Wtorek, 10 listopada 2009 r. godz. 08:12

Kolarstwo: Cichosz drugi w I serii PP

Bodziach, źródło: Polska Zbrojna

Marek Cichosz z Legii zajął drugie miejsce w inauguracyjnym wyścigu o Puchar Polski w kolarstwie przełajowym w sezonie 2009/10, który odbył się w Myszkowie. W kategorii seniorów zwyciężył Kacper Szczepaniak z LKS POM Strzelce Krajeńskie. Cichosz był drugi, a inni legioniści zajęli 11. (Mariusz Woźnicki) i 12. (Łukasz Modzelewski) miejsce.

Mimo krótkiego odpoczynku po sezonie szosowym Marek Cichosz radzi sobie świetnie na trasach przełajowych. Po wygranej w Grand Prix Mazowsza, Cichosz zajął trzecie miejsce w Rzeniszowie (wyścig o Puchar Dobrawy), w wyścigu, który odbył się 7 listopada. Dzień później był drugi w Myszkowie. W tym ostatnim wyścigu, zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Polski wystartowało 200 kolarzy.