W rundzie wiosennej minionego sezonu stadion Legii wypełnił się tylko raz. W przyszły czwartek rusza sprzedaż karnetów na sezon 2009/10 - fot. Mishka
Uwaga: Wiadomość archiwalna!
Analiza: Kupując karnet oszczędzasz od 290 do 660 złotych
Bodziach
W przyszły czwartek na Łazienkowskiej rozpocznie się sprzedaż abonamentów na nowy sezon. Jak co roku postanowiliśmy przyjrzeć się cenom podyktowanym przez Legię i porównać je z zeszłorocznymi. Klub z Łazienkowskiej kusi kibiców gwarancją miejsc na nowym stadionie. "Już teraz zapewnij sobie pierwszeństwo wyboru miejsca na nowym stadionie" - czytamy wyróżnionym drukiem w informacji dotyczącej sprzedaży karnetów. To jednak żadna nowość, bowiem co roku osoby posiadające abonamenty całosezonowe mogą w pierwszej kolejności nabywać bilet wstępu na sezon kolejny. Tak zresztą jest i tym razem. To co jednak uległo zmianie to ceny biletów na wszystkie sektory oraz ulgi.
Zmiany nie odczują osoby zainteresowaniem kupnem karnetu na przed krytą - za abonament zapłacą tyle samo co przed rokiem. Natomiast na trybunę Krytą ceny abonamentów zarówno dla nowych kibiców, jak i dotychczasowych karneciarzy są o 50 złotych tańsze.
Ceny wejściówek na wszystkie sektory przed krytej podrożały o 5 złotych (w zeszłym sezonie od 35 do 60 zł, teraz 40-65), za to miejscówki na Krytej staniały o taką samą kwotę. To właśnie najdroższe miejsca w minionych rozgrywkach cieszyły się najmniejszym powodzeniem. Pod względem wysokości cen biletów Legia była liderem już przed rokiem i w sezonie 2009/10 na pewno nic w tej kwestii się nie zmieni.
Miłą i pozytywną niespodzianką jest wprowadzenie abonamentów ze zniżkami dla kobiet. Mniejsze niż przed rokiem zniżki przewidziano zaś dla osób w wieku 14-15 lat. Dotychczas na ulgi mogli liczyć studenci i osoby po 65 roku życia i to jedynie na przed krytą. Tym razem zniżki mają zastosowanie na wszystkich sektorach i oprócz studentów obejmują również kobiety i dzieci od 14 do 17 lat (20% zniżki). Natomiast seniorzy (osoby po 60 roku życia, czyli urodzone w 1949 roku i wcześniej) i dzieci od 8 do 13 lat mogą liczyć na 50% procentowy upust. Niestety zniżki dla osób w przedziale wiekowym 8-17 lat obowiązują jedynie przy zakupie abonamentu przez rodzica/opiekuna (co jest wymuszone regulaminem imprez masowych organizowanych przez KP Legia). Podobnie było przed rokiem, ale wówczas 50-cio procentowa zniżka obowiązywała dla dzieci od 8 do 15 lat.
Jeśli zaś chodzi o ofertę abonamentów, to po raz drugi z rzędu fanom nie pozostawiono wyboru - w sprzedaży są jedynie karnety Premium, które obejmują wszystkie spotkania krajowe, w tym rozgrywki Młodej Ekstraklasy. Karneciarze za obejrzenie spotkań Legii w europejskich pucharach (jeszcze nie wiadomo ile spotkań będzie można rozegrać na Łazienkowskiej), będą musieli dodatkowo sięgnąć do kieszeni. Jest to związane z nieznaną liczbą meczów, które UEFA pozwoli rozegrać Legii na swoim stadionie.
Klub pomyślał natomiast o osobach, które przebywają na urlopach. Karnet może nabyć za nie osoba trzecia - wystarczy, że poda numer karty kibica lub dotychczasowego abonamentu. Dzięki temu urlopowiczom nie przepadnie miejsce na "swoim" sektorze.
Przed rokiem największe oburzenie wśród kibiców wywołała klubowa selekcja. Sobie tylko znanym sposobem działacze oznaczyli w systemie osoby, które przypisano do jednego sektora. O tym czy podobnego "zabiegu" nie doświadczymy w obecnym sezonie na razie nie wiemy. Przekonamy się zapewne pierwszego dnia sprzedaży.
Ile zaoszczędzimy kupując karnet na nowy sezon? Wiadomo, że Legia rozegra 15 spotkań ligowych w roli gospodarza, a także przynajmniej 3 Pucharu Ekstraklasy (o ile wystartują te rozgrywki) i prawdopodobnie przynajmniej jeden Pucharu Polski. Jako, że ceny biletów na PE i PP nie są znane (na PE prawdopodobnie byłyby na niższym poziomie - jak w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu), przy wyliczeniach przyjmujemy 16 spotkań rozegranych na Łazienkowskiej - każde w cenie "podstawowej" (podanej przez klub). I tak kupując karnet zaoszczędzimy od 300 (przed kryta A,F) do nawet 660 złotych (Kryta C,D)! Nie da się ukryć, że różnica jest znaczna i chyba wszyscy stali bywalcy naszego stadionu, którzy mogą wyłożyć pieniądze na abonament z góry (istnieje też możliwość zakupu go na raty) nie będą się zastanawiali ani chwili. Rachunek wydaje się być prosty.
Cena karnetu na sezon; Cena biletów na wszystkie mecze
Przed kryta A,F: 315-350; 640
Przed kryta B,E: 450-500; 880
Przed kryta C,D: 540-600; 1040
Kryta A,F: 635-705; 1120
Kryta B,E: 810-900; 1440
Kryta C,D: 990-1100; 1760
Osobom, które już teraz nastawiają się na zakup najtańszych karnetów (na sektory A i F) warto uzmysłowić, że w wolnej sprzedaży (po 21 lipca) prawdopodobnie nie będzie ich wcale. Na te dwa sektory trybuny przed krytej w minionych rozgrywkach sprzedano wszystkie miejsca, i można sądzić, że zdecydowana większość z nich zostanie wykupiona po raz kolejny, przez dotychczasowych posiadaczy miejsc na A i F.
W zeszłym sezonie liczba sprzedanych abonamentów była bardzo niska, w porównaniu z innymi polskimi drużynami. Jak będzie tym razem? Przekonamy się pod koniec lipca.
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE:
- Dean Klafurić zwolniony! (267)
- Legia Warszawa 0-2 Spartak Trnava (207)
- PS: Nawałka odmówił Legii (162)
- Nawałka od środy trenerem? (152)
- Klafurić: Możemy pokonać Spartak w rewanżu (145)
- Ukrainiec kandydatem na trenera (133)
- LIVE!: Spartak Trnava - Legia Warszawa (129)
- Spartak Trnava 0-1 Legia Warszawa (117)
- Legia Warszawa 1-3 Zagłębie Lubin (106)
- Klafurić: Przegrana bitwa, ale nie wojna (94)
Zgłoś newsa!
Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam!
Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!