Legia 96 kontra Agrykola 96
Środa, 1 września 2010 r. godz. 21:10

Młodzież: mecze środowe

Redakcja, źródło: własne

Zespoły młodzieżowe mogą pierwszy dzień września zaliczyć do udanych. Młode Wilki 94 pokonały 1-0 Nadnarwiankę, trampkarze starsi po dość zaciętym spotkaniu wygrali 3-2 z Wisłą Płock '95, trampkarze z rocznika 96 rozgromili 11-0 Agrykolę, zaś zespół młodzików ('98) pokonał 10-3 rówieśników z WOSiR Wyszków. Mecz juniorów młodszych CWKS został przełożony z uwagi na opady deszczu,zaś ich o rok młodsi koledzy ulegli 3-4 Nadstalowi.

Warto wspomnieć, że drużyny Młodych Wilków wystąpiły w nowych strojach - z czarną "eLką" na piersi.

Nadnarwianka Pułtusk 94 0-1 (0-1) Legia 94
Gol:
0-1 36 min. Kamil Kurowski (as. Patryk Sokołowski)

Legia: Brzeziański - Przysowa, Ochman, Fabiszewski, Rozmus (70' Sosnowski) - Misiak, Sokołowski, Janusiewicz (50' Żegleń), Turzyniecki - Mąka (CZ 67'), Kurowski
Trenerzy: Jarosław Wójcik, Jakub Sowiński

Wbrew obawom boisko, na którym przyszło grać drużynom mimo opadów było w całkiem dobrym stanie. Drużyna gospodarzy wygrała swoje spotkanie w pierwszej kolejce, a tym razem skupiła się na tym, by nie stracić bramki i na kontrach. Pułtuszczanom wychodziło to dobrze do 36. minuty, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym Kamil Kurowski skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Dysponujący dziś bardzo wąską ławką rezerwowych (w porównaniu do poprzedniego meczu ze składu wypadli: Mazek i Dankowski) legioniści rozgrywali nieco lepsze spotkanie niż to z Juniorem, momentami brakowało jednak wykończenia akcji i dlatego do ostatnich minut brakowało 100-procentowej pewności końcowego zwycięstwa. Wprawdzie Legia zdobyła kolejnego gola, ale sędzia - chyba pochopnie - uznał, że została zdobyta ze spalonego. Gospodarze, poza jedną szybko zorganizowaną kontrakcją, nie zagrozili bezpośrednio bramce Brzeziańskiego. Debiut zaliczył pozyskany latem Kamil Rozmus, który zaprezentował się bardzo obiecująco. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę, po czerwonych kartkach. Po dwóch kolejkach Legia zajmuje trzecią lokatę w tabeli z tą samą ilością punktów co lider, ale swoich meczów nie rozegrały jeszcze Targówek i Polonia.

Legia 95 3-2 (0-0) Wisła Płock 95 - Zdjęcia z meczu
1-0 42 min. Robert Śmigielski (as. Rafał Parobczyk)
2-0 53 min. Rafał Parobczyk (as. Robert Śmigielski)
2-1 62 min. Damian Gozdan
2-2 72 min. Marcin Piórkowski (samobójcza)
3-2 76 min. Aleksander Jagiełło (rzut wolny po faulu na Przemysławie Chmielewskim)

Legia: Wandzel (41' Śmiłowski) - Waszkiewicz (55' Juźwik), Kucharski, Okieńczyc, Kamiński - Jagiełło, Dziewicki, Parobczyk (59' Piórkowski), Stolarz - Śmigielski (55' Piwowarczyk), Chmielewski
Trenerzy: Robert Lewandowski, Sebastian Karst

Spotkanie miało od pierwszych minut zacięty charakter, ale niestety nie obfitowało w sytuacje bramkowe, po części zapewne z uwagi na trudne warunki rozgrywania meczu. Worek z bramkami otworzył się dopiero po przerwie za sprawą Śmigielskiego i Parobczyka. Gdy wydawało się, że Legia spokojnie kontrolować będzie spotkanie, goście zdobyli gola kontaktowego. Gdy po rzucie wolnym piłka odbiła się od głowy naszego obrońcy i wpadła do siatki, zrobiło się naprawdę nerwowo. Na szczęście nerwy na wodzy potrafił utrzymać Olek Jagiełło, który pewnie wykonał rzut wolny z 17 metrów. Piłka wylądowała, po rękach bramkarza, w okienku, a goście nie zdążyli już odrobić strat.

Cieszy, że mimo nieco słabszej dyspozycji legioniści zdołali uzyskać komplet punktów ze stosunkowo mocnym i bardzo zdeterminowanym przeciwnikiem, martwią absencje czołowych graczy (różne przyczyny, najczęściej kontuzje, wyeliminowały z gry m.in. trzech reprezentantów Polski - Kamila Wilimowskiego, Konrada Romachowa i Mateusza Zawala oraz najlepszego wiosną snajpera drużyny Kubę Araka) ograniczające trenerowi Lewandowskiemu pole wyboru.

