Warszawa - Środa, 19 lipca 2017, godz. 20:45
Liga Mistrzów - 2. runda eliminacyjna
  • 6' Guilherme
  • 38' Kojola (sam.)
  • 40' Kucharczyk
  • 54' Kucharczyk (k)
  • 80' Szymański
  • 81' Michalak
6 (3)
Herb IFK Mariehamn IFK Mariehamn
    0 (0)

Sędzia: Tiago Martins (Portugalia)
    Widzów: 15829

19:30 - Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej 3! Za niecałe dwie godziny początek rewanżowego spotkania Legii z IFK Mariehamn.
    19:33 - Legia dziś mocno zmienionym składzie w porównaniu dotychczasowymi meczami w tym sezonie.
    19:34 - W ataku zagra Michał Kucharczyk, a wspierał go będzie Sebastian Szymański.
    19:34 - Szansę na skrzydle od pierwszej minuty dostanie Łukasz Moneta. Na pozycji defensywnego pomocnika zagra dawno nie widziany Rafał Makowski.
    20:23 - Trwa rozgrzewka obu drużyn. Legioniści wystąpią dziś w białych strojach
    Rafał Makowski po raz ostatni w pierwszym składzie Legii wybiegł ponad rok temu w meczu o Superpuchar Polski.
    20:36 - Piłkarze zakończyli rozgrzewkę, fani z Żylety zaśpiewali już "Legia Warszawa".
    Na trybunach na razie baaardzo dużo prześwitów
    Sen o Warszawie!
    20:14 - Drużyny wychodzą na boisko a fani śpiewają tradycyjnie "Mistrzem Polski jest Legia!"
    Pamiątkowe zdjęcie legionistów, zmiana stron i zaraz zaczynamy!

2' - Zaczęła Legia
    3' - Spokojny początek w wykonaniu legionistów, którzy cały czas utrzymują się przy piłce i zamknęli rywala na jego połowie
    4' - Moneta próbował prostopadle wypuścić skrzydłem Hlouska, ale za mocno kopnął piłkę i od bramki rozpocznie bramkarz IFK
    5' - Niespodziewanie groźna akcja gości. Dośrodkowanie Maenpay i strzał głową Spana - tuż nad poprzeczką!
    6' - Guilherme rozpędza się środkiem, podał na skrzydło do Szymańskiego, który zbiegł do środka i ładnie technicznie uderzył... jednak tylko obok słupka!
    6' - Dąbrowski pogubił się przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy.
    7' - GOL! Costa Marques Guilherme! (Legia)
    8' - GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!! Cóż za genialne uderzenie Guilherme zza pola karnego. Piłka wpadła w samo okienko!!
    9' - Dośrodkowanie Monety przeleciało w poprzek pola karnego, ale legioniści utrzymali się przy piłce.
    10' - Szymański nie opanował piłki w środku pola
    10' - Faul Szymańskiego
    11' - Aut dla gości na wysokości pola karnego... ogromne zamieszanie blisko bramki Legii.. na szczęście udało się oddalić niebezpieczestwo
    12' - Legia w obronie wygląda zupełnie nieporadnie. Błąd goni błąd
    13' - Piękny odbiór Monety na prawej stronie, ale nic z tej akcji nie wyszło
    17' - Legia cofnęła się nieco na własną połowię, tak jakby chciała dać rywalem miejsce do gry i odkrycia tyłów
    18' - IFK w ataku, ale Hlousek łatwo zakończył tę akcję, wybijając piłkę na aut
    19' - Gdy tylko rywale są przy piłce na Żylecie fani zaczynają głośno gwizdać
    20' - Mocne i dokładne dośrodkowanie Hlouska w pole karne, ale do piłki skoczył niski Guilherme i zdołał ją posłać tylko wysoko nad poprzeczką
    21' - Dobra wymiana z pierwszej piłki Monety z Guilerme. Moneta pobiegł skrzydłem, został jednak wyprzedzony przez rywala.
    23' - Jędrzejczyk próbował głową zagrać do Cierzniaka, ale piłka wyszła na rzut rożny.
    24' - Kucharczyk nie trafił w piłkę przy próbie wybicia po dośrodkowaniu w pole karne Legii - bez konsekwencji, bo fubolówka poleciała na drugą stronę za pole karne
    25' - Nieudany strzał z Monety z 20 metrów - za lekko i prosto w ręce bramkarza
    26' - Aut dla IFK na wysokości pola karnego... zupełnie nieudane wykonanie i od bramki zacznie Cierzniak
    27' - Moneta przyjął piłkę w narożniku pola karnego, zrobił zwód i uderzył, ale piłka po nodze obrońcy wyszła za linię końcową.
    28' - Szymański dośrodkowuje... obrońca zdjął piłkę z nogi Kucharczyka
    30' - "Mistrzem Polski jest ukochana ma, mistrzem Polski jest Legia Warszawaaa"
    30' - Faul Pazdana na połowie Legii. Sędzia słownie upomina stopera
    31' - Faulowany Guilherme
    33' - Szymański na 16 metrze wycofał do Mączyńskiego, a ten zdecydował się na strzał - niestety wysoko nad poprzeczką
    37' - Szymański ładnie podał do Jędzy, a ten płasko odegrał na 11 metr na czyste pole, ale Guilherme wbiegł za głęboko i nikt nie wykończył tego dobrego podania
    39' - GOL samobójczy! Kristian Kojola! (IFK Mariehamn)
    39' - GOOOOOOLLL! Guilherme, do Szymańskiego w polu karnym. Ten podał do środka... gdzie piłkę do własnej bramki wbił zawodnik IFK.
    41' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
    41' - GOOOOOLL!! Długa piłka do Kucharczyka, który wykorzystał swoją szybkość wpadł w pole karne i posłał piłkę tuż przy słupku!
    43' - Szymański w okolicach pola karnego przerzucił piłkę na lewą stronę do Monety, ale ten nie zdołał jej opanować
    45' - Moneta minął rywala skrzydłem... podał do środka do Guilherme, ale Brazylijczyk poślizgnął się i przez to nie oddał strzału na bramkę gości
    47' - Korner dla IFK.. piłka wybita i koniec
    47' - Koniec pierwszej połowy

