Bydgoszcz - Niedziela, 26 października 2014, godz. 18:00
2 (2)

Sędzia: Tomasz Musiał
Widzów: 4600

16:45 - Witamy z Bydgoszczy! Za 75 minut początek meczu Zawisza - Legia
16:45 - W składzie Legii kilka niespodzianek. Na ławce zostali Orlando Sa, Michał Kucharczyk i Ondrej Duda.
16:46 - W ataku zagra Marek Saganowski, a za nim szansę dostanie Mateusz Swoch
17:17 - Legioniści wybiegli na rozgrzewkę. Na trybunach garstka kibiców
17:57 - Piłkarze wychodzą na murawę. Legia na biało-czarno, a Zawisza na granatowo-czarno
Na trybunach około 3 tysięcy kibiców.
Rozpoczynają gospoadrze

2' - Legia z autu blisko pola karnego Zawiszy. Saganowski na prawo do Żyry. Ten dośrodkował na głowę Koseckiego, ale legionista nie zdołał dobrze strzelić z tej trudnej piłki
3' - Kontra Zawiszy. Rajd środkiem, zgranie na prawą stronę... i mamy pierwszy rzut rożny w tym meczu
4' - Dośrodkowanie.. Astiz wybił głową, a potem piłkę w ostatniej chwili przed autem wyłuskał Żyro
5' - Piłka w rękach Witana po zagraniu w pole karne Zawiszy
5' - Wracający Saganowski na spalonym - błąd legionisty, bo piłkę sięgnąłby Szwoch
7' - Nieudana interwencja Astiza w środku pola. Piłkę potem na chwilę przejął Rzeźniczak... a akcja zakończyła się na Kuciaku
9' - Błąd Micaela, piłkę przejął natychmiast Szwoch. Z boku Żyro... aut dla Legii
11' - Kolejny dobry odbiór Szwocha w środku pola
11' - Oj. teraz Broź wślizgiem zażegnał niebezpieczeństwo
12' - Astiz faulowany przy linii końcowej gdy zastawiał piłkę zmierzającą na aut bramkowy
14' - Pierwszy strzał Legii. Saganowski odegrał do Żyry, ten do Sagana, który jednak nieczysto trafił w piłkę i ta przeleciała obok bramki
17' - Broź prostopadle zagrywa do wbiegającego w pole karne Vrdoljaka, ale ten został dobrze zablokowany i od bramki zacznie Andrzej Witan
19' - Ivica zabiera piłkę Masłowskiemu
20' - Teraz Kosecki dobrze dośrodkował, piłkę w polu karnym dobrze opanował Żyro.. odegrał na 14 metr do wbiegającego Vrdoljaka, który jednak uderzył bardzo słabo
21' - Witan wybija na aut po szarży Koseckiego
22' - Legia częściej w ataku, ale na razie bez zagrożenia
23' - Nieudana kontra Zawiszy. Astiz najpierw popełnił błąd, ale później go naprawił
24' - Dobra długa piłka do Żyry, ten opanował ją przy linii bocznej, ale nie dał rady minąć Petasza.
25' - Wagner fauluje Vrdoljaka
27' - Piękna piłka do Żyry. Ten przy linii końcowej... po ziemi na środek pola karnego, ale prosto w ręce Witana...
27' - Wygląda na to, że trudno będzie ten mecz przegrać... pytanie czy uda się wygrać?
29' - Dobry powrót Żyry i przejęcie piłki w ataku gospodarzy
31' - Vrdoljak uruchamia na prawej stronie Żyrę, ten dogrywa na 5 metr, ale Saganowski uprzedzony przez bramkarza
32' - GOL! Jakub Rzeźniczak! (Legia)
32' - GOOOOOOOOOOL!!!! No, w końcu idealne dośrodkowanie z prawej strony Brozia i Jakub Rzeźniczak pakuje piłkę do siatki z 7 metrów!
33' - Urodzinowe trafienie Rzeźniczaka, który kończy dziś 28 lat. Najlepszego!
33' - Żyro wywalczył rzut rożny
34' - Dośrodkowanie Szwocha, główkuje Saganowski... po obrońcy i kolejny korner
36' - Kuciak dobrze wypiąstkowuje piłkę po rzucie rożny. Jeszcze w ataku Zawisza... dośrodkowanie - piłkę łapie Kuciak
37' - Oj małe nieporozumienie Brozia z Kuciakiem, w polu karnym przewraca się Kadu ale sędzia nie dyktuje jedenastki
38' - Petasz uderza baaaardzo niecelnie zza pola karnego
39' - Faul na Koseckim
40' - Kadu źle przyjął piłkę (mógł wyjść sam na sam) i natychmiast wyłuskał ją Rzeźniczak
41' - GOL! Michał Żyro! (Legia)
41' - GOOOOOOOOOLLLL!!! Marek Saganowski podaje prostopadle do Żyry, który przyjmuje piłkę i uderza po długim rogu! 2-0!
46' - Faul na Saganowskim. Natychmiastowa kontra Legii. Kosecki na 16 metrze... źle dogrywa, ale piłkę przejął Szwoch, który zdecydował się na strzał z 18 metrów - nad poprzeczką
46' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy pewne prowadzenie Legii 2-0 po bramkach Rzeźniczaka i Żyry. Zastanawialiśmy się czy uda się ten mecz wygrać (bo trudno go przegrać)... powinno się udać! :)
Piłkarze już na murawie

