Kraków - Niedziela, 22 października 2017, godz. 18:00

Sędzia: Bartosz Frankowski
    Widzów: 33000

Witamy z Krakowa, już za niespełna pół godziny początek meczu.
    Wyjściowy skład Legii bez zaskoczenia, natomiast obecność na ławce Chukwu już taką jest.

1' - Zaczęli gospodarze
    2' - Od rzutu z autu goście
    3' - Faul Hamalainena na połowie Wisły
    5' - Koszmarny błąd Hlouska,który za lekko podaje do Pazdana, piłkę przejął Boguski i ostatecznie jego strzał został zablokowany
    8' - Gospodarze starają się zdeprymować Krzysztofa Mączyńskiego raz po raz obrażając go i gwiżdżąc, gdy tylko dochodzi do piłki.
    9' - Dobry odbiór Hamalainena na własnej połowie, ale na krótko.
    10' - Niezgoda atakuje... jednak został zatrzymany przez obrońce.
    10' - Mączyński w asyście wielkich gwizdów zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie było celne, ale za słabe, by zaskoczyć Buchalika.
    11' - Legioniści są ustawieni niemal całą drużyną na własnej połowie i pozwalają gospodarzom na rozgrywanie ataku pozycyjnego.
    12' - Jodłowiec popędził środkiem boiska, postanowił dograć prostopadle w pole karne do Guilherme, ale piłka do niego nie trafiła, bo zatrzymała się na nodze obrońcy.
    12' - Llonch fauluje Kucharczyka.
    13' - Broź źle przyjął piłkę przy linii bocznej i ta opuściła boisko.
    14' - Nieudana próba szybkiego ataku. Hamalainen zgrał do Kucharczyka, a ten posłał niedokładną piłkę w kierunku Guilherme
    15' - Arek Malarz ratuje Legię! Niedokładne wybicie Astiza skutkowało przejęciem piłki Boguskiego. Ten uderzył z 12 metrów, ale "Malowany" świetnie się wyciągnął i wybił piłkę!
    16' - Dobry drybling Hamalainena, który naciskany przez Boguskiego wykonał kilka ładnych zwodów.
    16' - Mączyński znów uderzał zza pola karnego - tym razem mocno niecelnie.
    17' - Pazdan pewnie wybija piłkę z pola karnego Legii.
    18' - Carlitos próbował założyć siatkę Astizowi, ale ten wyczuł jego intencje. Następnie jednak Hiszpan z Wisły wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.
    19' - Dośrodkowanie w pole karne Legii - akcję przerywa gwizdkiem Frankowski i z rzutu wolnego rozpocznie Malarz.
    19' - Przy linii bocznej faulowany Łukasz Broź.
    20' - Bardzo brzydki faul Sadloka na Mączyńskim. Tym razem obyło się jeszcze bez napomnienia kartką, ale gracz Wisły otrzymał ostrzeżenie od arbitra.
    21' - Dośrodkowanie Guilherme w pole karne, a tam wydaje się, że za koszulkę powstrzymywany był Niezgoda - sędzia nie zareagował. Szybko piłkę przejął Hamalainen, wpadł w pole karne i uderzył z bardzo ostrego kąta, ale obok dalszego słupka.
    22' - Rzut wolny dla Wisły z lewej strony boiska. Dośrodkowywał będzie Carlitos.
    22' -
    22' - Astiz dobrze wybił główką i już szybka kontra Legii!!
    22' - GOL! Jarosław Niezgoda! (Legia)
    22' - GOOOOOOOOOOOLLL GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL!
