Warszawa - Sobota, 29 lipca 2017, godz. 18:00
Herb Sandecja Nowy Sącz Sandecja Nowy Sącz
    0 (0)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski
    Widzów: 14397

16:35 - Dzień dobry! Witamy z Łazienkowskiej 3, gdzie za 1,5 godziny rozpocznie się trzeci ligowy mecz Legii w tym sezonie
    16:36 - W wyjściowej jedenastce Legii sporo roszad. Dąbrowskiego w obronie zastąpi Czerwiński
    16:36 - Z kolei na skrzydle za Guilherme zagra Kucharczyk, a w ataku zobaczymy Sadiku.
    16:37 - Szansę od początku dostanie też nowy nabytek Cristian Pasquato - to na nim ma spoczywać ciężar kreowania akcji ofensywnych.
    17:24 - Legia wybiega na rozgrzewkę. To znak, że mecz już blisko
    17:29 - Są i goście przywitani porcją gwizdów
    "Uprzejmości" kibicowskie już za nami
    Czas na Sen o Warszawie
    "Mistrzem Polski Jest Legia..."

2' - Zaczęła Sandecja
    2' - Pazdan naciskany popełnia błąd ale po chwili go naprawia
    3' - Kucharczyk, Hlousek i obrońcy wybijają dośrodkowanie
    4' - Na pozycji spalonej Nagy
    5' - Długie zagranie Szufryna i piłkę łapie Malarz
    6' - Groźna akcja goście i ostatecznie łapie Malarz
    8' - Trochim w pole karne i wybija Pazdan
    9' - Kontratak Legii, Nagy podaje wzdłuż bramki - wybija Szufryn
    10' - Czerwiński wślizgiem powstrzymuje przyjezdnych
    11' - Sadiku na spalonym
    12' - Kucharczyk fauluje Kasprzaka
    13' - Trzeba przyznać, ze goście smiało sobie poczynają... niestety
    14' - Próba zagrania prostopadłej piłki przez Pasquato zablokowana
    15' - Nagy uderzony przez Kubana w twarz, ale tylko rzut wolny przy polu karnym Legii
    17' - Strzał Pasquato z 20 metrów minimalnie mija bramkę Gliwy
    18' - Pasquato trzymany i rzut wolny dla Legii w środkowej strefie
    19' - Dośrodkowanie Trochima wyłapuje Malarz
    20' - Długie zagranie Pasquato w pole karne, ale strzał Sadiku oraz poprawka Kucharczyka zostały zablokowane
    21' - Czerwona kartka dla gości po brutalnym faulu na Kopczyńskim
    22' - Czerwona kartka: Grzegorz Baran (Sandecja)
    23' - Rzut rożny dla Legii po akcji Nagya
    25' - Strzał Sadiku broni Gliwa
    26' - Zmiana Sandecja:

Wojciech Trochim -
    Płamen Kraczunow
    27' - Kolejny celny strzał Amando i kolejny raz golkiper gości łapie
    29' - Teraz faulowany Pasquato
    31' - Strata Hlouska w akcji ofensywnej
    32' - Raz po raz Legia dośrodkowuje, ale za każdym razem lepsi defensorzy Sandecji
    33' - Goście zamknęci na swojej połowie
    35' - Ależ acja Legii... Kuchy do Pasquato, ten wypuscił w pole kanrergo Jędrzejczyka, któego podanie zostało wybite na na 16. metr. Piłkę przejmuje Sadiku, robi zwód i niestety tylko boczna siatka
    37' - Nagy przujmuję ręką
    39' -
    40' - Atak pozycyjny gospodarzy
    42' - Rzut wolny dla Legii w narożniku pola karnego
    43' -
    43' - Strzał Nagya i broni Gliwa
    46' -
    46' - Doping na trybunach nie ustaje... Mistrzem Polski jest niesie się po stadionie
    46' - Mączyński uderza nad poprzeczką
    47' - Pierwsza połowa przedłużona po 1 minutę
    48' - Koniec pierwszej połowy

