Szczecin - Środa, 28 maja 2014, godz. 20:30

Sędzia: Daniel Stefański
    Widzów: 11248

19:56 - Witamy ze stadionu w Szczecinie!
    Legioniści wybiegli na rozgrzewkę w t-shirtach "Wspieramy naszych żołnierzy 29 maja, Dzień Weterana". Koszulki wyglądają tak
    Legioniści dziś w mocno eksperymentalnym składzie. Szansę od 1 minuty otrzymali: Jałocha, Broź, Ojamaa, Pinto, Łukasik, Augusto, Kosecki i Sa
    W 10. minucie meczu portowcy zaprezentują ogromną sektorówkę na trybunie prostej
    Piłkarze Pogoni już utworzyli szpaler i zaraz legioniści wyjdą na boisko
    Ruszyli. W szpalerze przeszli też sędziowie... zupełnie tego nie rozumiemy ;)
    Legia dziś na biało-czarno. Pogoń na granatowo
    Kapitanem Legii jest Jakub Rzeźniczak. Losowanie stron
    Rozpoczną gospodarze

2' - Dobry przechwyt Ojamy. Bereszyński wycofuje do Astiza, a ten do Jałochy, który długim wykopem posyła piłkę na aut
    3' - Jałocha wyłapuje dośrodkowanie w pole karne Legii
    3' - Nieporozumienie w szeregach obronnych Legii, ale bez konsekwencji
    4' - Augusto wyprowadza akcję prawą stroną, podaje do Koseckiego, który jest faulowany
    4' - Żółta kartka: Maciej Dąbrowski (Pogoń)
    6' - Pinto dośrodkowuje z wolnego ale zdecydowanie za lekko. Jeszcze jeden z legionistów podbija piłkę piętką, ale piłkę łapie ją Janukiewicz
    6' - Za mocne podanie Augusto do Koseckiego. Od bramki Pogoń
    8' - Dobra akcja Pogoni, ładne dośrodkowanie i Robak uderza głową a Jałocha pięknie paruje piłkę na rzut rożny!
    8' - Augusto próbował dryblować w środku pola, ale dopadło go trzech rywali i stracił piłkę
    10' - Ale błąd Jałochy! Astiz odegrał mu piłkę, a ten podał ją Robakowi, ale na szczęście odbiła się od niego i wyszła na aut bramkowy
    11' - Orlando Sa zablokowany przez Dąbrowskiego
    12' - Trybuny przykryły dwie wielkie sektorówki. Jedna z napisem Pogoń, druga z datą 1948
    13' - Fatalne wykonanie rzutu wolnego przez Rogalskiego. Od bramki Jałocha
    18' - Aut dla pogo Pogoni na wysokości pola karnego... Broź daleko wybija piłkę głową, ale na krótko. Teraz rożny dla gospodarzy
    19' - Znowu groźnie pod bramką Legii! Frączczak głową nad bramką
    20' - Strzał Pinto bardzo niecelny
    21' - Indywidualny rajd Koseckiego prawą stroną. Dobrze utrzymał się przy piłce i dośrodkował w pole karne, ale za nisko.
    21' - Chwilę później Ojamaa dograł w pole karne do Sa, ale ten nie sięgnął piłki na 5 metrze
    23' - Ojamaa znowu dośrodkowuje. Ostro zagrana piłka i Janukiewicz uprzedził Sa
    23' - Łukasik dobrze zablokował Kuna. Od bramki Jałocha
    25' - Broź fauluje Ahahosiego
    28' - Dobra interwencja Brozia na prawej stronie
    31' - Akcja gospodarzy... dogranie z końcowej linii odbija jeden z legionistów i piłkę łapie Jałocha. Kibice Pogoni domagają się rzutu wolnego, a sędzia nie reaguje
    31' - Rzut wolny dla Legii z boku pola karnego. Dośrodkowuje Helio Pinto...
    31' - Rzeźniczak domaga się rzutu karnego - chyba został przewrócony bez piłki. Jest rożny dla Legii
    33' - Najlepsza okazja dla Legii. Kosecki w pole karne do Sa, a ten stojąc tyłem do bramki uderza i odbija Janukiewicz! Rzut rożny
    34' - Kopanina w środku pola. Faul na Łukasiku
    35' - Teraz faul na Augusto
    37' - Rzeźniczak wybija piłkę na rzut rożny
    38' - Teraz Broź wybija piłkę spod nóg Lewandowskiego. Rożny dla Pogoni krótko rozegrany i bez efektu
    39' - Broź minął się z piłką w polu karnym, ale na szczęście świetnie wspomógł go Rzeźniczak i zażegnał niebezpieczeństwo
    39' - Faulowany Łukasik leży na murawie, ale nic groźnego się nie stało
    40' - Sa faulowany ok 35 metrów od bramki
    41' - Fatalne rozegranie stałego fragmentu gry. Pinto krótko do Łukasika, a ten składał się do strzału tak długo że został zablokowany.
    41' - Znowu przewinienie na Koseckim. Pogoniarze sporo faulują
    42' - Augusto uderza.. odbija Janukiewicz! Składna akcja Legii zakończona strzałem z trudnej pozycji
    43' - Łukasik fauluje tuż przed polem karnym
    43' - Żółta kartka: Daniel Łukasik (Legia)
    44' - Akahoshi wykonuje stały fragment gry z prawej strony pola karnego
    44' - Jałocha! Pięknie broni!
    45' - Świetnie na razie prezentuje się Konrad Jałocha - już kilkakrotnie uchronił Legię przed utratą gola. Tym razem instynktownie odbił piłkę nogą po uderzeniu Kuna
    46' - Sędzia dolicza 1 minutę
    47' - Koniec pierwszej połowy