    23' - Piękna kontra legionistów! Gui do Mączyńskiego, ten przebiegł kilka metrów i podał na lewą stronę do Kucharczyka. Kuchy sprytnie wyczekał i podał w poprzek pola karnego do wbiegającego Niezgody, który z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki!! BRAWO!
    24' - Faul Jesusa Imaza na Broziu
    24' - Udana interwencja Gui. Brazylijczyk mobilizuje siebie i drużynę!
    25' - Faul Mączyńskiego ok 35 metrów przed bramką Legii.
    26' - I znów niezłe dośrodkowanie w pole karne Legii i dobrze główkuje Pazdan! To jednak nie koniec, jeszcze zamieszanie piłka odbita... łapie ją Malarz!
    27' - Mączyński walczy o każdy metr boiska :)
    27' - Pięknie wślizgiem w ostatniej chwili Broź zatrzymuje rywala w polu karnym!
    28' - Teraz legioniści uspokajają grę. Mogą sobie na to pozwolić.
    29' - Gui dobrze na lewą stronę do Hlouska, ten do Hamalainena... Fin posyła piłkę po ziemi w pole karne, ale nie udało się tego wykończyć.
    29' - Przypadkowo odbitą piłkę do Guilherme próbował zgarnąć Niezgoda, ale obrońca był szybszy
    30' - Ależ błąd Astiza. Hiszpan szczupakiem chciał wybić piłkę a trafił nieczysto. Wiślacy wpadli w pole karne, długo składali się do strzału, a ostatecznie kluczowe podanie pięknym wślizgiem zablokował Hamalainen!
    32' - Strzał Imaza bez problemów broni Malarz.
    33' - Legioniści zagęszczają linię obrony - wspomaga ją Hamalainen na lewym skrzydle
    34' - Zderzenie Niezgody i Gonzaleza, chwila przerwy bo legionista potrzebuje pomocy lekarza.
    35' - I znów dobrze Hamalainen - minął rywala, podał do Guilherme, ale ten za lekko wypuścił piłkę do Kucharczyka
    36' - Próbę dośrodkowania Sadloka blokuje głową Broź.
    36' - Kontra Legii. Guilherme przebiegł sporo metrów i postanowił sam zakończyć akcję, ale jego strzał z 20 metrów trafił w obrońcę.
    37' - Wiślacy optycznie przeważają, ale nie wynika z tego nic groźnego.
    37' - Faul na Astizie.
    39' - Hamalainen odebrał piłkę Arseniciowi, a następnie faulowany na środku boiska był Guilherme.
    40' - Pazdan nie ryzykował i wybił piłkę na aut po tym jak została posłana ona prostopadle w kierunku Carlitosa
    40' - Pazdan!! W ostatniej chwili włożył nogę na 7 metrze przed składającego się do strzału wiślaka. UF!
    41' - Rzut rożny dla Wisły.
    42' - Groźnie... Malarz piąstkuje! Jeszcze Wisła naciera, ale w obronie pracuje skutecznie Niezgoda z Broziem
    42' - A teraz Astiz wybija piłkę z pola karnego. Ożywiły się trybuny, Legia jednak bezbłędna w obronie.
    44' - Malarz zwleka ze wznowieniem gry z piątego metra, co nie podoba się fanom gospodarzy.
    44' - Kolejny bezbłędny wślizg Pazdana w groźnie zapowiadającej się akcji "Białej gwiazdy"
    46' - Sędzia dolicza jedną minutę.
    46' - Legioniści wybijają piłkę niemal z linii bramkowej!! Będzie chyba jednak analiza VAR
    47' - Tak jest. Piłka nie przekroczyła linii bramkowej. Rożny dla Wisły
    47' - Malarz spokojnie odprowadza piłkę wzrokiem i to chyba na tyle w tej części spotkania.
    48' - Koniec pierwszej połowy

