Zabrze - Sobota, 22 lutego 2014, godz. 18:30
    3 (1)

Sędzia: Paweł Pskit
    Widzów: 3000

Dzień dobry. Witamy z Zabrza i zapraszamy na klasyk polskiej ligi. Górnik - Legia.
    W wyjściowym składzie mistrzów Polski zagra dziś Orlando Sa. Portugalczyk zadebiutuje z nr 70 na plecach.
    Gospodarze zaś straszą duetem Nakoulma - Zachara. Co na to panowie Radović i Sa?
    I wychodzą na boisko. Legioniści na zielono pod wodzą Ivicy Vrdoljaka, Górnik na biało, a ich kapitanem jest Radosław Sobolewski.
    Jeszcze pamiątkowa focia i za chwilę zaczynamy.

2' - Rozpoczęli górnicy.
    2' - I pierwszy atak pozycyjny zabrzan, ale radzą sobie legioniści.
    3' - Radović faulowany przez Jeża.
    3' - Grę wznawia Kuciak.
    3' - Dalekie zagranie w kierunku Sa pod pole karne, ale tam niedokładnie przyjmuje Guilherme.
    4' - Szansa Legii!!! Lewym skrzydłem popędził Ojamaa, ale bardzo niedokładnie zagrał.
    5' - W rewanżu atak zabrzan. Broź powstrzymał Madeja.
    5' - Jest róg dla śląskiej ekipy, piąstkuje Kuciak, a Nakoulma odbija piłkę poza linię końcową.
    6' - W środku pola Drewniak fauluje "Jodłę".
    6' - Górnik atakuje pressingiem, ale legioniści utrzymują się przy piłce.
    6' - W końcu futbolówkę traci Radović.
    8' - Na razie jednak chaos. Brakuje składnych akcji. "Wojskowi" często długimi podaniami z linii obrony szukają Sa, ale ten na razie nie powąchał piłki.
    8' - Pięknie teraz w obronie powalczył Guilherme i wybił piłkę na aut.
    9' - Groźna strata Vrdoljaka, kontra Górnika...
    9' - Uderzenie zza pola karnego Drewniaka, ale wysoko nad poprzeczką!
    10' - Przechwyt Jodłowca, Legia wychodzi trzech na trzech!
    10' - Radović!!! Aj... Fatalnie podał w kierunku Sa...
    11' - Ładnie teraz w środku przedarł się Ojamaa.
    11' - Radović rozrzuca piłkę do prawej strony do Guilherme.
    12' - Mistrzowie Polski świetnie krótkimi podaniami przeszli na bok pola karnego, aż wreszcie niedokładnie dośrodkował Vrdoljak.
    12' - Jeszcze za mocne zagranie Brzyskiego w pole karne...
    13' - "Żabole" w natarciu. Kosznik jednak dośrodkował za głęboko i piłka spadła na siatkę bramki Kuciaka.
    14' - Ooo! Teraz pięknie Brzyski wypatrzył Ojamęę na lewej stronie. Ten pognał ile sił, ale nie miał komu zagrać i wywalczył rzut rożny.
    14' - Z rogu Brzyski...
    14' - VRDOLJAK!!!
    15' - NIEBYWAŁE! Świetne uderzenie Chorwata głową broni Steinbors.
    15' - I znów rzut różny, ale tym razem wrzutka nie została zakończona strzałem.
    16' - Ładnie teraz Broź wymienił piłkę z Guilherme i w efekcie faul na Broziu.
    16' - Dobra okazja dla "Brzytwy"... Jest z prawej strony piłka...
    16' - Brzyski......
    16' - Niestety nad poprzeczką.
    17' - Źle ustawiony Brzyski, może być groźnie, ale na szczęście nasz lewy obrońca naprawia szybko swój błąd.
    18' - Świetny przerzut Guilherme na lewą stronę boiska do Brzyskiego, ale ten wrzuca "zawiesinę" w pole karne i pewnie łapie bramkarz.
    18' - Legioniści pressingiem, ale bardzo nieporadnie i łatwo gospodarze spod niego wyszli.
    18' - Dobrze teraz Broź powstrzymuje Nakoulmę.
    20' - Dossa fauluje w środku pola Zacharę i mamy mini awanturę.
    20' - Ale już sędzia Psit przywraca ład i porządek.
