Niedziela, 19 września 2010 r. godz. 19:48

Grali przyjaciele

Bodziach

Pogoń w końcu zaczyna grac na miarę oczekiwań kibiców. W piątek Portowcy pokonali Górnika Łęczna. Tymczasem Zagłębie tylko zremisowało w Żaganiu. W sobotę Olimpia pokonała w Nowym Dworze Mazowieckim dotychczasowego lidera rozgrywek. Swoje mecze wygrały na wyjazdach także Den Haag i Juventus. Dla Starej Damy to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

I liga: Górnik Łęczna 1-3 Pogoń Szczecin
W obecności 2 tysięcy kibiców Pogoń wygrała w Łęcznej z Górnikiem. Goście wyszli na prowadzenie w 31. minucie, kiedy Moskalewicz skutecznie egzekwował rzut karny. Radość Pogoni nie trwała długo - Miloseski trzy minuty później pokonując Janukiewicza doprowadził do wyrównania. Tuż przed przerwą Bartosz Ława ponownie wyprowadził szczecinian na prowadzenie. Wynik na 3-1 dla Pogoni ustalił 10 minut przed końcem Marcin Bojarski.

II liga: Czarni Żagań 2-2 Zagłębie Sosnowiec
Piłkarze Zagłębia nie zdołali wywalczyć w Żaganiu kompletu punktów. Gospodarze objęli prowadzenie w 7. minucie po przypadkowym golu Sudoła. 20 minut później boisko musiał opuścić najlepszy piłkarz Zagłębia, Vladimir Bednar, który nie mógł kontynuować gry. W jego miejsce wszedł Stolpa, który niedawno wrócił do Sosnowca i w barwach Zagłębia zagrał po raz pierwszy od 6 lat. W 38. minucie sędzia usunął z boiska Pajączkowskiego. Trzy minuty przed przerwą goście doprowadzili do remisu za sprawą Lachowskiego. Czarni znów wyszli na prowadzenie w 73. minucie, gdy Burski pokonał bramkarza z Sosnowca. Trzy minuty obie drużyny grały już w 10, po czerwonej kartce dla Filipe. Szkoda, że chwilę później Stolpa nie wykorzystał świetnej sytuacji. Do wyrównania doprowadził w 93. minucie gry pięknym strzałem Tomasz Szatan.

II: Świt Nowy Dwór Maz. 0-1 Olimpia Elbląg
Piłkarze Olimpii sprawili miłą niespodziankę swoim kibicom, pokonując w Nowym Dworze dotychczasowego lidera rozgrywek, Świt. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 33. minucie Kamil Jackiewicz. Olimpia po 9. kolejkach zajmuje siódme miejsce w tabeli, z czterema punktami straty do lidera z Nadarzyna.

Eredivisie: Willem II Tilburg 2-4 Den Haag
Piłkarze z Hagi wywalczyli komplet punktów w wyjazdowym meczu z Willem II Tilburg. Prowadzenie co prawda objęli gospodarze w piątej minucie. Później dwie bramki zdobyli przyjezdni - najpierw w 37. minucie Radosavljevic, a cztery minuty po przerwie Kubik pokonali bramkarza gospodarzy. Trzy minuty później Levchenko doprowadził do remisu 2-2. Końcówka należała do piłkarzy z Hagi. 10 minut przed końcem Kubik wyprowadził ponownie Den Haag na prowadzenie, a w ostatniej minucie wynik na 2-4 ustalił Bulykin.

Serie A: Udinese Calcio 0-4 Juventus Turyn
Dopiero w 3. kolejce Juventus wygrał pierwszy mecz w nowym sezonie. Wygrana gości nie podlegała dyskusji. Stara Dama wygrała różnicą czterech bramek. Bramkarza Udinese pokonywali kolejno Bonucci, Quagliarella, Marchisio i Iaquinta. Już do przerwy było 3-0. W bramce Juventusu, po puszczeniu trzech bramek w meczu z Lechem doszło do zmiany. Tym razem między słupkami stanął Storari.