Fani Zagłębia w Częstochowie - fot. zaglebie.sosnowiec.pl
Niedziela, 17 października 2010 r. godz. 17:11

Grali przyjaciele

Bodziach

Pogoń Szczecin w obecnym sezonie nie dość, że odpadła już z rozgrywek Pucharu Polski, to w lidze traci punkty w kolejnych meczach. W sobotę Portowcy bez punktów wrócili z Radzionkowa. Lepiej poradziła sobie Olimpia z Resovią. Szczęśliwie swój mecz wygrali piłkarze Den Haag. Trzy punkt z Częstochowy wywiozło Zagłębie. Efektownie wygrał Juventus w Serie A, dzięki czemu zbliżył się do czołówki.

I liga: Ruch Radzionków 2-0 Pogoń Szczecin
Trener Portowców ostatnio zapewniał, że szczecinianie nadal walczą o awans, ale kolejne wyniki tego nie potwierdzają. Wydaje się, że naszym przyjaciołom awans w tym sezonie niestety nie grozi. W Radzionkowie Pogoń przegrała z miejscowym Ruchem 0-2. Spory wpływ na wynik miała czerwona kartka dla Marcina Bojarskiego (za dwie żółte) w 60 minucie meczu. Trzy minuty później Szymura po raz pierwszy pokonał Janukiewicza. Wynik kwadrans przed końcem ustalił Marek Suker. Pogoń zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli i do miejsca premiowanego awansem traci już 12 punktów.

II liga: Olimpia Elbląg 2-1 Resovia Rzeszów
Olimpia wygrała przed własną publicznością ciekawe spotkanie z Resovią. Gospodarze wyjątkowo dobrze zagrali w pierwszej połowie, w której uzyskali dwubramkową przewagę. Wynik meczu otworzył już w czwartej minucie gry Anton Kolosov. W 28 minucie wynik podwyższył Andrzej Matwijów. Goście odpowiedzieli tylko trafieniem z rzutu karnego w 73 minucie gry. Sobańskiego z 11 metrów pokonał Kamil Walaszczyk. Olimpia zajmuje ósme miejsce w tabeli. Do miejsca premiowanego awansem traci 5 punktów.

II liga: Raków Częstochowa 1-2 Zagłębie Sosnowiec
Piłkarze Zagłębia po dwóch porażkach, pod wodzą nowego trenera odnieśli zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Rakowem. Trzy punkty sosnowiczanom zapewnił Michał Filipowicz, zdobywca dwóch bramek. Pierwszy gol padł w 54 minucie meczu dla gości. 14 minut później Raków doprowadził do wyrównania. Zagłębie nie zamierzało odpuszczać i 20 minut przed końcem rzut wolny świetnie egzekwował Filipowicz.

Eredivisie: Den Haag 2-1 Excelsior
Piłkarze z Hagi po porażce w sparingu z Legią pokonali przed własną publicznością Excelsior. Wygrana nie przyszła łatwo. Goście objęli prowadzenie w ostatniej minucie pierwszej połowy, wykorzystując rzut karny. W 65 minucie do remisu doprowadził Kubik, a gola dającego 3 punkty strzelił w ostatniej minucie meczu Bulykin. Piłkarze z Hagi po 9. kolejkach zajmują szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 15. punktów.

Serie A: Juventus Turyn 4-0 Lecce
Nareszcie fani Juve doczekali się dobrze grającej drużyny. W niedzielę Stara Dama nie dała szans Lecce. Już do przerwy było 3-0, a bramkarza rywali pokonywali kolejno Aquilani, Melo z rzutu karnego i Quagliarella w doliczonym czasie pierwszej połowy. Wynik na 4-0 ustalił w 82 minucie Del Piero. Juventus zajmuje piąte miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do Milanu i Interu.