Kraków - Sobota, 22 kwietnia 2017, godz. 18:00

Sędzia: Jarosław Przybył
Widzów: 12438

Witamy z Krakowa! Piłkarze Legii już dotarli na obiekt.

Na sektorze debiutuje nowa flaga legionistów

W wyjściowej jedenastce legionistów kilka zmian. W kadrze zabrakło Michała Kucharczyka, który ma uraz. Od pierwszej minuty zagrają Tomas Necid i Dominik Nagy.
Trwa prezentacja skladów
Piłkarze wychodzą na murawę. Za moment zaczynamy!

1' - Długo to trwało, ale sędzia wreszcie dał sygnał do rozpoczęcia spotkania. Zaczynamy!
3' - Chwilę po rozpoczęciu spotkania pierwszy rzut rożny dla Legii, ale obrońcy Cracovii zażegnali niebezpieczeństwo. Za moment szansę miał Tomas Necid, ale ofiarnie interweniowali obrońcy i będzie kolejny korner
4' - Już w pierwszych dwóch minutach legioniści mieli dwie dobre okazje do wyjścia na prowadzenie
5' - Moulin na lewo do Hlouska i jego wrzutka została zablokowana
6' - Od bramki Sandomierski, jednak szybko futbolówkę przejmują piłkarze mistrza Polski
8' - Krakowianie uspokoili grę i starają się częściej utrzymywać przy piłce
9' - Prostopadłe podanie do Marcina Budzińskiego i bardzo dobre wyjście z bramki zanotował Arkadiusz Malarz
11' - Ładna akcja legionistów na skrzydle, lecz we wszystkim szybko zorientowali się gospodarze
12' - Bardzo dobra szansa przed Dominikiem Nagym. Węgier uderzył z ostrego kąta, ale Sandomierski uratował swój zespół
12' - Faul Deleu na Guilherme i będzie rzut wolny z ostrego kąta
13' - Dośrodkowanie Moulina i bliski gola był Miroslav Radović!
15' - Nagy faulowany na skrzydle przez jednego z obrońców i będzie kolejny rzut wolny. Jak na razie Węgier jest bardzo aktywny w ofensywie
18' - Na spalonym jeden z legionistów
18' - GOL! Dominik Nagy! (Legia)
19' - Legia obejmuje prowadzenie!
20' - Moulin fantastycznie podał do wychodzącego na czystą pozycję Dominika Nagyego, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Grzegorza Sandomierskiego!
23' - Trzeba przyznać, że mistrzowie Polski zasłużenie wyszli na prowadzenie, chociaż niewiele brakowało a już za chwilę byłby remis. Z dystansu strzelał jednak z graczy Cracovii i pewnie na linii zachował się Arkadiusz Malarz
23' - Żół‚ta kartka: Piotr Polczak (Cracovia)
24' -
25' - Radović powalony przez Polczaka, ale zdaniem sędziego nie ma faulu
26' -
27' - Świetny strzał z daleka Damiana Dąbrowskiego i z najwyższym trudem piłkę do boku odbił bramkarz Legii!
29' - Kontra Cracovii zmarnowana przez złe dośrodkowanie Jakuba Wójcickiego
31' - Kolejna szansa Cracovii, która odważnie próbuje strzałów z dystansu. Tym razem zza pola karnego huknął Marcin Budziński - Malarz nie musiał interweniować
32' - Rzut rożny dla Legii
33' - Nic z tego nie wyszło. Piłkę przejmuje Cracovia
35' - Akcja Cracovii przerwana bardzo dobrym powrotem Guilherme
36' - Nagy do Moulina, ten odważnie z daleka... niewiele nad poprzeczką!
38' - Pazdan wybił poza linię dośrodkowanie jednego z rywali. Będzie rzut rożny
42' - Moulin stracił piłkę przed polem karnym rywala. To była dobra szansa, aby spróbować uderzenia z daleka
43' - Kolejna oskrzydlająca akcja Cracovii kończy się kolejnym rzutem rożnym
43' - Rzut karny dla Cracovii!
44' - GOL! Damian Dąbrowski z karnego! (Cracovia)
45' - Niestety, Damian Dąbrowski pewnie wykorzystał jedenastkę... A wszystko przez zagranie piłki ręką przez Artura Jędrzejczyka
46' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy remis. Szkoda, bo rzut karny po nieodpowiedzialnym zagraniu piłki ręką przez Artura Jędrzejczyka. Wracamy za 15 minut.