W pierwszej części spotkania drużyna Jacka Magiery powtórzyła wyczyn z Wysp Alandzkich, gdzie również prowadziła 3-0. Losy awansu są już rozstrzygnięte, ale liczymy na kolejne bramki w drugiej połowie!
    W Legii jedna zmiana w przerwie. Michalak za Guilherme

46' - Zmiana Legia:

Costa Marques Guilherme -
    Konrad Michalak
    48' - Na spalonym napastnik IFK
    50' - Cierzniak broni strzał zza pola karnego
    51' - Dobrze skrzydłem Michalak wycofał do Makowskiego, ale ten uderzył za słabo
    51' - Chwilę później znów na skrzydle szalał Michalak, dograł idealnie do Monety, a ten z kilku metrów trafił prosto w bramkarza!
    53' - Słaby strzał Kangaskolkki obok bramki Cierzniaka
    54' - Karny dla Legii! Faulowany Moneta
    55' - Chwilę wcześniej znów dobrze na prawej stronie dryblował Michalak
    55' - Kucharczyk na jedenstym metrze..
    55' - GOL! Michał Kucharczyk z karnego! (Legia)
    56' - Lekko po ziemi... obok bramkarza 4-0!
    58' - Kolejne dobre prostopadłe podanie Mączyńskiego do Szymańskiego
    58' - Zmiana Legia:
    Michał Pazdan -
    Michał Kopczyński
    59' - Cierzniak spokojnie wyłapał dośrodkowanie w pole karne Legii
    59' - Kucharczyk na skrzydle podaje na 3 metr, ale bramkarz uprzedził Hlouska
    62' - Cała drużyna gości na własnej połowie. Legia rozgrywa piłkę w obronie
    62' - Za mocne dośrodkowanie Hlouska do Kucharczyka
    63' - Do wejścia szykuje się Kasper Hamalainen
    64' - Rzut rożny dla Legii
    65' - Dośrodkowanie Mączyńskiego i niecelny strzał z główki Dąbrowskiego
    65' - Zmiana Legia:
    Michał Kucharczyk -
    Kasper Hamalainen
    66' - "Kuchy king!" - śpiewa Żyleta na cześć schodzącego Michała Kucharczyka
    67' - Zmiana IFK Mariehamn:
    Kristian Kojola -
    Albin Granlund
    68' - Kopczyński na skrzydło do Michalaka, ten do Jędrzejczyka i dośrodkowanie zablokowane przez rywali
    68' - Kontra IFK, ale strzał z 18 metrów mocno niecelny. Od bramki Cierzniak
    70' - Na spalonym Michalak
    71' - Ajjjjjj.. szybka czwórkowa akcja Legii. Piłkarze podawali sobie zamiast strzelać i ostatecznie Moneta z 11 metrów minimalnie przestrzelił obok słupka
    72' - Michalak wywalczył aut na wysokości pola karnego IFK
    73' - Faul na Hamalainenie
    73' - Uderzenie Szymańskiego zza pola karnego - o milimetry minęło słupek!
    75' - Zmiana IFK Mariehamn:
    Robbin Sellin -
    Joel Mattsson
    77' - Wysokie prowadzenie pozwala legionistom na testowanie różnych wariantów ofensywnych
    77' - Szymański do Hamalainena, ten podaje na 11 metr do Szymańskiego, który przełożył sobie piłkę i... strzelił nad poprzeczką!
    80' - Legia w ataku pozycyjnym rozgrywa piłkę po obwodzie boiska. I Mąka nagle do Hamy...
    81' - GOL! Sebastian Szymański! (Legia)
    81' - i Hamalainen dograł na głowę Szymańskiego, który z metra wpakował ją do siatki!
    82' - GOL! Konrad Michalak! (Legia)
    82' - GOOOOOOOOOLLLLLLL!! Konrad Michalak w sytuacji sam na sam!
    84' - Cierzniak broni w groźnej sytuacji! Rożny dla IFK
    85' - I jeszcze jeden korner po zablokowaniu Hlouska
    86' - Niecelny strzał Jędrzejczyka
    86' - Zmiana IFK Mariehamn:
    Aleksei Kangaskolkka -
    Rezgar Amani
    89' - Na trybunach króluje nowa pieśń "Legia CeWuKaeS" która debiutowała w Finlandii
    91' - Sędzia dolicza 2 minuty
    93' - Koniec meczu!

Piękny wynik przy Łazienkowskiej. Legia z przytupem zameldowała się w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Następny rywal: FK Astana!