Piątek, 27 sierpnia 2010 r. godz. 07:56

Grali przyjaciele

Bodziach

Olimpia Elbląg była bardzo blisko sprawienia niespodzianki w rozgrywkach Pucharu Polski, ale ostatecznie po dogrywce musiała uznać wyższość ŁKS-u. Na trybunach ZKS-u było naprawdę gorąco. Bez problemów do 1/8 finału awansowała Pogoń. Olgierd Moskalewicz ustrzelił klasycznego hat-tricka. Juventus po drugiej wygranej ze Sturmem, awansował do fazy grupowej Ligi Europy.

Puchar Polski: Olimpia Elbląg d. 1-2 ŁKS Łódź
Niewiele zabrakło do niespodzianki w Elblągu, gdzie II-ligowa Olimpia mogła wyeliminować z PP I-ligowy ŁKS. Zainteresowanie meczem w Elblągu było olbrzymie - trybuny zostały wypełnione po brzegi. Gospodarze objęli prowadzenie w 64. minucie po trafieniu Ołeha Fedosowa. Niestety 14 minut później Temura Chintubę pokonał Damian Pawlak. Do końca regulaminowego czasu gry bramki nie padły i sędzia z Kalisza zarządził dogrywkę. W drugiej jej części gola na wagę awansu dla łodzian zdobył Artur Golański. W ostatniej minucie gry z boiska zostali usunięci Michał Pietroń z Olimpii i Krzysztof Mączyński z ŁKS-u.

Puchar Polski: Unia Swarzędz 0-4 Pogoń Szczecin
Po słabych występach w lidze, Portowcy przełamali się w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie pewnie pokonali niżej notowanego rywala. Cztery bramki szczecinianie zdobyli przed przerwą. Wynik otworzył Bartosz Ława w 22 minucie. Dwie minuty później Moskalewicz podwyższył na 2-0. W 37. minucie za zagranie ręką w polu karnym z boiska został usunięty Sobkowiak z Unii i sędzia podyktował jedenastkę. Tę na bramkę zamienił Moskalewicz. Wynik na 4-0 ustalił w 40 minucie po raz kolejny "Olo", uzyskując tym samym klasyczny hat-trick.

Liga Europy: Juventus Turyn 1-0 Sturm Graz
Juventus awansował do fazy grupowej Ligi Europy, po raz drugi pokonując austriacki Sturm Graz. W rewanżu jedyną bramkę zdobył w 53. minucie Del Piero. Gol był przedniej urody - Włoch najpierw świetnie przyjął piłkę, później przedryblował obrońców, by zakończyć akcję mocnym strzałem w długi róg. W barwach Starej Damy nie zagrał Diego, który prawdopodobnie odejdzie do VfL Wolfsburg.