47' - Rozpoczynamy drugą połowę. Obie drużyny bez zmian w składach
48' - Moulin sprytnie do Hlouska, ale Czech przegrał starcie na skrzydle z Deleu
49' - Faul dla Legii
49' - KATASTROFALNA wrzutka Guilherme....
50' - GOL! Tomas Necid! (Legia)
50' - Gol dla Legii! Tomas Necid przedarł się przez obrońców i w sytuacji sam na sam pokonał Sandomierskiego!
52' - To pierwszy gol Czecha dla Legii. Liczymy na więcej w rundzie finałowej!
52' -
53' - Necid faulowany w środku pola i rzut wolny dla Legii
54' - Żół‚ta kartka: Radosław Kanach (Cracovia)
54' - Brzydki faul Kanacha, który wślizgiem zatrzymał biegnącego Radovicia
55' - Następne przewinienie, ale już znacznie bliżej pola karnego. Będzie dobra okazja do bezpośredniego uderzenia
56' - Gui prosto w mur
58' - Dąbrowski zatrzymał kontrę Cracovii, a po chwili Malarz wybił piłkę poza linię boczną
58' - Rzut rożny dla gospodarzy
60' - Zmiana Cracovia:

Radosław Kanach -
Krzysztof Piątek
Luiz Carlos Deleu -
Mateusz Cetnarski
61' - Trzy świetne szanse dla Legii w odstępie kilkunastu sekund! Najpierw Moulin był minimalnie spóźniony do podania od Guilherme, a miałby przed sobą już tylko Sandomierskiego. Za chwilę bramkarz Cracovii obronił główkę Necida, a wrzucający jeszcze ze skrzydła Radović nabił nadbiegającego Nagyego i piłka dla Cracovii...
62' - Niepotrzebna strata Moulina w środku pola
63' - Ostry faul na Nagyu
63' - Jędrzejczyk sprytnie nabił Polczaka i będzie rzut rożny
67' - Faul na piłkarzu Cracovii tuż przed polem karnym
68' - Pazdan z linii bramkowej! To była świetna szansa dla gospodarzy po wrzutce od Tomasza Brzyskiego! Dużo szczęścia w szeregach "Wojskowych"...
69' - Zakotłowało się przed bramką Malarza, ale na szczęście bez konsekwencji. Nieco ponad 20 minut do końca spotkania
70' - Kontra Legii. Jędrzejczyk do wybiegającego jednego z partnerów, ale spalony
72' - Zmiana Cracovia:
Erik Jendrisek -
Sebastian Steblecki
73' - Zła wrzutka Cetnarskiego i pewnie piłkę złapał Malarz
74' - Hlousek na głowę do Necida... ale za mocno
76' - Niecelna próba z dystansu Dąbrowskiego. Od bramka Malarz
78' - Legia stara się spokojnie rozgrywać piłkę od tyłu, ale jest to gra wysokiego ryzyka. Cracovia stara się szybko podchodzić do defensorów
78' - Do gry gotowy jest Kasper Hamalainen
78' - Hlousek poza linię końcową
79' - Strzał Budzińskiego ofiarnie zablokował Dąbrowski. I kolejny korner
80' - Zmiana Legia:
Tomas Necid -
Kasper Hamalainen
80' - Z boiska schodzi Tomas Necid a jego miejsce zajmie Kasper Hamalainen
80' - Czech nie zagrał wybitnego meczu, ale zdobył gola, który na razie daje Legii trzy punkty
81' - Hlousek na spalonym po podaniu od Guilherme
82' - Faul Hamalainena w środku pola
83' - Pomimo prowadzenia na tę chwilę Legia nadal jest druga w tabeli, ponieważ Jagiellonia prowadzi z Piastem Gliwice (1-0)
84' - Nagy leży na boisku. Węgra łapią skurcze i chyba potrzebna będzie niebawem potrzebna zmiana
85' - Atak Cracovii zatrzymany tuż przed polem karnym
86' - Żół‚ta kartka: Kasper Hamalainen (Legia)
86' - Guilherme do Hamalainena, ten wpadł w bramkarza Cracovii i... dostał żółtą kartkę
86' -
87' - Zmiana Legia:
Dominik Nagy -
Sebastian Szymański
87' - Tak jak zapowiadaliśmy - schodzi Nagy, a w jego miejsce Sebastian Szymański
87' - Od bramki zacznie Malarz
89' - Strata Szymańskiego i z kontrą rusza Cracovia
89' - Za chwilę na boisku pojawi się Tomasz Jodłowiec
90' - Hlousek nabity przez jednego z rywali i będzie rzut rożny
90' - Czech na razie nie podnosi się z boiska
90' - Zmiana Legia:
Costa Marques Guilherme -
Tomasz Jodłowiec
91' - Po rzucie rożnym główkował Mateusz Szczepaniak, ale ponad bramką
91' - Sędzia doliczył trzy minuty
92' - Z rzutu wolnego będzie wrzucał Tomasz Brzyski
92' - Faul na Malarzu, który ofiarnie interweniował przed własną bramką. Było naprawdę blisko wyrównania
93' - Ponownie Malarz! Bramkarz Legii złapał mocny strzał jednego z rywali!
94' - Na spalonym Radović
94' - Sekundy do końca meczu, a tym samym fazy zasadniczej
94' - Koniec meczu!

Koniec meczu! Legia pokonała w Krakowie Cracovię 2-1. Bramki zdobyli Dominik Nagy i Tomas Necid.