Edynburg - Środa, 6 sierpnia 2014, godz. 20:45
    2 (1)

Sędzia: Paolo Silvio Mazzoleni (Włochy)
    Widzów: 35000

Podwójna szkocka dla Legii! Celtic na kolanach!

W rewanżowym meczu 3. rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów Legia zasłużenie i bez problemów wygrała z Celtikiem Glasgow 2-0 (1-0). Pierwszą bramkę dla warszawskiego zespołu strzelił w 36. minucie Michał Żyro, natomiast drugie trafienie dołożył w 61. minucie Michał Kucharczyk.

Pierwsze minuty spotkania zdominowali gospodarze, którzy prowadzili atak pozycyjny i szukali okazji do zagrożenia bramce Dusana Kuciaka. W ich poczynaniach nie widać było jednak szczególnej determinacji. Legioniści przeczekali początkowe momenty i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Pierwszą okazję piłkarze Henninga Berga mieli już w 11. minucie, kiedy to Ivica Vrdoljak oddał celny strzał. Fraser Forster zdołał jednak obronić. 5 minut później na uderzenie zdecydował się Łukasz Broź. I tym razem golkiper poradził sobie z obroną. W odpowiedzi Charlie Mulgrew zatrudnił Dusana Kuciaka.

W 32. minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł Miroslav Radović, jednak nie miał wsparcia żadnego z kolegów i musiał wycofać piłkę. Co się jednak odwlecze... Kilka minut później legioniści przeprowadzili kolejną kontrę. Michał Żyro otrzymał doskonałe podanie od Ivicy Vrdoljaka i posłał piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza.

Tuż przed przerwą na strzał z ok. 15 metrów zdecydował się jeszcze Miroslav Radović, ale został zablokowany.

Legioniści dosyć spokojnie rozpoczęli drugą połowę spotkania. Pierwszą okazję do zmiany rezultatu stworzył sobie jednak Celtic. W 50. minucie gospodarze wykonywali rzut wolny, Anthony Stokes zdołał oddać strzał, ale na tyle słaby, że nie mógł on zaskoczyć Kuciaka.
    W 53. minucie Virgil van Dijk został ukarany przez sędziego żółtą kartką za faul na Michale Kucharczyku, a chwilę później Miroslav Radović znalazł się na pozycji spalonej. Pomocnik Legii zagrał jeszcze piłkę po gwizdku i w taki głupi sposób zobaczył żółtą kartkę.

W 56. minucie chyba najlepszy do tej pory strzał oddał Stokes, ale Kuciak odbił piłkę zmierzającą do bramki. 4 minuty później celnie z dystansu uderzał Ondrej Duda, jednak tym razem Forster nie dał się zaskoczyć. Stało się to chwilę później, kiedy to Michał Kucharczyk bez najmniejszych problemów ograł bezradnego bramkarza Celtiku i posłał piłkę do siatki.
    Po drugiej bramce Legia całkowicie kontrolowała spotkanie.

W 69. minucie Żyro sfaulował Adama Matthewsa niemal w narożniku pola karnego, ale piłkarze Celtiku nie wykorzystali swojej szansy i nie zamienili uderzenia na gola. W 75. minucie boisko opuścił chyba najlepszy z legionistów w tym spotkaniu, Michał Kucharczyk. Zastąpił go Jakub Kosecki.
    Ostatnie 15 minut spotkania to całkowita dominacja Legii. Piłkarze z Warszawy bawili się grą w piłkę, a gospodarze, całkowicie pogodzeni z pogromem w dwumeczu, nie byli w stanie odwrócić losów spotkania.
    Jeszcze w 86. minucie James Forrest oddał celny strzał, ale to było wszystko, co mógł zrobić Celtic.

Losowanie 4. rundy eliminacyjnej odbędzie się w piątek 8 sierpnia o godz. 12.