kuciakowi
54' - Rozochoceni Austriacy atakują, podobna sytuacja do tej sprzed chwili, ale tym razem Żewłak wybija piłkę
56' - Na spalonym Gartler
60' - Zmiana SV Ried:
Markus Grossinger -
Nacho
61' - Radović dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale obrońcy wybili na aut
62' - Karny dla Ried!
62' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Jakub Wawrzyniak (Legia)
62' - Nieumyślne zagranie ręką Wawrzyniaka, ale arbiter uznał, że gospodarzom należy się jedenastka...
63' - GOL! Anel Hadzić z karnego! (SV Ried)
63' - Kuciak zmylony no i już 0-2 :(
65' - Rożny dla Legii. Mocne dośrodkowanie Ljuboi... przeleciało niemal nad wszystkimi, jeszcze z drugiej strony próbowali legioniści - bez efektu
65' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Jakub Rzeźniczak
69' - Bardzo ładnie Rzeźniczak zabrał piłkę rywalowi, który wbiegł w pole karne.
69' - Nieudana próba przelobowania Kuciaka
72' - Zmiana SV Ried:
Rene Gartler -
Robert Zulj
74' - Zmiana Legia:
Daniel Łukasik -
Ivica Vrdoljak
77' - Kuciak broni sam na sam, ale i tak była pozycja spalona...
79' - Rzut rożny dla Ried wykona Nacho
79' - Zmiana SV Ried:
Marco Meilinger -
Guillem Marti Misut
81' - Faul Jędrzejczyka na środku boiska
83' - Ljuboja z rzutu wolnego dośrodkował tak, że piłkę mogli łapać tylko fotoreporterzy siedzący za bramką Ried
84' - Żółta kartka: Thomas Gebauer (SV Ried)
84' - Dośrodkowanie Radovicia za mocne, ale piłkę przejął Rzeźniczak. Kosecki zbiega do środka i jest faulowany
84' - Żółta kartka: Marcel Ziegl (SV Ried)
85' - Radović ddośrodkowuje.... GOOOOOLLL!!!!
85' - GOL! Danijel Ljuboja! (Legia)
86' - Ljubo głową przedłużył to dośrodkowanie zmylając bramkarz gospodarzy!!
87' - Faul na Saganowskim
88' - I kolejne dośrodkowanie Radovicia się szykuje, ale tym razem nic z tego nie wyszło
91' - Sędzia doliczył 3 minuty
92' - Poprzeczka ratuje Ried przed utratą drugiej bramki!
92' - Jeszcze Legia w ataku, Saganowski zablokowany
94' - Była szansa na szybką kontrę, ale Kosecki został sfaulowany
94' - Koniec meczu!

Legia przegrała pierwszy mecz w Austrii 1-2, na szczęście i tylko 1-2... W pewnym momencie było bardzo źle, ale w końcówce Ljuboja strzelił ważnego gola, a w doliczonym czasie gry Saganowski trafił w poprzeczkę. Teraz na Łazienkowskiej trzeba po prostu pewnie wygrać!
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy na Legionisci.com - wkrótce zdjęcia i wypowiedzi