Młyn Zagłębia na meczu z Górnikiem - fot. zaglebie.sosnowiec.pl
Niedziela, 26 września 2010 r. godz. 22:47

Grali przyjaciele

Bodziach

Zagłębie Sosnowiec zasłużenie pokonało przed własną publicznością beniaminka z Wałbrzycha, a Den Haag po wygranej u siebie z Heraclesem awansował na szóste miejsce w tabeli Eredivisie. Bez punktów z Suwałk wróciła Olimpia. Pogoń przegrała u siebie z liderem I ligi. Juventus wygrał u siebie z Cagliari.
I liga: Pogoń Szczecin 1-3 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Pogoń po porażce z Legią, przegrała tym razem przed własną publicznością mecz ligowy z liderem I ligi. Podbeskidzie objęło prowadzenie już w trzeciej minucie. 5 minut później było już 0-2 i szanse na korzystny rezultat mocno zmalały. Te przywrócił 7 minut przed końcem Dymkowski, zdobywając kontaktową bramkę. Ostatnie słowo należało jednak do gości i Demjan w 90. minucie ustalił wynik meczu na 3-1 na korzyśc TSP.

II liga: Wigry Suwałki 1-0 Olimpia Elbląg
Piłkarze Olimpii po wygranej z liderem mogli być uznawani za faworyta w pojedynku z Wigrami. Niestety elblążanie wyjechali z Suwałk bez punktu. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył w 89. minucie Słowicki.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 2-1 Górnik Wałbrzych
Zagłębie wygrało u siebie z beniaminkiem II ligi i wygrało drugi raz z rzędu mecz przed własną publicznością. Sosnowiczanie doskonale zaczęli mecz, już w trzeciej minucie prowadząc 2-0! Najpierw Adrian Marek wykorzystał dośrodkowanie Adriana Pajączkowskiego i było 1-0. Chwilę później Vladimir Bednar po podaniu Stolpy po raz drugi trafił do siatki. Później do ataków ruszył Górnik, który w najlepszej sytuacji, w 35. minucie trafił w poprzeczkę. Kontaktowy gol padł w 58. minucie po dobitce Daniela Zinke. Chwilę później Zagłębie mogło strzelić bramkę, ale bramkarz gości świetnie interweniował. 4 minuty przed końcem Filipowicz uderzył tak, że piłka odbiła się od obu słupków i wyszła w pole.

Eredivisie: Den Haag 3-2 Heracles Almelo
Piłkarze z Hagi wygrali przed własną publicznością i po raz pierwszy od dłuższego czasu wydaje się, że nie będą się bronili przed spadkiem. Co prawda prowadzenie w sobotnim meczu objęli goście - w 17. minucie gola zdobył Plet. Wyrównał 12 minut później Immers. Tuż przed przerwą Bociany wyszły na prowadzenie za sprawą Bulykina. 20 minut po zmianie stron piłkarze Heraclesu wyrównali na 2-2. Na szczęście odpowiedź Den Haag była szybka - ponownie Bulykin trafił do siatki rywala i gol zdobyty 20 minut przed końcem meczu, dał gospodarzom 3 punkty.

Serie A: Juventus Turyn 4-2 Cagliari
Juventus najskuteczniejszą drużyną w Serie A. Tym razem worek bramek otrzymali piłkarze Cagliari. Klasą samą dla siebie był Milos Krasić - zdobywca trzech goli. Czwartego gola dla Juve dołożył Leonardo Bonucci. Natomiast dla gości strzelał Alessandro Matri, który dwukrotnie umieścił piłkę w siatce naszych przyjaciół.
Po 5. kolejkach "Stara Dama" zajmuje 9. miejsce mając trzy punkty straty do prowadzącego Interu.