49' - Guilherme walczył przy linii końcowej, ale wybiegł z piłką poza boisko
    50' - Rzut rożny dla Legii wywalczył Guilherme.
    50' - W legionistę lecą samoloty z papieru z sektorów gospodarzy
    51' - Sędzia wstrzymuje grę na chwilę.
    51' - Zupełnie nieudana centra Brazylijczyka
    52' - Carlitos zagrał piłkę ręką w starciu z Astizem. Rzut wolny dla Legii.
    53' -
    53' - Faul Kucharczyka.
    54' - Żółta kartka: Michał Kucharczyk (Legia)
    55' - Karny dla Wisły... ale jak to możliwe?!
    55' - Piłkarze Legii mają wielkie pretensje do arbitra - wydaje się, że słuszne...
    56' - Trwa weryfikacja sytuacji przez VAR.
    56' - Długa przerwa w grze... czekamy!
    57' - Po minucie czekania sędzia idzie obejrzeć video.
    58' - Tak jest! Karny odwołany! :)
    59' - Faul Astiza na 40 metrze, chyba będzie kartka.
    59' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
    59' - Zmiana Wisła K.:

Rafał Boguski -
    Kamil Wojtkowski
    61' - Lżenie Mączyńskiego trwa w najlepsze, spiker stara się jednak reagować i zagłuszać
    61' - Zmiana Wisła K.:
    Paweł Brożek -
    Victor Perez
    62' - Zablokowany strzał Mączyńskiego z 35 metrów.
    62' - Hlousek dobrze przerwał atak wiślaków.
    64' - Niezgoda zaczyna kontrę Legii, ale powstrzymany z prawej strony. Aut dla Legii.
    64' - Spokojne wycofanie do Astiza. Ten do Pazdana - Legia się nie spieszy.
    65' - Pazdan nie daje rozwinąć skrzydeł Carlitosowi.
    66' - Mączyński wybija głową na rzut rożny.
    66' - Kocioł pod bramką Legii! Zablokowane strzały i ostatecznie zagranie ręką przez jednego z wiślaków dostrzegł arbiter.
    66' - Faul na Guilherme przy linii bocznej.
    67' - Żółta kartka: Ivan Gonzalez (Wisła K.)
    68' - Dośrodkowanie Mączyńskiego jednak prosto na głowę Głowackiego.
    68' - Do wejścia gotowy Pasquato.
    68' - Zmiana Legia:
    Michał Kucharczyk -
    Cristian Pasquato
    69' - Jodłowiec przedarł się środkiem, podał do Brozia, który dośrodkował w kierunku Niezgody, ale mamy tylko aut.
    69' - Dośrodkowanie Hamalainena wybija obrońca, kontra... Jodła fauluje ale jest przywilej korzyści
    69' - Na szczęście tempo akcji wiślaków osłabło.
    70' - Faul Guilherme przy narożniku pola karnego
    70' - Żółta kartka: Costa Marques Guilherme (Legia)
    71' - Dośrodkowanie piąstkuje Malarz i wychodzimy z kontrą... ale faul na Guilherme.
    71' - Żółta kartka: Carlitos (Wisła K.)
    72' - Guilherme strzelał z trudnej pozycji - bardzo niecelnie.
    72' -
    73' - Błąd Hlouska, który nie trafił w piłkę. Natychmiast sięgnął ją Carlitos... ale Malarz świetnie obronił!
    74' - Na dodatek sędzia odgwizdał spalonego
    74' - Hlousek znowu niepewnie daje się ogrywać... na szczęście jest Pazdan!
    74' - Rożny dla Wisły.
    75' - Żółta kartka: Pol Llonch (Wisła K.)
    75' - Zmiana Legia:
    Jarosław Niezgoda -
    Armando Sadiku
    76' - Ajjj.. .Głowacki zdjął piłkę z głowy Sadiku. Rożny dla Legii!
    77' - Pasquato dośrodkował na głowę Sadiku, ale uderzenie Albańczyka poszybowało wysoko nad poprzeczką.
    77' - Faul Guilherme.
    77' -
    79' - Zmiana Wisła K.:
    Vullnet Basha -
    Ze Manuel
    80' - Guilherme w starciu z dwoma rywalami w narożniku boiska wywalczył rzut rożny.
    81' - Non stop lecą w jego kierunku papierowe samoloty...
    81' - Poprzeczka!! Gui niemal wkręcił piłkę z rzutu rożnego.
    83' - NIEWIRYGODNE!! Ależ prezent sprawili Carlitosowi Astiz i Pazdan... ale ten z 3 metrów trafił w rzucającego się Malarza!!!
    86' - Można się spodziewać, że w ostatnich minutach gospodarze ruszą do ataków.
    86' - Tymczasem Legia kontruje, ale Pasquato nic nie zrobił z tej akcji. Na dodatek sędzia przewrócił się ;)
    86' - Teraz piłka w rękach Malarza.
    88' - Legia chce dociągnąć prowadzenie do końca. Czy się uda? A może jakaś zabójcza kontra? Tylko kto ma ją przeprowadzić jak nie ma Kuchego i Niezgody?
    89' - Pazdan powstrzymał Carlitosa, a Mączyński dobrze odegrał na bok do Hamalainena.
    90' - Pasquato uderzył z ponad 25 metrów - niecelnie.
    90' - Jodłowiec uspokaja grę w środku. Kontra Hlousek.. dośrodkowanie i mamy rzut rożny!
    91' - Do wejścia gotowy Kopczyński.
    91' - Krótko rozegrany korner i Guilherme starał się jak najdłużej utrzymać piłkę w narożniku, ale następnie ją stracił.
    92' - Zmiana Legia:
    Kasper Hamalainen -
    Michał Kopczyński
    92' - Sędzia dolicza 5 minut.
    92' - Pazdan znów głową wybija piłkę lecącą do Carlitosa.
    93' - Ależ dużo nerwów w końcówce!
    93' - Wisła w ataku... spalony, ale i tak dobrze interweniował Broź.
    94' - Przerwa w grze, leży Mączyński.
    97' - Malarz spokojnie łapie rozpaczliwe dośrodkowanie w pole karne.
    97' - Na spalonym zawodnik Wisły. Trybuny już nie wierzą, że coś się może zmienić.
    98' - Sędzia patrzy na zegarek
    98' - Koniec meczu!

Tak jest!! Brawo Legia! Walka do ostatnich minut i zgarniamy pełną pulę w Krakowie!
    W znakomitych nastrojach będziemy wracali do stolicy :)