Gdańsk - Niedziela, 8 grudnia 2013, godz. 18:00
    0 (0)

Sędzia: Tomasz Musiał
    Widzów: 8000

17:11 - Witamy ze śnieżnego Gdańska. Za chwilę podamy składy obu drużyn
    17:17 - W Legii dwie nowe twarze. Wrócił Dossa Junior i Michał Kucharczyk. Od pierwszej minuty gra Henrik Ojamaa. Na ławce usiadł Tomasz Brzyski
    17:20 - W ataku od pierwszej minuty Patryk Mikita. Dwaliszwili odpoczywa na ławce
    17:35 - Pierwsza wymiana "uprzejmości" między kibicami obu drużyn. W sektorze gości ponad 500 osób
    17:38 - Na stadionie na razie tragicznie mało kibiców
    W sektorze gości flagi: Warriors, Jesteśmy waszą stolicą, North Power, Olimpia, Wielki CWKS oraz Żyleta!
    Jest jeszcze flaga Deyna. Fani ze stolicy przygotowali oprawę, którą zaprezentują na wyjście piłkarzy. Gospodarze również mają przygotowany długi transparent i sektorówkę
    Piłkarze wychodzą na murawę
    Będzie oprawa w sektorze gości

1' - Zaczęła Lechia
    2' - W sektorze Legii sektorówka z pasów z postacią kibica i napisem - nie przebieramy w środkach
    3' - Aut dla nas
    4' - Ależ błąd Kuciaka! Wyszedł z bramki i miną się z piłką. Piłkarz Lechii zgłupiał
    5' - Napastnik Lechii zamiast strzelać odgrywał do kolegi, który i tak był na spalonym... A za piłką zdążył jeden z legionistów i wybił ją za boisko
    6' - W sektorze Legii oprawa - nie przebieramy w środkach z pasów materiału. Do tego flagi na kijach i race. Efekt konkretny:)
    6' - Kucharczyk wywalczył rzut rożny
    6' - Piłka w rękach bramkarza
    9' - Faulowany Dossa Junior
    9' - Żółta kartka: Piotr Grzelczak (Lechia)
    11' - Oprawa gospodarzy o treści "System upadł... myślenie pozostało, lata mijają a drzew wciąż za mało" i sektorówka z wiszącymi na drzewach Kiszczakiem, Mazowieckim, Urbanem, Jaruzelskim i Michnikiem
    13' - Boisko zadymione, przerwa w grze
    16' - Gra wznowiona. Z autu gospodarze
    16' - Vrdoljak dobrze przerwał akcję, ale potem Mikita faulował na 30 metrze
    17' - Od bramki rozpocznie Kuciak, a w tym momencie fani gospodarzy śpiewają hymn Polski
    19' - A teraz lechiści prezentują transparent "Kuchar oszuście, kiedy spełnisz swoje obietnice" i śpiewają "Kuchar oszust"
    19' - Radović faulowany na środku boiska
    20' - Astiz minął się z piłką, ale natychmiast jego błąd naprawił Dossa Junior
    20' - Dobry powrót Ojamy i przerwanie ataku Lechii
    21' - Znakomita okazja dla Lechii, prostopadłe podanie do Grzelczaka który znalazł się sam na sam z Kuciakiem i próbował lobować ale Słowak świetnie zablokował piłkę. Jeszcze dobitka w wykonaniu Matsui, ale niecelna
    22' - Zyska uderzył z narożnika pola karnego po długim rogu - niecelnie
    24' - Lechia raz po raz pod polem karnym Legii. Tym razem zablokowany Wiśniewski
    26' - Błąd Wawrzyniaka, Matsui niemal wyszedł sam na sam, ale świetnie wrócił się Bereszyński. Na krótko, bo w środku pola piłkę stracił Vrdoljak...
    30' - Przechwyt Ojamy w środku boiska, ale nieudana próba wyprowadzenia akcji. Teraz Wawrzyniak musiał wycofywać do Kuciaka, a ten wybił piłkę na aut
    30' - Oj, brzydki faul Dossy Juniora, który spóźnił się ze wślizgiem i faulował Grzelczaka...
    30' - Żółta kartka: Dossa Junior (Legia)
    31' - Oprawa kibiców Legii w Gdańsku:
    34' - Na razie legioniści słabiutko.Zero strzałów, przy 8 próbach Lechii
    34' - Posiadanie piłki 55% do 45%
    36' - Wiśniewski sam na sam... Kuciak broni! Ale Wawrzyniak fauluje lechistę... karny
    36' - Czerwona kartka: Jakub Wawrzyniak (Legia)
    37' - GOL! Daisuke Matsui z karnego! (Lechia)
    38' - Lekko po ziemi.. Kuciak nawet się nie ruszył i jeszcze protestował, że Japończyk zatrzymał się w momencie strzału
    40' - Kolejna świetna sytuacja dla Lechii. DOśrodkowanie Oialembo i strzał z pierwszej Wiśniewskiego instynktownie odbił Kuciak!
    41' - Zmiana Legia:

Ivica Vrdoljak -
    Dominik Furman
    41' - Dwie zmiany w Legii. Boisko opuścił kontuzjowany Vrdoljak
    Patryk Mikita -
    Tomasz Brzyski
    41' - Kucharczyk przesunięty na środek
    45' - Kontra Lechii i przypadkowo piłka trafiła w Dossę
    46' - Jodłowiec faulowany przy narożniku pola karnego. Rzut wolny wykona Brzyski
    46' - Sędzia doliczył 5 minut
    47' - Fatalne wykonanie rzutu wolnego... piłka przeleciała przez całe pole karne i wyszła na aut bramkowy
    48' - Kuciak na raty broni strzał Wiśniewskiego
    49' - Strzały: 10-0. Celne: 5:-0
    51' - Koniec pierwszej połowy

Pierwsza połowa fatalna w wykonaniu Legii. Zasłużone prowadzenie gospodarzy - mogło być dużo gorzej, choć czy jest nadzieja na lepiej w sytuacji gdy gramy w dziesiątkę?
    Piłkarze wrócili na murawę

49' - Matsui dograł piłkę w pole karne po ziemi i Frankowski uprzedził Astiza, ale na szczęście uderzył niecelnie
    50' - Znowu groźnie przed bramką Legii, ale Dossa wybił piłkę na aut
    50' - Chwila przerwy bo kibice Lechii rzucali śnieżkami w Dusana Kuciaka
    51' - Astiz wybija piłkę na rzut rożny
    52' - Oczywiście cały czas sypie śnieg. Piłkarze grają pomarańczową piłką, a murawa jest coraz bielsza
    52' - Frankowski zablokowany w ostatniej chwili przez Astiza
    53' - Na 30 metrze faulowany Furman
    57' - Pierwszy strzał w meczu na bramkę Bąka. Kucharczyk za lekko i golkiper Lechii nie miał problemów z obroną
    60' - Legia wzięła się do gry! Bereszyński przeprowadził atak dograł do Furmana, który uderzył z ostrego kąta w słupek!
    63' - Astiz faulowany na własnej połowie
    65' - Radović nieudanie próbował wejść w pole karne, Bereszyński przejął piłkę i wycofał do Furmana, który fatalnie posłał piłkę nad poprzeczką
    65' - Zmiana Lechia:
    Wojciech Zyska -
    Krzysztof Bąk
    66' - Kucharczyk faulowany, Brzyski będzie dośrodkowywał w pole karne
    67' - Posłał piłkę na głowę Juniora, ale jego strzał był za lekki. Bąk obronił
    68' - I znowu dośrdkowanie z wolnego w pole karne Lechii... aj Jodłowiec nie trafił w piłkę z 11 metrów!
    68' - Radović wywalczył rzut rożny
    69' - Póki co Legia bardzo dobrze gra w drugiej połowie. Lechia nie istnieje
    71' - No i... karny dla Lechii po faulu Bereszyńskiego
    71' - Bereś nie dał rady powstrzymać Matusi i faulował go na pograniczu pola karnego, arbiter uznał że było to w obrębie pola karnego
    71' - Żółta kartka: Bartosz Bereszyński (Legia)
    72' - GOL! Daisuke Matsui z karnego! (Lechia)
    73' - Mamy informacje, że karny niesłuszny - faul był przed polem karnym
    74' - Żółta kartka: Maciej Kostrzewa (Lechia)
    74' - Rzut wolny z 30 metrów na wprost bramki Lechii wykonuje Brzyski
    74' - Podciął piłkę dogrywając ją na 7 metr, ale obrońcy Lechii nie dali się zaskoczyć
    76' - Zmiana Lechia:
    Piotr Grzelczak -
    Patryk Tuszyński
    76' - Znowu Legia w ataku...Kucharczyk lekko trącił piłkę po podaniu Ojamy i zmyliło to Jodłowca
    78' - Rzut rożny dla Legii wywalczył Radović, a wykona Brzyski
    80' - Żółta kartka: Rafał Janicki (Lechia)
    82' - Żółta kartka: Piotr Wiśniewski (Lechia)
    84' - Spod linii autowej Brzyski dośrodkował piłkę z rzutu wolnego... na głowę Dossy i znowu broni Bąk!
    84' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Bartosz Bereszyński (Legia)
    84' - Bereszyński znowu fauluje i wylatuje z boiska., Probierz na boisku spięcie między piłkarzami!
    85' - Przerwa w grze... Musiał chyba już nikogo więcej nie ukarze
    88' - Zmiana Legia:
    Miroslav Radović -
    Łukasz Broź
    89' - Piękne uderzenie Brzyskiego z bardzo ostrego kąta przeleciało tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką!
    89' - Zmiana Lechia:
    Daisuke Matsui -
    Paweł Buzała
    91' - Sędzia dolicza 4 minuty
    94' - Brzyski ładnie wypatrzył Kucharczyka, ten znalazł się sam na sam, ale sędzia odgwizdał spalonego
    96' - Żółta kartka: Dominik Furman (Legia)
    96' - Koniec meczu!

Tragiczna pierwsza połowa, bardzo dobra druga, ale trudno wygrać mecz po jednym niesłusznym rzucie karnym i grając w 9. Legia nadal liderem z przewagą 3 punktów
    Oprawa kibiców Legii w Gdańsku:
    Piłkarze Legii dziękują kibicom za doping, na środku boiska cieszą się gospodarze