Amsterdam - Czwartek, 19 lutego 2015, godz. 21:05
1 (1)
    0 (0)

Sędzia: Jonas Eriksson
    Widzów: 46761

Witamy z Amsterdamu. Za nieco ponad godzinę początek meczu. Wiadomość dnia: Radović poza 18-tką... wiecie co to oznacza
    Znamy wyjściową jedenastkę gospodarzy. Od pierwszych minut Dusana Kuciaka będzie starał się straszyć Arkadiusz Milik
    Ostatni raz legioniści grali w 1/16 Ligi Europy przed trzema laty. Wówczas lepsi w dwumeczu okazali się piłkarze Sportingu Lizbona
    Do meczu pozostaje jeszcze 25 minut. A jeśli chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej o tym, co się dzieje na Amsterdam ArenA, zapraszamy na nasz profil na Twitterze: legioniscicom
    Przed rywalizacją z Legią piłkarze Ajaxu mieli mały kryzys. Po remisie z Feyenoordem, przyszły dwie porażki z Vitesse i AZ Alkmaar. Jednak podopieczni Franka de Boera obudzili się i zdołali pokonać Go Ahead Eagles oraz Twente Enschede
    Inaczej sytuacja przedstawia się w obozie Legii. Ostatnie dwa mecze to remis ze Śląskiem Wrocław w Pucharze Polski i porażka z Jagiellonią Białystok w lidze
    Mniej niż kwadrans pozostaje do rozpoczęcia zawodów.
    Jak na razie holenderskie kluby bez zwycięstwa w 1/16 Ligi Europy. Nie mamy nic przeciwko, żeby do Feyenoordu i PSV Eindhoven dołączył dziś Ajax
    Prawie 50 tysięcy widzów wyczekuje pierwszego gwizdka sędziego. Tysiące chorągiewek powiewa nad ich głowami. Zaraz zaczynamy!
    Wychodzą! Ajax w tradycyjnych strojach biało-czerwono-białych. Legia w zielno-czarnym komplecie