    21' - Dośrodkowawnie Jeża w pole karne, ale tam w walce powietrznej faulowany Dossa.
    21' - Jak na razie kompletnie niewidoczny jest Sa, ale ... Nie zapeszajmy. Ma jeszcze dużo czasu.
    22' - Mądrze Ojamaa z Brzyskim wymienia podania...
    22' - Wrzutka w pole karne, futbolówka spada na 17 metr, a tam Vrdoljak akcję kończy strzałem.
    23' - fot. Mishka / Legionisci.com
    24' - Za głębokie dośrodkowanie w nasze pole karne i Kuciak łapie bez trudu.
    24' - Jeż pędzi sam na sam z Kuciakiem!
    24' - Ale na szczęście sędzia dopatrzył się spalonego!
    24' - Akcja przerwana.
    25' - No i Sa przywitał się teraz z kibicami!
    25' - Pięknie przyjął piłkę w polu karnym przy asyście czterech obrońców, obrócił się i uderzył na bramkę!
    25' - Niestety niecelnie.
    25' - Ale to była najgroźniejsza akcja Legii.
    26' - Łooo! Guilherme świetnie znów w obronie!
    27' - Mecz dość spokojny, trwa mocowanie w środku pola.
    27' - Guilherme zszedł do środka, zrobił miejsce Broziowi, ale sam źle zagrał w kierunku Ojamyy.
    28' - Jak na razie "wojskowi" pewnie w obronie. Nie pozwalają właściwie na nic Górnikowi.
    29' - Żółta kartka: Boris Pandza (Górnik Z.)
    30' - Pięknie zerwał się Ojamaa, ale bezpardonowo powstrzymał go Pandża.
    30' - Brzyski dośrodkował z rzutu wolnego.
    31' - I znów jakby troszkę spokojniej na boisku.
    31' - Legia często gra długimi podaniami, a to nie kończy się dobrze.
    32' - fot. Mishka / Legionisci.com
    32' - Ojamaa był na spalonym, ale Radović nie i ruszył do piłki, ale tam obrońca powstrzymał go wślizgiem. Mamy róg.
    33' - Znów niezłe wrzucenie piłki przez Brzyskiego, ale do piłki nie sięgają Dossa i Vrdoljak. Akcję kończy strzałem sprzed pola karnego Guilherme. Niestety, uderza prawą nogą... A ta jest znacznie słabsza od lewej...
    33' - Na spalonym Sa.
    34' - Górnik próbuje budować atak pozycyjny, ale w środku pola powstrzymuje ich Vrdoljak.
    36' - fot. Mishka / Legionisci.com
    36' - Parę minut nudy...
    37' - Faul Vrdoljaka przy linii bocznej.
    37' - Oj mocno za mocno dośrodkował Jeż.
    38' - "Rado" za długo woził się z piłką, ale na szczęście w atak wmieszał się Jodłowiec, wpadł w pole karne, a jego podanie zostało zablokowane. Znów mamy róg.
    39' - fot. Mishka / Legionisci.com
    39' - LOL! A co teraz zrobił Zachara? Złapał piłkę w ręce zanim ta wyszła na aut?!
    40' - Fajna akcja Sa z Ojamąą, Estończyk dośrodkował w pole karne, ale tam był tylko niewysoki Guilherme.
    40' - Strzał z dystansu Madeja łatwo broni Kuciak.
    42' - Groźnie Legia, coraz groźniejsi jesteśmy. Świetną okazję miał Jodłowiec.
    43' - GOL! Inaki Astiz! (Legia)
    43' - GOOOOOOOOOL!!! AAAAASTIZ!!!!!!
    44' - Brzyski zagrał z rzutu wolnego w pole karne, tam któryś z obrońców zbił piłkę, a ona trafiła pod nogi Astiza, który bez wahania kropnął do siatki!
    44' - Mamy 1-0 dla Legii!
    44' - Ojamaa faulował na 29 metrze...
    45' - Z wolnego Jeż...
    45' - Jeż krótko z kolegą, jego strzał zablokowany i Legia idzie z kontrą.
    45' - Kluczowe tu było "idzie", szybko powstrzymani nasi.
    45' - Zbyt długo z futbolówką woził się "Rado".
    46' - Koniec pierwszej połowy

