Transparent skierowany do Tomasza Stolpy, który został zwolniony z Zagłębia - fot. zaglebie.sosnowiec.pl
Niedziela, 24 października 2010 r. godz. 19:24

Grali przyjaciele

Bodziach

Świetnie przed własną publicznością zaprezentowała się Pogoń, która pewnie pokonała Kolejarza. Niestety na Ludowym skompromitowało się Zagłębie. Sosnowiczanie stracili bramkę w doliczonym czasie I połowy i w 36. sekundzie po wznowieniu gry w II połowie. Po meczu fani wygwizdali piłkarzy Zagłębia, a gości z Wągrowca nagrodzili oklaskami. Olimpia wygrała w Nadarzynie i do miejsca gwarantującego awans do I ligi traci już tylko 3 punkty.

I liga: Pogoń Szczecin 3-0 Kolejarz Stróże
Pogoń w końcu zagrała na miarę oczekiwań swoich kibiców. Portowcy pewnie pokonali Kolejarza 3-0. Wynik meczu otworzył już w piątej minucie Olgierd Moskalewicz. Drugi gol dla szczecinian padł w 51 minucie po trafieniu Rogalskiego, a wynik ustalił w ostatniej minucie Dzikamai Andre Gwaze. Pogoń zajmuje 9. miejsce w tabeli ze stratą 12 punktów do miejsca gwarantującego awans do ekstraklasy.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 0-2 Nielba Wągrowiec
Sobotni mecz Zagłębia określić można jednym słowem - kompromitacja. W I połowie gospodarze grali jeszcze nie najgorzej. Najpierw Filipowicz trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę, a później niezłe okazje mieli także Lachowski i Łuczywek. Niestety w doliczonym czasie pierwszej połowy Zagłębie popełniło prosty błąd w obronie, który wykorzystał Rafał Leśniewski, wyprowadzając drużynę z Wielkopolski na prowadzenie. Zagłębie fatalnie zaczęło II połowę, tracąc gola już w 36. sekundzie gry. Do własnej bramki trafił Adrian Marek. Po meczu fani wygwizdali piłkarzy Zagłębia, a gości z Wągrowca nagrodzili oklaskami.

II liga: GLKS Nadarzyn 0-2 Olimpia Elbląg
Bardzo dobre wyjazdowe spotkanie w wykonaniu Olimpii. W Nadarzynie Olimpijczycy pokonali 2-0 beniaminka II ligi. Pierwszą bramkę zdobył w 19. minucie Krzysztof Bułka, a wynik meczu ustalił kwadrans po przerwie Michał Pietroń. Olimpia zajmuje szóste miejsce w tabeli, ze stratą trzech punktów do miejsca dającego awans.

Serie A: Bolgna 0-0 Juventus Turyn
Juventus na własne życzenie nie wywiózł z wyjazdu kompletu punktów. Mecz z Bologną zakończył się bezbramkowym remisem. Okazji do zdobycia goli nie brakowało. Najlepszą zmarnował Vincenzo Iaquinta, który w 36 minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Eredivisie: Twente Enschede 3-2 Den Haag
Piłkarze Den Haag spokojnie mogli zainkasowac dziś przynajmniej punkt, ale gol Marca Janko stracony 20 minut przed końcem meczu pozostał bez odpowiedzi ze strony Bocianów. Prowadzenie objęli gospodarze w 27. minucie. Wyrównał minutę przed przerwą Dmitri Bulykin. 10 minut później było już 2-1 dla Den Haag, po tym jak Frantisek Kubik po raz drugi pokonał Mihaylova. Do remisu doprowadził 3 minuty później z rzutu karnego Ruiz, a ostatnie słowo w 69 minucie należało do gospodarzy.