Nie wykorzystała gry w przewadze w pierwszych 45. minutach meczu Legia.
    Gospodarze zamknęli Sandecję na jej połowie a momentami także w polu karnych ale sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo
    Urozmaicając sobie przerwę "Żyleta" odśpiewała "Młody Legionisto, smutek z twarzy zmaż..."
    Bez zmian w składach wyszły na druga połowę obie drużyny

46' - Ruszyli oby po zwycięstwo!
    48' - Pazdan posyła crosa do Kucharczyka a ten nie opanowuje futbolówki
    50' - Rzut wolny dla Legii po faulu na Sadiku
    50' - Pasquato dośrodkowuje, zamieszanie, wreszcie piłka spada pod nogi Nagya i strzał Węgra mija bramkę
    52' - Po raz kolejny szwankuje celownik legionistom
    53' -
    53' - Ależ okazje mieli goście. Niespodziewanie sam na sam z Malarzem znalazł się Piszczek ale trafił w niego i tylko rzut rożny... ufff...
    54' - Zmiana Legia:
    Cristian Pasquato -
    Costa Marques Guilherme
    55' - Zmiana Sandecja:
    Patrik Mraz -
    Aleksandyr Kolew
    55' - W odpowiedzi Jędrzejczyk uderza po rzucie rożnym nad poprzeczką
    58' - Hlousek w pole karne i łapie Gliwa
    60' - Guilherme zagrywa do Sadiku, ale Albańczyk nie spodziewał się takiego podania i piłka poza boiskiem
    63' - Gromkie "Legia grać ku... mać!" poniosło się z Żylety
    64' - Strzał Sadiku zablokowany, poprawka Nagy w ręce bramkarza
    64' - Rzut rożny dla gospodarzy
    68' - Zmiana Legia:
    Adam Hlousek -
    Kasper Hamalainen
    70' - Kucharczyk w pole karne i Kuban głową poza boisko
    71' - Zmiana Legia:
    Krzysztof Mączyński -
    Thibault Moulin
    71' - Komplet zmian wykorzystany
    72' - GOL! Kasper Hamalainen! (Legia)
    73' - Nareszcie! Przejęła piłkę Legia na połowie gości, przejął ją Hamalainen, podciągnał kilka metrów i uderzył po ziemi z 23. metrów tuż przy słupku bezradnego Gliwy
    76' - Zmiana Sandecja:
    Bartłomiej Dudzic -
    Maciej Korzym
    77' - Gorąca atmosfera na trybunach
    79' - Kucharczyk popędził z piłką oddał ją do Sadiku i kolejny blok na Albańczyku
    82' - Oddała Legia pole Sandecji licząc na szybka kontrę, oby to się źle nie skończyło
    84' - ...i była ta kontra po rzucie wolnym dla gości, ale Nagy nie przejął podania Sadiku
    85' - Kolejna zaprzepaszczona szansa, Kucharczyk wzdłuż bramki i nikt nie zamknął akcji
    86' - Rzut wolny dla Legii prawie z narożnika boiska
    86' - Guilherme i górą goście
    87' - Nagy czysto powstrzymany w polu karnym
    89' - Seria rzutów rożnych dla Legii
    91' - Druga połowa przedłużona zostaje o 4 minuty
    93' -
    93' - Sadiku strzela na wiwat
    94' - Teraz Nagy po nogach obrońcy w ręce Gliwy
    94' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
    95' - Kucharczyk dostaje piłkę, biegnie kilkanaście metrów, mija obrońcę i z ostrego kąta pakuje piłkę do siatki
    95' - Koniec meczu!

Koniec meczu! Wymęczyła tak to trzeba określić Legia wygraną z beniaminkiem.
    Fotoreportaż z meczu
    Grając z przewagą zawodnika od dwudziestej minuty dopiero w końcowym fragmencie meczu udało się przełamać szalę zwycięstwa.