Środa, 10 września 2008 r. godz. 20:06

A-klasa: Nadarzyn 3-5 CWKS Legia

Raffi

W meczu 5 kolejki A-klasy CWKS Legia pokonała na wyjeździe GLKS II Nadarzyn, mimo że już po 15 minutach gry gospodarze prowadzili 3-0. Jeszcze przed przerwą legioniści zdobyli kontaktowe bramki - w 30 minucie trafił Tomasz Świerczewski, a w 44. Adam Czubak. W 59. minucie do remisu doprowadził wprowadzony trzy minuty wcześniej Robert Jasiński. Dwa ostatnie trafienia zaliczyli: w 65. minucie Świerczewski i w 70. Jerzy Adamuszewski. Tym samym drużyna Legii zwyciężyła z Nadarzynem 5-3 i awansowała na 2 miejsce w tabeli.

Drużyna GLKS była od zawsze wymagającym przeciwnikiem dla CWKS, szczególnie w meczach rozgrywanych w Nadarzynie, kiedy zwykle wygrywała. Zwykle w jej szeregach można było znaleźć kilku graczy pierwszej drużyny. I tym razem również w skłądzie pojawiło się kilka nazwisk z 3-ligowych boisk. Początek spotkania potwierdzał najgorsze obawy kibiców. Po kwadransie meczu w Nadarzynie grająca w lekko przemeblowanym z konieczności (dzień i pora meczu) drużyna Legii przegrywała z miejscowym GLKS-em II już 3-0, po bramkach w 5., 8. i 15. minucie. Trener Walewski zareagował błyskawicznie i zaraz potem stoper Legii Karol Guz opuścił boisko, a na jego miejsce wszedł Andrzej Michalak. Od tej pory strzelali już jednak tylko goście. Sygnał do odrabiania strat dał 15 minut później Tomasz Swierczewski. Obraz gry nie ulegał jednak zasadniczej zmianie. Tuż przed przerwą bramkę zdobył po rzucie rożnym 17-letni Adam Czubak.

Gol kontaktowy bardzo podbudował morale naszej drużyny. Od początku drugiej odsłony "Wojskowi" rzucili się do ataku. 10 minut po wznowieniu gry skurcz złapał wprowadzonego na boisko w pierwszej połowie Michalaka. Robert Jasiński, który go zastąpił, już po kilku minutach po składnej akcji zespołowej i wrzutce z prawej strony doprowadził do remisu. Legioniści, zagrzewani do boju przez grupę kibiców, nie odpuszczali widząc szansę na trzy punkty. Niedługo potem CWKS wyszedł na prowadzenie, za sprawą kolejnej bramki bardzo dobrze spisującego się od początku rundy Świerczewskiego. W 70. minucie wynik ustalił jeden z legijnych juniorów, Jerzy Adamuszewski.

Po 5 kolejkach legioniści pozostają niepokonani, mając na koncie 3 zwycięstwa i 2 remisy. Dzięki zwycięstwu awansowali na drugą (premiowaną awansem) lokatę w tabeli, z 4 punktami straty do Spartyy II Jazgarzew, która przewodzi z kompletem zwycięstw. Kolejne spotkanie CWKS rozegra z sąsiadem w tabeli - Jednością, w sobotę o godzinie 13. Mecz odbędzie się w Żabieńcu.

GLKS II Nadarzyn 3-5 (3-2) CWKS Legia

Skład Legii: Paweł Śmigasiewicz - Jakub Gępczyński, Karol Guz (25' Andrzej Michalak, 56' Robert Jasiński), Daniel Zdzieszyński, Jerzy Adamuszewski - Kamil Karpiński, Marcin Brankiewicz (75' Maciej Kilman), Adam Czubak, Krzysztof Nowak - Robert Zielonka, Tomasz Świerczewski (80' Marcin Klukowski)

żółta kartka: Maciej Kilman