Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Piątek, 6 sierpnia 2010 r. godz. 08:41

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Stadion Narodowy: wiemy kto będzie zarządzać obiektem

źródło: Gazeta Wyborcza

Stadionem będzie zarządzać spółka Narodowe Centrum Sportu, która dziś nadzoruje budowę areny. Zadanie NCS powierzył w czwartek minister sportu i turystyki Adam Giersz. - To dobre rozwiązanie, gdyż zespół NCS zna doskonale obiekt, ma doświadczenie we współpracy z UEFA oraz ma wiedzę na temat zarządzania stadionem - powiedział.
Tym samym potwierdziły się informacje "Gazety Stołecznej" sprzed miesiąca. Gdy budowa stadionu dopiero startowała, mówiono, że jego operatorem powinna zostać spółka mająca doświadczenie w organizacji wielotysięcznych imprez. Zainteresowania warszawskim stadionem nie kryła na przykład amerykańska firma Anschutz Entertainment Group (organizowała m.in. koncerty Michaela Jacksona) oraz francuskie konsorcjum Stade de France zarządzające wielofunkcyjnym stadionem w Paryżu. Jednak Ministerstwo Sportu nie zdecydowało się na ogłoszenie konkursu lub przetargu na zarządzanie Narodowym.

- Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalne funkcjonowanie stadionu - zapewnia Rafał Kapler, prezes Narodowego Centrum Sportu. Spółka, która dziś zatrudnia głównie inżynierów i ekspertów od organizacji pracy, będzie musiała poszerzyć profil swojej działalności. Już szuka ludzi, którzy zajmą się promocją stadionu i sprawią, że regularnie będą się na nim odbywać imprezy na wiele tysięcy osób. Musi też znaleźć specjalistów od wynajmowania powierzchni komercyjnej stadionu: biur, sklepów, sal konferencyjnych, restauracji i barów. Zyski z tych dwóch zakresów działalności muszą pokryć koszta funkcjonowania stadionu. A nawet gdyby zaraz po meczach Euro 2012 zamknąć go na kłódkę, i tak rocznie na jego utrzymanie trzeba by wyłożyć 10 mln zł.


przeczytaj więcej o:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!