Środa, 13 lutego 2008 r. godz. 18:57

Juniorzy starsi odpadli w 1/4 MP

Raffi, źródło: polskikosz.pl / własne

Juniorzy starsi Legii przegrali 71:107 z Pyrą Poznań w trzecim meczu turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski. Zajęli tym samem trzecie miejsce z bilansem meczów 1-2 i nie awansowali do dalszych rozgrywek. Szansę na awans legioniści stracili już praktycznie w pierwszym meczu z UMKS Kielce, w którym mimo dobrej gry przez 3 kwarty, w czwartej nie zdołali obronić wywalczonej uprzednio przewagi. Do turnieju pólfinałowego awansowali gracze z Poznania i Kielc. Ostatnie, czwarte miejsce zajął Księżak Łowicz.
Porażkę i zwycięstwo mieli na swoim koncie juniorzy starsi Legii po 2 z 3 meczów turnieju 1/4 Mistrzostw Polski. W pierwszym spotkaniu ulegli 77-84 UMKS Junior Kielce, mimo że po 3 kwartach prowadzili jeszcze 7 punktami. Nie potrafili jednak powstrzymać rozgrywającego kielczan Marcina Nowakowskiego, który zdobył w sumie aż 35 punktów. W drugim spotkaniu wszystko poszło już zgodnie z planem - zwycięstwo 85:66 nad Księżakiem Łowicz przedłużyło szanse na awans. Konieczne było jednak zwyciestwo z obrońcą tytułu - Pyrą Poznań, która nadspodziewanie długo męczyła się dziś z graczami z Kielc. Ci ostatni mieli przed sobą spotkanie z łowiczanami, byli więc w lepszej pozycji od legionistów.
Zgodnie z przewidywaniami UMKS pokonał Księżaka, a Legię w tej sutacji urządzała jedynie wysoka wygrana z poznaniakami. Gracze Pyry już pierwszej kwarcie rozwiali jednak marzenia legionistów i przez całe spotkanie powiększali swoją przewagę.