I połowa zakończona piękną akcją Guilherme.
    Do przerwy zasłużone prowadzenie Legii po bramce Inakiego Astiza.

46' - Legia zaczyna drugą połowę
    48' - Początek dla Górnika ale bez zagrożenia pod bramką Kuciaka
    49' - W ten sposób Inaki strzelił na 1-0: fot. Mishka / Legionisci.com
    49' - Madej strzela zza pola karnego ale obok bramki.
    51' - Mało emocji na początku drugiej połowy - gra głównie w środku pola
    52' - Ojamaa faulowany w czasie rajdu lewą stroną.
    53' - Brzyski dośrodkował z rzutu wolnego ale piłka minęła wszystkich.
    55' - "Wojskowi" teraz mądrze trzymają daleko górników.
    55' - Oczywiście daleko od naszej bramki.
    56' - Fantastyczny drybling Ojamyy w środku boiska, ale podanie już niedokładne.
    56' - Zmiana Górnik Z.:

Maciej Mańka -
    Maciej Małkowski
    57' - Pchają się gospodarze, pchają do przodu, ale są albo niedokładni, albo zbyt przewidywalni.
    57' - Niedługo chyba zejdzie Zachara. Zgłosił uraz.
    58' - Zmiana Górnik Z.:
    Mateusz Zachara -
    Wojciech Łuczak
    59' - W ataku zabrzanie, ale aut dla Legii.
    60' - Górnik na razie bez pomysłu, a Legia wydaje się kontrolować mecz.
    60' - Broź pod linią boczną fauluje Nakoulmę.
    61' - fot. Mishka / Legionisci.com
    61' - Rzut wolny... Jeż...
    61' - Wychodzi daleko Kuciak, nie łapie piłki, ale na szczęście zabrzanie nie wykorzystali tej pomyłki naszego bramkarza.
    62' - Dobrze teraz w obronie Vrdoljak, świetnie asekuruje Brzyskiego.
    63' - Ładnie teraz Radović mija balansem Jeża i jest faulowany. Może być dobra okazja dla Legii z rzutu wolnego...
    63' - Uuu, ale horror na boisku. Steinbors nokautuje Łukasiewicza, a Psikt ... odgwizduje rzut wolny dla Górnika
    64' - Kabaret...
    64' - Obaj zabrzanie nie podnoszą się z murawy.
    65' - W Górniku będzie zmiana bramkarza. Wieczorek wykorzysta więc limit zmian.
    65' - Ciekawe co z Łukasiewiczem...
    66' - Steinborsa znoszą z boiska noszowi.
    66' - Zmiana Górnik Z.:
    Pavels Steinbors -
    Grzegorz Kasprzik
    66' - fot. Mishka / Legionisci.com
    67' - Górnicy oddali piłkę Legii. Grę wznowił Kuciak.
    67' - Znów mamy rzut wolny... Brzyski...
    68' - AJ! Potężne uderzenie "Brzytwy", rykoszet i Kasprzik broni z dużym trudem!
    68' - Jak wiadomo, pierwsze interwencja bramkarza jest niezwykle ważna.
    68' - W kontrze Górnik, ale Legia opanowała sytuację.
    68' - Ojamaa wywalczył aut.
    69' - Znów stały fragment. Róg...
    69' - Ale źle wykonany i groźna kontra Górnika!
    70' - Madej mocno uderza i broni Kuciak!!!
    70' - Najlepsza szansa zabrzan w tym roku.
    72' - Oj znowu niebezpieczna akcja Górnika. Strzał Nakoulmy zablokowany, jest rzut rożny, ale po dośrodkowaniu uderzenie Madeja idzie daleko od bramki.
