Transparenty Zagłębia na meczu z Bałtykiem - fot. zaglebie.sosnowiec.pl
Niedziela, 7 listopada 2010 r. godz. 17:17

Grali przyjaciele

Bodziach

Olimpia i Zagłębie w dobrym stylu wygrały swoje mecze i nadal liczą się w walce o awans do I ligi. Znacznie słabiej spisała się Pogoń, która 1-3 przegrała z LKS-em Nieciecza. Mecz w Szczecinie obejrzało zaledwie 500 widzów. W niedzielę niemałą sensację sprawili gracze Den Haag, którzy wygrali w Amsterdamie. Natomiast Juventus pewnie wygrał u siebie z Ceseną.
I liga: Pogoń Szczecin 1-3 LKS Nieciecza
Pogoń skompromitowała się dziś przed nieliczną publicznością. W obecności zaledwie 500 widzów Portowcy przegrali z beniaminkiem I ligi 1-3. Goście prowadzili do przerwy 1-0. 10 minut po zmieni stron do wyrównania doprowadził Petasz. W końcówce bramki strzelali tylko przyjezdni - Janukiewicza pokonali Ryguła i Cichos.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 3-0 Bałtyk Gdynia
Do przerwy Zagłębie tylko bezbramkowo remisowało i nic nie wskazywało na to, że wygra tak pewnie. W 58. minucie Łuczywek wyprowadził sosnowiczan na prowadzenie skutecznie egzekwując rzut karny. 13 minut przed końcem Łuczywek po raz drugi skutecznie wykonał jedenastkę. Wynik spotkania ustalił w 84 minucie meczu Marcin Folc. Zagłębie jest szóste w tabeli.

II liga: Sokół Sokółka 2-3 Olimpia Elbląg
Olimpia już po 20 minutach przegrywała 2-0, ale ostatecznie wygrała 3-2! Gospodarze szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Kontaktową bramkę w 21 minucie zdobył Kolosov. W 45 minucie Kołodziejski doprowadził do wyrównania, a 4 minuty po przerwie Kamil Jackiewicz strzelił bramkę na wagę trzech punktów dla ZKS-u. Olimpia zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Eredivisie: Ajax Amsterdam 0-1 Den Haag
Wesley Verhoek bohaterem Hagi! Gracz naszych przyjaciół wpisał się na listę strzelców w 43. minucie meczu. Jak się okazało, była to jedyna bramka tego meczu. Tym samym "Bociany" zainkasowały 3 punkty i awansowały na 7. miejsce w ligowej tabeli.

Serie A: Juventus Turyn 3-1 Cesena
Komplet punktów zainkasowali również gracze Juventusu. Choć dobrze w mecz weszli goście, którzy po niespełna kwadransie gry prowadzili 1-0. Jednak do remisu doprowadził Alessandro del Piero, a przed przerwą na 2-1 podwyższył Fabio Quagliarella. Wówczas goście grali już w osłabieniu. Po zmianie stron dopiero w 88. minucie Vincenzo Iaquinta przypieczętował wygraną "Starej Damy".