Oprawa Olimpii na meczu ze Stomilem - fot. e-olimpia.com
Poniedziałek, 4 października 2010 r. godz. 08:25

Grali przyjaciele

Bodziach

Zagłębie Sosnowiec przegrało drugi mecz w obecnym sezonie i zajmuje obecnie 4. miejsce w II lidze. Pogoń niestety po raz kolejny przegrała 1-3 i szanse na awans Portowców znacznie zmalały. W bardzo ciekawym meczu Olimpia zremisowała ze Stomilem 1-1. W niedzielę bezbramkowe remisy w wyjazdowych spotkaniach zanotowały Den Haag i Juventus.

I liga: MKS Kluczbork 3-1 Pogoń Szczecin
Pogoń świetnie rozpoczęła mecz w Kluczborku, już w 12. minucie obejmując prowadzenie po golu Roberta Kolendowicza. Niestety druga połowa w wykonaniu naszych przyjaciół była cieniutka. Od 48. minuty Portowcy grali w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce Piotra Petasza. MKS z Kluczborka w 68. minucie doprowadził do wyrównania za sprawą Półchłopka. 9 minut później Michał Glanowski po raz drugi pokonał Janukiewicza, a wynik na 3-1 ustalił w ostatniej minucie Półchłopek. Szanse na awans mocno oddaliły się od Pogoni, która traci już 13 punktów do lidera.

II liga: Miedź Legnica 2-0 Zagłębie Sosnowiec
Piłkarze Zagłębia przegrali pierwszy wyjazdowy mecz w obecnym sezonie. Po przeciętnym występie przeciwko Górnikowi, dziś w Legnicy sosnowiczanie prezentowali się słabo. Miedź objęła prowadzenie w 28 min. po samobójczej bramce Adama Bensza, którego skutecznie atakował Tomasz Jarzębowski. W 36 minucie było 2-0 po trafieniu Marcina Orłowskiego. Zagłębie odpowiedziało tylko groźnymi strzałami Adriana Marka, po dośrodkowaniach Pajączkowskiemu, ale za pierwszym razem piłka przeszła nad poprzeczką, a za drugim razem została wybita z linii bramkowej.

II liga: Olimpia Elbląg 1-1 Stomil Olsztyn
Bardzo ciekawe spotkanie rozegrano w Elblągu, a o meczu głośno było już sporo przed jego rozpoczęciem, m.in. za sprawą trenera gospodarzy, zapraszającego na mecz "niegrzecznych kibiców". Swoją drogą prawdopodobnie większość trenerów chciałoby widzieć na trybunach właśnie takich fanatyków, ale trenerowi oberwało się ze strony oficjeli z Olsztyna. Na boisku długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero 4 minuty przed końcem padł pierwszy gol, a cieszyli się z niego goście. Ambitnie walczący o zmianę niekorzystnego wyniku gospodarze zostali nagrodzeni w doliczonym czasie gry. Wtedy do wyrównania doprowadził Anton Kolosov.

Eredivisie: Heerenveen 0-0 Den Haag
Piłkarze Den Haag, w obecności 25 tysięcy widzów, zremisowali na wyjeździe z SC Heerenveen 0-0. Po ośmiu kolejkach zajmują siódme miejsce w tabeli z dwunastoma punktami na koncie. Kolejny mecz Bociany rozegrają w niedzielę na Łazienkowskiej. Zapraszamy!

Serie A: Inter Mediolan 0-0 Juventus Turyn
Piłkarze Juventusu wywieźli cenny punkt z San Siro, gdzie nie zagrali najlepszych zawodów. Co prawda raz udało się skierować piłkę do siatki przeciwnika, ale arbiter zauważył pozycję spaloną Iaquinty. Kolejne spotkanie Juve rozegra za tydzień z Lecce.