    73' - Znów szarpie Nakoulma, powstrzymuje go Jodłowiec, ale fauluje.
    74' - Dośrodkowanie, piąstkuje Kuciak, a potem Madej łatwo ogrywa Guilherme. Na szczęście źle dogrywa do kolegów.
    75' - Zmiana Legia:
    Orlando Sa -
    Raphael Augusto
    76' - Schodzi Sa, który nie zaliczy tego meczu do udanych. Ojamaa przesunięty do ataku.
    76' - Strata Dossy!
    76' - FANTASTYCZNY powrót i odbiór Vrdoljaka!
    77' - Za mocne podanie Radovicia. A może to Serb jest za wolny?
    78' - Ładnie Ojamaa przedryblował rywali, odegrał do Radovicia, a ten niedokładnie zgrał do Estończyka.
    78' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
    78' - ALE KONTRA LEGII!!!
    79' - Przejęcie piłki w środku pola, futbolówka trafia do Augusto, ten pięknie prostopadle wypuszcza w bój Radovicia, Serb popędził sam na sam z Kasprzikiem, świetnie go minął i posłał piłkę do pustej bramki.
    81' - Ha! 2-0 dla nas! Puchar za ligę!
    82' - "Rado" nie jest za wolny!
    82' - Szansa! Jodłowiec głową tuż obok bramki!
    83' - Kontra Legii!
    83' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
    84' - fot. Mishka / Legionisci.com
    85' - Ale numer! Zgrabny kontratak Legii, Radović odgrywa do Ojamyy, ten na siłę szuka strzału, piłka zostaje zblokowana i trafia pod nogi "Rado" i ten z ostrego kąta pięknym strzałem trafia do siatki!
    85' - No to mamy trzy punkty. A nad Górnikiem już 11 przewagi.
    86' - Ponownie świetnie Vrdoljak w odbiorze.
    86' - Ojamaa znów robi wiatrak z obrońców zabrzan i jest faulowany przez Pandżę.
    86' - Rzut wolny z narożnika pola karnego. Brzyski...
    87' - Dośrodkowanie ciut za wysokie dla Dossy...
    88' - No to teraz już na luzaku możemy czekać na koniec spotkania.
    89' - "Teraz pan ma relaks".
    89' - Nakoulma tymczasem fauluje Dossę.
    90' - Faul na Vrdoljaku w środku pola.
    90' - Zmiana Legia:
    Miroslav Radović -
    Helio Pinto
    91' - Schodzi serbski bohater, a wchodzi Pinto.
    92' - Zmiana Legia:
    Henrik Ojamaa -
    Michał Efir
    93' - Trochę zamieszania przed polem karnym Górnika i Dossa w efekcie wywalczył róg.
    93' - Ładny strzał Guilherme.
    93' - Żółta kartka: Prejuce Nakoulma (Górnik Z.)
    94' - A "Rado" ma już 8 bramek w Ekstraklasie w tym sezonie.
    95' - Legia spokojnie kontroluje mecz.
    95' - A raczej jego końcówkę. Jeszcze 30 sekund.
    96' - Koniec meczu!

Legia pewnie wygrywa w Zabrzu z Górnikiem 3-0 po bramkach Astiza i dwóch Radovicia.
    To pierwsze zwycięstwo "wojskowych" w lidze w Zabrzu od 6 lat.
    Legia umacnia się w naszym ulubionym fotelu lidera.
    Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! Wkrótce materiały pomeczowe na naszej stronie. Zachęcamy do oglądania i czytania. Za tydzień zaś w Warszawie podejmiemy Jagiellonię.