Piłkarze wracają na murawę

46' - Zaczęła Legia
    48' - Murawski mija Astiza, opanowuje piłkę, ale Robak jest na spalonym
    48' - Kosecki dobrze wychodzi do piłki, Pogoń dla bezpieczeństwa wybija na aut
    49' - Zupełnie nieudany strzał Brozia
    51' - Poszedł prawą stroną Małecki, minął Astiza, ten próbował jeszcze walki bark w bark, ale piłkarz Pogoni zdołał dośrodkować. Na posterunku w polu karnym był jednak Broź
    51' - Dośrodkowanie i głową uderza Dąbrowski, ale strzał niecelny
    52' - Indywidualna akcja Koseckiego, wbiegł w pole karne, ale zablokował go jeden z rywali
    54' - Kibice Pogoni wyrzucili w górę konfetti
    55' - Chwilę wcześniej akcja Pogoni i udany powrót warszawskiej obrony
    57' - Dośrodkowanie Robaka i próbuje zamknąć akcję Kun
    58' - Faulowany Broź
    58' - Rzut wolny dla Legii
    59' - Broź dośrodkowuje, trafia jednak w nogi rywala
    59' - Dośrodkowanie Orlando Sa, bramkarz dobrze wyskakuje po futbolówkę
    60' - Zmiana Legia:

Henrik Ojamaa -
    Michał Kucharczyk
    61' - Zmiana Legia:
    Orlando Sa -
    Marek Saganowski
    62' - Broź biegnie z piłką wzdłuż linii końcowej, próbuje zaskoczyć bramkarza, jednak ten rzuca się odważnie po piłkę. A już czaił się tam "Sagan"
    62' - Dobrze przerywa akcję gospodarzy Rzeźniczak
    63' - Za głębokie dośrodkowanie gracza Pogoni, zacznie Jałocha
    64' - Broź dośrodkowuje niemal z linii środkowej, Janukiewicz natychmiast wychodzi z bramki i skacze po piłkę
    65' - Rożny dla Legii
    65' - Helio Pinto z rożnego, jednak za mocno, piłkę łapie bramkarz
    66' - Daleki wyrzut Janukiewicza do Kuna, ten przewraca się w starciu z obrońcą Legii, sędzia ocenia interwencję jako czystą
    67' - Kucharczyk rozgrywa piłkę z Bereszyńskim, temu drugiemu w końcu wybija piłkę obrońca
    67' - Fauluje Łukasik
    69' - Przerywa kontrę Pogoni Łukasik
    69' - Kosecki uderza sprzed pola karnego, tym razem bramkarz broni intuicyjnie przed siebie
    70' - Niegroźna akcja Pogoni, piłkę łapie bez kłopotu Jałocha
    73' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
    74' - GOOOOOOOOLLL!!! Przepiękny indywidualny rajd Michała Kucharczyka i strzał z 16 metrów tuż przy słupku! OKLASKI!
    76' - Faulowany Kosecki
    76' - Żółta kartka: Michał Kucharczyk (Legia)
    78' - Kosecki świetne otwierające podanie do Saganowskiego, ale ten moooocno się pomylił
    78' - Zmiana Pogoń:
    Patryk Małecki -
    Takuya Murayama
    80' - Rozochocony Kucharczyk znów zaskakująco uderza, tym razem bramkarz odbija piłkę do boku. Tam jeszcze dobitka i będzie rożny
    80' - Zmiana Legia:
    Raphael Augusto -
    Tomasz Jodłowiec
    82' - Strzał Pogoni i piękna interwencja Jałochy!
    82' - Rożny dla Pogoni
    82' - Astiz do boku
    82' - Za mocne podanie i zacznie Jałocha
    84' - Fatalne podanie Golli
    85' - Faulowany Kuba Rzeźniczak
    87' - Znów faul na Rzeźniczaku
    88' - Krosowe podanie na lewe skrzydło, ale nie opanował piłki pod linią końcową Murayama
    89' - Walczyli przed szesnastką Saganowski i Kosecki, ten ostatni za mocno wypuścił sobie piłkę
    90' - Posiadanie piłki: 42% - 58% na korzyść Legii
    90' - Kucharczyk długo prowadzi piłkę, jednak trochę niedokładnie wykłada ją Saganowskiemu. W pole karne biegnie jeszcze Pinto, ale to już koniec akcji
    91' - Cztery minuty dolicza sędzia
    92' - Strata Koseckiego w środku boiska
    94' - Strata Łukasika, ale odzyskuje piłkę Jodłowiec. Tylko na chwilę. Kolejny przechwyt i strzał na bramkę Jałochy, jednak kompletnie niecelny