Młode Wilki 95 rozgromiły w niedzielę Tęczę Płońsk - fot. Raffi
Poniedziałek, 25 maja 2009 r. godz. 10:42

Młodzież: mecze niedzielne (video)

Redakcja, źródło: własne

Niedziela nie była tak udana dla młodych legionistów jak dzień poprzedni. Z pięciu rozegranych spotkań dwa zakończyły się zwycięstwami - orlicy CWKS '98 rozgromili 19-0 Rakovię, zaś Młode Wilki '95 pokonały aż 10-0 Tęczę Płońsk. Młode Wilki '93 uległy 1-2 Juniorowi Ursynów, żacy CWKS przegrali 1-4 z KS Piaseczno, zaś trampkarze ulegli w Skórcu 1-2 miejscowemu Naprzodowi.

Młode Wilki '93 1-2 (0-0) Junior Ursynów
gole:
0-1 52 min. Michał Gwiazda
1-1 60 min. Mateusz Długołęcki (b.a.)
1-2 74 min. Maciej Łazeba

Skład Legii: Nowak - Wierzbowski (41' Trafalski), Nogat (Kpt), Grudniewski M., Majszczyk - Dobrowolski (41' Romachów M.), Długołęcki, Kalinowski W., Paczuski (67' De Kegel) - Dąbrowski, Żywko.

Po nie najlepszym meczu grający w mocno przerzedzonym (nie zagrali m.in.: Kuklewski, K.Grudniewski, Siwak, Latos, Prusinowski, Todorović, Czarnecki oraz Wienczatek, który zagrał dzień wcześniej w meczu juniorów starszych), głównie z uwagi na kontuzje, składzie legioniści zasłużenie ulegli Juniorowi Ursynów. Przyczyną tego była głównie słaba postawa przed pierwsze 50 minut gry. Goście nieco lepiej "weszli w mecz" i swoją przewagę udokumentowali golem. Zryw legionistów przyniósł wyrównanie po pięknym uderzeniu Długołęckiego, jednak na kilka minut przed końcem atakujący legioniści zostali skontrowani, a wynik na 1-2 ustalił strzałem z bliska Maciej Łazeba. Mimo porażki Legia pozostaje liderem MLTRS.

Młode Wilki '95 10-0 (3-0) Tęcza Płońsk
gole:
1-0 10 min. Robert Śmigielski (as. Przemysław Milewski)
2-0 19 min. Robert Śmigielski (as. Damian Juźwik)
3-0 27 min. Robert Smigielski (as. Damian Juźwik)
4-0 40 min. Robert Śmigielski (as. Aleksander Jagiełło)
5-0 45 min. Mateusz Zawal (as. Damian Juźwik)
6-0 55 min. Konrad Romachów (rzut karny)
7-0 56 min. Aleksander Jagiełło (as. Konrad Romachów)
8-0 59 min. Mateusz Szałkowski (as. Mateusz Zawal)
9-0 61 min. Przemysław Chmielewski (as. Aleksander Jagiełło)
10-0 63 min. Damian Juźwik (as. Kamil Wilimowski)

Skład Legii: Wandzel - Waszkiewicz, Piórkowski, Wilimowski, Piwowarczyk (36' Szałkowski) - Milewski, Zawal, Juźwik, Jagiełło - Stolarz (40' Romachów K.), Śmigielski (40' Chmielewski).

Legioniści bez trudu poradzili sobie z Tęczą Płońsk. Mecz nie był toczony w nadzwyczaj szybkim tempie, mimo to, szczególnie w drugiej połowie, nie brakowało akcji pod bramką gości i wynik mógł być jeszcze wyższy. Strzelecka seria trwała do samego końca spotkania, mimo iż w ostatnich minutach legioniści grali w 10-tkę - po wyczerpaniu limitu zmian kontuzję odniósł Kuba Waszkiewicz. Płońszczacy mogli w ostatniej minucie zdobyć gola honorowego, ale po kontrze ich napastnik trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

Naprzód Skórzec 2-1 CWKS Legia '94
gol dla Legii: Emil Rogowski

Grająca w mocno okrojonym, 13-osobowym składzie Legia uległa 1-2 Naprzodowi. Jedynego gola dla legionistów zdobył Emil Rogowski. Porażka zepchnęła naszą drużynę na czwarte miejsce w lidze.

CWKS Legia '97 1-4 (0-0) KS Piaseczno

Skład Legii: Piotr Lewiński (Sebastian Radziński) - Kacper Roszak-Kasza, Mateusz Królak, Łukasz Kulczyński, Paweł Olek, Jakub Bratkowski, Maciej Pietrzykowski, Krystian Ampulski, Adam Dudek, Jarek Chaś, Tomasz Świderski, Piotr Żukowski.

Mimo że przeciwnikiem legionistów był zeszłoroczny medalista mistrzostw Warszawy , podopieczni trenera Michała Kapusty toczyli w pierwszej połowie zaciętą walkę i stworzyli sobie liczne okazje do zdobycia bramki (m.in. 2 poprzeczki, słupek, kilka okazji sam na sam miał też Maciek Pietrzykowski). Skuteczność pozostawiała jednak wiele do życzenia, co wykorzystali w trzeciej i czwartej kwarcie mocniejsi fizycznie piasecznianie. Momentami arbiter pozwalał nawet na zbyt mocną walkę fizyczną, co dla Krystiana Ampulskiego zakończyło się odwiezieniem do szpitala. Choć wynik nie jest pozytywny, gra naszej drużyny pozwala z większym optymizmem patrzeć na zbliżający się mecz z Okęciem.

CWKS Legia 98 19-0 (7-0) Rakovia Warszawa

Gole dla Legii: Cezary Sauczek 6, Kacper Gąstał i Grzegorz Stein po 3, Maksym Mikułowski i Jarek Leski po 2, Alek Osowski i Andrzej Ameljańczyk po 1.

Skład: Leon Jankowski, Sebastian Nowakowski - Alek Osowski, Michał Padzik, Andrzej Ameljańczyk, Filip Marnik, Grzegorz Stein, Kamil Androsiuk, Jarek Leski, Kacper Gąstał, Maksym Mikułowski, Cezary Sauczek.

Podopieczni trenera Mariusza Jagusia mimo kilku osłabień składu spowodowanych kontuzjami bez większego trudu poradzili sobie z drużyną z warszawskiego Rakowca. Bramki padały momentami tak szybko po sobie, że obserwatorzy mieli kłopoty z ich policzeniem ;-) Goście stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia gola, raz trafili nawet w poprzeczkę, ale dominacja legionistów nie podlegała dyskusji.