48' - Rzut wolny dla Zawiszy z prawej strony po faulu Brozia. Mały kociol w polu karnym, ale sprawę wyjaśnili legioniści.
49' - Groźny atak gospodarzy po prawym skrzydle, Wójcicki dośrodkował, piłka minęła wszystkich w polu karnym, dopadł do niej Łukowski, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował Vrdoljak. Uff...
50' - W odpowiedzi Legia - Vrdoljak ładnie prostopadle do Koseckiego, ale odrobinę za mocno. Mogło być groźnie.
51' - Petasz z rzutu wolnego na naszej połowie... Krótko z Masłowskim, ten drybluje i uderza lewą nogą. Lewą ma znacznie słabszą od prawej.
53' - Legioniści parokrotnie łatwo powstrzymują przeciwników na swojej połowie. Aż w końcu jednak Zawiszy udaje się przedrzeć. I to dwukrotnie.
53' - Najpierw Wójcicki uderzył z 16 metrów prosto w Kuciaka, a potem niewiele pomylił się Wagner z narożnika pola karnego.
54' - Rozhuśtali się gospodarze - Lewczuk powstrzymuje teraz Masłowskiego.
55' - Rzut rożny dla Zawiszy, bezpośrednie uderzenie na bramkę, Kuciak piąstkuje i jest faulowany.
55' - W intensywnej rozgrzewce Duda, Pinto i Piech.
57' - Ładny atak pozycyjny Legii, Zawisza na stojąco przyglądał się tej akcji, ale wszystko popsuł "Kosa", który spalił.
58' - Sprytnie Żyro z wolnego w kierunku Marunii, ale kończy się to rzutem rożnym.
59' - AAAJ! Było blisko! Dobrze dośrodkował "Bania" Szwoch na głowę Astiza, a Hiszpan się minimalnie pomylił.
59' - Teraz zaś Inaki w skutecznej akcji pod naszą bramką. Kasuje atak Zawiszy i jest róg.
60' - Kolejny korner po wybiciu Lewczuka.
61' - Zmarnowany róg gospodarzy i kontra Legii.
61' - Wejdzie Duda.
62' - Piękna akcja Legii - prostopadłe podanie opanował Saganowski, odegrał do Koseckiego, ale temu uciekła piłka za linię. Wszystko na dużej szybkości i płynności.
62' - Zmiana Legia:

Mateusz Szwoch -
Ondrej Duda
62' - Żółta kartka: Herold Goulon (Zawisza)
64' - I znów Legia w pięknym kontrataku. Piłkę wyprowadził Duda, wypuścił Koseckiego, ale ponownie za mocno i w ostatniej chwili obrońca wybił na róg.
65' - GOL! de Andrade Borges Wagner! (Zawisza)
66' - O, na to byśmy nie wpadli. Kontratak Zawiszy po kornerze dla Legii, w którym legioniści byli bliscy zdobycia trzeciego gola.
67' - Prawą stroną uciekł Kadu, ograł Lewczuka i wyłożył piłkę do Wagnera, który z bliska posłał ją do siatki.
67' - Zmiana Zawisza:
Herold Goulon -
Vahan Gevorgyan
Jakub Łukowski -
Alvarinho
68' - Groźne dośrodkowanie Petasza z rzutu wolnego, ale Astiz na posterunku.
69' - Zmiana Legia:
Igor Lewczuk -
Costa Marques Guilherme
70' - Chyba Lewczuk wyczerpał cierpliwość Berga na dziś.
70' - "Sagan" powalczył mocno w środku pola i mamy aut.
73' - Piękny atak Legii!!! Duda rozrzucił podanie mocno na prawe skrzydło, tam w ostatniej chwili spod linii wyciągnął ją Broź, zagrał do Saganowskiego, ten wycofał do Żyry, a Michał uderzył mocno lewą nogą. Witan zbił uderzenie na róg. Brawo Legia!
74' -
75' - Marunia znów ambitnie w środku pola wyłuskał piłkę i była szansa po dalekim zagraniu do "Kosy".
75' - W rewanżu Zawisza groźnie zaatakował, a ratował nas Rzeźniczak.
76' -
77' - Szybka wymiana podań między legionistami i sędzia dopatrzył się faulu na Koseckim z boku pola karnego gospodarzy.
78' - Rzut rożny dla Legii, Witan ratuje Zawiszę! Było blisko!
79' - Rzut rożny dla Legii, Witan ratuje Zawiszę! Było blisko!
80' - Żółta kartka: Łukasz Broź (Legia)
80' - Uuu, Petasz wściekle urwał z wolnego. W przeciwległy aut :)
82' - Róg dla Zawiszy, ale Wójcicki niecelnie uderza głową. Legia stanęła.
83' - Sprytnie "Gui" wywalczył rzut wolny w pobliżu chorągiewki narożnej.
83' - Żółta kartka: Alvarinho (Zawisza)
84' - Duda z wolnego znów za krótko. Ma szansę na poprawę z rogu.
84' - I znów za krótko... Wrr...
85' - Składna akcja Zawiszy, Broź na rzut rożny.
85' - Zmiana Zawisza:
Jorge Kadu -
Bernardo Vasconcelos
86' - Najwyżej wyskoczył
86' - ... Ivica :)
87' - "Gui" dobrze ustawiony kończy atak gospodarzy.
90' - Guilherm w narożniku niczym Włodzimierz Smolarek na Mundialu w 1982 r.
90' - To pisałem ja, Darek Sz.
91' - Legia na czas, spokojnie, kolejne stałe fragmenty w narożniku boiska pod polem karnym Zawiszy.
92' - Żółta kartka: Sebastian Ziajka (Zawisza)
92' - Teraz zagotował się Ziajka i popchnął Dudę. Luzik arbuzik.
92' - Zgadnijcie co? Kolejny stały fragment dla nas :)))
93' - I aut, i róg :)))
94' - Żółta kartka: Piotr Petasz (Zawisza)
94' - Koniec meczu!

Legia na spokojnie wygrywa w Bydgoszczy. Po świetnej I połowie przyszła nieco gorsza druga, ale to spotkanie mistrzowie Polski mieli pod kontrolą i 3 punkty zasłużenie trafiły na nasze konto.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! i zapraszamy na dużo więcej z meczu na stronę główną Legionisci.com
A, publiczność skanduje "ZŁO-DZIE-JE!". Pozdrawiamy.