Legia 96 11-0 (6-0) Agrykola 96 - Zdjęcia z meczu

1-0 7 min. Kamil Anczewski (as. Jakub Nidzgorski)
2-0 10 min. Jacek Knyziak (as. Kamil Anczewski)
3-0 17 min. Kamil Anczewski (as. Jakub Nidzgorski)
4-0 22 min. Rafał Makowski b.a.
5-0 36 min. Eryk Rakowski b.a.
6-0 39 min. Jakub Nidzgorski (as. Mateusz Baranowski)
7-0 42 min. Marcin Kraska (głową, as. Daniel Turżonek)
8-0 51 min. Daniel Mlonek (dobitka strzału Jakuba Nidzgorskiego)
9-0 63 min. Jakub Nidzgorski (as. Mateusz Baranowski)
10-0 73 min. Michał Podsiadło (as. Jacek Knyziak)
11-0 75 min. Mateusz Baranowski (as. Kevin Ozga)

Legia: Jędraszczak (41' Koncki) - Gorczyca, A. Najemski (52' Ozga), Zakrzewski, Baranowski - Turżonek, Knyziak, Makowski (41' Mlonek), Rakowski (41' Kraska) - Nidzgorski (67' Siedlecki), Anczewski (52' Podsiadło)
Trenerzy: Tomasz Sokołowski, Tomasz Grudziński

Wysoka forma z Mistrzostw Polski utrzymuje się. Legioniści rozgromili aż 11-0 Agrykolę, której gracze podeszli do naszej drużyny z pewną nieśmiałością, co szybko się zemściło. Po 20 minutach było 4-0 i do wejścia na boisko zaczęła się przygotowywać cała ławka rezerwowych. Para napatników Anczewski-Nidzgorski zgodnie współpracując bezlitośnie gnębiła defensywę Agrykoli. Już do przerwy było 6-0, ale nawet po licznych zmianach w składzie sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Tuż po wejściu na boisko, gola w swoim oficjalnym debiucie strzelił głową Marcin Kraska. Także dla pozyskanego z Hutnika Rafała Zakrzewskiego był to pierwszy oficjalny mecz ligowy w barwach Legii, dodajmy - całkiem udany. Na wyróżnienie zapracowała zresztą praktycznie cała drużyna.

Legia 98 10-3 (6-2) WOSiR Wyszków 98
1-0 2 min. Szymon Swierszcz
1-1 12 min. Przemysław Nasiadka (głową)
2-1 16 min. Mateusz Leleno (as. Aleksander Waniek)
3-1 18 min. Wiktor Wiszorowski
4-1 19 min. Mateusz Leleno (as. Aleksander Waniek)
4-2 23 min.
5-2 25 min. Cezary Sauczek (as. Patryk Kaniecki)
6-2 29 min. Igor Korczakowski
7-2 37 min. Cezary Sauczek (as. Aleksander Waniek)
8-2 38 min. Aleksander Waniek (as. Szymon Świerszcz)
9-2 56 min. Aleksander Waniek (as. Cezary Sauczek)
10-2 58 min. Cezary Sauczek
10-3 60 min. Łukasz Szymański

Legia: J. Ławcewicz (Ceran, Balawejder) - Gregorczuk (Drózdż), Żyro (Orłowski), S. Ławcewicz (R. Najemski) - Leleno (Sauczek), Świerszcz, Wojtkowski, Korczakowski (Kaniecki) - Waniek (Wiszorowski)
Trener: Ernest Waś

Drużyna z Wyszkowa to niedawni finaliści mistrzostw okręgu warszawskiego. Choć w jej grze było widać przebłyski ciekawych akcji, to stroną dominującą przez praktycznie cały czas byli legioniści, prezentujący dobre wyszkolenie techniczne i grę bez piłki. Choć podopieczni Ernesta Wasia nie zawsze uważną grę w obronie przypłacili utratą trzech goli, sami strzelili ich aż 10. Hat-trickiem popisał się Czarek Sauczek, a po dwa trafienia dołożyli: Mateusz Leleno i Aleksander Waniek. Zwycięstwo mogło być nawet znacznie bardziej okazałe, bo okazji do zdobycia goli nie brakowało. W najbliższą sobotę Legia zagra z Deltą i można przypuszczać, że będzie to bardziej zacięty pojedynek.

CWKS Legia 95 3-4 KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie
gole dla Legii: Robert Melich, Adam Słowik, Patryk Gołębiowski

CWKS Legia: Przesmycki (Dobiesz) - Gołębiowski, Nowakowski, Przygoda, Olszak - Słowik, Kubicki, Puza, Katri - Dołoszyński (63' Sysik), Melich
Trenerzy: Piotr Zasada, Arkadiusz Madyniak

Zgodnie z tradycją, mecze z KS Nadstal są zacięte - i nie inaczej było tym razem. Niestety, komplet punktów przypadł tym razem drużynie gości, choć losy spotkania ważyły się praktycznie do ostatniej minuty.