2' - Gramy! Gwizdek sędziego ze Szwecji i rozpoczynają gospodarze
    3' - Przy piłce gospodarze. Wymiana piłek w linii obron. Próba ataku lewą flanką...
    4' - Dogranie ze skrzydła, ale Jakub Rzeźniczak był dobrze ustawiony i przerwał akcję rywali
    5' - Niby na trybune niemal pełne, ale tak na dobrą sprawę doping niesie się tylko z jednego sektora
    6' - Dobry powrót Kucharczyka, który przerwał akcję środkiem boiska
    6' - El Ghazi składa się do strzału zza pola karnego... Broni Kuciak!
    7' - Legia na prawej stronie... Próba zagrania do przodu, ale akcja legionistów szybko przerwana
    8' - Bazoer próbuje szczęścia z dystansu... Obok celu
    8' - Broź.. Próba rozciągnięcia gry. Jednak piłka zagrana za plecy Kucharczyka, wychodzi poza plac gry
    10' - Dobry odbiór Rzeźniczaka... Próba dalekiego zagrania, ale podanie przecina zawodnik Ajaxu
    11' - Ajax nie kwapi się do ataku, zaś legioniści nie starają się zbyt wysoko podchodzić
    12' - Masłowski... dobry odbiór i już znalazł Żyrę.. Ten pod naciskiem rywala pada na murawę, ale sędzia był blisko akcji i nakazał grać dalej
    14' - Ajax na prawej flance... Zgranie do środka na 30 metr. Jest tam El Ghazi. Gospodarze szukają sposobu, żeby sforsować warszawską defensywę
    15' - Legioniści dość ciekawie prezentują się w obronie... Ustawieni w pięciu! Między Rzeźniczaka i Dossę wpasował się Ivica
    15' - Bazoer! Ponownie obok bramki Kuciaka
    16' - Legia Warszawa! Poniosło się na amsterdamskiej arenie
    18' - Dobre zagranie do Kucharczyka, który zrobił sobie trochę miejsca i pokusił się o strzał. Jednak Cillessen nie miał problemów z tym lekkim uderzeniem
    19' - Dośrodkowanie z lewej strony... ale zawodnik Ajaxu nie sięga piłki głową.
    19' - Guilherme dostaje piłkę od Jodłowca.. Kucharczyk, Kucharczyk z dystansu, ale został zablokowany!
    21' - Orlando Sa dostaje piłkę, ale daleko od bramki. Odgrywa do Żyry... Strata. Na szczęście kontra gospodarzy szybko została zgaszona
    22' - Ajax dobrze poczyna sobie na połowie legionistów. Trener Berg apeluje, żeby jego podopieczni podeszli nieco wyżej
    23' - Broź, Żyro... Legioniści na prawej flance. Dośrodkowanie, ale prosto na głowę rywala
    24' - Rzeźniczak, Jodłowiec... dwa podania do przodu i strata
    24' - Ajax przy piłce... Na spokojnie, bez pośpiechu, jakby tu zagrać. Legioniści nieco zbyt statycznie, choć jak na razie skutecznie w obronie
    27' - Dossa... Dalekie zagranie w stronę Kucharczyka, ale przy skrzydłowym legionistów czekał już van Rhijn
    28' - Ajax... van Rhijn z prawej strony. Jeszcze gospodarze próbują zagrozić bramce Kuciaka. Bez skutku
    29' - Bezbłędnie, czysto Rzeźniczak w obronie
    31' - Szansa dla legionistów. Guilherme z rzutu wolnego...
    31' - ...za słabe zagranie. Piłka nie dochodzi do żadnego z zawodników w zielonej koszulce
    32' - Jeszcze próba Michała Żyry, który robi obrót, uderza, ale nie sprawił bramkarzowi trudności
    33' - Uf! Mogło być gorąco... Szansa przed Milikiem, ale Kuciak uchronił zespół od utraty bramki
    35' - Ajajaj! Tym razem Dossa! Podanie w pole karne i rywala uprzedził obrońca Legii
    35' - GOL! Arkadiusz Milik! (Ajax Amsterdam)
    37' - GOL. Coraz śmielej poczynali sobie piłkarze Ajaxu i stało się. Arkadiusz Milik dostał podanie na 17 metr, przymierzył i idealnie umieścił piłkę w siatce. Ajax 1. Legia 0.
    37' - Żółta kartka: Tomasz Jodłowiec (Legia)
    38' - W odpowiedzi Michał Żyro. Za długo zwlekał z oddaniem strzału, za mocno wypuścił sobie piłkę i... strata na 17 metrze od celu. Szkoda
    39' - Gospodarze chcieli pójść za ciosem. Dośrodkowanie w pole karne.. Wybicie, Jodłowiec uruchamia Orlando, ale piłka nie dociera do napastnika Legii. Z łatwością przejmują ją przeciwnicy
    40' - Nazwisko strzelca poniosło się po stadionie
    41' - Akcja Ajaxu... mają dużo miejsca.. Bardzo dobrze ustawiony Junior udaremnił groźny atak.. Jeszcze gospodarze, jeszcze Klaassen! Od bramki Kuciak
    43' - Masłowski ze skrzydła w pole karne. Czuja na obrona Ajaxu, jeszcze legioniści próbują coś zdziałać w polu karnym rywali, ale wyglądają na nieco zagubionych. Tak rzadko mają okazję znaleźć się w szesnastce gospodarzy
    44' - Tymczasem Ajax już zaczyna budować akcję ofensywną. El Ghazi.. przy nim Guilherme. Próba uderzenia lewą nogą, ale tym razem futbolówka poszybowała obok celu
    45' - Rzut rożny dla Legii. Najwyżej skacze Dossa Junior, ale piłka ląduje poza placem gry
    46' - Jeszcze Żyro próbuje spod końcowej linii pola karnego dograć do Orlando Sa, ale było tam już zbyt ciasno, aby skutecznie wykończyć akcję
    46' - Żółta kartka: Riechedly Bazoer (Ajax Amsterdam)
    47' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Legia jak na razie przegrywa w Amsterdamie.
    Legioniści już na boisku. Trener Berg wstrzymuje się ze zmianami
    Na murawie pojawiają się również gospodarze

46' - Masłowski do spółki z Sa rozpoczęli drugą połowę. Jaką Legię zobaczymy w tej części gry?
    47' - Jak na razie Dusan Kuciak "popisał się" kiksem przy wybiciu. Piłka wylądowała na aucie
    48' - Masłowski do Kucharczyka na lewe skrzydło. Włącza się Jodłowiec. Jeszcze wrzutka w pole karne... Jeszcze Kucharczyk i wywalczył rzut rożny
    49' - Wrzutka w pole karne.. Orlando Sa próbuje dojść do zagrania, ale skutecznie blokował go Bazoer
    50' - Ajax w środkowej strefie boisko. Odzyskanie piłki... ale tylko na chwilę. Będzie za to rzut rożny dla Ajaxu
    51' - Dośrodkowanie... wybijają legioniści. Próba wstrzelenia piłki w pole karne i... ponownie oddalenie zagrożenia
    51' - Tymczasem rozgrzewają się: Saganowski, Kosecki i Bereszyński
    53' - Ajajajajaj! To powinno być 1-1!!! Guilherme popędził ile sił w nogach, obsłużył Orlando Sa, który huknął tak, że Cillessen sparował do środka. Dobitka Gui - bez efektu, jeszcze Żyro z dwóch metrów... nad poprzeczką!!!
    55' - Reakcja trenera Berga po tym pudle Żyry była w iście staropolskim stylu...
    55' - Kucharczyk na lewej stronie, ale van Rhijn szybko z nim sobie poradził
    55' - Klaassen postanowił rozgrzać Kuciaka uderzeniem z dystansu
    57' - Legia naciska! Kolejny tego przykład, ale w kluczowym momencie strzał Masłowskiego został zablokowany
    58' - Ajax próbuje dojść do głosu, ale to dośrodkowanie pozostawiało wiele do życzenia
    61' - Kucharczyk lewą stroną... Wrzutka w kierunku Żyry, ale piłka odbija mu się od klatki piersiowej. Jeszcze próba Orlando Sa, ale zablokowany przez bramkarza Ajaxu!
    63' - Rzeźniczak z faulem na Milku. Jeszcze wymiana słowna z arbitrem, ale jak na razie obeszło się bez żółtej kartki
    64' - Milik spróbował dać impuls kolegom. Strzał z dystansu, ale Kuciak broni z lekkim trudem
    64' - Rzut wolny dla Ajaxu. Kishna gotowy do wrzutki w pole karne...
    65' - Kishna w pole karne... Bez zagrożenia
    66' - Vrdoljak świetnie uruchamia prostopadłym zagraniem Orlando, ale z bramki wychodzi Cillessen. Sa zablokowany. Jeszcze Masłowski próbował wrzucić na głowę Kucharczykowi.. nieco za wysoko
    67' - Rzut rożny... Piłka bezpiecznie ląduje w rękach Kuciaka
    68' - Jodłowiec utrzymuje piłkęw boisku. Wrzutka w pole karne, jeszcze jest Broź, który zamyka akcję z drugiej strony. Futbolówka w rękach Cillessena
    70' - Będzie roszada w zespole Ajaxu, ale to za chwilę...
    71' - Tymczasem gospodarze nieco wciągnęli legionistów na własną połowę
    72' - Zmiana Ajax Amsterdam:

Thulani Serero -
    Jairo Riedewald
    72' - Kucharczyk... Najpierw chciał uderzyć nieco rozpaczliwie. Zablokowany. Z dystansu poprawia Jodłowiec, ale na wiwat
    72' - "Legia Warszawa!" poniosło się głośno po stadionie...
    73' - A na murawie... Żyro, do końca, próbuje.. Strzela, ale zablokowany przez rywala. Będzie rzut rożny
    73' - Guilherme... zmusza do wysiłku bramkarza gospodarzy. Futbolówka jeszcze przez chwilę pod panowaniem gości
    75' - Zmiana Ajax Amsterdam:
    Ricardo Kishna -
    Lasse Schone
    75' - Druga zmiana w zespole Franka de Boera. Tymczasem Henning Berg wstrzymuje się z roszadami
    76' - Rzeźniczak faulowany przez Milika. Tym razem Szwed udzielił krótkiej reprymendy zawodnikowi Ajaxu
    78' - Ajax uspokaja grę. Boilesen po lewej flance... Rozciągnięcie gry przez środek na prawe skrzydło. Próba zgrania do środka, ale nikt nie dopadł do futbolówki. Aut dla legionistów
    79' - Kucharczyk faulowany. Nieprzepisowo postąpił El Ghazi. Będzie rzut wolny dla legionistów
    80' - "Kuchy" w pole karne... Kompletnie bez zagrożenia
    81' - Żyro ze skrzydła w pole karne. Za słabe to zagranie.
    81' - Dzisiejsze spotkanie ogląda 46 761 widzów
    82' - Orlando Sa główką z bliskiej odległości... Prosto w ręce bramkarza
    82' - Zmiana Ajax Amsterdam:
    Davy Klaassen -
    Daley Sinkgraven
    83' - Komplet zmian wykorzystany przez szkoleniowca Ajaxu. Całkowite przeciwieństwo do wizji Henninga Berga
    84' - Piłka adresowana w kierunku Schone... Dobrze Junior
    85' - Rzut rożny dla Legii... Guilherme. Piąstkuje Cillessen i już próba odpowiedzi Ajaxu
    87' - Kontra Ajaxu, ale czysto defensorzy z Warszawy
    88' - Legia świetnie w defensywie. Guilherme czysto!
    89' - Bez wątpienia gospodarze myślą o podwyższeniu rezultatu. Spokojnie rozgrywają piłkę, próbują wciągnąć Legię na własną połowę, ale na razie nic z tych planów nie wychodzi
    90' - Zagranie do Żyry w pole karne, a ten.. wspiera się ręką, a i tak piłka mu odskakuje od ciała
    90' - Milik! Dośrodkowanie adresowane do polskiego napastnika, ale był na posterunku Kuciak
    91' - Broź nie sięga wślizgiem piłki.. El Ghazi, Milik, ale na posterunku Dusan
    91' - Jeszcze 2 minuty szans dla Legii, bo tyle doliczył sędzia
    92' - Żółta kartka: Ivica Vrdoljak (Legia)
    92' - Jeszcze ostatna akcja gospodarzy. Już granie na czas
    93' - Koniec meczu!

Koniec. Legia przegrywa 0-1 z Ajaxem w pierwszym meczu 1/16 Ligi Europy. Szkoda, bo zespół Henninga Berga miał okazę, aby wywieźć z Amsterdamu korzystniejszy wynik
    Rewanż już za tydzień w Warszawie, a w nim, legioniści nie stoją na straconej pozycji. Szczególnie, jeśli stworzą sobie podobne sytuacje jak w drugiej połowie
    Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com